Podporujete české potraviny - české zemědělce?

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: Podporujete české potraviny - české zemědělce?

#691 Nový příspěvek od chuck77 »

Vím, nic kamaráde-maso své, sýry z malochovu, jogurty a mléko tutově z ČR......Leda že by mi polskej zloděj/překupník/švindlíř/kšeftař/pravidelně nedělní křesťan (Bardzo dobze) pančoval Kofolu jeho šizeným cukrem :D
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

sekalsemmalo
Příspěvky: 4211
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: Podporujete české potraviny - české zemědělce?

#692 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

zdravím sychrováka,milovníka luxusu a soukromých řeznictví.v kauflandu se nesnědla tahle polská hanebnost https://www.novinky.cz/domaci/496570-ma ... ovezi.html a já v tom mám celkem jasno,ne polák,madar.čech.takovouhle prasárnu dělá HAJZL.....
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Podporujete české potraviny - české zemědělce?

#693 Nový příspěvek od Britt »

Nejsem milovník soukromých řezníků, ale doktořice taky nakupuje jen u 3 řezníků, kteří jsou jejími klienty. Jediná vyjímka je, když mají v Albertu maďarskou kachnu, Tu berem automaticky a je pokaždé vynikající. Máme tu i kuřecí ráj, ale tam kupujeme jen kostry pro psa. Drůbež a králíky dostáváme od rodičů, z domácího chovu. Doktořice jim to průběžně vraždí a nikdy nepřijede s prázdnou. :)
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

aumirek
Příspěvky: 3946
Registrován: čtv lis 27, 2008 10:48 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Podporujete české potraviny - české zemědělce?

#694 Nový příspěvek od aumirek »

DanculSK píše:Šuku, ani nevieš koľko toho z PLR zožerieš
no ono je duležité nekupovat polské nedej bože v polsku ale raděj do vyhlášené české restavrace a dát si kvalitní argentinsé za bratru 1000 kč zdraví máš jen jedno tak nešetřit na kvalitě.

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14518
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Podporujete české potraviny - české zemědělce?

#695 Nový příspěvek od DanculSK »

Mirku, čítal som o tom....
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Irčan
Příspěvky: 2442
Registrován: stř zář 28, 2011 8:55 pm
Bydliště: Boskovice

Re: Podporujete české potraviny - české zemědělce?

#696 Nový příspěvek od Irčan »

Co gdyž je to polský maso úplně jiné podvod?

https://www.reflex.cz/clanek/prostor-x/ ... um=sekce-z
Ceterum autem censeo EU esse delendam.
„Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat.“ — Benjamin Franklin

z4011be
Příspěvky: 2002
Registrován: úte pro 22, 2009 12:44 pm
Bydliště: Prachatice

Re: Podporujete české potraviny - české zemědělce?

#697 Nový příspěvek od z4011be »

Slušný blábol v článku. Kdyby to byla pravda a na jatkách měli takový bordel, že si tam cizí člověk může dělat co chce, tak je zákaz naprosto v pořádku

Uživatelský avatar
Cobrow
Příspěvky: 3511
Registrován: ned úno 13, 2011 8:50 pm
Bydliště: Brno

Re: Podporujete české potraviny - české zemědělce?

#698 Nový příspěvek od Cobrow »

Ono to s těmi polskými potravinami je naozaj trošku jinak, než se nám tu předkládá.
1) poláci nejedí špatné věci , možu říct, že oni špatnou věc do huby nevezmou - ne jako náš národ . Kdysi jsem z farmy vozil např. vajíčka do Nowe Rudy na třnici. V Čechách mi nechtěli dát 3kč (protože v Penny byly za 2) . Tam jsem za normální velikost dostal 60 grošů, za velké 1zlt. Maso, máslo, a jiné jsem vozil z Polska . úplně jiná chuť.
2) poláci jsou obchodníci . To co se v ČR prodává -v té kvalitě si to objednají ČEŠŤÍ OBCHODNÍCI - je jim jedno jaká kvalita , hlavně levné. Navíc než to odeberou, schvalují vzorky.
3) proč by dávali do uzenin sůl na cesty, když mají svoji velmi levnou mořskou ? Polsky a slovensky se hrubozrnná sůl označuje jak "posypova soĺ" - bylo to účelové od jednoho nejmenovaného českého koncernu-gigantu, protože klesaly obraty.

- stejný průser s masem - pokud si vzpomínáte - jsme tu měli na jistých jatkách taky , cca před 10-ti lety... Je to o jednotlivcích...

Každý ať si kupuje co chce, já až pojedu zas na sever, do Polska si zajedou nakoupit
Maso, vydávané za čerstvé není rozmražené, jako kolikrát tady... máslo po rozpuštění voní..(mimochodem , jak teď vyšel zas článek, o tom že mají v másle o 10% obsahu víc vody - je píčovina. Na fakultě učil nějaký ing.Pytel . Za sociku dělali výzkum pro NP, jak zvýšit produkci másla - přidáním vody . Profesor nám říkal, že mléčný tuk lze snížit max na 81% tučnosti, pak už emulze vodu nepřijímá).... tataráček , ryby... atd...

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Podporujete české potraviny - české zemědělce?

#699 Nový příspěvek od Britt »

Je to tak. Všude kolem nás jedí kvalitní potraviny. Problém je v tom, co si zákazník objedná (myslím kvalitu) a oni to prostě dodají, takže viníci by se měli hledat v dovozcích. U nás v Albertu stojí u východu krámek soukromého řezníka, kde prodává uzeniny. Oproti cenám v Albertu je minimálně o 50% dražší, ale kvalita je vidět pouhým okem a je na každém, co si zvolí. Vzhledem k tomu, že už je tam 2 rok, je vidět že lidé už nekupují jen to nejlevnější. Stejně tak je tomu na farmářských trzích. Lidé se naučili kupovat dražší, ale kvalitnější potraviny a mnozí prodejci mají za 2 hodiny vyprodáno.
Já vidím problém v tom, že se po kotrmelci záměrně pokřivily normy kvality potravin a našinec je nucený koukat na každou kačku a snad jediné na čem se dá ušetřit je jídlo a oblečení a podle toho se také nakupuje.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

z4011be
Příspěvky: 2002
Registrován: úte pro 22, 2009 12:44 pm
Bydliště: Prachatice

Re: Podporujete české potraviny - české zemědělce?

#700 Nový příspěvek od z4011be »

Slušný (poctivý) výrobce má profesní čest. Takže neudělá salám za 20 Kč /kg tak, že poklidí po výrobně a udělá z toho šmejd. Prostě řekne nejde to.

Je dál zajímavý, že obchodníci se často ohánějí tím, že lidi nízkou kvalitu (a tedy i cenu) sami chtějí. Za tyhle lži bych bral živnosťáky - protože na jedný straně prý chceme odpad, ale současně nikdo nepřizná na obale jen 10 % masa, maskují to za normální, tradiční a kvalitní značky. Takže z tohohle důvodu jsou u mě obchodníci šmejdi nejhoršího ražení a z důvodu v první části příspěvku šmejdi výrobci, kteří nízkou kvalitu produkují a nepřiznají se k tomu.

Ať se klidně šmejd prodává, když ho lidi chtějí. Ale s viditelným označením typu "výrobek ze separátu" nebo výrobek se sníženým obsahem svaloviny.

Z těhle důvodů se taky vyhýbám privátním značkám - výrobky jsou tak kvalitní, že se nesmí sdělit jméno výrobce (made in Billa je další lež, Billa nebo Lidl žádné potraviny nevyrábí), ani původ (nicneříkající made in EU)
Naposledy upravil(a) z4011be dne pon úno 11, 2019 6:22 pm, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Podporujete české potraviny - české zemědělce?

#701 Nový příspěvek od Britt »

Budeš se divit, ale spousta lidí kupuje jen podle ceny. Stoupni si někdy do obchoďáku, když mají akci a sleduj lidi. Koupí všechno co je v akci, protože to je levné a kvalita nikoho z nich nezajímá.
A slušný výrobce je hodně široký pojem. Vítá tě v předklonu, ale klidně ti prodá s úsměvem ten největší šmejd ze separátu, protože ho chceš. Na prvním místě jsou zisky. Je tady jeden řezník, který má vlastní porážku a vývařovnu. Vaří z toho, co neprodá na krámě a používá průmyslové koncentráty na dochucení. Přesto má plný krám lidí, přestože nepoživatelná držťková stojí 27 kaček a rohlík 3. Je to teplé a vyjde to levněji než vařit doma.
Naposledy upravil(a) Britt dne pon úno 11, 2019 6:28 pm, celkem upraveno 1 x.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

z4011be
Příspěvky: 2002
Registrován: úte pro 22, 2009 12:44 pm
Bydliště: Prachatice

Re: Podporujete české potraviny - české zemědělce?

#702 Nový příspěvek od z4011be »

to jim neberu, ale ať jasně značí výrobky nízké kvality a běžné kvality. Prasárny typu mezi normální sýry naházet sýry náhražkové, to by se vše mělo pokutovat.

Souhlas, nemalá část lidí jsou nemyslící ovce, kteří často neumí počítat. Radši si třeba koupí kilo kuřecího či ryb napíchaných vodou tak, že tam je v 1 kg výrobku 300 g vody než aby si trochu připlatili a koupili maso, kde voda není, jen je tohle maso na první pohled o něco dražší.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Podporujete české potraviny - české zemědělce?

#703 Nový příspěvek od Britt »

Ony jsou značené. Takovým tím malinkatým písmem dole, co normální člověk bez optiky nepřečte a pro jistotu to přelepí českým překladem nebo cenovkou. V tom je ta sviňárna, kterou stát skrytě podporuje.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Podporujete české potraviny - české zemědělce?

#704 Nový příspěvek od vitex »

Měl bych obnovit hospodářství,se kterým jsem kdysi dávno skončil.Jenže na to už nemám čas ani sílu.


Odpovědět

Zpět na „Putyka“