Podporujete české potraviny - české zemědělce?

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
FandaP
Příspěvky: 3469
Registrován: ned bře 15, 2009 4:15 pm
Bydliště: Chrudim

Podporujete české potraviny - české zemědělce?

#1 Nový příspěvek od FandaP »

Podporujete české potraviny - české zemědělce?

Já až doposud jo, ale přečetl jsem si zde příspěvek ve vlákně "Zetor maxtera" o tom, že když čeští zemědělci nepodporují české výrobce strojů a techniky, tak proč vlastně podporovat české zemědělce, když oni sami nepodporují český průmysl.

viewtopic.php?f=46&t=11349&start=120

Musím říci, že tento názor mě docela zaujal. Pokud se přece argumetuje, že zahraniční traktor je lepší, než český, a proto má zahraniční, pak přece mohu argumentovat, že zahraniční potravina je lepší - levnější (pokud tedy je) a nebrat ohledy na české potraviny.

Krcaka1
Příspěvky: 1202
Registrován: sob črc 07, 2007 8:46 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Podporujete české potraviny - české zemědělce?

#2 Nový příspěvek od Krcaka1 »

Spíš je otázkou, proč nepodporují čeští zemědělci české výrobce zemědělských strojů?
Protože nejsou schopni nabídnout to co ten zemědělec od těch českých strojů očekává!!!! Bohužel zahraniční výrobci to jsou schopni nabídnot :( (rosah použití stroje, dostupnost¨ND a servisu, cena, kvalita, spolehlivost, životnost, komfort, jednoduchá údržba, provozní náklady atd.)

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8742
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Podporujete české potraviny - české zemědělce?

#3 Nový příspěvek od Franta.cz »

Krcaka1 píše:Spíš je otázkou, proč nepodporují čeští zemědělci české výrobce zemědělských strojů?
Protože nejsou schopni nabídnout to co ten zemědělec od těch českých strojů očekává!!!! Bohužel zahraniční výrobci to jsou schopni nabídnot :( (rosah použití stroje, dostupnost¨ND a servisu, cena, kvalita, spolehlivost, životnost, komfort, jednoduchá údržba, provozní náklady atd.)
Myslíš třeba konkrétně polského výrobce Pronar? :smich:
Promiň, omlouvám se, ale to se nedalo :red:

Uživatelský avatar
FandaP
Příspěvky: 3469
Registrován: ned bře 15, 2009 4:15 pm
Bydliště: Chrudim

Re: Podporujete české potraviny - české zemědělce?

#4 Nový příspěvek od FandaP »

Krcaka1 píše:Spíš je otázkou, proč nepodporují čeští zemědělci české výrobce zemědělských strojů?
Protože nejsou schopni nabídnout to co ten zemědělec od těch českých strojů očekává!!!! Bohužel zahraniční výrobci to jsou schopni nabídnot :( (rosah použití stroje, dostupnost¨ND a servisu, cena, kvalita, spolehlivost, životnost, komfort, jednoduchá údržba, provozní náklady atd.)
To je jasné, ale proč bych tedy já měl kupovat české jablko, které je kyselé a nekoupit španělské, které je sladké?

To je přeci ta samá úvaha.

Uživatelský avatar
Blajda
Příspěvky: 882
Registrován: čtv led 31, 2008 1:17 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Podporujete české potraviny - české zemědělce?

#5 Nový příspěvek od Blajda »

No tohle je docela zajímavej názor, bohužel je to tak.
Jeden námej taky preferuje český potraviny a novej traktor má z německa.fend

Taky zaleží jestli se dá srovnávat jídlo a stroje :-/
Zetor 3011 a 6748

Krcaka1
Příspěvky: 1202
Registrován: sob črc 07, 2007 8:46 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Podporujete české potraviny - české zemědělce?

#6 Nový příspěvek od Krcaka1 »

Franta.cz píše:
Krcaka1 píše:Spíš je otázkou, proč nepodporují čeští zemědělci české výrobce zemědělských strojů?
Protože nejsou schopni nabídnout to co ten zemědělec od těch českých strojů očekává!!!! Bohužel zahraniční výrobci to jsou schopni nabídnot :( (rosah použití stroje, dostupnost¨ND a servisu, cena, kvalita, spolehlivost, životnost, komfort, jednoduchá údržba, provozní náklady atd.)
Myslíš třeba konkrétně polského výrobce Pronar? :smich:
Promiň, omlouvám se, ale to se nedalo :red:
Ty , ale ona ta vlečka co jsme koupili je pěkně vyrobená, bohužel náprava je šmejd, na zbytek nemůžu říci ani půl slova, zatím jsem žádnej problém nenašel :zapomel: Jsem alespoń uživatel co přizná, že má doma stroj co má nedostatek, ne jak spousta jiných co jen chválí a potaji opravují a předělávají a nemají odvahu to přiznat, že to není až takové jaké by to mělo být.

Uživatelský avatar
FandaP
Příspěvky: 3469
Registrován: ned bře 15, 2009 4:15 pm
Bydliště: Chrudim

Re: Podporujete české potraviny - české zemědělce?

#7 Nový příspěvek od FandaP »

Blajda píše:No tohle je docela zajímavej názor, bohužel je to tak.
Jeden námej taky preferuje český potraviny a novej traktor má z německa.fend

Taky zaleží jestli se dá srovnávat jídlo a stroje :-/
myslím, že dá, teda pokud jsou zdravotně nezávadné - ale to je něco úplně jiného.

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8742
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Podporujete české potraviny - české zemědělce?

#8 Nový příspěvek od Franta.cz »

Krcaka1 píše: Ty , ale ona ta vlečka co jsme koupili je pěkně vyrobená, bohužel náprava je šmejd, na zbytek nemůžu říci ani půl slova, zatím jsem žádnej problém nenašel :zapomel: Jsem alespoń uživatel co přizná, že má doma stroj co má nedostatek, ne jak spousta jiných co jen chválí a potaji opravují a předělávají a nemají odvahu to přiznat, že to není až takové jaké by to mělo být.
Tak v tom případě budeš mít recht.Ty nápravy se asi dělají u nás.

Krcaka1
Příspěvky: 1202
Registrován: sob črc 07, 2007 8:46 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Podporujete české potraviny - české zemědělce?

#9 Nový příspěvek od Krcaka1 »

Franta.cz píše:
Krcaka1 píše: Ty , ale ona ta vlečka co jsme koupili je pěkně vyrobená, bohužel náprava je šmejd, na zbytek nemůžu říci ani půl slova, zatím jsem žádnej problém nenašel :zapomel: Jsem alespoń uživatel co přizná, že má doma stroj co má nedostatek, ne jak spousta jiných co jen chválí a potaji opravují a předělávají a nemají odvahu to přiznat, že to není až takové jaké by to mělo být.
Tak v tom případě budeš mít recht.Ty nápravy se asi dělají u nás.
Tak nápravy se u nás nedělají, dělají prý podle prodejce italové, ale já jsem našel, že Poláci.
Tím samozdřejmě nechci říci, že co je České je špatné a v zahraničí je vče jak má být.
Bohužel, ale největčí důvěru mám v Německé stroje a techniku, nářadí.

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8742
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Podporujete české potraviny - české zemědělce?

#10 Nový příspěvek od Franta.cz »

Blajda píše:No tohle je docela zajímavej názor, bohužel je to tak.
Jeden námej taky preferuje český potraviny a novej traktor má z německa.fend

Taky zaleží jestli se dá srovnávat jídlo a stroje :-/
To je nepodstatný jestli de srovnávat jídlo a stroje.
Podstatnej je systém.Chci aby mě někdo podpořil pak musím podpořit já jeho.Jinak to prostě nepůjde.Samozdřejmě ten někdo co ho podporuju mě musvyjít vtříc kvalitou, sortimentem atd.

Krcaka1
Příspěvky: 1202
Registrován: sob črc 07, 2007 8:46 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Podporujete české potraviny - české zemědělce?

#11 Nový příspěvek od Krcaka1 »

Franta.cz píše:
Blajda píše:No tohle je docela zajímavej názor, bohužel je to tak.
Jeden námej taky preferuje český potraviny a novej traktor má z německa.fend

Taky zaleží jestli se dá srovnávat jídlo a stroje :-/
To je nepodstatný jestli de srovnávat jídlo a stroje.
Podstatnej je systém.Chci aby mě někdo podpořil pak musím podpořit já jeho.Jinak to prostě nepůjde.Samozdřejmě ten někdo co ho podporuju mě musvyjít vtříc kvalitou, sortimentem atd.
Tááák to souhlasím, pokud mne český prodejce nabídne sortiment a kvalitu, servis, nebudu váhat a raději koupím to české i za větčí peníz.

Uživatelský avatar
Chudej farmar
Příspěvky: 875
Registrován: čtv črc 05, 2007 10:42 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Podporujete české potraviny - české zemědělce?

#12 Nový příspěvek od Chudej farmar »

takze pánové, uz mam techto kecu fakt dost a uz me s tim se... (omluvam se) proc ceské potraviny??? protoze kurwa vyrostli na ceské půde!! obdělávané českým človekem!!! na stroje vam fakt kaslu zetor je za 1 SLOVENSKÝ za 2 vetsina dilu je z POLSKA, a makají tam prevazne ukrajinci slovaci a rumuni, tak uz se s tim jdete vycpat!! mam spoustu ceských masin a s klidme muzu rict ze uz nikdy!! mel jsem rotacku od agrostroje, ted jsem si koupil kuhn proc asi??? o 10tis drazší ale tak asi 5x kvalitnejsí a robusnější!! stejne tak jako disker od SMS rokycany dneska uz bych si koupil lemken nebo horsch, je to proste skusenost a tu mi nikdo neveme, mozna ze solidni znacka je Farmet ale to je otázkou... vzdycky jsem snil o českém navěsu ze ZDT veselý, bohužel z toho co jsem videl uz na prvni pohled pronar je jednoznacne lepsi!!! bych musel bejt magor kdybych si koupil drazsi a horsi vec! do ceho ted vkladam nadeje jsou navesy WTC pisečná cena zajímava a zpracovaní více nez dobré!... asi za rok budu resit postrikovac zvazuji agrie křemže uvidíme cenově je to stejne treba jako berthood... ale nevim...
Zamyslete se co sakra jite za levne potraviny.. vsude ve svete se snazi kupovat svoje kvalitní.. a na vyvoz jdou mene kvalitní levné poztraviny ktere tak houfne nakupujete v lidlu a pod.
cestí vyrobci nejsou schopni nabidnout ani ze 30% to co je na trhu žádané tak proto se kupujou jine masiny. nehlede na to ze spoustu veci co jsou ,,zahranicní znacky" se vyrabí u nas!!! nejen komponety ale i cele stroje!! např u nas v Agrostroji se vyrabi dily pro kuhn, kverneland, a pak cele masiny pro : Claas, JD , petinger atd. jenze ty firmy si davaji majzla aby to u nas vyrobili kvalitne. kamarad tam dela a prosil me abych si nekupoval agrostrojackou diskovku a raci si priplatil protoze kdybych videl z ceho to delaji tak bych zvracel :'(

omlouvam se za sprosta slove ale jinak to proste nejde, klidne to smazne a me taky ale za svým nazorem si stojím!! a klidne si žerte zahranicní potraviny, prodávejte půdu němcům a holandanům vaše deti vam pak poděkují!!
Studoval jsem fakt rád miloval jsem Suchdol CZU - Holky, chlast, pohoda :-) ted uz jen práce ale dělám jako jeden z mála to co me baví :-)

5 traktorů, 170ha, 40ks dobytka... vše v podstatě dělám sám :-)

Uživatelský avatar
ondra
Příspěvky: 4744
Registrován: sob lis 17, 2007 9:03 am
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Podporujete české potraviny - české zemědělce?

#13 Nový příspěvek od ondra »

toto je spousta nesmyslu v tomto tematu až na chudýho plně snim souhlasim
Mužem to tady teda opravdu poslat uplně všechno do hajzlu, na všechno se vysrat všechno dovážet a všude nablit ty sluneční píčoviny a pak při nedělní procházce se procházet mezi zelenejma plotama a z každý strany ta sračka sluneční místo zelene travy nebo žlute řepky opravdu to tak všichni chcete ? dovážet potraviny ze zahraničí a tady mit takovouhle zkurvenou zem timhle ? navic co vzduch ktery ty kytky vyráběj atd ?
Zetor 6718 , Zetor 6945 , Zetor 7341 , New holland Tl 90 , Valtra N 141

sekalsemmalo
Příspěvky: 4211
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: Podporujete české potraviny - české zemědělce?

#14 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

nojo no,tak se nezlobte,nakupuju podle ceny.ted tu voni vybornej dioxinovej segedos a vcera sme meli hormonovy kure kilo za 45 a to biokure kilo za 120 sem tam nechal lezet v polici.....
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

Uživatelský avatar
Chudej farmar
Příspěvky: 875
Registrován: čtv črc 05, 2007 10:42 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Podporujete české potraviny - české zemědělce?

#15 Nový příspěvek od Chudej farmar »

sekalsemmalo píše:nojo no,tak se nezlobte,nakupuju podle ceny.ted tu voni vybornej dioxinovej segedos a vcera sme meli hormonovy kure kilo za 45 a to biokure kilo za 120 sem tam nechal lezet v polici.....
hehe to me pobavilo :smich: 8) :friends: ono biokure taky nejni kdo vi co... :(
Studoval jsem fakt rád miloval jsem Suchdol CZU - Holky, chlast, pohoda :-) ted uz jen práce ale dělám jako jeden z mála to co me baví :-)

5 traktorů, 170ha, 40ks dobytka... vše v podstatě dělám sám :-)

Odpovědět

Zpět na „Putyka“