Počítače vše uvnitř a okolo nich

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Tomas6
Příspěvky: 5307
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Počítače vše uvnitř a okolo nich

#1246 Nový příspěvek od Tomas6 »

Je tu někdo kdo se trochu vyzná? Mám notebook HP elitebook 8470 s Win7. Po výměně pevného disku za ssd,update bios a následné nové instalaci win mi něco i ve vypnutém stavu žere baterku. Před touto akcí problém nebyl. Používám ho zřídka a když jsem jej předtím vzal po 14dnech do ruky byla baterka nabitá stejně jako při vypnutí. Teď je po 14ti dnech ze sta procent na nule. Když ji vytáhnu,odpojím tak vydrží zase plně nabitá i těch 14 dnů. Nemá někdo tip na co se zaměřit?
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

AlexTc
Příspěvky: 1418
Registrován: sob říj 25, 2008 2:45 pm
Bydliště: okr. Tachov

Re: Počítače vše uvnitř a okolo nich

#1247 Nový příspěvek od AlexTc »

Možná je to blbost, ale nepřejde ten noťas místo vypnutí jen do režimu spánku?

Tomas6
Příspěvky: 5307
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Počítače vše uvnitř a okolo nich

#1248 Nový příspěvek od Tomas6 »

Nene. Je normálně vyplý. Tudíž startuje s biosem a tak... Myslím že je v biosu zaplé něco co tu baterku žere. Něco už jsem tam zkoušel vypnout,dle nějaké rady na netu, zlepšení bylo ale,vzhledem k tomu že tomu moc nerozumím nerad bych něco dodrbal
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5432
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Počítače vše uvnitř a okolo nich

#1249 Nový příspěvek od thovt »

Zkoušel jsi vyndat baterku pokud tedy jde.
Z baterky pořád jde napětí do základní desky tak se ani nedivým že se to vybije.
Další věc muže být v baterce špatný članek muže vybíjet baterku. Po třech letech se to děje u baterek normálně.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12962
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Počítače vše uvnitř a okolo nich

#1250 Nový příspěvek od Čárls »

Sice startuje s Biosem ale v nastavení zrušit hybridní režim spánku Pokud jsi dělal jen novou instalaci winu a nehýbal s biosem nenastavoval v něm nic tak ho nech na pokoji Chyba bude ve widows 7 nebo v nastavení ovladačů podívej se na nastavení síťové karty napájení Usb Vše je v nastavení Pc
Ovládací panely\Všechny položky Ovládacích panelů\Možnosti napájení
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Tomas6
Příspěvky: 5307
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Počítače vše uvnitř a okolo nich

#1251 Nový příspěvek od Tomas6 »

Díky zkusím se podívat na ty možnosti napájení. Baterka asi má víc jak 3 roky,ale před tím reinstalem to bylo v pořádku,po 3 týdnech jsem vzal noťas a byl nabitý, změna nastala ze dne na den a právě při tom reinstalu. Bios se aktualizoval, víc o tom nevím, dělal to švagr, jenže on je z Prahy, přijede jednou za 2 měsíce na víkend,to si radši vypijeme jak se otravovat s počítačem a já tak dlouho bez něj být nemůžu že by si ho vzal sebou.
Ještě můžu zkusit dát starý disk,mrknout na nastavení biosu jestli tam není něco jinak.
Měnil jsem za ssd kvůli rychlosti startu, s klasickým diskem a win 10, které tam byly trval start víc jak minutu, nedej bože když ještě instaloval aktualizace., teď do 15 vteřin je použitelný. Používám ho na vag tak čekání než naběhne bylo k zlosti.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

zelenac
Příspěvky: 2112
Registrován: sob srp 29, 2009 9:11 am
Bydliště: LM a castejsie kamio

Re: Počítače vše uvnitř a okolo nich

#1252 Nový příspěvek od zelenac »

Ja som si pre vag a quickload zariadil starsie ibeemko.Mam tam len tie 2 programy a tak aj startuje dost rychlo a nemam v nom ani internet,tak ho nespomaluju ziadne aktualizacie.Takto mi to vyhovuje.
Ale v dalsom notasi mam problem.Niektore videa natocene mobilom su otocene do strany,ci hore hlavou.Neviete niekto,ako to otocit?Notas je Dell a mam v nom windovs 7.

mraveneček
Příspěvky: 1314
Registrován: ned bře 30, 2014 6:20 pm
Bydliště: od Třebíča

Re: Počítače vše uvnitř a okolo nich

#1253 Nový příspěvek od mraveneček »

Družstva. http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =9&t=69747
Kováři. http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =9&t=69882

První PC- Pc 80 286 Ram úchvatných 1 mega Cpu 6 Mhz, disk 20 mega mechanika 5.25 -1.2 mg
OS Norton Commander

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Počítače vše uvnitř a okolo nich

#1254 Nový příspěvek od Pavel »

ted sem potreboval kopírku zjistil sem ze je zaschla barva co stim

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Počítače vše uvnitř a okolo nich

#1255 Nový příspěvek od Britt »

Doplnit a zkusit čištění trysek.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 3939
Registrován: úte črc 03, 2007 10:29 pm
Bydliště: Dithmari villa

Re: Počítače vše uvnitř a okolo nich

#1256 Nový příspěvek od rezis »

mraveneček píše:Nové funkce v Google v mobilech.

https://www.idnes.cz/technet/technika/g ... a_pka/foto :)
Moc hezký. 8)
Bydlím v Dětmarovicích udal bych i ulici, ale bohužel je tady nemáme

Tomas6
Příspěvky: 5307
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Počítače vše uvnitř a okolo nich

#1257 Nový příspěvek od Tomas6 »

Pořídil jsem tiskárnu s multifunkcí. Umí sken poslat na email,tiskárna je připojena v místní síti přes WiFi jako síťová. Všechno funguje ok,jen to posílání emailu ne. Podle kluka co mi ji nastavoval do sítě je potřeba něco přenastavit v routeru,jen neví co. Nemá někdo ánunk co je potřeba nastavit a mne jako laika nakopnout správným směrem aby to chodilo? Router je Asus RT-AC 1200g+ viz odkaz. https://www.google.com/url?sa=t&source= ... RBuQLKK1oE
Celkem bych to aji využil,jelikož většinu věcí řeším z tabletu nebo mobilu,tak už bych nemusel zapínat počítač vůbec...
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

123
Příspěvky: 1123
Registrován: pon led 07, 2013 3:51 pm
Bydliště: čm vysočina

Re: Počítače vše uvnitř a okolo nich

#1258 Nový příspěvek od 123 »

Já počítačům teda fakt moc nerozumím, takže se předem omlouvám za možnou dezinformaci, ale píšeš že tiskárnu máš v síti. Takže jestli ti funguje posílání mailů z ostatních počítačů v té síti a jen z tiskárny ne, tak routrem to podle mě asi nebude, jedině že bys měl ve firewalu toho routru nastavený nějaký zákaz pro tu konkrétní adresu tiskárny v síti. Spíš bych se znovu podíval do nastavení tiskárny, jestli tam máš správně zadaný SMTP server, účet, heslo, bránu a tak pro odesílání pošty a hlavně taky zakázat tiskárně stahování mailů, aby ti je pak nežrala jako se to povedlo mě kdysi.
Pak taky jde povolit v routru někomu vzdálený přístup do sítě aby ti to třeba zkontroloval a nastavil na dálku a pak ho zas zakázat, mě to takhle křísí syn, když si něco rozhrabu

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12962
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Počítače vše uvnitř a okolo nich

#1259 Nový příspěvek od Čárls »

Dej sem co máš za tiskárnu pokud umí posílat email musíš v nastavení tiskárny nastavit odchozí SMTP server podle poskytovatele
třeba já nastavuji odchozí podle tohoto https://www.fryzl.net/produkty-a-sluzby/nastaveni-smtp takže toto používám na Mozilla Thunderbird na odchozí poštu příchozí se nastavuje podle serveru odkud stahuješ poštu třeba Pop3.centrum.cz
Takže na tiskárně stačí zadat v nastavení SMTP server podle poskytovatele příchozí nenastavuješ poštu nestahuješ
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Tomas6
Příspěvky: 5307
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Počítače vše uvnitř a okolo nich

#1260 Nový příspěvek od Tomas6 »

Tiskárna je https://www.alza.cz/canon-i-sensys-mf63 ... 949869.htm
budu muset asi mrknout ještě do návodu.No já tomu právě vůbec nerozumím...
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Odpovědět

Zpět na „Putyka“