Když mě brali za vojáčka ..........a kam

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Odpovědět

Jak vzpomínáte na vojnu?

Vzpomínám rád
134
39%
Odstupem času rád
94
27%
nerad vzpomínám
10
3%
nebyl jsem ,už se nemusí
77
22%
Měl jsem modrou
28
8%
 
Celkem hlasů: 343

Zpráva
Autor
sychrovak
Příspěvky: 9508
Registrován: pát zář 28, 2007 12:38 pm
Bydliště: MB

Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#1 Nový příspěvek od sychrovak »

Víte jak to chodí.......potkají se dva chlapy a začnou na téma vojna a je debata na hodiny.Kdo na vojně nebyl nepochopí a začne ho tento rozhovor nudit jako drahé polovičky a mají po náladě :typek:
Proto zkouším založit téma na veselé historky z vojny ,a možná tu zjistíme,že jsme byli někdo s někým spolu na vojně.
Příjemnou zábavu přeji a jsem zvědav kdo byl nejdál.........a kdo za bukem....
Super 50 1963 ,1961,samodomo 4x2 r.v 85 1,2,teď vv 1,4D

sychrovak
Příspěvky: 9508
Registrován: pát zář 28, 2007 12:38 pm
Bydliště: MB

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#2 Nový příspěvek od sychrovak »

VuMV 9220 září 1991 říjen-březen Frýdek Místek kde bylo i točené pivo v armě posádka cca 1000 mužů 200 základáků a zbytek pětimetři policajti
Civil Březen 1993 v té době na Ruzyni 60 cm sněhu.
Hlídali jsme Vintrovku,Labe1,2,zeleneč a Ruzyň staré letiště.
A historek habakuk,snad už nás dnes za to nezavřou................

Nejnavštěvovanější hospoda Frýdek motorest na proti a u Čecha /u autobusáku/Radegast,ostravar
Kladno Na zelené,klub devatenáct,U havíře,a na Sítný už nevím jak se jmenovalo,pivo Staropramen,gambrinus
Heslo na Kladně : Kdo neměl cikánku není chlap /nejsem :D /
Hlášky ve frýdku : Ty jsi chuj nebo cip,zima jak cip atd.

Zatím stačí teď vy :))))
Super 50 1963 ,1961,samodomo 4x2 r.v 85 1,2,teď vv 1,4D

Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 4463
Registrován: stř črc 04, 2007 6:20 pm
Bydliště: Prostějovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#3 Nový příspěvek od Roman »

No já si to odkroutil 96-97 u tankistů v Mrskulově (Mikulov). Jediny na co se po letech rádo vzpomíná, tak jak se člověk pěkně ožral do němoty, aby zapoměl na tu zelenou pakárnu a některy idiotsky gumy co si tam léčily svuj pocit méněcennosti, ktery sem sem tam dovedl až k nepříčetnosti, jak sem to švejkoval.
http://www.traktorista.estranky.cz
Zetor 5718
domádo new holland TCE 45 r.v. 2009
motorobot PF 61 r.v. 1957
kultivátor MS 06 r.v. 1995

sekalsemmalo
Příspěvky: 4211
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#4 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

petra nohynka neznas?mel byt z mnichova hradiste.bojovali jsme v brezne na slovensku a pak v kynsperku nad ohri.na nej si casto vzpomenu.sel za branu pro koralku,pak si ji schoval nekam do nohavice,nebo pod bluzu a zrovna ho potkal velitel utvaru.no a ze nak jako blbe pozdravil,tak ho furt posilal pred sebe,to se muselo popobehnout a pak v pozoru dupat jak blbej.no a tak vypravel,ze takle behal tam a zpatky a nejvetsi starost mel,ze mu ta flaska porad sjizdela niz a niz do nohavice.....no je to uz pres dvacet let,studena valka....delostrelci.....
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

sychrovak
Příspěvky: 9508
Registrován: pát zář 28, 2007 12:38 pm
Bydliště: MB

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#5 Nový příspěvek od sychrovak »

Znám má tu stavební firmu a stavebniny občas pro něj něco dělám a známe se od mala. :)
Super 50 1963 ,1961,samodomo 4x2 r.v 85 1,2,teď vv 1,4D

MAD BEAR
Příspěvky: 249
Registrován: stř říj 27, 2010 10:04 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#6 Nový příspěvek od MAD BEAR »

No, dobrý, máme stejný myšlenkový pochody.:)

MAD BEAR
Příspěvky: 249
Registrován: stř říj 27, 2010 10:04 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#7 Nový příspěvek od MAD BEAR »

Sychrovák: V tom Kladně mě zachránilo, že jsem byl ještě mladej. Všichni staří na rotě totiž měli kapavku a péra si dvakrát za den máchali v hypermanganu. Na rotě totiž měli cikánku, která tam putovala tak, jak měl zrovna kdo volno, nebo službu. Stala se stálým inventářem a taky to pak podle toho dopadlo.
Jinak o mě si možná taky slyšel. Když jsem byl druhej tejden na vojně, tak jsem starýmu, co zrovna dělal dozorčího stolku vyrazil 6 zubů, natrhl ucho a zlomil nos. Žádnej prokouš nebyl, všechno se ututlalo, jen jsem neorazil a příštích 6 neděl jsem zhubl 21kg a spal jsem tak dvě hodiny za den. Po přijímači se mě staří báli a nikdo mě nechtěl k sobě do služby, jen tam, kde jich bylo víc. Takže pro mě Labíčka a Zeleneč skoro neexistovaly, většinu jsem prožil na Wintrovce. :smich: První službu jsem vyfásl vyvaděče vězňů a natrefil jsem na týpka, co byl už šestým rokem na vojně. Myslel jsem si, že ho nasměruju tam, kam budu potřebovat, tak vzal krumpáč a prokopl mi s ním zásobník co jsem měl na pupku v sumce. Stejně na to vzpomínám rád, pravda, že až s tím odstupem. :D

Uživatelský avatar
pavel601
Příspěvky: 1572
Registrován: čtv dub 15, 2010 9:00 pm
Bydliště: Bratislava

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#8 Nový příspěvek od pavel601 »

....1970-1972 Holíšov ...fialovej hnus....

Uživatelský avatar
Grozo
Příspěvky: 792
Registrován: sob bře 28, 2009 11:04 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#9 Nový příspěvek od Grozo »

Jsem jen odveden :) :smich:
Výrobní postup na vše:
Tip #1 - Have a plan.
Tip #2 - Have a back-up plan.
Tip #3 - Establish clear communications.
Tip #4 - Choose your partners carefully.
Tip #5 - Expect the unexpected.
Tip #6 - Shit happens.
Tip #7 - Remember, shit happens.

Uživatelský avatar
majarka
Příspěvky: 416
Registrován: stř úno 17, 2010 6:25 pm
Bydliště: Hodonínsko

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#10 Nový příspěvek od majarka »

1993 Bzenec PLRO :)
Zetor4011 byl to skvělí traktor. Zetor 5211

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#11 Nový příspěvek od staník »

Krásný léta 1981-1983 jsem prožil v Kutné hoře u Civilní obrany. 8) Parádní parta z celé republiky.Spousta tam bylo Maďarů od Komárna, východňárů (Kecerovce,Sabinov a pod.),pak kluci od Liberce,Ústí nad Labem a pár od Českejch Budějovic.Konec vojny jsem strávil odvelenej na Doupov a poslední měsíc jsem jezdil s pojízdnou pekárnou v Chrudimi :rally:
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
cont33
Příspěvky: 3250
Registrován: úte říj 21, 2008 10:11 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#12 Nový příspěvek od cont33 »

Ja 90-91 narukoval Janovice nad Uhlavou a po pol roku doklepal v Sušici na VSB... Zašivaren v kotelne kuril som lampasákom na bytovke v meste.. :OT:
ak niekto niečo chce tak pisať na cont7133@gmail.com Už tu niesom. V poslednom čase zaberá miesto každý príspevok.

Uživatelský avatar
pepa.traktor
Příspěvky: 4252
Registrován: úte led 27, 2009 3:03 pm
Bydliště: táborsko

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#13 Nový příspěvek od pepa.traktor »

tak já musel najít voj.knížku a dokonce v ní i povolávací rozkaz a dotazník brance ale sloužil jsem u 1 provorního praporu ůtvaru 5648 Tábor v roce 1996 -1997 no už je to pěkná doba a 27.3 2011 tomu bude 14 let :'( to to letí
vojnu sem přežil v pohodě a když sem se po letech vrátil do práce jako před vojnou tak nám dělá bezpečáka major co měl strážáky a vůl je to furt stejnej -dává nám dýchat na alkohol akorád se nemusíme zahlašovat :smich: a vymejšlí jenom kraviny aby byl užitečnej a naposled udělal koláče ůrazovosti zaměsnanců jak na Nově kdysy Železný.
zetor 5645,7211,unhz500 a ted lítám fabií 1,9 sdi combi + teraccan s vlekem +multivan+ mini coper a přibyl 6745

Uživatelský avatar
Japa
Příspěvky: 854
Registrován: čtv srp 27, 2009 2:01 pm
Bydliště: Dětmarovice

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#14 Nový příspěvek od Japa »

Podzim 1993 Benešov u Prahy, jako bigoš polní hrabavý, vodou chlazený, větrem ovívaný - pak důstojnická škola ve Vyškově. Posledního půl roku jsem si jako podporučík užíval ve Staré Vsi u Ostravy.

Uživatelský avatar
pavel601
Příspěvky: 1572
Registrován: čtv dub 15, 2010 9:00 pm
Bydliště: Bratislava

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#15 Nový příspěvek od pavel601 »

.... ja sa ospravedlnujem , ten Holíšov nieje správne napísaný - má to byť Holýšov ...23 tankový pluk -politruka tam robil človek , ktorý mal brata tam , odkiaľ som.... jo a je tu debata o T 34 .... kto nejazdil na 55 modesta , nevie čo to je riadiť poriadny stroj .... pepa ma naladil na to vojenske myslenie :) , tak som si spomenul , pametám si aj číslo samopalu , ale nepametám si , kedy sa narodil moj vnúčik .... :) :( :-/

Odpovědět

Zpět na „Putyka“