Počítače vše uvnitř a okolo nich

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14737
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Počítače vše uvnitř a okolo nich

#1831 Nový příspěvek od DanculSK »

Ocuj, čo takýto udelator by bol....
:red:

Obrázek
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

mastnacek
Příspěvky: 7141
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Počítače vše uvnitř a okolo nich

#1832 Nový příspěvek od mastnacek »

Hraju si s tim, gpt4all je pro lamy :)

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9075
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Počítače vše uvnitř a okolo nich

#1833 Nový příspěvek od Sniper »

chobotek píše: pát úno 02, 2024 11:32 pmCo tak emulátor ZX Spectrum
Proč emulátor? Na zetku jsem začínal, doma mám Didaktik M s příručkou pro Basic a TV Merkur, která k tomu byla vhodná.
Sezeň si kazeťák s 5ti kolíkem, šroubováky na ladění hlavy mám 8)
Není nad to, když člověk poslouchal 10min chrčení hypnotizoval úvodní obrázek na monitoru a ve finále, kdy mělo dojít ke spuštění hry se objevilo TAPE ERROR :smich:
Tvl, ale to byly stejně časy :typek:
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

chobotek
Příspěvky: 10618
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Počítače vše uvnitř a okolo nich

#1834 Nový příspěvek od chobotek »

Nic shánět nemusím, sáhnu a mám ;-)
mastnacek, hraješ si s čím? Odpověď je stručná a nejednoznačná, jako od LLM.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

mastnacek
Příspěvky: 7141
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Počítače vše uvnitř a okolo nich

#1835 Nový příspěvek od mastnacek »

Chotobku, prave delam na rozpoznavani obrazku, image to txt, LLaVA 1.6, ma to neuveritelny vysledky.

mastnacek
Příspěvky: 7141
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Počítače vše uvnitř a okolo nich

#1836 Nový příspěvek od mastnacek »

Mam ted v kompu obe quadra, p2000 s 5GB ram a P5000 s 16GB, novej droj, je to celkem sum svistu. Pro sebe bych to rad spojil s rozpoznavanim obliceju a pak uz jen zapisu do metatagu fotek ze na fotce je cela rodina, jak pri zapadu slunce vybira brambory.
V praci to chci nasadit na dezeny a navrhy.

chobotek
Příspěvky: 10618
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Počítače vše uvnitř a okolo nich

#1837 Nový příspěvek od chobotek »

Máš vzorek výstupu, nějaké převedené pdf? Jak to bude navrhovat jsem zvědav, zatím jsem viděl samé tragédie a furt čekám na něco povzbudivého.
DanculSK, udělátor parádní, ovšem napřed si přečtu návod.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

mastnacek
Příspěvky: 7141
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Počítače vše uvnitř a okolo nich

#1838 Nový příspěvek od mastnacek »

Neresim ocr na pdfku.
https://llava.hliu.cc/
Hod mu image a zeotej se: what is in image? :))

chobotek
Příspěvky: 10618
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Počítače vše uvnitř a okolo nich

#1839 Nový příspěvek od chobotek »

K čemu je to dobré? Dal jsem tomu skicu motoru 1D80 z příručky, překreslit to neumí:

I apologize, but I am unable to create or display images. However, I can describe the sketch I would create based on the image you provided:
The sketch would include the following elements:
  1. A central cylindrical component with a flange at one end.
  2. A series of smaller cylindrical components attached to the central cylinder, possibly representing bearings or other mechanical parts.
  3. A larger cylindrical component with a flange at one end, which appears to be connected to the central cylinder.
  4. A series of smaller cylindrical components attached to the larger cylinder, similar to those on the central cylinder.
  5. A series of connecting rods or shafts connecting the smaller cylindrical components on the larger cylinder to the smaller ones on the central cylinder.
  6. A series of connecting rods or shafts connecting the smaller cylindrical components on the central cylinder to the larger cylinder.

The sketch would be a simplified representation, focusing on the overall shape and arrangement of the components without including specific dimensions or tolerances. It would be a rough guide to the layout and design of the mechanical component.

:chytry:
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

mastnacek
Příspěvky: 7141
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Počítače vše uvnitř a okolo nich

#1840 Nový příspěvek od mastnacek »

Chobotku, tak u tebe bych cekal vetsi predstavivost k cemu to muze bejt. Ty si myslis, ze pri uceni tomu davali cuchnout k takovymu ceskymu srotu? :)) Vyuziti je siroky, od multimedialnich kravin jako detailni trideni fotek ala gugl ( rozpoznavani jestli je tam kocka, pes, les, atd ) az po lekarstvi. Samozrejme to pak lze vyuzit i pro rozpoznani osob na videu, cili chceme li byt konkretni, melo by to bez problemu rozpoznat hledanou osobu chodici po praglu driv, nez vystrili pulku vejsky.
Pro firemni ucely na dezeny je to nedocenitelny kdyz potrebujes sestavit nabidkovou kolekci pro zakaznika a mas se hrabat v 10tis obrazcich ktery musis prohlidnout.

mastnacek
Příspěvky: 7141
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Počítače vše uvnitř a okolo nich

#1841 Nový příspěvek od mastnacek »

Naprikadl tenhle model
https://huggingface.co/spaces/stevengrove/YOLO-World
umi oznacit na obrazku co mu porucis. Umi zakladni veci jako napriklad:
person, bicycle, car, motorcycle, airplane, bus, train, truck, boat, traffic light, fire hydrant, stop sign, parking meter, bench, bird, cat, dog, horse, sheep, cow, elephant, bear, zebra, giraffe, backpack, umbrella, handbag, tie, suitcase, frisbee, skis, snowboard, sports ball, kite, baseball bat, baseball glove, skateboard, surfboard, tennis racket, bottle, wine glass, cup, fork, knife, spoon, bowl, banana, apple, sandwich, orange, broccoli, carrot, hot dog, pizza, donut, cake, chair, couch, potted plant, bed, dining table, toilet, tv, laptop, mouse, remote, keyboard, cell phone, microwave, oven, toaster, sink, refrigerator, book, clock, vase, scissors, teddy bear, hair drier, toothbrush


Ale kdyz se natrenuje s ksichtama zlocincu, teroristu, clenu hnuti STAN apod...
Nebo treba opet vyuziti v textilu, mas vady, ktery musis hlidat, 4k kameru, rychlej komp a usetris babam oci na prohizecim stole.

chobotek
Příspěvky: 10618
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Počítače vše uvnitř a okolo nich

#1842 Nový příspěvek od chobotek »

Tohle všechno si představit dovedu. A taky jsem viděl porovnání, když tutéž práci udělá člověk a nevyšlo to moc hezky. Pokud jde o chodce, zvítězí spíš styl Minority report - ono by to v Praze spíš nepomohlo, leda by někdo ty tisícovky podezřelých ještě někdo hlídal. Z praktického pohledu: toto už má google v obrázkovém vyhledávání nějaký čas nasazené. Teď jsem potřeboval low rpm outer rotor squirrel cage machine a všechny vyhledávače dodaly nesmyslné výsledky, takže jsem nakonec prošel katalogy. Více později.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

mastnacek
Příspěvky: 7141
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Počítače vše uvnitř a okolo nich

#1843 Nový příspěvek od mastnacek »

chobotku, vsechno je zavisly na tom,jak se to udela. Tys to videl nekdy kdy? VLoni, letos, pred 10 lety? Technika jde dopredu. Pokrok :)

chobotek
Příspěvky: 10618
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Počítače vše uvnitř a okolo nich

#1844 Nový příspěvek od chobotek »

Viděl jsem to naposledy včera. Ten pokrok se odehrává v oblastech, které jsou pro mě nezajímavé. A tvoje námitka "Ty si myslis, ze pri uceni tomu davali cuchnout k takovymu ceskymu srotu?" je přesně to, co mi na tom hype vadí. Poradí si to pouze s trivialitama, zásadní změny nečekám. Je to věc principu, protože je to hrubosilné řešení. A to hrubosilné řešení potřebuje zázemí, kterému nemůžeš konkurovat. Proto budou ti velcí dál posilovat svoje postavení na trhu. Tvoje dvě inkarnace GPU poznají ksicht na fotce, možná chybu na látce, ale tam možnosti víceméně končí a k žádnému pokroku nedochází. To, co se za pokrok považuje, tedy rozšíření velkých jazykových modelů je takové šolíchání deset let staré technologie, která se rozlezla po výkonném a levném hardware. Ale nakonec... Když potřebuju napsat omluvu, proč se nemohu dostavit na schůzku s nějakým jelitem a s důvěrou svěřím její průběh svým kolegům, poskytne některý z LLM velmi užitečnou službu ;-) Generátor banalit...

Triviální příklad: vezmi OMAP35x Technical Reference Manual, kapitola 18.6.1 popisuje mapování registrů I2C. Vytvoř z toho popisu kus ovladače. Totéž platí pro modely strojních a elektronických součástek a jejich sestavování do celků. Pokusy se již konají, bez přínosu. Pokrok nezpochybňuju, ale projevu se jako vždy: usnadnění prodeje kravin širokým masám.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

mastnacek
Příspěvky: 7141
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Počítače vše uvnitř a okolo nich

#1845 Nový příspěvek od mastnacek »

myslim ze trosku kazdej o necem jinym vid? kde jsi vcera videl cerstvou technologii na rozpoznani chyb na latce?

Odpovědět

Zpět na „Putyka“