Počítače vše uvnitř a okolo nich

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
P.S.
Příspěvky: 5107
Registrován: úte srp 04, 2009 6:38 pm
Bydliště: KT

Re: Počítače vše uvnitř a okolo nich

#1366 Nový příspěvek od P.S. »

Kluci, jak posílit WiFi připojení. Mám z antény do routeru kabel a z něho do TV. Potřeboval bych posílit WiFi signál přes dvorek manželce do dílny cca 10m. Máte někdo typ na nějaký posilovač signálu WiFi?

Sadra17
Příspěvky: 6133
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Počítače vše uvnitř a okolo nich

#1367 Nový příspěvek od Sadra17 »

jmenuje se to wifi repeater nebo pak hold natáhnout kabel a druhý router :-/
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20887
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Počítače vše uvnitř a okolo nich

#1368 Nový příspěvek od ota »

Těmhle věcem vůbec nerozumím. Ale dojel jsem do obchodu s počítačema a věcí kolem nich. Pánovi za ponkem jsem vysvětlil po mojem co potřebuju. Takže jsem mu řekl, doma venku je taková placka a ta přijmá signál. Kablíkem to jde do takové malé kysny s anténou. Zní mi jede Wifina. A teď to potřebuju dostat přez dvůr a zasíťovat dílnu. Pán chmátnul do regálu a vyndal škatulku s dvouma anténama. Ta škatulka se střčí u dílny venku do zásuvky. Je to asi 12 m daleko a ten signál z domova krásně bere. Trčejí z ní zezadu čumbrky které pasujou do zásuvky. U dílny jsem si tedy udělal odbočku od stávající zásuvky kam zapínám kabel pro vrtačku karbik venku. Tam jsem strčil tu škatulku s anténama. Do téhle škatulky mi ustřihl asi 3m kablíku a namačknul na oba konce tu plastovou kostičku jako je třeba v počítači pro příjem z kabelu. Jednu stranu jsem strčil do té škatulky venku. Vedle futer jsem vrtačkou provrtal díru do dílny. Dírou protáhnul kabel dovnitř. Tam jsem na stěnu vyvrtal dvě díry dal hmoždinky a štoubky. A na ně nasadil jinou škatulku co mi prodavač taky dal. Ta má zase dvě antény. Do téhle škatulky jsem strčil konec kablíku ten co jde z venku. Zastčil do zásuvky vidlici od ní a hurá celá dílna je zasíťovaná. Tam jsem jen nastavil na mobilu a noťasu nějaké přihlašovací heslo. To kvůli bezpečnosti spojení.
U Tebe by šlo ten kablík co by šel z venku píchnout rovnou do telky a už by ji to jelo taky. Nebo jestli má telku bezdrátově tak by použila tu vnitřní škatulku s anténama jak mám já. Všechno to vyšlo cosi přez 1000 Kč. Prodavač hned věděl které škatulky potřebuju a jen se ptal, jak dlouhej ten kabel má ustřihnout. Vše vyrovnal na ponk, řekl jak co instalovat a zapojit, zaplatil jsem a valil dom to instalovat. Ten repeater ten signál nabere a posílá ho dál. Ale přez zeď ne. Proto je tam kus toho kablíku a uvnitř další škatulka.
Takhle to mám já totální laik na tyhle věci. Jestli budeš chtít, tak Ti nafotím ty škatulky jak vypadají.

Uživatelský avatar
Deane7
Příspěvky: 2163
Registrován: sob pro 15, 2012 1:22 pm
Bydliště: NMnV

Re: Počítače vše uvnitř a okolo nich

#1369 Nový příspěvek od Deane7 »

Nikdy nehovor: To nejde. Vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

Uživatelský avatar
P.S.
Příspěvky: 5107
Registrován: úte srp 04, 2009 6:38 pm
Bydliště: KT

Re: Počítače vše uvnitř a okolo nich

#1370 Nový příspěvek od P.S. »

Ještě mě napadlo táhnout to přes nulák 230V..

duchodce
Příspěvky: 4453
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Počítače vše uvnitř a okolo nich

#1371 Nový příspěvek od duchodce »

Měl bych laický dotaz. Jak dlouho vydrží informace třeba na kartě vyndané z fotoaparátu? Nebo flešce? Zjistil jsem že některé vypálené disky z fotkami po cca 10-15 letech nefungují . Asi různá kvalita disků a vypalovaček , ale to člověk žel bohu zjistí až po těch 10 letech. :vztek:
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 3944
Registrován: úte črc 03, 2007 10:29 pm
Bydliště: Dithmari villa

Re: Počítače vše uvnitř a okolo nich

#1372 Nový příspěvek od rezis »

To asi nikdo neodpoví. Bude záležet na asi milionu věcí. Značce paměti, jaký má řadič, jakou rychlostí proběhl zápis, kolikrát tam bylo něco zapsáno a smazáno, jestli přepisuješ pozici kde byla nula na jedničku nebo ji necháváš.... Ono obecně stářím ten zápis slábne - to samé trápí hodně dnešní elektroniky kdy máš funkční věc, ale je poškozen (ztracen) program pro procesor. Přitom ho stačí nahrát zpět do do paměti ze které ztratil a jede se dál.
Mám na to názor, že fotku na papíře ti nikdo nevezme. Více člověka potěší a dá se i lépe ukázat ostatním :)
Bydlím v Dětmarovicích udal bych i ulici, ale bohužel je tady nemáme

duchodce
Příspěvky: 4453
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Počítače vše uvnitř a okolo nich

#1373 Nový příspěvek od duchodce »

Lepší je ta foto kniha . Máme různá výročí v rodině a to je ideální věc . Nebo průřez celým rokem , prostě si ženské půjčují jednotlivé knihy a chlapi mohou :friends: a nebo mlsat dobroty jako je Rulandské /Rulanské?/šedé , nebo slivovici a baby jim do toho nekecají ;-) ;-)
Ten dotaz je proto, že mám ve foťáku kartu asi 5 let a přepisovanou . A nerad bych o fotky asi za poslední rok přišel :'(
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15217
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Počítače vše uvnitř a okolo nich

#1374 Nový příspěvek od kenybz »

a to ty fotky nekopíruješ alespoň do PC?
mám digi fotky od roku 1997 prostě zálohuju na několika pc a eště mám externí disk takže pravděpodobnost, že by to vše najednou kleklo je malá. Mám i fotky vypálené a cd romech no mohl bych je zkusit jestli to ještě fachcčí ale nepovažuju to za spolehlivé médium na dlouhodobou zálohu dat

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13213
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Počítače vše uvnitř a okolo nich

#1375 Nový příspěvek od Čárls »

CD romy po pár rokách nepoužitelný obzvlášť ty z marketů Jinak dělám to jako kenybz Mám je v nasu externím disku a v PC ty na kterých mi záleží ještě uložany na Rajčeti jako soukromý alba a na Googlu učtu
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15217
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Počítače vše uvnitř a okolo nich

#1376 Nový příspěvek od kenybz »

používal jsem verbatim ...myslím že loni jsme měli se synem debatu o ukládání dat...on je ajťák no a na závěr debaty jsem vyhrabal z dílny starý magneťák odházel kryty a vysvětlil mu něco o magnetickém analogovém záznamu...pak jsem podal snad 40 let starý pásek i s nahrávkou a pustil to na vnitřní reprák a byl v úžasu i s kvality zvuku...no gramofon s kvalitní audiosestavou už jsem mu poštěl dřív a mnohokrát to byl uplně v řiti a uvědomil si o co vše přichází ..no ale i dnešní digitální doba má taky svoje výhody tak to samozřejmě používám a nezatracuju

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13213
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Počítače vše uvnitř a okolo nich

#1377 Nový příspěvek od Čárls »

Zalohování na magnetický pásky se používá dodnes a zažívá vzkříšení Je to zatím nejspolehlivější zálohování dat používá se i na velkých serverech (podnikových)
https://www.vahal.cz/o-firme/clanky/pas ... ovani.html akorád je trochu drahý
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

andre.marek
Příspěvky: 664
Registrován: stř črc 05, 2017 8:24 am
Bydliště: Nový Jičín

Re: Počítače vše uvnitř a okolo nich

#1378 Nový příspěvek od andre.marek »

CD (a už vůbec ne DVD) není vhodné médium pro zálohy - tedy doma vypálené. Originál vydrží spoustu let, u domácího vypalování se udávalo 10-15 let jako mezní hranice pro překopírování záznamů.
Ideální záloha je kopie na další hdd a stejná kopie pak na cloud s geograficky odlišnou polohou. Nejlépe probíhající automaticky, denně. Jen tak člověk nepřijde o důležité záznamy...

duchodce
Příspěvky: 4453
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Počítače vše uvnitř a okolo nich

#1379 Nový příspěvek od duchodce »

Kenybz - fotky kopíruji do PC ale pokud není v rodině nějaká akce na kterou beru foťák tak tam mám "náhodné" foto které se mě třeba líbí a vzniknou náhodně a nebo si ofocuji tech. detaily něčeho co dělám . Vzhledem k mému zdr. stavu a hlavně paměti toho moc neopravuji a pokud ano tak si to ofotím pro příště. Tak vznikne směs foto kterou ihned nestahuji . Posledně se mě stalo že že se foťák nechtěl spojit s PC proto ten dotaz. Budu muset radši tu kartu vyměnit. Co se týče pásků mám MGF pásky asi 40 let a fungují , fungují i magnetofony !!!!!!! . Pouze jsem zjistil že pokud se ty pásky jednou za X let nepřetočí tak se některé "prokopírují" do sousedního závitu pásku. Je to jen u některých a není to téměř znát pouze v tichých pasážich a při pozorném poslechu. Mám natočeno několik hodin videa kamerou HC- 96 . Problém je že to mám sice nakopírováno do PC ale je to problém dohledat. Takže jsem to vždy radši na hrubo našel na pásce. Ale kamera již zlobí a až dojde nebude se to mít na čem přehrát. Navíc jsem zjistil že při přenosu z jednoho počítače do druhého vinou "škodíka" a blbou obsluhou část archivu chybí. Začal jsem natáčet na fotoaparát -je k tomu určený- ovšem datový tok a "hmotnost" souborů způsobují že v PC na disku lítají špony a data tečou i klávesnicí . Problémy jsou i v tom že starší programy určené ke zpracování videa tyhle toky neumí a naopak nový prg. neumí stahovat ty staré.
Myslím že po nás na zeměkouli vznikne spousta záznamů které nebude mít kdo a jak a na čem luštit..
Pokud někdo máte kameru HC- 96 nebo HC 94 a nepotřebujete ji ozvěte se . Je tam problém ten že ne všechny kamery skousnou pásek nahraný v jiné kameře i když stejného typu - zkušenost při koupi.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13213
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Počítače vše uvnitř a okolo nich

#1380 Nový příspěvek od Čárls »

Ve foťáku je paměťová Karta takže já s pc foťák vubec nespojuji používám čtečku paměťových karet a průzkumníka na překopírování fotek je to rychlejší jak spojovat foťák s Pc Co se týká videi buď rovnou převádím v programu na přijatelný,nebo to chce Kodeky co umožní přehrání používám K-Lite Codec Pack Mega
a přehrávač KMPlayer jednu starou verzi build 1439 http://software.oldversion.com/windows/ ... 3-0-0-1439 Chce to ale vše trochu nastavit
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Odpovědět

Zpět na „Putyka“