Když mě brali za vojáčka ..........a kam

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Jak vzpomínáte na vojnu?

Vzpomínám rád
134
39%
Odstupem času rád
94
27%
nerad vzpomínám
10
3%
nebyl jsem ,už se nemusí
77
22%
Měl jsem modrou
28
8%
 
Celkem hlasů: 343

Zpráva
Autor
jiri63
Příspěvky: 379
Registrován: stř říj 14, 2009 8:47 pm
Bydliště: zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#391 Nový příspěvek od jiri63 »

zdravim vsecnny-- pekny pribeh od naseho kolegy its ta doba o ktere pise byla velmi kruta ja jsem take slouzil na delostrelecke zakladne v mikulovicich u jeseniku vu 8189 zakladnu postavili nemci kratce po obsazeni republiky na zacatku to stavili za prispeni anglickch zajatcu to bylo jeste na preziti potom je nahradili rusti zajatci take jich tam par prislo o zivot skoncila valka a po valce do byvale muny byli shromazdeni lide k odsunu take to byla smutna vec take tam prislo par lidi o zivot jako psovod jsem mel moznost na rozdil od straznych chodit po prostoru vzal jsem sve psicky a navecer jsem si sel posedet do mist kde ti lide byli shomazdeni a cekali na odjezd meli moznost odvezt par kilo sebou tak se urcitych veci zbavovali jednou po bource dost velke jsem se vracel ze stahovani psu bylo tam hodne popadanych stromu tak jsem to vzal skratkou pres misto kde ti lide byli shromazdeni k odjezdu byl tam vyvraceny velky strom pod nim nebo spis v tech korenech byly skovany nejake veci po prichodu jsem informoval sveho frajtra ladu parenicu a hned jsme udelaili pruzkum dost se toho naslo ale byly bobky z kontrase tak se to shovalo v prasecaku u franty pastuchy napred toho bylo nadne kyblu na krmeni potom to vydalo na mensi konvu na mleko kde to potom skoncilo nevim pastucha a parenica sli do civulu me to nabizeli ale ja jsem mel strach kdebyl tomu konec nevim take jsem tuto vec nabizel mistnim ale nebyl zajem jeste se te nasi akce zucastnil joska krenek smutne je to ze vsichni jsou po smrti take tam byly jine veci k zamysleni stara sachta v horach kterou jsem objevil bylo se cim bavit krasne to utikalo a je naco vzpominat at jsou to kamardi a nebo lapasaci ti byli na dobre urovni dalo se az na majora duchone to byl pakos --nacelnik strezeni --to co pisi si muzete overit po zadani muna mikulovice vu8189 tedy zadne pohadky piste i ti starsi pred isem ma prispevek nas kolega ve veku 74 let take ,mu dekujiem za prispevek pres ty jeho jarovce jezdim do rakouska tak se vsichni mejte najdete si chvilku a napiste ja take nejsem zadny zazrak pisi urcete i chybama takze prominte pripadne chyby mejte se ahoj vse piste

parez
Příspěvky: 7
Registrován: stř čer 01, 2011 10:44 pm
Bydliště: c.budejovice

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#392 Nový příspěvek od parez »

vojna 1977 - 79 PVOS VU 8184 Zvolen, pak zlatý hřeb armády kopec Kříženec u Plané u Mar. Lázní. Střídali jsme se na mašině s dobrým kamarádem Mírou z Pecky. Ze služby do služby bez opušťáku,ale uteklo to. Hospody Kongo,Hanika,Meďár a bitky s hochama od pohraniční stráže kteří si mysleli že mají pohraničí a místní krasavice jen pro sebe.

sychrovak
Příspěvky: 9508
Registrován: pát zář 28, 2007 12:38 pm
Bydliště: MB

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#393 Nový příspěvek od sychrovak »

Hoši jj dávejte fotky :)) moc pěkné.......
Super 50 1963 ,1961,samodomo 4x2 r.v 85 1,2,teď vv 1,4D

jiri63
Příspěvky: 379
Registrován: stř říj 14, 2009 8:47 pm
Bydliště: zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#394 Nový příspěvek od jiri63 »

zdravim vsechny priznivce --kdyz me brali za vojacka-- z tech mikulovic a ondrejovic se nikdo nehlasi v ondrejovicich po vojne zustal jarda matejka smutny konec zabil ho rok po vojne strom v lese druhy by tam mel byt pepa tichy mel pry po vojne delat jako civil na zakladne kdo to ctete at jste slouzili kdekoliv je to krasne tema tak piste davejte fotky at neco vydime dnes mame profi armadu takze uz to asi mladi nezaziji jsem zvedav jestli se nam podari udelat setkani trikrat to nevyslo letos by to melo byt --50--roku od ukonceni vojny bydlim pres kopecek od vrbetic-- vrbetice proti mikulovicich ve slezku byli chudi pribuzni tam kdyby k necemu doslo tak to by asi byl mazec ale pokud tyto veci resila armada tak ty problemy nebyly vim co rikam nebot jsem se po nasi zakladne volne pohyboval a mel jsem moznost nahlednout i do budov dovnitr ti lampasaci si toho hledeli myslim ze to nemelo chybu upozornuji nejsem vyznavacem toho co bylo vazim si dobrych veci ktere mame takze deje se co se deje takze --dekuji za pozornost hodne zdravi vam i vasim rodinam tak se probutme ---piste piste fotky-- fotky ahoj prominte pripadne chyby dekuji

vicena
Příspěvky: 46
Registrován: úte črc 10, 2007 9:16 pm
Bydliště: Slavičín

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#395 Nový příspěvek od vicena »

Věz kamaráde, že nevíš o Vrběticích ničehož. Za minulého režimu to byl docela napráskaný skládek, hlídaný vojáky a havákama mezi ploty.
Ta fabrika vedle totiž nevyráběla jenom tkací stroje...
Za hodinu to pěšky neobejdeš, to Ti garantuju. To, co z toho zbylo teď, je pouhé torzo, kde si soukromníci skladovali co chtěli.
I ty zbytky stejně letos nestihnou odvézt..

jiri63
Příspěvky: 379
Registrován: stř říj 14, 2009 8:47 pm
Bydliště: zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#396 Nový příspěvek od jiri63 »

zdravim vsechny nejak nam to tady vazne ja vim kazdy mame svoje starosti ale to nas neomlouva kdyz nas povolali tak jsme pro ne nemeli jmena kdyz si nato vzpomeneme s odstupem casu --tak co jsme ziskali--nekteri si to uzili dost krute bojovaci a podobne strazaci slapali kolem municaku a vojenskych zakladen jak blbci ale je naco vzpominat-- ja pral-- bych si aby nam to po 50 let od odchodu do civilu vyslo davame to dokupy snad to nejak vyjde-- sraz vetranu--mikulovice u jeseniku --vu 8189--jestli jste tam slouzili nebo o tom neco vite tak se prosim ozvete dekuji za pozornost prominte prosim chyby v mem komentari doprdele chlapi piste mejte se ah----- mam pripravene razitko srazu veteranu a take jsou zadany oslavne placky k setkani ----

Uživatelský avatar
Cobrow
Příspěvky: 3511
Registrován: ned úno 13, 2011 8:50 pm
Bydliště: Brno

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#397 Nový příspěvek od Cobrow »

Zdravím bývalé vojáčky ;-) .
Je tu někdo, kdo sloužil u 2. tankového pluku ve Strašnicích u Rokycan?

egon
Příspěvky: 227
Registrován: pát led 29, 2010 10:41 pm

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#398 Nový příspěvek od egon »

Ahoj vojaci jetu nekdo kdo slouzil na VU 3690 Slatina Brno 1997 nastup 2.1.1997 ten den nas prevezli do Nove Vsi nekde za Ostravou nebo tam nekde tym smerem uz presne nevim ale byly to maly kasarna.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20334
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#399 Nový příspěvek od vitex »

Kasárna ve Slatině jsou srovnaná se zemí.

honza461
Příspěvky: 2693
Registrován: stř zář 26, 2012 7:45 pm
Bydliště: Příbram

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#400 Nový příspěvek od honza461 »

Cobrow píše:Zdravím bývalé vojáčky ;-) .
Je tu někdo, kdo sloužil u 2. tankového pluku ve Strašnicích u Rokycan?
Nediv se že ti nikdo neodepisuje,u Rokycan jsou Strašice .Strašnice tam nikdy nebyli,nebo já ani nikdo o nich neví. :)

jozef86
Příspěvky: 51
Registrován: úte říj 22, 2013 4:32 pm
Bydliště: D.Orešany

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#401 Nový příspěvek od jozef86 »

Rok 1975-76 PVOS Sokolnice u Brna rota na kopci pri Mohyle Míru, u majora SYSLA. Na vojnu spomínam rád ,obden do služby na navádzacie stanovisko pre stíhače.Vroku 1976 utiekol rus, s vtedy moderným Migom 25 do
Japonska,u nás bolo v republike ticho ,ale my sme to sledovali aj s letovodmi na rakúskej televízii,čo bolo vtedy samozrejme zakázané. Vždy na 1.mája otvárali aj Mohylu ,takže na pivo to bol skok.Pred rokom som bol pozrieť aj z manželkou na mieste činu po radaroch a rote nič iba jedna guľa na kopci ,že vraj to je radar. Ak sa niekto ozve na môj príspevok budem rád.Jozef Dolné Orešany SK

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2751
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#402 Nový příspěvek od Killer Koly »

jj, ta koule je skutecne radar, je to ted hodne zmodernizovane
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Uživatelský avatar
P.S.
Příspěvky: 5107
Registrován: úte srp 04, 2009 6:38 pm
Bydliště: KT

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#403 Nový příspěvek od P.S. »

Najdi si svého spolubojovníka.

http://www.spolubojovnici.armyburza.cz/

sychrovak
Příspěvky: 9508
Registrován: pát zář 28, 2007 12:38 pm
Bydliště: MB

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#404 Nový příspěvek od sychrovak »

Tak v pátek navečer neznámé číslo a ptá se :jste ten a ten??Říkám ano ,byl jste na vojně tam a tam?? Byl...............Ty vole to jsem jáááááááááááááá po třiadvaceti letech mi zavolal kamarád z vojny........hovor na hodinu a musíme se sejít.
Jak získal číslo??Dělal něco na divadle v Kladně a tam dělali kluci od nás co dělali dříve se mnou..........no náhoda.......... 8)
Super 50 1963 ,1961,samodomo 4x2 r.v 85 1,2,teď vv 1,4D

Uživatelský avatar
Cobrow
Příspěvky: 3511
Registrován: ned úno 13, 2011 8:50 pm
Bydliště: Brno

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#405 Nový příspěvek od Cobrow »

honza461 píše:
Cobrow píše:Zdravím bývalé vojáčky ;-) .
Je tu někdo, kdo sloužil u 2. tankového pluku ve Strašnicích u Rokycan?
Nediv se že ti nikdo neodepisuje,u Rokycan jsou Strašice .Strašnice tam nikdy nebyli,nebo já ani nikdo o nich neví. :)
Nojo, to jsem si ani nevšim. To je to blbý doplňování slov. Když si to člověk nehlídá, vyjdou hovadiny .
Jasně že - dnes už zrušená posádka- ve Strašicích ... ;-)

Odpovědět

Zpět na „Putyka“