Počítače vše uvnitř a okolo nich

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
duchodce
Příspěvky: 4451
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Počítače vše uvnitř a okolo nich

#1306 Nový příspěvek od duchodce »

Mám v okolí ještě dva STB stejné značky a chodí stejně. Navíc když postavím obě TV abych na ně viděl tak ty chyby jsou časově téměř stejné
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13111
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Počítače vše uvnitř a okolo nich

#1307 Nový příspěvek od Čárls »

To vypadá jak když vám to něco ruší U nás ani v okolí žádný výpadky nikdo nezaznamenal zatím :-/ jestli to nebude tím jak furt přelaďují Před časem to taky drobek zlobilo ale pak se to zlepšilo a nyní je pokoj
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

duchodce
Příspěvky: 4451
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Počítače vše uvnitř a okolo nich

#1308 Nový příspěvek od duchodce »

No ty na Černou Horu vydíš a máš to blízko . Překvapuje mě že to zlobí i v Poděbradech kde to mají k vysílači asi 50-60 km . Já to ke všem mám asi 90 - 120 km.Což ale neomlová Čes. komunikace , nebo kdo to spravuje , poplatek musím platit tak ať se starají , navíc před tim jejich zlepšováním služeb to chodilo.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13111
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Počítače vše uvnitř a okolo nich

#1309 Nový příspěvek od Čárls »

No sice na ni vidím ale tak tak v cestě plechový dakon takže signál jde těsně nad střechou dakonu dřív byl problém s DVBT 1 ustal a nyní uvidím až to komplet přeladí Občas právě před chvilkou mi na 1 na nový telce taky skostičkoval obraz ale jen na chvilku :)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Počítače vše uvnitř a okolo nich

#1310 Nový příspěvek od Britt »

Karle, s tím koštětem to není tak docela pravda. Na digitální signál musíš mít přímý výhled. Když jsem to zkoušel na Žižkov, byla to katastrofa, protože ho stíní paneláky na čerňáku. Natočil jsem to na Ještěd, který je mnohem dál, ale za jasného počasí na něj vidím a to bylo o něčem jiném. Teď po tom zlepšení to zase zlobí, obraz se seká a dělá to STB, který to musí upravit a přepočítat. Já televizi k životu nepotřebuju a raději si pustím film z PC, ale doktořice hodně kouká na sport.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2964
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: Počítače vše uvnitř a okolo nich

#1311 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

Na vánoce nová televize i anténa, jsa vrchlabák natočeno na Černou horu a nic. Psalo to malý procenta na signálu i kvalitě. Anténa natočená "někam k jihu" a jde to. Občas něco vypadne - buď jde ČT a nejdou Primy, Novy apod nebo obráceně. Asi podle počasí. Jo a furt je tam zobrazený to znamínko o převekslování vysílání.

Sadra17
Příspěvky: 6109
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Počítače vše uvnitř a okolo nich

#1312 Nový příspěvek od Sadra17 »

já kvuli tomu kostičkování vracim novou televizi :-/ starý jdou v pohodě a nová každou půlminutu kostičky :-/
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
Vlasatej
Příspěvky: 783
Registrován: stř čer 10, 2009 12:59 pm

Re: Počítače vše uvnitř a okolo nich

#1313 Nový příspěvek od Vlasatej »

Britt píše:Karle, s tím koštětem to není tak docela pravda. Na digitální signál musíš mít přímý výhled.
To rozhodně není pravda. žádný přímý výhled nepotrebujes. Mam signál z Kojalu co je odemne 40km a rozhodně na nej nemuzu videt ani hvezdarskym dalekohledem. princip šíření signálu je stále stejný. jen se vysílají jednicky a nuly, tzn. zmenil se obsah.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Počítače vše uvnitř a okolo nich

#1314 Nový příspěvek od ota »

U nás to bylo kdysi to samí. Když to uplně dávno přešlo na ten ,,novej" format, byly kostičky. Zkoušel jsem točit anténou na všechny strany. Umístil jsem ji na trubku, asi 3m nad střech a pořát to zlobilo. Jednou švagrová povídá manželce, tuhle máš telefon na pána co dělá tyhle antény. Přijel, napojil nějakej budík na koaxiál, já vlezl nahoru a točil antenou. No výsledek bída. Odrazy, překážky. Diagnoza pořiďte satelit a bude klid. Koupili jsme satelit a nainstalovali. Mrtě roků pohoda. Pak nějaké programy přestaly jít. No kontaktoval jsem spolecnost, od které jsme měli základní kartu do satelitu. No ono na to kouká hodně liďí tak jsme udělali ,,vylepšení" a ty lepší programy hodili do balíčku a je třeba si ho zaplatit. Samolitr co je dobrý a sledovaný, šup zdražíme. Tedy si v lednu platíme balíček programů. Pro mě koukám jen na asi pět programů. Dokumentárních a CSfilm. Ale jak u Jardy, manželka je ,,pasivní sportovec"! Lýžování, ténis, hokej, tuhle už koukala i na čutanou! No ale jak to zapnul mechanik, tak to maká. Kostičky naskočí pouze za větší bouřky. Jinak nikdy. Telka jede furt. Děťi nám koupili novou telku k vanocům myslím předloni a jen jsme ji přendali na stolku, syn to v telce naladil a jede to. Občas se nějakej program přestěhuje jinam. Když už je jich víc, přeladíme a porovnáme do ,,sloupečku" Od té doby co je tu ta placka, není problém s obrázkama na telce. Ale stojí to peníze ten koukací balíček.

duchodce
Příspěvky: 4451
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Počítače vše uvnitř a okolo nich

#1315 Nový příspěvek od duchodce »

Vlasatej píše:
Britt píše:Karle, s tím koštětem to není tak docela pravda. Na digitální signál musíš mít přímý výhled.
To rozhodně není pravda. žádný přímý výhled nepotrebujes. Mam signál z Kojalu co je odemne 40km a rozhodně na nej nemuzu videt ani hvezdarskym dalekohledem. princip šíření signálu je stále stejný. jen se vysílají jednicky a nuly, tzn. zmenil se obsah.
No nemáš tak docela pravdu. Čím vyšší frekvence ,tím hůř se ty vlny "ohýbají ". Tyhle frekvence již mají "stíny" a tím pádem horší příjem v některých místech.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Počítače vše uvnitř a okolo nich

#1316 Nový příspěvek od Britt »

Vlasatej píše:
Britt píše:Karle, s tím koštětem to není tak docela pravda. Na digitální signál musíš mít přímý výhled.
To rozhodně není pravda. žádný přímý výhled nepotrebujes. Mam signál z Kojalu co je odemne 40km a rozhodně na nej nemuzu videt ani hvezdarskym dalekohledem. princip šíření signálu je stále stejný. jen se vysílají jednicky a nuly, tzn. zmenil se obsah.
Ty jedničky a nuly jsou tu už skoro 20 let. Rozhodující je kmitočet, na kterém se vysílají
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Vlasatej
Příspěvky: 783
Registrován: stř čer 10, 2009 12:59 pm

Re: Počítače vše uvnitř a okolo nich

#1317 Nový příspěvek od Vlasatej »

duchodce: samozřejmě, ale ja sem nikde nic o frekvenci nepsal. reagoval sem na Brittovo tvrzení že "na digitální signál musíš mít přímý výhled" - a to není pravda.
Britte , ty jedničky a nuly jsou tady už mnohem déle než 20let, a co se týče vysílacich frekvencí tak se podívej do tabulek na kterých kanálech a v kterých pásmech se vysílalo a vysílá dnes. já tam furt vidim ta stejná čísla jako 40, 59 atd.
Důkazem toho je že na příjem DVB-T (2) dostačuje v drtivé většině případů stejná antena jako byla na klasicke analogové vysílání. Ve městě příjmám dvbt2 na obyčejný celovlný dipól z hlinikového drátu a kusu novoduru, který sem vyrobil před 30 lety a příjmal na něj analog.
Dnes je problém hlavně rušení , tragickej stav domácích tv rozvodů, absence LTE filtrů, staré zesilovače na 12V v anténách napájené ze settopboxů 5V atd.
Nechci se hádat, ale žádný přímý výhled na vysílač není nutný a v drtivé většině případů ani možný.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Počítače vše uvnitř a okolo nich

#1318 Nový příspěvek od Britt »

Já pouze opakuji to, co mi řekl televizák a nemám důvod mu nevěřit. To, že stačí obyč anténa na analog také není tak docela pravda. Měl jsem tesla color a televizák mi ji vyměnil za takovýho vajgla a síla signálu byla po změření jednou taková. Na dipól se dřív chytali akorát poláci, když jsi na něj pověsil šišku salámu. :)
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13111
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Počítače vše uvnitř a okolo nich

#1319 Nový příspěvek od Čárls »

Nevím ja to neměním mám na půdě sejto už cca 30 let bez zesilovače Dřív v době analogu tam byly 3 antény a slučovač kanálů pak po přechodu na DVBT1 jsme nakonec vše vyházel a nyní je v sítu https://www.hadex.cz/o903-symetrizacni- ... teny-o980/ a je pokoj už celých dlouhých let Nea to síto bez zesilovače běží tři televize absolutně bez problémů a jak sem psal v cestě je plechový dakon síto je nasměrováno těsně vedle něj a ze směru černé hory Kdybych to chtěl nasměrovat přímo na černou horu tak dakon je v cestě
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
P.S.
Příspěvky: 5107
Registrován: úte srp 04, 2009 6:38 pm
Bydliště: KT

Re: Počítače vše uvnitř a okolo nich

#1320 Nový příspěvek od P.S. »

mraveneček píše:zkus tento prohlížeč videa. kodeky má už všechny v sobě. https://www.slunecnice.cz/sw/gom-player/ :)
Tak to moc nepomohlo. XP prostě mkv a MP4 neumí.

Odpovědět

Zpět na „Putyka“