Když mě brali za vojáčka ..........a kam

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Jak vzpomínáte na vojnu?

Vzpomínám rád
134
39%
Odstupem času rád
94
27%
nerad vzpomínám
10
3%
nebyl jsem ,už se nemusí
77
22%
Měl jsem modrou
28
8%
 
Celkem hlasů: 343

Zpráva
Autor
jiri63
Příspěvky: 379
Registrován: stř říj 14, 2009 8:47 pm
Bydliště: zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#451 Nový příspěvek od jiri63 »

dik za prispevek uvidime jak se uvidime ale sranda to bude pekne bylo i to letosni setkani byl nastup a foceni v dobovych uniformach as zbranemi te doby --nelekejte se jednalo se o znehodnocene --vzor 58 kdyz ty fotky ukazoval jeden kamarad doma rodine tak mu vnucka kdyz si ty fotky prohlizela tak rekla dedovi -dedecku ty jsi byl lidova milice on se ani nedivil pupkaty dedek se samopalem takze jsou i vesele veci meli jsme nadelane vizitky --sraz veteranu vu8189 mikulovice u jeseniku 1963-1965--a vnucka nam jeste udelala pametni placky priste musime zase neco vymyslet tak se mejte a hodne zdravi ahoj

jiri63
Příspěvky: 379
Registrován: stř říj 14, 2009 8:47 pm
Bydliště: zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#452 Nový příspěvek od jiri63 »

veterani i neveterani probutme se zima konci najdete si chvilku a napiste neco at si poctem jak jste to prozivali vy nebo vasi blizci tak se k nam donesla smutna zprava ze zemrel posledni velici dustojnik z vu 8189 mikulovic u jeseniku z roku 1963--1965 to byli panove -hodr-- susky -velikovsky- pan hodr byl politruk na tu dobu alespon pro nas to byl suprovy chlap byly mezi mami i lide kteri meli na tu dobu piliticke prohresky rekl bych ze je spis chranil aby nemeli problemy jak se rika vsechno je v lidech dale nam odesel jarda plsek ze salase u malenovic takze takove to je mejte se hodne zdravi vam i vasim rodinam prominte pripadne chyby uz nam neni --20- ahoj

salus
Příspěvky: 593
Registrován: ned lis 24, 2013 1:19 pm
Bydliště: zde

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#453 Nový příspěvek od salus »

Tak já jsem rukoval v říjnu 1974 do Litoměřic VÚ 1031A - spojovací rota - kasárna Pod Radobýlem, v té době byl velitelem roty npor. Houha (m.j. bývalý spolužák ze ZŚ mého bráchy, ale strašnej blbec), pak jsem byl 1/2roku v PŠ v Berouně VÚ 1732, tam naší rotě velel kpt. Helebrandt, taky docela pěkný zelený pako. Po půlroční péešce po návratu zpět do Litoměřic odešel Houha studovat nějakou vysokou vojenskou a už se tam do Litoměřic nevrátil. Po něm nastoupil ppor. Kloubec, to byl docela dobrý kolík, taky jsme ho tak přezdívali "Kolík". Strašně chlastal a byla s ním docela prdel. Na vojnu nakonec vzpomínám docela rád, přestože to dodnes považuji za ztrátu času.

jiri63
Příspěvky: 379
Registrován: stř říj 14, 2009 8:47 pm
Bydliště: zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#454 Nový příspěvek od jiri63 »

ahojte --zdravim vsechny chtel bych nase tema trosku posunout do predu -vim ze kazdy ma na vojnu jiny nahled ale to je vec kazdeho z nas -kazdy ma pravo na svuj nahled -napriklad vnuk ma na vojnu jiny nazor ma nato pravo nepoznal co poznali ti co tam byli ja vychodim z te doby ktera byla nechci hajit co bylo ja na svoji obhajobu-- nikdy jsem v zadne politicke strane nebyl a doufam ze do zadneho politickeho lejna nevstoupim ale ti kamari kteri tam byli tak nikdy nezapru patrim uz asi k tem kterych uz moc neni --mozna si nekdo rika co tu chces ale i na tebe dojde --jsem z valasska pet km od vrbetic tam jsem v roce od roku 1963 az 1965 jezdil jako dporovod jako psovod je naco vzpominat je to moc pekne kdyz vam zazvoni telefon a na drate vola kamarad se kterym jsem pred padeasi leti opustil kamarad z vojny --mirek just chocen a treba dnes volat venca johanydes brandys nad orlici no neni to krasa pro mne ano pro nektere z vas kravina kazdy ma pravo se k tomu vyjadrit tak se vsichni mejte a hodne zdravi vam i vasim rodinam piste i takovi kteri vojnu nemate radi radi si poslechneme vase nazory a na zaver uz se tesime na setkani letos v mikulovicich ahoj --prominte pripadne chyby jsem stary pes --

jack30
Příspěvky: 177
Registrován: ned úno 16, 2014 9:38 am
Bydliště: ZILINA

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#455 Nový příspěvek od jack30 »

ale tak musite uznat bolo dobre aj zle:D hodne bolo kamaratov ale aj opak.ja bol len rok ale ma to aspon naucilo mat respekt a uctu k starsim ludom .ty co boli vojenskej sluzbe asi budu vedet o com vravim

Uživatelský avatar
kuta
Příspěvky: 2177
Registrován: stř lis 21, 2007 2:16 pm
Bydliště: doma

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#456 Nový příspěvek od kuta »

momentálně KZP Vyškov. (Kurz základní přípravy)

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2751
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#457 Nový příspěvek od Killer Koly »

uprimnou soustrast :D a kam potom?
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

honza461
Příspěvky: 2693
Registrován: stř zář 26, 2012 7:45 pm
Bydliště: Příbram

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#458 Nový příspěvek od honza461 »

:) jste frajeři kluci,když to chcete dělat a dobrovolně,tak proč ne.držim palce a at se ti daří. :friends:

Uživatelský avatar
cont33
Příspěvky: 3250
Registrován: úte říj 21, 2008 10:11 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#459 Nový příspěvek od cont33 »

Po tomto príspevku ma "mladí" budu mať za debila, ale tí čo si tým prešli budu presne vedieť o čom hovorím..
Keby tá vojenčina nič iné nikomu nedala , a to pochybujem, ved každý sa tam aj niečo naučil, čo v živote využije, tak dobré to bolo minimálne na to že aj najväčšiemu "frajerovi" sa tam podarilo zlomiť pocit neomylnosti a dokonalosti. A to je dosť podstatná vec, ktorá v dnešnej dobe velmi chýba u mladých. Ano jasné aj ja som to vnímal ako dva stratené roky, zbytočné buzerovanie a podobne, ale z odstupom času si človek uvedomí že niečo na tom bolo.
ak niekto niečo chce tak pisať na cont7133@gmail.com Už tu niesom. V poslednom čase zaberá miesto každý príspevok.

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#460 Nový příspěvek od pavel sk »

cont33. Tak v tomto s tebou plne suhlasim 8) . Sice som sluzil uz len 1rok ale tiez som toho nazoru ze to nebol uplne premarneni rok a vôbec to nelutujem. U nas 70% chlapov co jazdia bud autobusom, alebo tahacom pripadne robia na bagroch ci zeriavoch, by dnes nemala robotu alebo by museli robit nieco ine. Vacsinov si skupiny D, E a strojnicke doklady na obsluhu strojov doniesli do civilu prave s vojenciny ZVS-ky kde k tomu prisli vlastne zadara.

zajíc
Příspěvky: 621
Registrován: pon bře 01, 2010 4:53 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#461 Nový příspěvek od zajíc »

Tak tak dneska to těm mladejm chybí,autorita a trocha pokory. :( Jak jsme byli rádi že se domluvíme s Rusama kteří sloužili na Mimoni a dali nám vodu na pití když ti naši velitelé nám ju nechtěli dát.Vojna dělala s kluků prostě chlapy. :ano: A takový plavby na Laby s OT 64 to byl taky zážitek.S OT mám doma volant na míchačce na vyklápění,to už je po vojně dávali do šrotu a my zrovna stavěli a dělali míchačku. Vú 8522 Cheb byl jste tam někdo? 1986-88.zajíc

sychrovak
Příspěvky: 9508
Registrován: pát zář 28, 2007 12:38 pm
Bydliště: MB

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#462 Nový příspěvek od sychrovak »

V Neděli jsem spal v Rychnově nad Kněžnou v hotelu ORIONE :))
Dříve kasárny a na buzeráku se parkuje.Čekal jsem nějaké sny :))nic.
Super 50 1963 ,1961,samodomo 4x2 r.v 85 1,2,teď vv 1,4D

honza461
Příspěvky: 2693
Registrován: stř zář 26, 2012 7:45 pm
Bydliště: Příbram

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#463 Nový příspěvek od honza461 »

zajíc píše:Tak tak dneska to těm mladejm chybí,autorita a trocha pokory. :( Jak jsme byli rádi že se domluvíme s Rusama kteří sloužili na Mimoni a dali nám vodu na pití když ti naši velitelé nám ju nechtěli dát.Vojna dělala s kluků prostě chlapy. :ano: A takový plavby na Laby s OT 64 to byl taky zážitek.S OT mám doma volant na míchačce na vyklápění,to už je po vojně dávali do šrotu a my zrovna stavěli a dělali míchačku. Vú 8522 Cheb byl jste tam někdo? 1986-88.zajíc
ahoj,v tom roce jsem byl na VU 4407 ale k vám jsem jezdil pro proviant,odtud jsem znal jen Korpáše byl o pul roku vic,a to jen proto že byli dvojčata a jeden dělal u nás na četě Pehámáka.

jiri63
Příspěvky: 379
Registrován: stř říj 14, 2009 8:47 pm
Bydliště: zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#464 Nový příspěvek od jiri63 »

ahojte zdravim vsechny --to jsou vsichni v armade nebo v duchodu nebutme sracky --my co mame od ukonceni odchodu do zalohy 50i vice roku tak chystame dalsi sraz veteranu v mikulovicich u jeseniku --vu 8189 --mozna se uskutecni --ozvete se co tam slouzili po nas nebo take pred nama my --1963--1965 --nas major klobusiak nebo kdo o nem vi neco vic diky vsem co nejsou lhostejni k vojne ahojte a zdravi vsem --

Uživatelský avatar
sferos
Příspěvky: 1635
Registrován: stř říj 22, 2008 11:54 am
Bydliště: H.Srnie

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#465 Nový příspěvek od sferos »

sferos píše:
zetkamz píše:Žatec -letiště PVOS - bunkr Staňkovice....196 směn ob 24 hodin.....1978 -1980...3.rota/1.rota
Žatec - letište VU 2705, rok: 1975-1977 - četa tilového technického zabezpečenia. Vodič PV3S M3 ( radio-technická dielna). Najradšej som mal cvičenia - v Panenskom Tynci. Moja jediná úloha bola s V3S svietiť, aj keď to bolo zakázane pri stavbe anten dialnej a bližnej, a potom sa starť o prísun piva pre mňa a pre náčelníka. ( Dole kopcom, hore kopcom a krčma.) Raz skončilo neplánovane o jeden den skôr cvičenie - na obed. Čo čert nechcel s mojej osadky dvaja inžinieri - absolventi sa stratili. Po pol hodine som musel priznať, že išli na pivo. Tak behom do krčmi pre stratených.
Za pivo zo Stankoviec na nás niekto požaloval a pred štabom nás už čakali a vedeli kde máme pivo. Jeden absík čo bolo so mnou dostal 14 ostrých - povestné Šmejkalové lázne a já sedem po službe.
Dnes už je to lem bývalé letište http://www.laazatec.cz/images/telo2007/ ... c_5483.jpg tu je o nom článok http://www.laazatec.cz/clanek-vojenske- ... zatec.html a v Panenskom Tynci http://i.idnes.cz/10/081/gal/JAZ350291_ ... nec_01.jpg sme mali záložné letisko, kam sme chodili na cvičenie.

Po 39 rokoch sa u mňa zastavil kamarát z vojny slúžil na našom útvare na dialnej ( navádzacia radiostanica pre lietadlá) - bola to najväčšia zašiváreň patriaca k letisku (6 km od letiska). Sanitkár v Ostrave viezol domov jedného pacienta - kamaráta so Sidonie.

Odpovědět

Zpět na „Putyka“