Počítače vše uvnitř a okolo nich

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
J.A.Y.
Příspěvky: 1963
Registrován: čtv pro 25, 2008 10:24 pm
Bydliště: Okr. Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Počítače vše uvnitř a okolo nich

#1591 Nový příspěvek od J.A.Y. »

Ja kdyz jsem menil desku tak jsem vyplnoval jakysi prohlaseni, ze je to stejnej pc a taky to proslo. Je to ale uz par let

Sadra17
Příspěvky: 6079
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Počítače vše uvnitř a okolo nich

#1592 Nový příspěvek od Sadra17 »

Čárls píše: úte led 03, 2023 6:16 pm To není jen o disku kdybys měnil zakladovku a paměti + procák nastane teprve problém oni to maj sice jako celek ale pokud vyměníš jen disk nic se neděje ten je jak vyměnitelný díl to byl problém kdysi ale i tehdy to šlo přes podporu na telefonu sice prskali ale udělali to Ono se to týká hlavně Základový desky
desku jsem už taky měnil :'( a to nechtěli nic nebo možná novou "aktivaci" přes účet žádný problémy s tim nedělali :vysmech:
malej traktorista v malým traktoru

mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Počítače vše uvnitř a okolo nich

#1593 Nový příspěvek od mastnacek »

Kdyz uz jsem objevil tohle vlakno :)) Vceraaa jsem nainstaloval na synology nasku adguard v dockeru. Ted naska funugje jako DNS server a blokator reklam, slidicu a skodicu. Nasce to bere cca 50Mb ramky, CPU uplny nic. Blokatory primo v prohlizeci si na kompu nejakej ten vykon berou. Jediny co, tak to neumi reklamy na youtube, tam musim nechat AdblockYoutube, funguje dobre. Naska je fakt sikovny zarizeni. Ted me tam bezi taky v dockeru DigiKam a taguje fotky podle kvality, umi vyhledat rozmazani, neostrosti, tmavy sceny, velkou kompresi atd. Fotce jen prida znacku a ja si vyjedu ty, ktery oznacil jako spatny a muzu je promazat.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12962
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Počítače vše uvnitř a okolo nich

#1594 Nový příspěvek od Čárls »

Já na fotky používam zoner mam rodinou multilicenci a tak takle jedem s dcerkou Nas mam taky ale jen zalohování jak zazalohuji vypínám Kdysi sem ho vyhrál v nějaký soutěži ta sem ho osadil diskama ze staršího PC a jde na zalohování jedno měsíčně zalohujipřes WinSCP porovná zeptá a ja si vyberu co zalohovat a co vyházet ze zaloh jako neaktuální
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Počítače vše uvnitř a okolo nich

#1595 Nový příspěvek od bourač »

ty woe mastňáčku :shock: jseš si jistej že jsi na správným fóru?
Co je to za výrazy v tvém posledním příspěvku :-/
Nemůžeš psát nějakou jinou - srozumitelnou - řečí? ;-)
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Počítače vše uvnitř a okolo nich

#1596 Nový příspěvek od bourač »

Jinak si to u mě můžeš vyžehlit okomentováním následujícího programu, mám v plánu to použít.
https://www.pcworld.cz/clanky/zbavte-se ... name=hpfee
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Počítače vše uvnitř a okolo nich

#1597 Nový příspěvek od mastnacek »

Carlsi, ja jsem radsi, kdyz klasicky disky rotujou a rotujou. Zaloha z telefonu probiha okamzite, jakmile to najde novou fotku a telefon je na wifi. Komp po zapnuti. Jediny kdy vypinam nasku je kdyz prijde velkej vitr nebo dest ( nebo spolecne ), protoze me chcipla UPSka a ta navic neumela nasce poslat signal k vypnuti, jediny co, tak ji tahla cca 30minut a pak to vyplo natvrdo.

Bouraci, jestlis to cet, tak akorat bacha na odinstalovani ovladacu. Tyhle programy jsem nikdy nepouzival. Windows je tak zprasenej, ze neverim, ze nejaky externi odinstalovavace a hlavne cistice registru by tomu nejak pomohly. Mam ted nove win11, na nem par programu ktery jsou opravdu potreba, vetsina je multiplatformni, jsou i na linuxu, kde jsem je pouzival pred tim. Takze smele do odinstalovavani :))

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12962
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Počítače vše uvnitř a okolo nich

#1598 Nový příspěvek od Čárls »

Bez velkejch pronlémů funguje Revo Uninstaller Pro ale ten je placeny :) Jinak lidově řečeno Pokud neumíš vyčistit ručně nepouštět se do toho Winy 10 fungujou dobře a nejlíp je do nich nešťourat
Ono vlastně všechny jak se v nich začneš šťourat a nevíš je pruser Co já se nablbnul s XP a reinstaloval každou chvíli :smich:
On na to každej musí přijít sám nainstalovat dát všechny ovladače a programy co používáš a nechat je žít Když vše maka bez chyb zaloha C systemu na nějaký svý uložiště a pokud jej zboříš nějakýma instalacema a blbnutím obnovit ze zálohy To je pro šťouraly Pro ostatní pro případ napdení nějakým sajrajtem když lezou po 1a 0 se 4 kozama a pod :vysmech:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Počítače vše uvnitř a okolo nich

#1599 Nový příspěvek od bourač »

no já mám w11, natáh jsem si tam nějaký věci, třeba diagnostiku na auto a nemůžu přijít na to jak to dát pryč :-/
+ taky nějaký SW přímo MS třeba nějaký kreslící, nebo herní :evil: to absolutně nikdy nevyužiju.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Počítače vše uvnitř a okolo nich

#1600 Nový příspěvek od bourač »

no já mám w11, natáh jsem si tam nějaký věci, třeba diagnostiku na auto a nemůžu přijít na to jak to dát pryč :-/
+ taky nějaký SW přímo MS třeba nějaký kreslící, nebo herní :evil: to absolutně nikdy nevyužiju.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Počítače vše uvnitř a okolo nich

#1601 Nový příspěvek od mastnacek »

Carlsi, na xp jsem si pamatoval seriovy cislo jak casto jsem je preinstalovaval :))) To je uz ale tak davno :)
Disk na dve partysny a kdyz uz me nebavilo instalovat, tak jsem objevil PartitionMagic, udelal zalohu cistyho systemu a pak vyladenyho a cislo jsem zapomnel. U linuxu staci mit adresar /home na vlastnim oddilu, obdoba u windows users. Mozna ze by i win sli doprcat aby users byly na jinym disku, ale to jsem nikdy nezkousel. Vim ze jdou namapovat uzivatelsky slozky jako dokumenty, hudba, video atd, ale komplet nevim.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12962
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Počítače vše uvnitř a okolo nich

#1602 Nový příspěvek od Čárls »

Myslím že kdysi dávno jsem to měl a nebylo to složitý
Bourači Klikni na ikonu v start menu pravým tlačítkem a odinstalovat Co se týká programů jako malovaní a pod co nejsou v odinstalovat programy
na win 10 start -nastavení Aplikace a -volitelné součásti ale zde bacha co dáš pryč a co opravdu potřebuješ
Jinak ty součásti pokud jsou ve start menu tak pravým a odinstalovat Nic jinýho nedělej nebo budeš dělat reinstal :friends:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Počítače vše uvnitř a okolo nich

#1603 Nový příspěvek od mastnacek »

zda se, ze google do toho slaplnul. Pluginy pro blokovani reklam v chromu na PC tak nejak fungujou napul.
https://tech.co/news/google-chrome-ad-blockers-2023

fikejz
Příspěvky: 5992
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Počítače vše uvnitř a okolo nich

#1604 Nový příspěvek od fikejz »

Taky jak jinak, když spotřebitel / uživatel Chrome je zároveň produktem k prodeji objednatelům reklamy. Asi nikdo si nechce kupovat poškozený produkt ;-)
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Počítače vše uvnitř a okolo nich

#1605 Nový příspěvek od bourač »

pro nákup HW doporučuju firmu czc.cz (maj tu reklamu 2 hrají fér.)
Potřeboval sem delší kabel HDMI, když to hodím do guglu nasere se tam mimozemšťan s trapným sortimentem.
Na czc jsem našel kabely různých délek, kvality a provedení. U každého kabelu fér popis co umí a co neumí.
Objednal sem v sobotu, dneska v poledne to přijelo.
Doporučuju.

eště k mimozemšťanovi - vnuk chtěl k ježiškovi novej monitor, po dokončení objednávky mimozeměťan ještě nabízel že prý přikoupit kabel z monitoru do PC. Tak jsem ho vzal (300Kč). Přitom je součástí (byl přibalenej) monitoru.
Od Zavorala už nic nakupovat nebudu.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Odpovědět

Zpět na „Putyka“