co sa vam zleho dneska pritrafilo

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
sekalsemmalo
Příspěvky: 4211
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8371 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

to já mrazím.,jak je něco v akci,výhodně,šup s tím do mrazáku.zvlášt v týhle době je to výhodný.a jednou,mi odešel ten starej mrazák,ještě po rodičích.tak jsem musel jít koupit novej,moderní,jelikož jsem chtěl mrazit dál.hoši,po výůčtování jsem měl přeplatek snad 10 tisíc.o polovinu mi zmenšili zálohy.ještě mě přijeli vyšetřovat a všechno znovu plombovat,jestli nejsem černej odběratel.taky nedokázali pochopit,jak je to možný.tak z toho poučení,že jsem měl to nejdražší maso v akci ......
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8372 Nový příspěvek od chobotek »

Čárls, ty máš vzácný dar se motat okolo toho nejmíň podstatného. Jestli to je jenom 100l, tak to srovnání vychází ještě mnohem hůř, to je ta podstatná informace.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

jean
Příspěvky: 2969
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8373 Nový příspěvek od jean »

Čárls, zo stránky o historii Calex. Naozaj nie som taký pamatník, aby som si pamatal spotreby chladničiek z 50. rokov :) Inak, ženin ujo v calexe robil dlhé roky, vyučil sa tam. A to mi teda povedz, jak ty môžeš vedieť, akú dennú spotrebu mala chladnička tvojej babičky? Asi budem veriť viac tomu konštruktérovi z Calexu... Mimochodom, zamieňaš spotrebu s výkonom. 2kW má príkon mraziarenský box o niekoľkých kubíkoch objemu.
To máš se vším, lidi nemají problém projebávat prachy po malých troškách a pak se jednou proberou a jsou nasraní na celý svět
Keby som to nemal zistené z vlastnej skúsenosti... Mimochodom, tá chladnička z pred xy rokov v triede B je dnes zaradená v najnižšej triede... Pri chladničkách jednoducho ten vývoj ide dopredu. To neni sústruh, wolmann z 35. bude žrať rovnako ako súčasný čínan pri rovnakej produktivite...

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12961
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8374 Nový příspěvek od Čárls »

Nejdřív si přečti předchozí na co jsem reagoval :D Až pojedu k mámě zeptam se zda má ještě záznamy co si vede od mládí za elektriku a pokud jo dám sem spotřebu rodiny v 60 letech Na tohle byla pedant odjakživa a píše každej den kolik spotřebovala Kw i dnes
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8375 Nový příspěvek od ota »

Čárlsi můj tatík co šel do důchodu psal taky všechno možný. Samozřejmě i denní spotřebu energie. Mimo jiný co bylo k obědu, co ten každý den dělal. Kolik co stálo, kolik kde zaplatil nákup. Prostě jak on říkal ,,blbnul do foroty". Za těch 30 roků měl vše vedeno spočítáno. Vždycky jsem si z něho utahoval. On se čertil. Doma štos notesů. Každý rok si kpupil novej a psal. Máma vždycky ,,táto vloni napadl sníh na Martina". Táta vytahl notesy a vyjmenoval první sníh. Kolik napršelo, jaké bylo počasí, kolik stupňů. Vždycky říkal já mám tak dlouhej den, že to všechno stihnu napsat. Teď si říkám, jak to dělal? Teď tu není a teprve si to uvědomuju. Lezl po stromech a trhal jablka, svestky. Kopal brambory, plel foliják, měl hromady okurek, rajčat a všeho. Všechno měl napsaný. Kolik ten den utrhl okurek, rajčat, kolik pod keříkem bylo brambor.
No co tu není máma všechny papíry někam vrazila. Našli jsme tak 1/10 toho co bylo. Tuhle brácha hledal 2 hodiny papíry co potřeboval na uřad. Máma je dala do mrazáku. Brácha se ptá, proč to máš v mrazáku? A máma nevim, asi to tam někdo dal. Ona jde do mrazáku a má v ruce něco. Položí to tam a pak zavře dveře a zapomene.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12961
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8376 Nový příspěvek od Čárls »

No všechno nepíše jen tu elktriku Kdysi tam co jsem se narodil a prožil mládí ta hodnej soused se napíchl na naše hodiny a máma na to hnedlá přišla to si pamatuji to bylo řevu po celým baráku on ten sosed byl děduv bratranec a měli spolu firmu kdysi za 1 republiky . No jak se říká po přízni řízni :(
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12961
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8377 Nový příspěvek od Čárls »

Tak a je to v kyblu stará skoro zdravá a já po tejdnu dnes ráno 38° a bolej mě všechny klouby v těle :'(
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8378 Nový příspěvek od ota »

Čárlsi manželka měla minulehj tejden kovida. Z kraje horečky, všechno ji taky bolelo. První tři dny skoro nevylezla z postele. Na testu dvě tlustý čárky. Vzala si týden dovolené. Dneska šla do práce. Už měla včera test čistej. Já jsem si dělal taky tuhle test a nic. Takže zatím jsem kovida neměl ani jednou.
Ale budu na tom podobně jako Ty. Akorát nemám horečku. Včera jsem před tím deštěm ještě rovnal věci. V kůlně co máme tady na dvoře jsem chtěl přerovnat věci. Že odnesu tři soudky s hydraulickým olejem dozadu do rohu. Nechtělo se mi to tam vyklízet, to projdu. První soudek v pohodě. Vezmu druhej a jdu s ním přez ty věci kolem. Nějak jsem tam špatně šlápnul, asi jsem nevykročil správnou nohou a zakopnul jsem s tím soudkem. Kurva to by bylo šou to natočit. Neupadnul jsem ale motal jsem se tam jak mucha v gumáku s tím 60l sudem jako sterej strejc. Vybalancoval jsem to nakonec. Ale sedřel jsem si trochu obě hnáty a asi natáhnul záda a pazouru. No už jsem fakt starej strejc! Malej 60l soudek hydrauliky a já jsem se tam s ním málem zválel. Hned jsem koukal do kuchyně do okna jestli nekouká manželka. Ta by mi ještě vynadala. Naštěstí byla v obýváku. Tak jsem takovej trochu polámanej, ale ono se to srovná. :D

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12961
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8379 Nový příspěvek od Čárls »

Oto ja mam problém s 25Kq pytlem štěrku na schdy neforemný a nejde to zvednout tahem nohou a takovejdle soudek bych si ani neuprdl
Prostě jak mi přibejvaj roky de to všechno do kopru i špalky co jsem ještě loni zvedal na štípajdu bez problémů dnes pulím klínama Jo je to tím není dennodení zapřah tak svaly povolují Takže asi tak to je Nedělám teď nic roztopil krbáče aby zimnice ustoupila No a jelikož je blbej tlak tak se stalo co už dlouho ne normálně křáply Tak vysavač a vysát co vylítlo Holt bejt zdravej tak sem ani nezatápěl doma bylo 21 ale já drkotal zubama( teda dásněma ) :(
Doktorka říkala ženě že tolik viróz co je letos nepamatuje asi ty roušky zničili lidem imunitu :(
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8380 Nový příspěvek od Pavel »

v patek vypnu svarecku vse v pohode neska ji zapnu a jen blika kontrolka provozu a nic tak nevim co sni je budu muset sehnat servis tak sem sel kolegovi pomoct vymnenit remen na pojezd u sekaciho trakturku co v patek prask zjistili sme ze nahradni co k tomu je tak je o 4 cm kratsi tak pojedu do servisu projinej ze vseho

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8381 Nový příspěvek od ota »

Čárlsi já spíš myslím, že ten kovid má jakože spoustu různých ,,brášků". Někdo to chytí a je celkem v pohodě. Chodí do práce všude a od něj to pochytají všichni kolem. A teď záleží kdo jak to snese. Manželka taky už ho měla 2x. Syn taky 2x. Já zatím nic. Jsem doma s Axisem sám. Je pravda, že jsem měl roušku jen jako výplň té kapsy co v ní mám doklady. Použil jsem ji asi tolikrát, že bych to spočítal na rukách. Vůbec jsem to nenosil a když bylo už fakt nutné, tak třeba jen u doktora, nebo do obchodu. Jinak bez ní. Povídala mi jednou doktorka na plicním, že ten lék co si každej den dávám ( vdechuju ) na astma asi posiluje imunitu těch dýchacích cest. Je pravda, že když chytím rýmu, nebo nějakej morybundus mám to jen v nose. Jinak spodní cesty bez problému. Ani v krku nebolí. Doma jsem normálně s manželkou co má kovid, a nechytil jsem ho od ní. U ní v práci postupně procházejí další vlnu. No hlavně tam na čističce projde spousty cizích lidí. A je tam možnost přenosu.
Manželka taky furt dumala, kde to chytila. Před ní marodila kolegyně a teď marodí druhá. Podobný průběh u všech třech. No a je tam ještě strojník co ovládá mašiny a ten zatím nic. A to spolu fungují pohromadě. Třeba u pytlovačky, nebo sedí na svačině v cimře.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12961
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8382 Nový příspěvek od Čárls »

U nas chřipky ty klasický testy na covid negativní všichni z těch co nekouří chrchlou a zaněty prudušek stejně tak i polovička Já jen bolesti kloubu a zimnice
Vzal sem 600 brufen co mám na záda po něm se vždy spotím jak prase Ležím na gauči a čurůčky potu jen se ze mně leje už dobrý 2 hodiny taky piju čajíček a už druhý pulitr tekutiny se musí doplňovat ale chlastat slivku nesmím top sem kdysi udělal a složil se jak jelen po ráně na komoru tak Potit a bude dobře když se vypotím tak ještě tak dva dny se mnou nic nebude budu rád že jsem rád Nemívám tohle často ale občas se stane tak vždy po těch třech až 4 rokách že mně to takle skolí :(
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

hobr
Příspěvky: 3814
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8383 Nový příspěvek od hobr »

Měl jsem kovídek 14dnů zpět. Začalo to bolestmi nohou, večer horečka a 2dny a noci intenzivní pocení. Žaludek nic "nebral", naopak :grc:. Manželka to dostala po mně jen o 2dny později se stejným průběhem. Test pozitivní...
Má to jednu příjemnou dohru - sním méně jídla. :ano:
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8384 Nový příspěvek od bourač »

Čárls píše: pon zář 26, 2022 12:27 pm všichni z těch co nekouří chrchlou a zaněty prudušek
:shock: ale na tech krabičkách píšou že to škodí zdraví :obchod: :-/
jdu si zapálit... ;-)
Karle brzy se uzdrav!
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8385 Nový příspěvek od ota »

Já se z vás kuřáků picnu.
Včera jsem byl v palírně. Vše jsem tam sjednal a jedu dom. Když jsem sjel z hlavní vzpoměl si můj bující Alzhajmr, že mám manželce zajet s jejím autem pro naftu k benzince. Tedy jsem na náměstí udělal vyhlídkovou jízdu, celé ho objel a znovu najel na hlavní. Přijedu k benzince a tankuju. Vedle zastavilo auto. Z auta se vporutváře vysoukal starší pán. Sotva šel a do té cimry co se platí. Vedle tohodle řidiče seděla asi jeho manželka. Tankuju a nevěnuju nijak pozornost vedle autu. Až slyším tu paní mluvit. Měla otevřené okýnko. Pán v té cimře zakoupil karton cigaret. A paní na něj tak co táto měli? A pán ano měli, spása pro mě! A v potu tváře s funěním se nasoukal do auta. Jdu platit. Auto ještě vedle stálo. Pán se nemohl připoutat. A paní vedle mu už šacovala cingaretku aby chudák nespometal. No říkám si, chlap sotva chodí, sotva vleze do auta a cigaretu tu zvladne chlapsky hulit! :D

Odpovědět

Zpět na „Putyka“