Jak je to s řidičákem?

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
ibanez5
Příspěvky: 1576
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Jak je to s řidičákem?

#631 Nový příspěvek od ibanez5 »

Po republice kolem roku 2004 jezdily i avie tahače. Říkali jsme tomu kinder kamion 😂😂😂👍
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

jbb
Příspěvky: 148
Registrován: ned srp 17, 2014 8:51 pm
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Jak je to s řidičákem?

#632 Nový příspěvek od jbb »

Takže chcete říct že: když mám B+E z roku 96 tak platí - nad 40km /8250kg a když do 40km / 12500kg? A nové omezení z 2013 se na mě nevztahuje?

No nevztahuje se to omezení hmotnosti vleku. Ale samozřejmě omezení hmotnosti auta na 3,5t zůstává. Tažným autem tak vždy může být pouze M1/N1 či lépe M1G/N1G. Pokud auto je přes 3,5t, tak je pochopitelně potřeba C+E. A nestačí ani C a k tomu BE, je potřeba opravdu C+E.

Nicméně jak jsem psal, z jiných norem vyplývá, že v EU asi není možné mít homologovaný vlek nad 3,5t bržděný jenom nájezdovkou, takže všechny tyto těžší vleky musí mít vzduchové brzdy (a mimochodem, existuje i Švícarská úprava LandRoveru Discovery 2, která má vzduchový brzdič pro přívěs (takže stejný princip jako u Zetoru).

Pro většinu lidí tak ten rozdíl mezi "starým BE" a "novým BE" vlastně není. Ale někomu by to mohlo ušetřit dělat si C a pak CE...

Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Jak je to s řidičákem?

#633 Nový příspěvek od Fizz »

Mimochodem pro neznalé bavíme se o tomto:

Obrázek
Obrázek

B+E

Nechapu smysl omezení řp, kdy tohke by byly super soupravy např pro regionální dopravu. Místo třeba přeložených n1.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Traktórek
Příspěvky: 283
Registrován: pon pro 28, 2020 6:07 pm
Bydliště: Jóža z Hané

Re: Jak je to s řidičákem?

#634 Nový příspěvek od Traktórek »

Jj, bavíme se o tomhle. Koule je jasná tam je strop 3,5t. Tenhle tahač má 3,5t a návěs celkovou 5t/některý i 6,25t- můj případ/,ale v součtu v tom nejlepším případě 8,5/ 9,75/. A právě podle starého OK a nového NE jen 7t. Proto jsem musel v NL skončit nebo jít na plechovku.

Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Jak je to s řidičákem?

#635 Nový příspěvek od Fizz »

Docela by me zajímala "stavba" takového tahače.

Pokud mám náklaďák do 3,5t jak ho uschopnit pod takový návěs.

Nikde jsem k tomu nenašel nic "cz".
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Traktórek
Příspěvky: 283
Registrován: pon pro 28, 2020 6:07 pm
Bydliště: Jóža z Hané

Re: Jak je to s řidičákem?

#636 Nový příspěvek od Traktórek »

Přestavba je v ČR nemožná./kdo by to v ČR čekal/ ve firmě kde jsem jezdil se prodávali ojeté 10-12tis.euro komplet včetně návěsů. Najeto měli vždy do 500tis.a servis se už nevyplatí.

Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Jak je to s řidičákem?

#637 Nový příspěvek od Fizz »

Nemožná? Z tahače lze udekat kontejner, prostě je to nosič, popř spojovací zařízení ne?

Taky mám vlek s tocnici a prý to nejde :321:
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Joe66
Příspěvky: 1502
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Jak je to s řidičákem?

#638 Nový příspěvek od Joe66 »

V anglicku sa bezne ine pokazene auto netahalo na odtahovke ale pod auto -kolesa sa podlozili akoby liziny -spojene medzi sebou aby ked sa zatoci jedna tak s nou aj druha v tom istom smere+ klucik do zapalovania a odisteny volant+prevodvka -manual .A cele sa to zapojilo za tazne na gulu. A dokonca ani nikto v tahanom aute nemusel byt. A takto sa odtiahlo xy aut a nikto s tym nemal problem a to neriesil v anglicku . Neviem ako teraz to v anglicku uz funguje. Ale uz vtedy v europe to bolo zakazane ked sme takto vozily auta z anglie :D A tu zbytocne odtahovky :vysmech: Anglani na tu byrokraciu kaslali z vysoka :D Pamatam ked este privesne voziky a navesy na kamion nemali ani ziadne papiere ked sme to tu vlacili :jazyk: :D

Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Jak je to s řidičákem?

#639 Nový příspěvek od Fizz »

Tomu se říká motýl, sice je to u nás obvyklé asi jako kinder kamion nebo točnicovy vlek ale legislativa s tím problém nemá.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Joe66
Příspěvky: 1502
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Jak je to s řidičákem?

#640 Nový příspěvek od Joe66 »

U nas na Sk ma problem-nemozes to pouzivat a uz vobec ak v aute nikto nesedi,,nesoferuje,, :smich: A ani v nemecku par rokov dozadu tym neboli nadseny -som myslel,ze nam aj rodne listy zoberu :smich: .

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Jak je to s řidičákem?

#641 Nový příspěvek od Šéďa »

Dostal jsem odpověď z ministerstva ohledně řízení traktorů do 3500kg s "B"čkem


Věc: Žádost o vysvětlení problematiky řidičského oprávnění potřebného k řízení traktoru do
3 500 kg

Vážený pane,
k zaslané žádosti ve výše uvedené věci Ministerstvo dopravy, odbor agend řidičů‚ dále jen
„Ministerstvo dopravy“), sděluje následující.
Ministerstvo dopravy předně konstatuje, že není žádným právním předpisem zmocněno
k podávání výkladu ustanovení zákona, k tomu je zmocněn pouze soud ve své rozhodovací
pravomoci.
Podle § 80a odst. 1 písm. f) zákona č. 361/2000 Sb. je držitel řidičského oprávnění pro
skupinu vozidel B oprávněn řídit motorová vozidla s výjimkou vozidel uvedených v písmenech a)
až e) citovaného odstavce, jejichž největší povolená hmotnost nepřevyšuje 3 500 kg, k nímž může
být připojeno přípojné vozidlo dále specifikované v bodě 1 a 2 citovaného písmena.
Na základě výše uvedeného je Ministerstvo dopravy toho názoru, že držitel řidičského
oprávnění pro skupinu B může řídit Vámi v žádosti uvedený traktor, za dodržení ostatních
ustanovení citovaného zákona a ostatních příslušných právních předpisů.
S pozdravem
Mgr. Stanislav Dvořák
ředitel
Odbor agend řidičů

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14515
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Jak je to s řidičákem?

#642 Nový příspěvek od DanculSK »

Tak z toho výkladu som jeleň
:zapomel:
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

zetör
Příspěvky: 1481
Registrován: pát pro 02, 2016 6:08 pm
Bydliště: ndr

Re: Jak je to s řidičákem?

#643 Nový příspěvek od zetör »

S Béčkem jsou ty hmotnosti u traktoru stejný jako u osobáku.

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Jak je to s řidičákem?

#644 Nový příspěvek od duchodce »

Citace z odpovědi ....
"Vážený pane,
k zaslané žádosti ve výše uvedené věci Ministerstvo dopravy, odbor agend řidičů‚ dále jen
„Ministerstvo dopravy“), sděluje následující.
Ministerstvo dopravy předně konstatuje, že není žádným právním předpisem zmocněno
k podávání výkladu ustanovení zákona, k tomu je zmocněn pouze soud ve své rozhodovací
pravomoci."

Tohle je alibismus nejvyšší úrovně. Tak oni vydají zákon a naprosto natvrdo říkají ,že vlastně neví jak ho vykládat. Takže v jednom kraji ti seberou řidičák a o 100m dál v jiném kraji to projde....
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 826
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: Jak je to s řidičákem?

#645 Nový příspěvek od Navarson »

Ano, má to logiku.
Poslanci musí schválit předložený zákon, aniž by existoval výklad k tutomu zákonu...páč soud nemůže nic vykládat k zákonu, který ještě není schválený, a tedy ještě neeistuje. :ano:
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

Odpovědět

Zpět na „Putyka“