co sa vam zleho dneska pritrafilo

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7336 Nový příspěvek od ota »

Jo lano a traktor. Švagr celej život kácel a dělal v lese. Káceli jsme spolu pár rizikovejch stromů. Vždycky někdo ze vsi došel a potřebuju pokácet. Když byl mladší vlezl nahoru, dal kladku a posílal větve a pak řízl kmen. Směrem k důchodu už pak nahoru nelezl.
Lanem a traktorem jsme pár stromů dělali. Kladka na lano a traktor je pomalá. Zpomalí to 1x rychlost. To jsme zkusili asi 2x a pak už ne. Káceli jsme jasan metr na pařezu. Lano, traktor, vše připravené. Vždycky to připravil a pak jsme se domluvili. Sedl jsem do traltoru dal kvalt nohu na spojku, lehce napnul strom. On dořezával. Vždycky říkal ,,divej se mi na kšilt helmy. Jak kývl táhnul jsem. Mnohokrát se stalo, že strom i když jsem ,,stihnul" táhnout šel jinam než jsme plánovali. Stačí dutina, nebo když zůstane nedořez. Strom to stočí uplně jinam. Kdysi jsem tu psal u Pražáka vedle ve vsi jsme káceli kurevskej velkej ořech. Vše podle plánu. On předpokládal, že bude dutej. Jenže ořech byl dutej z boku. Napnulo se lano on řezal, kyvnul helmou tahal, traktor neutáhl nedořez. Najednou kmen rupnul v boku a strom se na pařezu zatočil jak káča a fiknul to podle střechy na zapraž. Větev rozbila 2 tašky. Pražák řval jak zavalenej hornik že mu to zničilo střechu.
Jo jo jak říká pantaťík taky půl života těžař ,,ty nikdy neuženeš les, vždycky tebe užene ten les i kdyby jsi měl vrtuly v prdely". A tak to je, je třeba si dávat bacha a jakožto laici to dělat v klidu a rozvahou. Já si dávám kácet od lesáka, pak si to zdělávám. On přijde a koukne a že píchni támhle klacek, tam to dám. Fik a kmen trefí klacek. No ale měl jsem tam borovici uschla. Asi 30m dlouhá a na pařezu kurva průměr. On že až pujdu kolem tak ti ji fiknu. To je na 5 minut. Kam ji chceš? Tuhle na paseku bokem abych tam měl plac na nakládku traktorem. Za týden jdu do lesa a borovice dole. Na kraji placu dva smrčky. Oba to trefilo a polámalo. Pak se omlouval, že mu vitr trochu hodil bokem. No i on se utne. Ale kdybych to ,,ždímal" já fouknul bych ji určitě na druhou stranu kde ja už pár roků podsázeno.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12966
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7337 Nový příspěvek od Čárls »

Ono je to o každým řemesle i o tý soustružničině buď víš nebo riskuješ a jsi si toho vědom takže stojíš stranou aby jsi ještě moh uhnout a nebo točíš pomalejc aby ten špalek šel pomalu a ne rychle jak při vyšších točkách praxe sice dělá mistra ale o to víc musí každej přemejšlet a v práci nad prací a ne co je doma za práci a další Kdo tohle se nenaučí urazu se nevyhne Já tenkrat zamečnický ho mistra seřval jak malýho haranta řezal sem závit a musel sem blízko k univerzále s nožem On přišel chyt mě za ruku a pojď se na něco podívat Moc nechybělo a dostal přes držku .Řval sem na něj že až říďa co byl někde vzádu na druhý hale přiběh a co se děje No zastal se mě a Honánek šel na koberec do mistrovny Dlouho mě to nemoh zapomenout ale vždy už chodil jak pěna a zustal za čárou a čekal až si ho všimnu či nejsem s rukama na kličkách :smich:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7338 Nový příspěvek od ota »

Jo tak to znám. To se lekneš jako pease! U mě v dílně to je v pohodě teď. Akorát jednou brácha přijel a něco mi vezl. Přišel ke mě k soustruhu a taky mi drknul do ruky a nazdár! Kurva já se leknul! Pak zase manželka přišla a spustila hovor. Kurva já se leknul! Nejhorší u závitu bez zápichu s výběhem. Když mi dělal pak zabezpečovačku ptal se mě, jestli chci signál při otevření dveří. No já nevím. A on je to dobré, když jste zabranej do práce a někdo přijde a leknete se. Ahá, tak to chci. Když někdo přijde pískne to jednou. Když odchází tak 2x. Takže poznám že někdo jde. Poznám že jde Axis, pískne jen jednou, on neumí za sebou zavřít. Syn a manželka zavřou a pískne to 2x. Takhle když přijde Axis, zrovna jdu zavřít dveře za ním. Byla by zima.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12966
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7339 Nový příspěvek od Čárls »

JJ je to tak jak píšeš to leknutí když seš zabranej do práce je na odvoz rychlou :friends: No teď už mě tohle netrápí akorád když venku řežu dříví ale tam si to každej normální rozmyslí někomu klepat na rameno když řežeš s pilou a ty nenormální jjako mladá souseda na jaře ta byla zvyklá když přijede zatrobit na mladýho že je doma ( no asi aby vyšupajdil milenky či co) Tak sem ji tenkrát když vylejzala a zatroubila mě za prdelí taky nadal a že jestli plaší tu co je nahoře tak že ta před chvilkou odešla a ještě si zapínala bluzku No to byl kravál jak vo pouti jak rychle vylítla nahoru a začla ječet
Naštěstí sousedovic kluk je pohododář a čučel s rédem z vokna :smich: tak vše viděl i slyšel No tlemil se hrozně a ještě ji seřval proč trobí když tady žádná kočka ani 4nohá nebehá :smich: :smich:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

špalek
Příspěvky: 314
Registrován: pon srp 19, 2013 9:33 pm
Bydliště: Slaný

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7340 Nový příspěvek od špalek »

Jeden hajnej měl ve zvyku přijít k těžařovi a ťuknout mu do zad. Chlapi mu nadávali že to něma jednou šlehne. :tyty: Ale on z toho měl srandu. Až se jeden otočil v tom leknutí tak rychle že mu řetězem natrhnul kalhoty. A byl klid. Naučil se z dálky volat. L

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7341 Nový příspěvek od ota »

No já se snažím aby si mě všiml sám. Když kácí tak jdu starnou, aby mohl pracovat bez hlídání okolí. Pak když má strom dole tak jdu do jeho zorného pole, ale počkám, až mě zmerčí. On sám potom položí pilu a jde za mnou. Právě to znám z vlastní zkušenosti a je to nepříjemné. Kor s pilou, nebo stromem na spadnutí.
Nebo když jsem potřeboval mluvit s klukem co obsluhoval harvestr tak jsem taky šel hodně od něj a počkal až on přijel ke mě a vylezl ven. Tohle jsou nejhorší chvilky, když najednou se lekne, nebo mu vlezeš do jeho pracovního prostoru.
Jednou to je už dávno mě vyučila CNC vysekávačka plechu. Mohl jsem si za to sám. Přišel šéf a volal na mě. Mašina bouchala a já ho neslyšel. To byla ještě mašina co neměla zabezpečení pracovního prostoru. No jdu vedle mašiny a cože to chce? Plech mi vyjel po zadech jako nic. Mašina si toho ani nevšimla. Já jsem se sehnul a plech jel jak nic po zádech. Šéf koukal jak puk! No bejt tam almara nebo stůl ten plech by mě šmiknul jak nic. Pak ta druhá mašina měla už paprskem ohraničený pracovní prostor a jak tam někdo vlezl ihned stála na fleku. No samozřejmě se udělala taková fajfka z 10 mm kulatinky. Vlezlo se do prostoru a tou fajfkou se zmáčkl pedál a stiskl start a mašina jela. Ale to se dalo použít jen u práce, o které se vědělo co bude mašina dělat.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12966
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7342 Nový příspěvek od Čárls »

Jo tohle porušování má občas i nasledky kluk vedle ve fabrice na snovale příšel o pár prstů dělal to snad 100x a nic nepočkal až se mašina dotočí a bylo vymalováno jak blběstřihnul žvejklo se to a nužky mu urvali dva prsty a snovadlo pomuchlovalo ruku je nyní chromej nakonec dostal kulový neb porušil pravidla holt tohle se nevyplácí stokrat nic a postý je to pruser nebo smrťák těch pruserů s namotaným klukem na soustruhu bylo mraky a dycky za tím stál spěch nebo nedodržení pravidel broušení smirkem hřídel holou rukou a volný rukávy nezkontrolování mašiny a pod ,
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

hobr
Příspěvky: 3814
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7343 Nový příspěvek od hobr »

Oproti příspěvkům výše to trochu odlehčím. Dnes jsem koupil set top box a anténu na zprovoznění druhé televize. U stávající televize výměna SCART za HDMI. Ouha - televize hlásí není signál. Vyměním STBox a zase nic. Nakonec všechno zpět do původního stavu (SCART a starý STBox) - televize stejně "nejede"...
Na tu druhou TV nedošlo, protože nešla eletrika (musím provrtat zeď)...
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7344 Nový příspěvek od bourač »

tak kolega zelenač měl kliku s tou jízdou po D5, jet o den později tak bys Hrozenkov za 4 hodiny neudělal, možná za 40hodin.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
Jan.F
Příspěvky: 340
Registrován: pon zář 07, 2009 11:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7345 Nový příspěvek od Jan.F »

Bylo to teda včera co jsem se dozvěděl že kolega kterej měl na začátku roku pracovní úraz, přišel o prst nevim jestly o celej nebo jen poslední článek. Přitom taková blbost, jak to přesně bylo teda ví jen on, ale snad že chtěl narovnat paletu s prázdnýma pivníma sudama, když je nabíral klasickou ještěrkou mu nějak se převrátily tak vylezl vwn možná jestly nelezl i po ostatních paletách ty se na něj sesypaly nejen že muto rozbilo nos a bradu ale právě i rozřízlo prsteníček, kterej doktoři nakonec nezachránily. Při jejich pádu by se nic nestalo, kdyby to nechal samovolně spadnout nebo do toho nějak strčil. Když spadnou prázdné 50L z výšky 3,3m tak na rovné zemi s břidlicovou dlažbou to skáče jako hopíci a lítá to všude.
Pomožte zachránit tisíce lidských životů, objevit dosud neznámé prvky, či dokonce nalézt mimozemskou civilizaci..
A to vše jen s použitim vašeho PC
http://www.czechnationalteam.cz/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7346 Nový příspěvek od ota »

Bourači včera jsem našel na nějakém odkazu fotky jak Jsi sundaval v H Králové ty plácačkový světla. V této rubrice to píšu, bo jsem viděl studii toho nového stadionu. Nebudeš tam pak ty světla instalovat? Možná by jsme se tam mohli potkat. Ale zatím je to prej jen v urovni poptávky. Brrr když jsem viděl o jakou konstrukci toho celého areálu ze železa jde, no snad to bude dělat někdo jinej.

Joe66
Příspěvky: 1502
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7347 Nový příspěvek od Joe66 »

No Bourac vtedy ani nenapisal ,ze ci mu tie reflektory ostali doma alebo ich zosrotoval :D Ale 1000w vybojkove vanicky-reflektory svietia super na stavbe :D Keby ich Jarda nahodou zachranil :)

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7348 Nový příspěvek od bourač »

Jo Lízátka. Architekti si vymínili že se nesmí vůbec nijak poškodit.
Jsou v celkem dobrém stavu, ale budou na novém stadionu instalovaný trochu jinak.
Projektant navrhl způsob uvázání na jeřáb který nešel provést.
Tak vypsali poptávku na sejmutí + návrh uvázání.
Až pátou verzi jak to provést odsouhlasil zhotovitel, architek, projektant i statik.

Žádnej reflektor sem si domů nevzal. Dohoda je že to postavím i zpět (až je někdo zrenovuje).
Podepsaný to není a jestli do toho půjdu si ještě rozmyslím.
Firmu která stadion staví - hlavní dodavatel, nemůžu zařadit k oblíbeným zákazníkům ke kterým bych se rád vracel.

Obrázek Obrázek Obrázek
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Fizz
Příspěvky: 7859
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7349 Nový příspěvek od Fizz »

Ty by seděly na muj komín :321:
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7350 Nový příspěvek od ota »

Bourači právě od té firmy přišla poptávka do firmy na výrobu konstrukcí. Prej si to šéf nechává projít hlaou. No mi už teď jsme z toho vcelku nešťastní. Pár staveb jsme už zmákli. Pár jich je ještě rozestavěnejch. Třeba ten pavilon goril v Praze je klid. Přez zimu nelze tu technologii provádět. No tak uvidíme. Viděl jsem tu studii stadionu. No střecha je nad trybunama kolem dokola a zakotvená do ,,futuristického" opláštění. :( Ty světla tam jsou opět. Ale asi v jiném postavení. Dá se to najít na netu.

Odpovědět

Zpět na „Putyka“