Narozeniny

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Narozeniny

#3631 Nový příspěvek od Britt »

Karle, já bych bral i tu fabriku. Mě práce nevadí, ale sejří mě, že nemůžu. Pak mi roste pupek z toho, jak koukám na ostatní a ruce mě svrbí.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13096
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Narozeniny

#3632 Nový příspěvek od Čárls »

Ten pupeční mozol ten je z piva kamaráde neznám pivaře který by ho neměl :smich: Já vím člověk by chtěl a zdraví nedovolí No já ti povím že poslední rok ve fabrice se mi tak hrozně zhnusila soustružničina že sem i přestal uvažovat že bych si někam šel přivydělat a že by zájem byl ale z mý starany to úolně vypadlo třeba se to změní a doba donutí.
Bohužel už nejsou kravíny , tady u nás všechno zrušený , Tam bych šel a hned třeba dělat jen střídače a jedno za kolik :( ale prostě není :-/
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Narozeniny

#3633 Nový příspěvek od Britt »

Tak to jsi vedle, jak ta jedle. Já ti ukážu několik norků, kteří stojí už ráno v 5 u kiosku a rvou do sebe lahváče a žádný z nich nemá batoh vepředu. Můj otec nepil vůbec a pupenec měl jako já. Je to tvrdá mičuda, ne roleta na toho surovce pod pupíkem, ale je to tam.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

hobr
Příspěvky: 3866
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Narozeniny

#3634 Nový příspěvek od hobr »

Britte, všechno nejlepší! :friends:
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

duchodce
Příspěvky: 4451
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Narozeniny

#3635 Nový příspěvek od duchodce »

Cobrow píše: úte kvě 03, 2022 4:36 pm Jardo, přidávám se k dlooooouhýmu zástupu gratulatů !
K Tvým 38-nám ( jestli jsem se nepřehlédl...) všechno nejlepší!!! ... a hlavně to zdraví :)
Brite - Jardo, jo to když nám bylo 38 bylo blaze ,to jsme se 50letejm dědkům smáli.... :)
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5478
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Narozeniny

#3636 Nový příspěvek od staník »

Připojím se k ostatním gratulantům 8) Vše nejlepší přeju Jardo
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20329
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Narozeniny

#3637 Nový příspěvek od vitex »

Eliška s dědou přejí "Angličanovi" vše nejlepší,hodně štěstí a zdraví k jeho jubileu. :friends:

Uživatelský avatar
Cobrow
Příspěvky: 3511
Registrován: ned úno 13, 2011 8:50 pm
Bydliště: Brno

Re: Narozeniny

#3638 Nový příspěvek od Cobrow »

Jardo nepřiznávej svůj věk ! Záda třeba nebudou bolet, jako třicátníka . . . :friends: :co?:

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20807
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Narozeniny

#3639 Nový příspěvek od ota »

Čárlsi přijeď k nám, tady by Tě vzali na kravín hned! Kluk co jezdí s krmným vozem je nemocnej. Není druhej. Tak to látují záskokem. Syn chodí s jeho kámošem. Aby tam nebyl sám. Dneska je to ale uplně jina práce toho krmiváře. Přesně nevím co vše tam dělá. Ale mají na většinu práce stroje. Krmný vůz v novém traktoru, uvnitř počítač. Pak zastýlací vůz, rozdružovač balíků a teleskopický manipulátor a nevím co ještě. Ručně už toho moc nezbývá. Krmení se míchá podle počítače. Syn povídal, že se mu to líbí. Akorát ráno chodí na 4. Ale se s tím klučinou střídají. Ob den jde ráno brzo. Druhý den normálně na 7. Ale je to velmi lukrativně placený. Sice musí každý den i víkendy, svátek. Kravky museji žrát i o víkendu. Ale když má hotovo jde dom.
Požadavky na krmiváře: zodpovědnost, časová flexibilita, přemýslení hlavou, nebát se novot v živočišné výrobě a vztah ke zvířatům a strojům. Praxe výhodou.
Už to není jako dřív, že vidle v ruce půlden. Tady jsou kravky navolno a dojí se. Ale co povídal syn jde o zvyk a klídek. No chodí tam vcelku rád. Hlavně s tím klučinou on je stejně postiženej zemědělstvím jako syn a to je pak ve dvou stejně naladěnejch lidech jiná práce. No akorát by jediný co by Tě odradilo asi, je to toho pána co na něj teď ta nová vláda všechno schazuje. Ale co to spadá pod něj, i když si myslím že ani neví kde ten jeho kravín stojí. Ale od té doby to tady zase šlape jako dobře namazaný stroj. Hlavně je to o tom řediteli který tu je. Nebýt tady a nebýt to toho pána bylo by to ruina a zarostlí rápelím. Prázdný, zrušený jak jinde.
No tak můžeš se ucházet o práci, jo řidičák na traktor podmínkou! :vysmech:

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13096
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Narozeniny

#3640 Nový příspěvek od Čárls »

Oto ja dělal ošetřovatele to jest dat do žlabu podojit atd vše okolo Krmivaře sem nedělal :friends: To mě bavilo 8) Akorád je to drobek z ruky :(
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

fikejz
Příspěvky: 6092
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Narozeniny

#3641 Nový příspěvek od fikejz »

Jsem čekal, jestli ti Ota nenabídne nocleh, stravu a možnost soustružení / frézování u něj ve "fabrice" ve volném čase - mimo krmení :)
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20807
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Narozeniny

#3642 Nový příspěvek od ota »

To by si Čárls sebou musel dovézt asi kanepe. Bo Axis by ho na gauč nevzal. Nebo by musel gauč zarovat plyšákama, jak to dělám ráno já, když jdu zatopit do fabryky. Axis stojí u gauče a kňučí na ty plyšáky a nevleze tam. Překážely by mu. Třeba medvěda sundá a drží ho v tlamě a potřeboval by sundat i ostatní plyšouny, ale nechce medvěda pustit z tlamy. Znovu kňučí protože má dilema. Sranda je, chtěl by jít s medvědem ven oknem. Jenže ho nechce pustit z tlamy, aby si otevřel okno. Tak tam dobu stojí s medvědem u okna a kňučí. Kolikrát Axis chrní venku na gauči. Přijdu domů a 5 plyšáků nacpanejch u okna. Chce si je vzít ven. U okna ho upustí a jde ven. Pak vleze dom a zase když chce jít ven nechá dalšího plyšáka u okna. Až je tam hromada. Když v létě manželka otevře okno a zaaretuje, Axis letí s medvědem ven a zválí ho jako čuně na dvoře, že plyšoun musí do pračky. Jednou byl plyšoun na šňůře uschnout. Axis seděl pod šňůrou a kňučel na plyšouna, chtěl ho.
No do fabryky by zrovna ve volném čase mohl hned nastoupit. Mám teď jak na soustruh, tak na frézku ,,spěcháky". Ale soustruh zlobí s držením přesné míry. Trochu s ním bojuju. Ale frézka je v pohodě, jen dávat kostičky a pilovat hrany. Dobrá práce. Teď je trochu víc potřeba na soustruhu, než si vzpomenou až šáhnou do prázdné bedny s kostičkama, jejda hned frézuj kostičky. No a mohl by za mě jezdit s dodávkou! Jestli tedy máš E v řidičáku. To by bylo radosti od šéfa. Akorát návraty jsou vždy ve hvězdách. Zatím se mi nepovedlo, přijet domů nikdy dřív než kolem 18 hodiny.
Práce by bylo habakuk. A kdyby fakt byla dlouhá chvíle, může si sebou vzít motorovou pilu a mačetu, v lese je tolik klesťí na zpracování, že by nezahálel. 8)

fikejz
Příspěvky: 6092
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Narozeniny

#3643 Nový příspěvek od fikejz »

:smich:
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20807
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Narozeniny

#3644 Nový příspěvek od ota »

Tak teď by Čárls měl volnej gauč! Axis se uvelebil venku na zahradě. Občas si vytáhne polštář ven z dílny a pak na něm vydrží chrápat. Teď je to pro něj akorát, ani teplo, ani zima.
A potřeboval bych teď záskok. Nevím co se stalo, ale špatně vidím na nonius soustruhu. Vidím čárku jakože 2x, posunutou. Tak dělám na frézce, tam není třeba koukat na nonius. Už jsem zkusil polknout cvrka, jestli se to olepší. Dal jsem si teď med do čaje, kdyby to byl nedostatek tekutin. Uvidím, občas se mi to už stalo, že jsem špatně zaostřoval. Nejčastěji když jsem spal o víkendu do oběda, tak jsem pak špatně ostřil očima. Nechám je dneska odpočinout a zítra uvidíme.

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13096
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Narozeniny

#3645 Nový příspěvek od Čárls »

Jo a měl bych novodobý Buď by mě proháněl Axis nebo ty :smich: Pohoda Kdybych neměl doma Elfinku asi bych na tejden přijel ti pomoc s tím soustruhem a očima ale musel by jsi nalejt emulzi 8)
Jo pokud tě takle zloběj oči mazej k očaři Mě taky kdysi začlo a to už ve 40 a nakonec to byla oční vada cylindr + Jo to pelklo když sem pak nerozezna 20 kulatinu od 40 byla hrozná než si to Hlava a oko srovnalo stálo to za to ale vidí doteď dobře ale akorád s brejlema . Jinak to nejde . Elfina me ráno vždy o 4:30 skopne a de se ven Pak bašta a dnes byla nějak moc hodná v 7 sme to zalomili na gauč a před chvilkou vylezli na malou procházku Tak za chvíli bude oběd a pak jdu namíchat dvě kolečka betonu a opravit vjezd do garáže je tam doura už hodně dlouho je naboku a tak moc nevadí ale zbyly z opravy schodů dva pytle betonu tak to opravím a zbytek ke plotu je tam taky mezera .Tenkrát sem nevěděl jak bude plot a tak sem kousek vynechal. Tak to dobetonuji a ukol na dnešek splněný 8)
Zejtra dovezou furu kládovky pokud se něco nepodělá a bude zábava Ta Ms 231 včera sem zkoušel jeden špalek jasanu co se mi válel ve sklepě měl sem ho na štípání ale když je štipajda tak sem ho říznul
Je řádně vyschlej ale pilka šla jak dráha 8)
No zatím du se podívat co kde mám co za vercajk na to betonování neb polovička dostala záchvat a uklidila garáž :smich: :smich:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Odpovědět

Zpět na „Putyka“