Podporujete české potraviny - české zemědělce?

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Podporujete české potraviny - české zemědělce?

#736 Nový příspěvek od mastnacek »

Dyt je to uz skoro jedno, vsechno je od bardzu. Ale nakupovat zradlo tam nejezdim.

Uživatelský avatar
Jan.F
Příspěvky: 340
Registrován: pon zář 07, 2009 11:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Podporujete české potraviny - české zemědělce?

#737 Nový příspěvek od Jan.F »

Co tam asi přidávaj žeto musí 5 minut odvětrat ?.
Obrázek
Pomožte zachránit tisíce lidských životů, objevit dosud neznámé prvky, či dokonce nalézt mimozemskou civilizaci..
A to vše jen s použitim vašeho PC
http://www.czechnationalteam.cz/

Uživatelský avatar
Cobrow
Příspěvky: 3511
Registrován: ned úno 13, 2011 8:50 pm
Bydliště: Brno

Re: Podporujete české potraviny - české zemědělce?

#738 Nový příspěvek od Cobrow »

Tyjo, nevím o tom, že by Pejskar ( což je Police nad Metují) něco takového vyráběl...
Oni se specializují na suché salámy....

J.A.Y.
Příspěvky: 1963
Registrován: čtv pro 25, 2008 10:24 pm
Bydliště: Okr. Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Podporujete české potraviny - české zemědělce?

#739 Nový příspěvek od J.A.Y. »

Todle taky. Prej to je kvuli vyvetrani ochranny atmosfery. A nechtej vedet z ceho se gothaj vyrabi ;-)

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Podporujete české potraviny - české zemědělce?

#740 Nový příspěvek od ITS »

Abych pořád nejedl jen tu cuketu, koupil jsem v Lidlu "Přeštické jaternice" https://kompasslev.cz/lidl-letaky/aktua ... -100183-50
Někteří ( prověření) řezníci tohle zboží v létě zásadně nedělají a tak jsem to chtěl vyzkoušet.
Chuť dobrá, ale nechápu, proč je konzistence jemné paštiky. Každý si pak domyslí, že tam chtějí schovat kdejaký bordel. Opět jeden vykutálený výrobek, který dělá řezníkům jen ostudu.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Podporujete české potraviny - české zemědělce?

#741 Nový příspěvek od bourač »

českej zemědělec dneska sklízel kombajnem řepku v sousedství mého pozemku. Stojím tam autem, všechny dveře dokořán (+34°C) a pracuji nedaleko.
Ten kombajnér přesypal sklizený zrno do Tatry a pak zapnul čištění zásobníku. Stál vůči mě proti větru takže sem dostal přímej zásah mračnem prachu. :pohlavek: Nezlobím se na něj, podporuju český zemědělce, zejména když jedou řepku. :vysmech:
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Podporujete české potraviny - české zemědělce?

#742 Nový příspěvek od mastnacek »

bouraci, co tebe zivi?

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Podporujete české potraviny - české zemědělce?

#743 Nový příspěvek od ota »

Jo, jo řepku to je dobře! Moje včelky z ní maj, jinak bych měl prd med a pak ten pán co je v důchodu chodí po sklizni na lisovnu olejů na brigádu a vždycky mi přinese kanystřík oleje z řepky na obrábění. Masťím s ním všechno, je ho dost. 8)
Tady ještě není řepka zralá a nesekají ji. Ale za zahradou tři pole nahnojený pooraný, usmykovaný čekají na zaseťí řepkou. Včelky ji budou mít příšťí rok u nosu slušnou rozlohu. Letos to nějak prosvištěli. Jeden den sklidili ječmen a večer to podmítnul. Asi za 5 dnů navezli hnůj a ihned za rozmetadlama jezdili dva oráči za sebou. Asi za dva dni to usmykovali. Čáp si tam slušně napakoval pupek. Moc se líbil Axisovi. Když jsme vylezli za ves a čáp sbíral po oračce Axis vytřeštil oči, co tak velkýho tady chodí! Skákal jako gumák a chtěl asi s čápem lumpačit.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Podporujete české potraviny - české zemědělce?

#744 Nový příspěvek od bourač »

mastnacek píše: stř črc 28, 2021 9:41 am bouraci, co tebe zivi?
mě živí otroci, mám i dětské ;-)
Obrázek
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Irčan
Příspěvky: 2442
Registrován: stř zář 28, 2011 8:55 pm
Bydliště: Boskovice

Re: Podporujete české potraviny - české zemědělce?

#745 Nový příspěvek od Irčan »

Za ušetřené peníze romantickou dovolenou v Turecku? Děkuji. Nechci. Raději budu nadále plýtvat. :pohlavek: :pohlavek:

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/v- ... c-40370439
Ceterum autem censeo EU esse delendam.
„Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat.“ — Benjamin Franklin

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Podporujete české potraviny - české zemědělce?

#746 Nový příspěvek od ota »

Sice to není pro zemědělce. Ale i naše firma podporuje české výrobce ocelových profilů! A jak to na tom matroši svítilo, vyrobeno v česku, Karviná! Sice od Mitalů ale z česka.
Asi 1300 kg matroše z česka. 8)

Obrázek

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Podporujete české potraviny - české zemědělce?

#747 Nový příspěvek od bourač »

kolik tech 1300kg stálo? Jestli nesmíš (nemůžeš) odpovědět - chápu, noproblema.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Podporujete české potraviny - české zemědělce?

#748 Nový příspěvek od ota »

Bourači bylo tam cosi přez 44 000 Kč. Nekoukal jsem na fakturu. Jen co jsem mu zahlídnul přez rameno. On to jen napsal do počítače a dal mi kus papíru pro ještěrkáře. Ten nabral připravenej pakl a položil na vlek. To ty plechy trapézáky stála 10 ks a 4,7m 22 000 Kč. Ty mě překvapily. Vcelku dost. A to sklo to jsem se optal a to stálo prej 60 000 Kč +-knedlik.
Ale nadruhou stranu co bereme v Deneru tu 42CrMo-QT tak objednával šéf a 50 mm kulatina stála 26 Kč/kg a 110 mm průměr 36 Kč/kg, což je velmi slušná cena.
Jo ještě k tomu nákladu na obrázku od Jiri Chlumec nad Cidlinou, bylo v tom paklu několik pásovin 50x10mm a několik pozinkovanejch trubek asi 25 mm průměr a dvě trubky asi 40 mm průměr. Samo vše v 6m délky.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Podporujete české potraviny - české zemědělce?

#749 Nový příspěvek od bourač »

ceny celkem obvyklý, neřek bych že předražený jak je vidět u nějakých konfekčních profilů ve stavebninách atd.
Ten trapez bude mít nějakou super povrchovku. Mám z něčeho podobnýho střechu a je po asi 6 zimách naprosto netknutá.
nejdřív nános nějakýho kovu (nejen zinek) pak víc vrstev laku a slunce ani mráz + voda tomu nic neudělá dlouhodobě.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Podporujete české potraviny - české zemědělce?

#750 Nový příspěvek od ota »

Mám doma pár ohnutejch věcí z upraveného plechu s povrchovou upravou. Jediný problém je po dlouhých létech na povětrnostích vlivech otisk od nástroje ohraňováku. Tam to chytá lehkou lišku. Ten trapézový plech by byl uplně super vyválcovat a pak ho pokovit, nebo povrchově upravit. Při kvalitním provedení bych ho už nikdy nemusel měnit. Položil bych ho a nazdar. Bez jakéhokoli nátěru. Tady tyhle plechy mají i šipky asi pro směr položení ,, po vodě". Folie navrchu. Ani nevím, jestli ji kluci sloupli, když to pokrývali. Oni s tím hyml hnuli! Jeden den sestavili konstrukci a druhej den dali OSB na strop a odpoledne plech. Hotovo, jen ještě olištovat a okap. Už byla dost tma když přišroubovali poslední desku.
Třeba co vozím zábradlí ze žárové zinkovny mívá to občas flíčky rzi už. A to je po zinkování. Bývá to jak mi řekl kolega svářeč špatně zavařeným rožkem, housenkou a tak. Většina je opravdu kolem svárů. Jako kdyby vytekla vláskovou prasklinou ven ta kyselina nebo do čeho to máčejí a tam se zinek pak blbě chytne, asi tam neproteče. Jinak třeba na ploše trubky paráda.
Teď děláme žárový zinek a navrch ještě komaxit. Koukal jsem kolega svářeč vařil takové tábradlí a je to rám z vinglu a výplň tahokov. Po zavaření začištění a zinek a komaxit. To zábradlí třeba na balkon. Sotva jsme ho dva nesli. Ten tahokov nějakej tlustej. Říkal jsem si, že si udělám bránu a výplň tahokov a šup na zinek a komaxit. No ale už beru zpátečku. Ta výplň je těžká. Ono musí ten tahokov bejt tlustší kvůli tomu zinku.
Tahokov je taky z české firmy od Chrudimi. Jezdím tam pro něj. Velmi solidní firma. A sortiment obrovskej a cena taky ujde. 8)

Odpovědět

Zpět na „Putyka“