Když mě brali za vojáčka ..........a kam

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Jak vzpomínáte na vojnu?

Vzpomínám rád
134
39%
Odstupem času rád
94
27%
nerad vzpomínám
10
3%
nebyl jsem ,už se nemusí
77
22%
Měl jsem modrou
28
8%
 
Celkem hlasů: 343

Zpráva
Autor
Winterstorm666
Příspěvky: 1
Registrován: sob črc 17, 2021 11:13 pm
Bydliště: Havířov

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#826 Nový příspěvek od Winterstorm666 »

KEBARD píše: ned úno 05, 2017 7:49 pm SLOUŽIL SEM V HAJI VU 8189,ROK 1982-84. NAČELNÍK SOTULAŘ- SOTY,LAMPASACI= JURIGA-GAGOŠ,KERNY, SMOLDA,JULINEK A MAZACKA VOJNA JAKO ŘEMEN,OŽENIL SEM SE TADY,PŘIJÍMAČ BYL V MIKULOVICÍCH.JSEM PETR DR.NAPIŠTE CHLAPY AT TO ROZJEDEME DÍKY. MAZACI= LAPKA,KOLEŠ,JUHAS ARPÁD.PEJLA,HABARDÍK.....
8) 8) 8) 8)

sekalsemmalo
Příspěvky: 4239
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#827 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

my jsme žádnou mimořádku neměli,ale aby se to tady nelíčilo,jen jako velká legrace.jednou jsme málem zastřelili chlapa záložáka dělem a pak jsme málem zastřelili kluky kulometem.https://cnn.iprima.cz/v-armade-umiralo- ... d=12858120
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

Uživatelský avatar
tucnakk
Příspěvky: 436
Registrován: stř črc 04, 2007 4:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#828 Nový příspěvek od tucnakk »

Ten člověk co vidal knižku o historii čsla Kubanek tak pěkně kecá
Sám jsem byl svědkem dvou smrtáků na vojně

hobr
Příspěvky: 3866
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#829 Nový příspěvek od hobr »

"Pár" mimořádek bylo, ale dopadlo to dobře - kluk vystřelil z kulometu v plně obsazeném Topasu (OT - 62), nikomu se náhodou nic nestalo. Dostal jen "oko". Další prů..r byl demonstrativní pokus o sebevraždu. Holub měl vycházku, ožral se a v noci z bidla poblil. Ráno to měl uklízet, nešel ani na nástup a na záchodě si šmikl obě předloktí. Před tím stačil zavolat dozorčího, aby náhodou nevykrvácel. Vraceli jsme se z nástupu a zrovna ho odnášeli na nosítkách lapiduši. Po návratu ze špitálu se vrátil na rotu, odevzdal věci a šel do civilu...
Další - (holub mi mířil nabitým sapíkem na břuch, že mu "to nestrielá" - toto mi někteří "místní" nevěří, tak to dávám do závorek), na zledovatělém Doupově jsme (s Topasem) dostali v kopcu "saně" a klouzali bokem hodně rychle a daleko, naštěstí to dobře dopadlo, ale byl náběh na hnědé trenky... Další průšvih - jako veliteli stráže mi hrozil Sabinov, nakonec z toho nebyly ani "ostré". Asi fungovali ti "andělíčci moji strážníčci"...
Jednou jsme se vraceli ze cvičení na Libavé (vagonovalo se v Brodku). Před námi byli tankáni. Dojížděli k nádraží, kolona se zastavila, jeden šofér zabrzdil pozdě a jak se to zhouplo, tak kanonem přirazil velitele předchozího tanku k deklu věžičky. Mrtvý na místě a navíc to byl záložák...
Ke konci vojny jsem "získal" kýlu, takže do nemocnice v Terezíně. Válím se po operaci a asi třetí noc houkání sanitek a velký zmatek. Bojový poplach - "zvedla" se celá divize. Moje otéčko přebral šofér, co vozil velitela roty. Kdesi na Labi byla ukázka překonání vodního toku "z chodu". "Moje" otéčko se tam utopilo a s ním málem i ten šofér - skvělý kluk z Brna. Chudák - vozili ho do Litoměřic k prokurátorovi. Nakonec to "dobře" dopadlo - zaplatil škodu - tuším 3.000 Kčs, jako spoluvinu. Ještě ve vlaku, (už když jsme šli do civilu) tak nevěřil, že jede s námi, čekal Sabinov...
Bylo těch průšvihů víc, pokud by se našel "spolubojovník", určitě bychom něco dalšího vzpomněli...
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13096
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#830 Nový příspěvek od Čárls »

Já sloužil na čáře No pomníčku tam bylo dost většinou z dob před zadrátováním hranice ale i po Kamarád měl do civilu pul roku a už se nedožil civilu jeden vojcl od bigošů co mu dali zbraň a poslali do služby i když ukazoval dopis že mu holka dala kopačky mu ruplo v kebuli a šel přes čáru poplachovka dostala avízo tak vyrazila dostal to ani nevěděl jak počkal si na ni zahrabaný na poli na kopci Druhý případ mi vyprávěl hospodský Valtic na Rajsně tam šli němci a kluci je zadrželi no ženská chtěla na malou tak ji nechali ona vytáhla bouchačku a jednoho z hlídky zastřelila ze zálohy No pak pokus o sebevraždu na prapoře kluk sebral sapík a čistil no zalez na hajzlík vytah vostrou a střelil se do břicha No mimořádka odvezli ho a zachránili šel do civilu pak nám vysvětloval že nechtěl do obličeje aby rodiče neměli šok No nikdo mu to nevěřil podle nás blbnul a omylem vyšla rána Pravdu však ví jen on
Na tohle to stálo na čáře zaprd nikdy jsi nevěděl na jakýho cvoka narazíš Normální člověk co chtěl zdrhnout přes dráty nešel aspoň v době co jsem sloužil já :-/
Jinak byla tam krásná nezničená příroda aslužba jako jina akorád s vostrejma a sapikem Kdo tvrdí že byl na čáře a nebál se kecá
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

sekalsemmalo
Příspěvky: 4239
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#831 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

my jsme měli jednu demonstračku na base při naší službe.to sem měl bdící,nebo spící,najednou řev jak kráva.vůbec sme nevěděli,co se děje.ted,jak sme byli v tom polospánku zmagořelí,tak sme se začali chápat zbraní.ještě sme se tam málem u těch sapíků poprali.a von to řval strážnej od věznů,že se tam jeden podřezal.kaluž krve,ale voni se ti kluci řežou na zápěstí,řežou si šlachy.místo tepen.asi to někde viděli ve filmu.tak to dobře dopadlo....
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8571
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#832 Nový příspěvek od bourač »

coby panský kočí (ZVO zástupce velitele pro týl) jsem s papalášem objížděl mimořádky - ti utopení kluci v tanku Bechyně. Dva mrtví kluci - upadlá kardanka vpředu u V3S - prudký kopec vejtřaska šla přes střechu. Na cvičení v lese kluk cosi kutil na 148Tatře v motoru, jinej ho V3S (uklouzla na jehličí) přeštípl nárazník na nárazník jak vosu... :(
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
filip
Příspěvky: 1868
Registrován: úte říj 21, 2008 10:51 pm
Bydliště: UO

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#833 Nový příspěvek od filip »

My měli smrťák jen jeden, kluk se vrátil z vycházky nacamranej na cimru a dělal bordel, tak ho z cimry vyhodily at se jde vyspat na hajzl a on zkusil přelézt zpět oknem z druhé cimry a uklouzl.
4011, 25 A, Zebra, Prcek
Padá chlápek z mrakodrapu a v každém patře říká - Ještě je to dobrý..

sekalsemmalo
Příspěvky: 4239
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#834 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

rád chodím na výlety do bývalýho VVP Ralsko.nádherná příroda.vojenské objekty po Rusech jsou zdevastované,zbourané,případně zabordelené.podle mě je to škoda.tady zajímavý forum převážně základáku z ЦГВ ,který může posloužit k studii,jak žili,kde co bylo.běžný armádní život. někam vás pustí,něco maj tajný.i se mi tam podařilo přihlásit,tak jsem se dostal i do těch kasáren,ale brzo mě ze své uzavřené komunity vyřadili.mají obavu z provokace.přitom jsem jim chtěl dát jenom fotky,jak ryli do skal svoje nápisy. no,voni je ryli i do náhrobků,pomníčků.všude,kde budou dlouho vidět..... https://translate.google.com/translate? ... rev=search
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

lapav
Příspěvky: 552
Registrován: stř říj 22, 2008 4:41 pm

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#835 Nový příspěvek od lapav »

Ahoj,
Jezdil někdo na vojně s Tatrou 141 ?

Packard
Příspěvky: 186
Registrován: ned úno 14, 2010 7:43 pm

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#836 Nový příspěvek od Packard »

Za mne se naštěstí žadný smrťák nekonal i když díky průserům z vlastní blbosti k nim nikdy daleko nebylo ale když jsme jely do ruska na ostré střelby tak jsme měly tehdy s sebou i dva mražáky na návěsech za T-148 ale naštěstí se nepoužily,ovšem pocit to byl blbý ...

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20805
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#837 Nový příspěvek od ota »

To Packard kdysi mi známej vyprávěl, že byl taky na ostrejch střelbách na Astrachani. On byl u nějekejch rakeťáků. Jen co si pamatuju tak to byl zážitek co říkal. Prostor ukrutnej, organizace žádná. Kolikrát měli fakt bobky že to dostanou ani by nevěděli od koho. Ale zážitek do smrti. Prej to byl kurva hokot, když to spustili. Přijeli odtud smradlaví, zlemtaný a zmordovaný. Akorát prej jídla dost. Voda žádná, a všude jen prázdnej prostor kam kdo dohlídnul.

duchodce
Příspěvky: 4451
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#838 Nový příspěvek od duchodce »

Lapave ,já jezdil s T 111.valník. Tahač tam byl taky ,vozili se za nimi na podvalech tanky. Jel jsem asi 2 krát jako postrk ,ale to stálo za h....o, nepasovaly kvalty na řazení ,musel jsem hlídat výfuk 141 aby jsme neřadili najednou v kopci ,mazák co jel 141 mě nadával že s tím cukám. Naštěstí to bylo v létě ,v zimě s kopců by asi ten důstojník co seděl vedle mě šedivěl a já taky . Po druhé to bylo lepší ,řídil 141 roťák co s tím jezdil a sepřáhli jsme se na "sucho" .A on mě trochu procvičil.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

hobr
Příspěvky: 3866
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#839 Nový příspěvek od hobr »

Měli jsme T 141 + podval 32 v JZD. Stěhovali mi s tím Stalince. Chuděra Tatra - měla toho dost za sebou. Jednou po cestě "odešlo" vstřikovací čerpadlo. Dalo se jiné, ale už to nejelo jako dříve. Nakonec skončila v "kopřivnici", potom ve šrotu...
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

pavel sk
Příspěvky: 12790
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#840 Nový příspěvek od pavel sk »

V minulosti do Ruska chodili na ostré streľby raketaci. Poznám pár chlapov čo tam boli. Mňa to už minulo, ale čo s rozprávania lampasakov viem tak ešte 4 roky predtým ako som narukoval ja k 5. Rp. Martin, tak ešte v Rusku boli. Chodilo sa tam s raketovými kompletmi 9K714 Oka (ss-23 spider). V roku 2000 rakety zrušili kvôli vstupu do pekla NATO. Bol som osobne ako štartovacia hotovosť pri tom keď to amíci ocumovali. Nechápali že taký zaprdok ako je Slovensko máme také zbrane :shock: :shock: :shock: . Ono to malo v zaklade 300km dostrel a rakety mohli niesť aj jadrovú hlavicu. A to sa americkej cvarge nepacilo.

Odpovědět

Zpět na „Putyka“