Když mě brali za vojáčka ..........a kam

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Jak vzpomínáte na vojnu?

Vzpomínám rád
134
39%
Odstupem času rád
94
27%
nerad vzpomínám
10
3%
nebyl jsem ,už se nemusí
77
22%
Měl jsem modrou
28
8%
 
Celkem hlasů: 343

Zpráva
Autor
Rover68
Příspěvky: 64
Registrován: ned zář 09, 2018 7:26 pm
Bydliště: Úbislavice

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#721 Nový příspěvek od Rover68 »

Čárls - psal jsi "Prostě řečeno přes čáru chodili ti co nemohli jinak co by vživotě za komančů nedostali vizum do jugošky a pod což byly trestaní zloději a pod." - rodiče teda žádali o výjezdní doložku do Jugoslávie několikrát a nikdy jí nedostali, takže jsme se tam ani jako děti podívat nemohli. Rodiče oba bezúhonní, matka profesorka na VŠ, otec inženýr v ČKD. Povolení na výjezd do Jugošky rozhodně nebylo automatické, takže v tomhle nemáš pravdu, že to nedostali jen nějací kriminálníci... To jen tak pro úplnost.
Country boy...

mraveneček
Příspěvky: 1314
Registrován: ned bře 30, 2014 6:20 pm
Bydliště: od Třebíča

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#722 Nový příspěvek od mraveneček »

Znám bývalého komouše, ten byl v jugošce několikrát, pokaždé s celou rodinou svým autem a karavanem. Mockrát vzpomínal a ukazoval fotky, byl až dole v Řecku. :)
Družstva. http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =9&t=69747
Kováři. http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =9&t=69882

První PC- Pc 80 286 Ram úchvatných 1 mega Cpu 6 Mhz, disk 20 mega mechanika 5.25 -1.2 mg
OS Norton Commander

hobr
Příspěvky: 3814
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#723 Nový příspěvek od hobr »

Čárls - nechci jitřit "staré rány" - mám také nepříjemnou zkušenost. Na Doupově BOSky (bojové ostré střelby), "holub" se na mě otočil s nabitým samopalem: "Súdruh slobodník, mě to nestrílá!" a navíc hrkal závěrem. Hlaveň proti mému břichu. Tenkrát mi moc dobře nebylo... Naštěstí (pro mne) sapík nevystřelil. Takových "událostí" bylo víc, tato byla nejhorší. Jinak na vojnu vzpomínám vcelku rád (špatné odvál čas - nejhorší byly zimy, na Doupově a Mimoni - tam šlo o zdraví)...
Ještě si pamatuji památnou větu našeho velitele praporu (major Bechyňský): "Dokud já tady budu velitelem, neexistuje aby svobodníci B. a S. byli povýšeni!" Svob. S. byl velitelem družstva (jako já) na druhé rotě). Dodneška nevím, co ho k tomu prohlášení vedlo :jazyk: ...
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12959
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#724 Nový příspěvek od Čárls »

Já na čáře vbzomínám na přírodu psa a hlavně pokud sem by na rotě na partu Ať supráci či mazáci nebo pulročáky všichni jsme tak nějak drželi při sobě všichni na jedný lodi většinou pokud jsi neudělal ex pruser tak žádná buzerace Prostě kámoši vždyť si nikdy nevěděl co za vola bude chtít přes čáru a co bude mít u sebe Ostrý no ty jsme měli denně u sebe ve službě jednou měsíčně střelby
No lidově takový jak popisuješ ty u nás nebyly neměli šanci projít výcvikáčem a za mně už i psychotesty a i když jsem prošel přeci neustál Ono to bylo všechno fajn ale jedna kulka ze zásahu a tobě nad hlavou je o trochu horší než namířený sapik měl si kliku že se mu zasek a nespustil
Tohle někdo udělat na čáře byl z PS venku nato tata Hodně kluků z výcvikáče bylo převeleno většinou na slovensko hned po přísaze většinou jim našli vzdálenýho příbuznýho v zahraničí
Mě napráskal valstní příbuzný Tatovy sestřenice manžel a no už sem byl z roty venku a na brigádě v Chebu. Nejvíc mě sralo že jsem musel opustit Gastona Prímovej pesan :)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

hobr
Příspěvky: 3814
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#725 Nový příspěvek od hobr »

Jo, pes je nejlepší přítel člověka. Když jsem odcházel do důchodu (noční hlídač), tak mi ho také bylo líto. Přece jen jsme se za těch "pár" let sblížili (jednou jsem mu zachránil život, když spadl do 1000tikubíkové jímky) a i když neustále něco "zkoušel", měl jsem ho rád. Když do podniku přijedu, nemám sílu za ním jít....
,
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2749
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#726 Nový příspěvek od Killer Koly »

hobr píše:Čárls - nechci jitřit "staré rány" - mám také nepříjemnou zkušenost. Na Doupově BOSky (bojové ostré střelby), "holub" se na mě otočil s nabitým samopalem: "Súdruh slobodník, mě to nestrílá!" a navíc hrkal závěrem. Hlaveň proti mému břichu. Tenkrát mi moc dobře nebylo... Naštěstí (pro mne) sapík nevystřelil. Takových "událostí" bylo víc, tato byla nejhorší. Jinak na vojnu vzpomínám vcelku rád (špatné odvál čas - nejhorší byly zimy, na Doupově a Mimoni - tam šlo o zdraví)...
nic proti tobe, ale tohle je takova urban legend. slysel jsem to uz mockrat, ale nikdy jsem to nezazil (nastesti), ani nevidel na vlastni oci a to mam urcite nastrileno vic nez ty. a vzdycky se to stalo "kamosovi" nebo "stalo se mi to kdysi... kdesi" a ten holub byl slovak :vysmech: . kazdy vojak musel umet ovladat zbran a vedet co s ni, kdyz "nestrílá". co jsem naopak zazil, ze pri nedodrzeni pravidel bezpecnosti byl dotycny takovym zpusobem vyjeban, ze si z toho vzali priklad i ostatni. neexistovalo dat napr. ranu jistoty bez mireni. taky jsem zazil, ze byly strelby zastaveny jen proto, ze byly terce v mlze
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

sekalsemmalo
Příspěvky: 4211
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#727 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

tak já jsem zažil tohle.88 rok.na střelnici jsme sříleli lehkým kulometem http://www.acr.army.cz/technika-a-vyzbr ... -59-89699/ bezpečnost,dozor na palební čáře,velitelé všude.nák každá pátá světelná a vono nám to zapálilo trávu,protistrán.tak kilák daleko.střelba se zastavila a bylo tam posláno pět vojáků hasit.běželi,běželi.trvalo to.tak mezitím začal jeden velitel kontrolovat zbraně.a tenhle kulomet se natahoval nák stisknout spoušt,pažbičkou dozadu a bylo nataženo,ale jak jsme byli vyjukaní zobáci a měli jsme vystřílet asi 30 střel na panáky,tak někomu to zarachtalo a myslel,že má dostříleno.takže onen velitel u jeho kulometu pak stiskl spoušt, a normálně tu střelnici s běžícíma hasičema pokropil dávkou ......kluci běželi dál,rukama nerozhodili,tak to vyšlo...
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

sekalsemmalo
Příspěvky: 4211
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#728 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

táta byl na vojně kolem karibský krize.i je tam drželi dýl,po odsloužení dvou let.tak ten zase vyprávěl že za nich se házelo při výcviku z okopu utočným granátem.to za nás už radši nebylo.a měl nákýho velitele vozu sanitky,házely gumy a najednou rychle sanitka,ošetřovna ,všichni zděšení,a prej se jedna guma tak bála,že po odhodu granátu si rozbila čelo o pažení okopu.,jak se rychle kryla před střepinou.....
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12959
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#729 Nový příspěvek od Čárls »

No pokud to bylo tohle tak to byla prskavka ty jsem hazel ve vycvikáči Ne že by nezabíjela ale byl to utočný obraný to byly větší řachy
útočný http://www.csla.cz/zbrane/granaty/rg4.htm ten opokud se blbě hodil a nerozbalila páska tak nevypadla pojistka a nebouch to pak byla prča jak se to odpalovalo vybušninou a lampas podělanej až za ušima aby si to nahodou granát nerozmyslel a nepšouk
Obranný sem hazel jednou taky na čáře okop jak kráva a nejvíc byly podělaný lampasáci aby se něco nestalo http://www.csla.cz/zbrane/granaty/f1.htm
Ty F1 byly mrchy střepiny dokázali prorazit helmu jak nám ukazoval Puňťa nadporučík Putík To byl lampas takový přerostlý puberťácký dítě Vše s humorem ale i vážně
Ukazal to nasledovně my v okopu a zalezlí cca 30 m od výbuchu on vzal helmu F1 a dal ji cca 1m od helmy vytáh pojistku skok do okopu cca 2 m a řacha čuměli sme jak puci pak ukazoval na helmě co to dokáže a on se u toho tlemil mi malem posraný a lampas co přiběh na něj řval jak tur co zas blbne On řek musí vědět co to dělá a pak neudělaj pitomost když s tím nahodou přijdou do kontaktu
Srandista a tvrďák ale furt takový přerostlý puberťácký dítě :)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Irčan
Příspěvky: 2442
Registrován: stř zář 28, 2011 8:55 pm
Bydliště: Boskovice

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#730 Nový příspěvek od Irčan »

Zabiják Koly píše:tohle je takova urban legend. slysel jsem to uz mockrat, ale nikdy jsem to nezazil (nastesti),
No vidíš tak buď rád a plácé ušiskama.Všecko je jednó poprvní.
Já sem neco takovýho zažil a viděl na civilní střelnici
Ceterum autem censeo EU esse delendam.
„Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat.“ — Benjamin Franklin

ZipBene
Příspěvky: 1494
Registrován: ned kvě 22, 2011 5:12 pm
Bydliště: benešov

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#731 Nový příspěvek od ZipBene »

Tak to já viděl taky a s jedním vojákem co ani nebyl voják. Tedy byl odveden, ale neschopen služby. Totiž nebyl schopen ničeho pokud se na něj spěchalo. Nevím kdo ho uznal, ale byl to asi stejný hňup jak on. Nakonec ho pustili na civilní službu, protože on opravdu nevěděl kde je a co se po něm vlastně chce. No a měli jsme střelby a on právě se otočil se slovy mě to nestřílí. Naštěstí vedle něj stál dost pohotový nadporučík a ten samopal mu skopnul zpět do cílové plochy. V ose hlavně jsme byl i já a moc dobře při tom mi nebylo. Jo to bylo informací pro toho kluka a na adresu doktora co ho uznal a i na toho co mu dal do ruky samopal. Hodně těch "informací" :smich: :smich: :smich: bylo mě do té doby neznámých a hlavně byly smíšené ze Slovenštiny a Češtiny. Ten nadporučík prostě předvedl slovní salvu. Tak rychle přednesenou přednášku jsem před tím ani potom neslyšel. :vysmech: :vysmech: :vysmech:

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#732 Nový příspěvek od vitex »

To Irčan:Protože je tam velký věkový rozdíl.On to zažít nemohl,my ano.Bezpečnost za nás nebyla tak důležitá.Však víš.

hobr
Příspěvky: 3814
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#733 Nový příspěvek od hobr »

Killer Koly - toto se stalo mě osobně a víc k tomu nemám co říct...
Ještě jedna příhoda (která se stala při těch BOSkách). V druhém družstvu se Maďarovi (vojín Petro) zasekl kulomet. Bigoši nasedli do OT a Maďar se to snažil opravit (seděl na prostřední lavici). Vyšla rána, kamošovi (svobodník Ticháček, seděl naproti) prošla kulka vedle kolena, prostřelila sud s nemrzkou a zamotala se do maskovačky. Nikomu se nic nestalo, Maďar dostal jen "oko"...
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#734 Nový příspěvek od Britt »

Průsery o střelbách byly skoro pokaždé. Já zažil fofr, kdy o nočních střelbách střílel z tanku dvacítkama na řídící věž. Bylo to hodně podobné té scéně z tankového praporu. Nikomu se nic nestalo, ale barák byl děravej zkrz a pár lampasáků si asi muselo urychleně vyměnit spodky. Kluka zavřeli a pak ho převelili do výstrojního skladu.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Sadra17
Příspěvky: 6077
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Když mě brali za vojáčka ..........a kam

#735 Nový příspěvek od Sadra17 »

kamarád voják, (slouží aktuálně) povídal že se jednomu u nich při střelbách sekla zbran tak jí postavil pažbou na zem nahnul se nad ní a začal kopat do závěru jak když startuje motorku :smich: nikomu se naštěstí nic nestalo a to nikdo ostatní nezakročil, všichni "fandili"
malej traktorista v malým traktoru

Odpovědět

Zpět na „Putyka“