Když mě brali za vojáčka ..........a kam

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Jak vzpomínáte na vojnu?

Vzpomínám rád
134
39%
Odstupem času rád
94
27%
nerad vzpomínám
10
3%
nebyl jsem ,už se nemusí
77
22%
Měl jsem modrou
28
8%
 
Celkem hlasů: 343

Zpráva
Autor
jiri63
Příspěvky: 379
Registrován: stř říj 14, 2009 8:47 pm
Bydliště: zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#361 Nový příspěvek od jiri63 »

zdravim vsechny jsem rad ze se to trochu rozjelo ja se pridavam s troskou do mlyna tak tedy --jak jsem psal pred nedavnem tak se mel uskutecnit nas sraz veteranu tak jsem najel dne 15.9 do mikulovic u jeseniku jelikoz jsem to trosku organisal do mikulovic na misto naseho srazu abych vsechno zkontroloval a zajistil prisel vecer a prisla zprava od par lidi ze se vsechno rusi tak jsem zase vsechno objel vsechno pozrusoval byla to skoda tak jsem se zarekl ze uz nebudu nikdy nic organisovat dnes uz me to preslo vsechno bylo myslim ze dobre pripravene take jsem nechal na zakazku vyrobit razitko --setkani veteranu vu 8189 mikulovice u jeseniku -1963-1965 skoda ze to nevyslo uz jseme v letech od te doby nas par odeslo o kterych vime mezi jinyma pepa marysko z mikulovic dobry clovek sparavny kamarad take nas byvaly pisar jan pisek z noveho hrozenkova takove to tektom je nas dobry kamarad pepa dusek z podlesi u pribrami na oprecici kolena tak at se nam brzo uzdravi a na setkani se dostavi na zaver bych chtel rict pokud mate moznost se potkat tak to udelejte je to moc pekna vec nejsem zadny zeleny mozek ale je to doba ktera se neda zapomet bylo by toho hodne na psani ale as priste tak se mejte hodne zdravi vam i vasim rodinam --prominte pripadne chyby ahoj vsem

jiri63
Příspěvky: 379
Registrován: stř říj 14, 2009 8:47 pm
Bydliště: zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#362 Nový příspěvek od jiri63 »

ahojte blizi se vanocni svatky tak neco prihodte jak jste driv na vojne travili vanoce a take ty prusery co se driv delaly nejste jedini nestite se uz je to promlcene takze hodne zdravi a piste vecery jsou dlouhe ahoj

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#363 Nový příspěvek od pavel sk »

Ja som sluzil v Martine u 5. raketoveho pluku. Gumaren ak svina. Rukoval som po dvoch rokoch odkladu (kvoli skole) v roku 1999 v july. s Celeho roka som bol skoro dva mesiace v Pš-ke v Nitre pod Zoborom ako starsi automechanik kolesovej techniky. Pš-a bola super a este v lete. stiholsom agrokomplex Nitra a aj autosalon. Vojaci sme mali MHD zadara a vstupne na vystavisko za polovicnu cenu len sme sa museli preukazat vojenskou knizkou. PO navrate s Nitri spät do Martina som vyfasoval pecku slobodnicku a nastali zlate (skur..ne) casy. Poddôstojnik s jednou nohou v base, sama sluzba. Cez den som mal zamestnanie len v dielnach na opravach a v autoparku hlavne na prechodoch. Na podhaj som chodil strazit aj basistov kamaratov co sedeli za nasu vlast v Tériho chate (tak tam volali basu) Väcsinou tam sedeli tankysti a chlapci s pozemneho vojska- bigoši vetrom ošlahany, lopatkou pohanany a chlastom zahrievany. Zlate to casy :OT: Sluzil som u tychto raketovych kompletov, ktorev roku 2000 musela ASR s vyzbroje odstranit kvoli vstupu do NATO :vztek:
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14389
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#364 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...list z mého památníku...

Obrázek

...asi nemám štěstí najít nějakého spolubojovníka...

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#365 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Jsem na tom jako ty, taky se mi nikdo z roku 76-78 v Liberci nikdo neozval.

jiri63
Příspěvky: 379
Registrován: stř říj 14, 2009 8:47 pm
Bydliště: zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#366 Nový příspěvek od jiri63 »

--zdravim vsechny --to ze se nikdo neozval--tak to nevzdavej v dnesni dobe ma kazdy jine problemy treba jsou to problemy zdravotni- rodine tech muze byt hodne ja jsem svoje spolubojovniky take daval delsi dobu dohromady organisoval jsem srazy dvakrat to nevyslo snad se to podari pristi rok v mikulovicich u jeseniku my mame od vojny --padesat roku --to uz je doba kdyz jsem ty kamarady shanel tak jsem volal na mestske urady a podobne vysledek se dostavil tak to nevzdavej ty ani ostatni oto krasnejsi je potom to setkani to plati take pro ostatni byla to doba na kterou se neda zapomenout a nejde to take vymazat z pameti take zalezi jak kdo to bere a jak se k tomu stavi tak se vsichni mejte a hodne zdravi vam i vasim rodinam -krasne proziti vanocnich svatku a do noveho roku hodne zdravi prominte pripadne chyby a preklepy --ahoj--

honza461
Příspěvky: 2693
Registrován: stř zář 26, 2012 7:45 pm
Bydliště: Příbram

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#367 Nový příspěvek od honza461 »

Chlapi vubec to nevzdávejte.Dost se dá najít tady http://www.spolubojovnici.armyburza.cz/ a taky zde http://www.vojensko.cz/ taky jsem tu našel kamarády a i fotky . :friends:

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#368 Nový příspěvek od pavel sk »

Na Vianoce 1999 som dostal opušťák tak som bol dva dni doma. A na Silvestra a novy rok (1999-2000) som vyfasoval službu veliaceho poddôstojnika a chlastali sme domacu Slivovicu zadynstovanu v plechovke ako kompot. Urobili sme bodakom dve dierky proti sebe a pili sme ako kedysi tie ovocne džusi za komančov :smich: . Takze Milenium rok 2000 som si štrngal plechovkov Slivovice. Grgalo sa mi nou aj po tyzdni :D Kazdy sme mali svoju plechovku cca 7 deci obsahu. :smich:

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#369 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Sloužil jsem v Libercí 1976-78. Vánoce oboje na kasárnách, s toho jedny ve stráži, jako zobák. A samozřejmě se má služba bez průseru neobešla. V autoparku mi utekla V3ska dostatečně nezajištěná z kopečka a proběhla skleněným přístřeškem u čerpačky, tankovací stojan to neštěstí ustál. Následky ? Musel jsem jít ve volným čase do trohlárny a prohnat hoblovačkou asi půl kubíku prken pro náčelníka PHM. No a sem tam nějakej ten den po službě, za kluky které jsem měl v četě a já za ně zotpovídal , ale to byla jen fraška. dělal jsem pomocníka atomobilnímu náčelníkoj, a tak se řešilo vše tak nějak pod pokličkou. Za to služba u něj byla pakárna, ale když se člověk naučil, jednim uchem dovnitř a druhým ven, tak to byla pohoda.

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#370 Nový příspěvek od ITS »

Také přispěju do tohoto tématu.
Silvestr 1988-1989 byl na vojně perfektní. Útvar byl malý a hlídaly se dva sklady. Takže my špagáti jsme byli pořád ve stráži. A právě na toho silvestra jsem se rozfázoval se svou jednotkou a oni skoro všichni odešli do stráže a já zůstal po službě na útvaru. Na ložnici jsme zbyli jen dva. Utahaní a nevyspalí jsme vyhasili kamna, popřáli si dobrou noc a spali a spali. Kolega byl z Přeštic. A já na rozdíl od něj byl přesvědčen, že rok 1989 nám nic nového nepřinese. :smich: Oni ti čecháčci byli vždy o krok dál :-/

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14389
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#371 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...nepoznáte někoho ..? VÚ 3294 Košice 1977 - 79 III. LR

Obrázek

ZI
Příspěvky: 364
Registrován: čtv říj 11, 2007 12:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#372 Nový příspěvek od ZI »

U čeho jsi sloužil - ty barety?
Jinak ta fotka je zrcadlově obrácená, v prvním momentě jsem si říkal, že konečně vidím fotku s pochvou na bodák pro leváky, ale neseděly mi ty 70.léta.

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14389
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#373 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...nikdy jsem si toho překlopení nevšiml. Jinak to byly šedé barety a soužil jsem u zabezpečení letového provozu , ženijní letištní služba...

Obrázek

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#374 Nový příspěvek od vitex »

Vladimír2 píše:...list z mého památníku...

Obrázek

...asi nemám štěstí najít nějakého spolubojovníka...
Ten pod Tebou je mě nějak povědomý ale nejsem si jistý.Na tom dalším fotu jsem nepoznal ani Tebe.

vicena
Příspěvky: 46
Registrován: úte črc 10, 2007 9:16 pm
Bydliště: Slavičín

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#375 Nový příspěvek od vicena »

Tak to sem taky hodím. Nastoupil jsem 7.7.1993 do Hodonína na 9. rotu 4 mechanizovaného pluku k Menšíkovi řečenému Menša a Bárnymu Kekovi řečenému hokejista - furt dělal nějaký hokej (zmatek).
Měsíc přijímač- 1.četa 1.družstvo.
Měsíc na VŘK Hranice na Moravě - Jaslo na kurz T815 VVN8x8.
Tři dny zase Hodonín.
Měsíc kurz pro strojníky T 815-CAP 6, to byla pojízdná cisterna na PHM.
Hurá nazpátek do Hodonína.
Dva týdny trval nehorázný bordel, že nikdo ani nevěděl kam patří. To se dělil útvar na VÚ 4428 a VÚ 5123.
Byl jsem přidělen na 5123 k rotě zabezpečení k Minářovi jako PéHáMák a po mazárně jako prase začala gumárna jako kráva.
Asi to bylo způsobeno tím že ministr Baudyš prostřelil za letu pistolí letadlo.
Celou vojnu jsem chodil do služeb jak idiot a po službě a i během ní mě neustále otravovali UNPROFORáci a jiní řidiči, abych jim vydával olej a jiné dobroty.
Třeba v půl jedné v noci.
Jiní po rozkaze vyrazili do ulic a já jsem musel sedět ve skladu do 16:00hod.
Hodně mi to dalo, neboť tolik alkoholiků a dementů na jednom místě jsem pak už nikdy neviděl.

Odpovědět

Zpět na „Putyka“