Podporujete české potraviny - české zemědělce?

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
other-side
Příspěvky: 2798
Registrován: ned pro 07, 2008 1:29 am
Bydliště: Perštejn

Re: Podporujete české potraviny - české zemědělce?

#706 Nový příspěvek od other-side »

to je dobrý čtení

já sice nemám hraboše, protože v tom mým betonu by neudělal ani centimetr nory, ale mám jiný potvory, zatím to hodnotím dobře letošek

tomous
Příspěvky: 3131
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Podporujete české potraviny - české zemědělce?

#707 Nový příspěvek od tomous »

Ta paní má už důchod,takže si dovolím říct,že ju to "neživí" ale dělá to pro radost a když zbyde nějaká koruna ,tak jedině dobře. Když jsem viděl sežraný pole s pšenicí,tak to rozhodně nebyl pěknej pohled...


Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Podporujete české potraviny - české zemědělce?

#709 Nový příspěvek od DYK »

práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
GeorG9
Příspěvky: 871
Registrován: sob říj 26, 2013 6:30 pm
Bydliště: okr.Prostějov

Re: Podporujete české potraviny - české zemědělce?

#710 Nový příspěvek od GeorG9 »


chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: Podporujete české potraviny - české zemědělce?

#711 Nový příspěvek od chuck77 »

Nedávno se na ČT24 moderátor ptal agrárního analytika Petra Havla, proč jsme nesoběstačný v žrádle a proč toho tolik dovážíme hlavně z Polska a Německa:) .to se ptal asi ten samej, co před 159 dny řešil otázku české zemědělské nadprodukce :evil: ........... takže potud o "férovosti" české veřejnoprávní TéVé veřejné služby:pistol:
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.



sekalsemmalo
Příspěvky: 4211
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: Podporujete české potraviny - české zemědělce?

#714 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

jako nezlobte se,jablka ted v sezoně 35,- až 40,- za kilo,dovozové bánány za 15,- a dovozové hroznové víno za 25,- takže nepodporuju,cpem se banánama a hroznama.....
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Podporujete české potraviny - české zemědělce?

#715 Nový příspěvek od Leo »

Musíš nakupovat jablka přímo v sadech. Teď byl u nás inzerát, prodej v sadu, cena 15 korun za kilo jablek různých odrůd. Když před rokem nakupovali naši v sadu, tak tam byl kontejner nestandartních jablek na moštování. Tak si je nabrali za pár korun.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Podporujete české potraviny - české zemědělce?

#716 Nový příspěvek od duchodce »

Seš blázen nebo co????? Copak u sadu jsou košíky na kolečkách a akce??? Jak ty sady lidi maj poznat? Tahle mladší generace si myslí že jablka se fasují ze skladu. Copak si myslíš že poznají jabloně???? Naivko, jsi 100 let za pokrokem , jo kdyby tam rostly telefony , to by byla jiná.... :pc: .
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Podporujete české potraviny - české zemědělce?

#717 Nový příspěvek od Britt »

Ono to není tak hrozné. Mladí jsou líní di těch sadů nebo zahradnictví dojet a to je ten problém. Doktořice je holka z vesnice i když se hrdě nazývá městys, ale nakupovat jezdí k soukromníkům. Nesmíš koukat na cenu, protože tam obchoďáky jasně vítězí.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Podporujete české potraviny - české zemědělce?

#718 Nový příspěvek od duchodce »

No já vím že to není tak zlé - hooodně jsem to nadsadil. Ale s tím pohodlím je to fakt. Chodíme si vybírat brambory , moc mladých rodin tam nevydíš, spíš ty z venkova. Zamazali by se jak mě bylo řečeno a někomu vybírat brambory se mě nechce - oni se totiž třídí a ty co nechceš sypeš za sebe do bedny. Musíš to sesbírat všechno. Zrovna tak to je s ovocem a jiné samosběry...Co mě ale vrtá hlavou jsou ceny zeleniny a v čuprmarketech . Tam je jasná "tichá" dohoda mezi řetězci a to nejen v zelenině ale i třeba jiné potraviny - mléko. A stát se jich bojí - zahraniční majitelé by mohli škodit v jiných směrech ..
Takže vlastně nevrtá .... Ale pokud budem takhle závislí v potravinách z ciziny tak nás "spřátelení" kamarádi ze západu mají plně v moci ...
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Podporujete české potraviny - české zemědělce?

#719 Nový příspěvek od Britt »

A vo tom to je. Zlikvidovat naše dodavatele a oni nám to dovezou přebytky pochybné kvality. Když je bída, koupíš vše, co uvidíš.
Naštěstí kolem sebe pozoruji změnu zahrad. Mizí "anglické" trávníky a objevují se záhony se zeleninou, slepice už opět chová snad každý kdo má možnost a králíci se zatím také drží na výsluní. Vidím to na chovatelích, kteří si nechají očkovat králíky. Malochovatelé je vozí do ordinace a k velkochovatelům se jezdí domů. Minulý týden se očkovalo během 1 dne 60 ušáků. Doktořice by chtěla ovečky a nějakého pašíka a to jsem kategoricky zatrhnul. 1) by se veškeré krmení muselo kupovat a za 2) na to nezbývá čas.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Sadra17
Příspěvky: 6077
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Podporujete české potraviny - české zemědělce?

#720 Nový příspěvek od Sadra17 »

duchodce píše:No já vím že to není tak zlé - hooodně jsem to nadsadil. Ale s tím pohodlím je to fakt. Chodíme si vybírat brambory , moc mladých rodin tam nevydíš, spíš ty z venkova.
a divíš se ? já taky sbírat nebyl za 5kč/kg raději jsem koupil v marketu pytel nasbíraných za 6.40kč/kg :-/ pytel prozatim stačí víc nekupuju při skladování stejně 1/4 schnije a musíš je přebírat to raději koupim vždycky těch pár kilo co potřebuju 8)
malej traktorista v malým traktoru

Odpovědět

Zpět na „Putyka“