Když mě brali za vojáčka ..........a kam

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Jak vzpomínáte na vojnu?

Vzpomínám rád
134
39%
Odstupem času rád
94
27%
nerad vzpomínám
10
3%
nebyl jsem ,už se nemusí
77
22%
Měl jsem modrou
28
8%
 
Celkem hlasů: 343

Zpráva
Autor
slimak
Příspěvky: 569
Registrován: čtv pro 31, 2009 6:06 pm
Bydliště: Kysuce

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#421 Nový příspěvek od slimak »

duchodce píše:Dotaz na Slimáka , ten mjr. Štefko nebyl to Slovák? Sloužil jsem pod por. Štefkem v r. 66 . v Milovicích .Byl to takový svéráz ale my jsme s ním docela vycházeli. Věkem by to odpovídalo .
Je to cech,no sem tam nieco dal po slovensky,ale prisny bol

Uživatelský avatar
zetordvacetpětká
Příspěvky: 145
Registrován: stř zář 17, 2014 1:35 pm
Bydliště: Písek

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#422 Nový příspěvek od zetordvacetpětká »

Mám jeho cepici, ozral se na plese
"Největší chyba, kterou v životě můžete udělat, je mít pořád strach, že nějakou uděláte.“

Fiataro
Příspěvky: 667
Registrován: úte dub 26, 2011 3:25 pm
Bydliště: RK

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#423 Nový příspěvek od Fiataro »

http://www.acr.army.cz/scripts/detail.p ... &tmplid=83
Ten pán vpravo je můj příbuzný,v době kdy jsem se ženil (tj.cca.před čtvrť stoletím) byl nejmladším gen.v ČSSR.
(Sychr se z toho možná "pos ere")

sychrovak
Příspěvky: 9508
Registrován: pát zář 28, 2007 12:38 pm
Bydliště: MB

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#424 Nový příspěvek od sychrovak »

Z čeho??že byl,je generál??Nebo že je tvůj příbuzný??
Trochu jsem tě nepochopil oč jde..........nechci se domýšlet neznám tě a nechci si o tobě něco myslet :))
Super 50 1963 ,1961,samodomo 4x2 r.v 85 1,2,teď vv 1,4D

Fiataro
Příspěvky: 667
Registrován: úte dub 26, 2011 3:25 pm
Bydliště: RK

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#425 Nový příspěvek od Fiataro »

Nejde vůbec o nic,jen se si vzpomněl v témě ("Žumpa"a neshody) jsi poměrně dost často vzpomínal,že se znáš z nějakým pánem plk. a tím pádem jsou tvé veškeré info zaručený a správný.

sychrovak
Příspěvky: 9508
Registrován: pát zář 28, 2007 12:38 pm
Bydliště: MB

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#426 Nový příspěvek od sychrovak »

??? Jsi upadl na hlavičku nebo jsi takový??Já se pouze podělil o to jak to vidí plukovník od letectva a ačkoliv jsme přátelé tak máme rozdilné názory na politiku a pak jsem se zastal generala Picka tenkrát v roli ministra že jsem ho poznal jinak a jinak ho vnímají jeho spolužáci a sousedi.Jde o názor nikoliv o to že je to dogma či chlubení.
Svět je malej kor ten náš český rybníček.Tak ses pochlubil dal fotku strýka bez jeho vědomí a ulevilo se ti ??To je dobře alespoň něco pozitivního v tvém životě a příště prosím do jiného vlákna když už máš potřebu někoho napadat.Dík že se držíš tématu!!!!
Super 50 1963 ,1961,samodomo 4x2 r.v 85 1,2,teď vv 1,4D

Sadra17
Příspěvky: 6109
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#427 Nový příspěvek od Sadra17 »

na vojně sem nebyl tak si na vojáka hraju :smich:
Obrázek
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
Igino
Příspěvky: 230
Registrován: sob lis 20, 2010 9:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#428 Nový příspěvek od Igino »

Jeseň 1989 VU Brezno - PŠ-ka a potom VU 8127 Klatovy - spojár pri delostrelcoch. Medzi tým výpomoc pre Vojenské stavby pri výstavbe nákupného centra v Prahe Libeň - oproti drubežáskemu závodu

sekalsemmalo
Příspěvky: 4240
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#429 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

no neříkej igino.Brezno!!!!tak to můžem zavzpomínat.já tam byl tak nák ,no fakt rok už nedám dohromady,asi 88 gumy poručík drozd si vzpomínám.kapitán gašperyk.no už to mám náký pomotaný.pš velitel děla....výjezdy na rohoznou půl roku,pak západ kynšperk nad ohří....
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

Uživatelský avatar
Igino
Příspěvky: 230
Registrován: sob lis 20, 2010 9:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#430 Nový příspěvek od Igino »

Kpt. Gašperík bol na 1. oddiele - hrozné hovado, ja som bol na baterii velenia - spojári. Rohozná kpt. Chomanič a jeho červená Š 100, keď sa valil hore cestou stále sme nevedeli čo sa bude diať. V jeseni 1989 tam bola oprava toaliet a umyvárni, boli sme tam len spojky a ostatní boli na Rohoznej.

sekalsemmalo
Příspěvky: 4240
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#431 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

no ty vole,tak to musel bejt muj velitel ten gašperik,když si ho pamatuju.a chomanič mi taky něco říká.co to bylo za strážní stanoviště nad kuchyní.autopark?vždycky k ránu jsme ho opustili a odskočili si pro čerstvý rohlíky a mlíko.no tomu už se nechce věřit.kolik jsme to každej den běhali kiláků?no to je jak z náky beletrie,to není možný,že sem to prožil...
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

pavel sk
Příspěvky: 12792
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#432 Nový příspěvek od pavel sk »

Kto nezazil neuveri, kto zazil nezabudne :smich:

Uživatelský avatar
Igino
Příspěvky: 230
Registrován: sob lis 20, 2010 9:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#433 Nový příspěvek od Igino »

Strážne stanovište AUTOPARK, smena od 02,00 do 04,00 vždy doniesla čerstvé rožky aj chleba, ale potom začali zamykať dvojité oplotenie autoparku a už sa nedalo brať počas stojky, ale pri striedaní hej.
Po nežnej revolúcii sa začali voziť veci od ľudových milícií do toho najväčšieho hangára pod opičou dráhou. Autá najazdené do 5000 km (V3S, GAZ ale aj UAZ) a koľko maskáčov zbrane no proste všetko. potom urobili ďalšie strážne stanovisko.
Keď si bol v Brezne ešte boli dva útvary v kasárňach? Na jar 1990 ten druhý zrušili a všetko prešlo pod správu nášho. KeĎ mal prísť Andrejčák tak sa natierala pomaly aj tráva na zeleno ...

traktoristaPB
Příspěvky: 302
Registrován: sob kvě 14, 2011 8:08 pm
Bydliště: PB

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#434 Nový příspěvek od traktoristaPB »

JJ chlapci ja som tam slúžil (cca 1992 až leto 1993 po 18 mesiacoch do civilu) tiež ale v tom čase bol Kpt. Gašperik majorom mal umelé zuby cvičil karate kuchyňa do cela hnus potom prišla jej rekonštrukcia. Inak myslím že to bol 1delostrelecký oddiel myslím 2.bateria.Rohozná potom veľké cvičenie Lešť. Mám ešte fotky z toho obdobia. Samozrejme auto park nad kuchyňou atď. Teraz som pozeral do písanky z vojenčiny kde mam fotky Dany ,raketomety,V3S atď. mam tam blok na 100sk čo som sedel v base za opitosť 2 týždne pred civilom. Inak pekné spomienky.

pavel sk
Příspěvky: 12792
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#435 Nový příspěvek od pavel sk »

V Brezne sluzil aj moj stary otec (93 rocny este zijuci :) ) . Bol delostrelec. Kanonier 1940-1942 Stade potom na dlhodobejsie cvicenie na front na Duklu a Raztoky. Civil v 1945 roku.

Odpovědět

Zpět na „Putyka“