Jak je to s řidičákem?

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Jak je to s řidičákem?

#601 Nový příspěvek od bourač »

kolik tě stály papíry na bicykl? ;-)
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
kaja.h
Příspěvky: 1209
Registrován: čtv úno 10, 2011 3:35 pm
Bydliště: Pelhřimov

Re: Jak je to s řidičákem?

#602 Nový příspěvek od kaja.h »

Vždy mu na školení říkáme že je to loby Autoškol, aby měli práci, a vždy se šponuje.
Ale je to tak.
Jede traktor, je to Zetor 3011

Uživatelský avatar
kaja.h
Příspěvky: 1209
Registrován: čtv úno 10, 2011 3:35 pm
Bydliště: Pelhřimov

Re: Jak je to s řidičákem?

#603 Nový příspěvek od kaja.h »

Na kolo jsme dělali papíry na základce a zadarmo. :wink:
Jede traktor, je to Zetor 3011

Dubák
Příspěvky: 8
Registrován: ned bře 28, 2021 6:15 pm
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Jak je to s řidičákem?

#604 Nový příspěvek od Dubák »

Zdravím chlapi. Tak já si taky příložím polínko. Taky jsem jeden z těch co spolíhaj na B-čko s malotraktorem. Protože dělat si T-čko kvůli opravdu jen pár jízdám za rok kolem vsi se mi nechce. Když jsem se snažíl pochopit ten zákon tak my vyšlo že LZE ,pokud platí že co není zakázáno tak je povoleno. No nedalo mi to a jednou ,cestou z práce jsem míjel cajty jak měří rychlost ve vsi. Zastavil jsema šel k nim s řidičákem a malim TP vod Z 3011. Zeptal jsem se . Řekli můžete ale jen s károu do 750 kg. Budu tomu věřit, ale bylo by fajn kdyby to bylo řečený jasně. V Německu to je jasně psaný, ale maj tam myslím omezení né hmotností ale konstrukční rychlostí. Možná se opravdu něco změní,pokud budou hejbat s hmotnostním limitem kvůli el-autům,mělo by to vliv i na malotraktory. Čert ví, necháme se překvapit.

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Jak je to s řidičákem?

#605 Nový příspěvek od Šéďa »

dubák, jak přijde odpověď, dám jí sem
Šéďa píše: pon led 30, 2023 6:45 pm Tak jen pro zajímavost jsem napsal na ministerstvo dopravy, jak to s těma traktorama je, a potom sem dám odpověď.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20655
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Jak je to s řidičákem?

#606 Nový příspěvek od ota »

Kdysi jsem to slyšel taky. Že můžeš s traktorem a přípojným vozíkem do 750 kg jet. Ale celková hmotnost soupravy nesmí i s tím vozíkem překročit 3500 kg.
Mě je to naštěstí šumák. Před vojnou jsem dělal vojenskou trojku za 330 Kč. Na vojně jsme se jednou zbouřili a nechali při poplachu všichni z roty vleky na autoparku. Když chtěl velitel roty v záložním prostoru kam jsme dojeli navázat spojení nikdo neměl elektrocentrálu. Nechal si nastoupit celou rotu a vyselektoval kdo za to může. Starší řidič řekl, že nemáme Ečko a nesmíme vleky tahat. Velitel zavolal technika roty a ,,zajtra budu všeci vodiči mať vo vodičáku skupinu E". Druhý den technik sesbíral řidičáky odešel za automobilním náčelníkem a přinesl všem orazítkovanou skupinu E. Při odchodu do civilu jsem za náčelníkem skočil aby mi napsal potvrzení a s tím pak na dopravku. Takže mi chybí akorát autobus. A velká motorka, jinak mám všechno. Odpadá tím ,,můžu, nemůžu." No tenkrát byla na tohle jiná doba. Ale platí to stále.

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2544
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Jak je to s řidičákem?

#607 Nový příspěvek od murár »

V marci r. 1988 kúpil otec novú Škodu 105l a ja v apríli mal 18r. Tak som chcel jazdiť ale som nemal vodičák! Tak na branecky vodičský kurz mi trebalo čakať viac ako rok aby som mohol jazdiť z autom. Tak som si našiel cez cestovnú kanceláriu Autoturist rýchlokurz v Liberci a za 10 dní som mal vodičák B! Stálo ma to v tedy 4800kčs. To boli necele dve moje mesačne výplaty. Z braneckého kurzu má chceli vyhodiť po 2 hodine ale ja som ich predbehol a úkončil som to sám deň pred tým!
E skupinu som si urobil v 1993 za 2000sk a le keď som prišiel na autoškolu tak majiteľ na mňa že čo to ja chcem že to sa nedá! Ale keď som mu ukázal zadnú stranu vodičáku a mu prečítal že skupina E sa vydáva ku skupine B C D na pripojné vozidlá nad 750kg tak ma zobral zo sebou na Políciu na dopravu za šéfom! Tiež ten na mňa že čo to ja chcem? Ale po tom čo som mu prečítal tu zadnú stranu tak zobral telefón a volal najviším do Bratislavy!
A v roku 2014 keď sa zaviedli prve C značky na domadely tak som si rozšíril vodičak aj o skupinu T za 200€.
Mynuly rok pre staršieho syna som zaplatil za kurz na B skupinu 780€ a som zvedavý koľko má bude stáť teraz v lete kurz pre toho mladšieho syna?!

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 826
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: Jak je to s řidičákem?

#608 Nový příspěvek od Navarson »

Tak když hlídka bude mít námitky, že nemám pro dané vozidlo v ŘP příslušnou skupinu...nepomohlo by třeba předložení papírů na hlavu? :-/
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

fikejz
Příspěvky: 5989
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Jak je to s řidičákem?

#609 Nový příspěvek od fikejz »

U toho kdo je má by to určitě pomohlo.
Těm ostatním nezbyde, než se dožadovat řešení u správního orgánu (pokud tedy ví, že nic neprovedli). Bonusem je, že občas to funguje i když něco provedete. Líný příslušník usoudí, že nemá cenu se zdržovat s vypisováním papíru pro úřad a "přestupek vyřeší domluvou". Zhruba slovy: "jeďte ať už vás tady nevidím!"
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

sekalsemmalo
Příspěvky: 4211
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: Jak je to s řidičákem?

#610 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

tuším ,že se autoškoly bojej,že při zvednutí Bečka na těch 4250 kg by přišly o dost kšeftů v Tečku.když tak koukám na váhu traktorů. a to bude to jádro pudla...
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Jak je to s řidičákem?

#611 Nový příspěvek od vitex »

Navarson píše: stř úno 01, 2023 1:04 pm Tak když hlídka bude mít námitky, že nemám pro dané vozidlo v ŘP příslušnou skupinu...nepomohlo by třeba předložení papírů na hlavu? :-/
Určitě to pomůže k odevzdání Ř.P. navěky.

jbb
Příspěvky: 148
Registrován: ned srp 17, 2014 8:51 pm
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Jak je to s řidičákem?

#612 Nový příspěvek od jbb »

Upřímně, léta (cca roky 2004-2010) jsem vozil v autě oficiální stanovisko Ministerstva dopravy, že s řidičákem B+E mohu vozit soupravy s hmotností nad 3500kg. Předcházelo tomu pár debat s "orgány" v terénu, stejně jako se dvěma autoškolami, kdy mi tito všichni tvrdili, že na soupravu nad 3500kg musím mít C+E. Teď už snad takováhle pitomost nikoho nenapadne (ten papír už v autě ani nemám), ale kdyby napadla, tak si to holt vysvětlíme ve správním řízení, no co už. Oni obyčejní policajti v terénu toho o zákonech zase tolik neznají, bohužel.

No a aby to nebylo zase tak jednoduché, tak musíte uvážit, že "co bylo jednou získáno už zůstává". Takže pokud máte (v ČR, nevím jak je to jinde) řidičák B+E vydaný dříve než v půlce roku 2013, pak nejste omezeni hmotností přípojného vozidla 3.500 kg. Což normálně při nájezdové brzdě nevyužijete (jakýkoliv vlek s nájezdovkou nesmí v EU mít více než 3.500kg), ale třeba taková ta dodávka s točnou (babykamión, do 3,5t) co by měla za sebou návěs (vzduchem bržděný) o hmotnosti 5t, tak na to by ty papíry stačily. V papírech byste v tom případě měli mít harmonizační kód 79.06, ale já ten kód v papírech nemám (nicméně je tam datum odkdy to oprávnění mám). Pokud byste měli papíry novější, tak na takovouhle soupravu už musíte mít C+E. No ale to je u mne dost teorie, babykamióny jsou strašně drahý, takže mám klasickou soupravu auto s vlekem a tam to v součtu přes 6,5t stejně nejde...

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 826
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: Jak je to s řidičákem?

#613 Nový příspěvek od Navarson »

vitex píše: stř úno 01, 2023 8:25 pm
Navarson píše: stř úno 01, 2023 1:04 pm Tak když hlídka bude mít námitky, že nemám pro dané vozidlo v ŘP příslušnou skupinu...nepomohlo by třeba předložení papírů na hlavu? :-/
Určitě to pomůže k odevzdání Ř.P. navěky.
Copa ŘP...hlavně aby nezrekvírovali vozidlo. Japa by pak starosta vysvětloval, že zapůjčil obecní vůz debilojc? :)
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20655
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Jak je to s řidičákem?

#614 Nový příspěvek od ota »

To Navarson až by policajt řekl ,,dobrý den silniční kontrola, předložte doklady od vozidla" tak by Jsi potichonku řekl ,,hohlik". Třeba jako Ota z vesničky střediskový. A vycenil na něj ty zuby! Asi tak jak říkal pan Pávek ,,ty jsi měl být původně kůň a panbu si to na poslední chvíli rozmyslel! :D

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Jak je to s řidičákem?

#615 Nový příspěvek od vitex »

Neboj,vozidlo ztrátu řp přežije. :smich:

Odpovědět

Zpět na „Putyka“