co sa vam zleho dneska pritrafilo

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14465
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7111 Nový příspěvek od DanculSK »

Vykypela mi polievka.... :smich:
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20611
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7112 Nový příspěvek od ota »

Dane to máš po ní!
Mě se taky přihodilo. V mikrovlnce oběd. Pro jistotu kouknu než zmáčknu 1 paměť a start. Naštěstí jsem kouknul a tam salát a řízek. No ale co zlé, řízky byly dva a já snědl jen jeden a salát. Ten druuhej mi zbyl. Tak přemejšlím, že si ho vezmu sebou do fabryky. Když ho necham v troubě, aby mi ho nesnědly zviřátka, odpoledne mi ho sní manželka. A když si ho vezmu do dílny, půjde se mnou Axis a bude mě tam otravovat, dokud ho nesním. On má čumák jak radar. Tuhle jsem si vzal taky kus řízku do dilny a on stál u regálu, řízek nahore a kňučel tam jako štěně, dokud jsem ho nesnědl! Všude mi tam pak překáží, bo hlídá abych ho náhodou nesnědl bez jeho asistence. Jdu na to!

Uživatelský avatar
Jan.F
Příspěvky: 340
Registrován: pon zář 07, 2009 11:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7113 Nový příspěvek od Jan.F »

Dneska přišly nějaké věci na mot. pilu. V e-shopu Hs parts, měly na výběr 2 uzávěry benzínové nádržky pro HQ 142 podle obrázku se mělo jednat o dražší za 65Kč, ale pak jsem tam narazil i na jinačí za pouhých 20Kč podle obrázku takovej jako na fotce. Řikal jsem si kdyby nepasoval tak 20kč neni taková hrůza. A ve výsledku mi poslaly oba za 20Kč ale jeden si naúčtovaly jako dražší. Oba stejná kvalita- no kvalita těsnící kroužek je malininko větší, tak mu dlouhou živnotnost nedávám a to ještě nebyl namontován. jestly to vůbec pasuje.
Obrázek
Pomožte zachránit tisíce lidských životů, objevit dosud neznámé prvky, či dokonce nalézt mimozemskou civilizaci..
A to vše jen s použitim vašeho PC
http://www.czechnationalteam.cz/

Fizz
Příspěvky: 7809
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7114 Nový příspěvek od Fizz »

Dneska jsem musel do velkýho města (brno) pro nějaký kraviny, dětská branka na schody, nějaký zásuvky a drobnosti.
IKEA branky nemá už nejakiu dobu, v bau bau měli, udelal jsem kšeft koupil i vonafku do auta a pračkový ventil s klapkou.
Zarovku do lávové lampy (usínací televize pro děti nemají nikde, je to klasika, maji pouze ledky).
Pak jsem potřeboval nejakou mosaz na rozchození nové vodárny. 40% běžného spotřebaku nemají. Spoustu kravin co použiješ jednou za život jo. To samé běžné zapuštěné led svetla, nejpoužívanější velikost nemaji už měsíc.

To nejlepší nakonec, vždycky čumím co mají a já ne, tentokrát jsem lustroval makita regál, vrtacku mám, bezkartáčové BL, LXT řada, čumím zda se mi divná nějak jiná, kuk na štítek, rok vyroby 2016, včetně baterií. Luxus. Nasel jsem i kousek vedle výrobek 2014 taky aku. Tak az budete kupovat vánoce nechte se sebou vyjebat. Za ty dvě stokoruny oproti letošnímu vyrobku to nejspíš nestojí. Některý jsou tak starý ze už nejsou díly v servisech. Tož tak.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8470
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7115 Nový příspěvek od bourač »

S tím souvisí i autobaterie, před pár dny jsem kupoval novou přímo v podnikové prodejně Varta,
původní baterka se tváří jako OK, drží nabitá, ale při krátkodobé enormní zátěži (když řadí automat) už nedá to co má.
Prodavač mi objasnil jak to je s bateriemi od Kaufhale atd, nakoupí tuny baterek - za dobrou cenu a ty baterky se jim pak válí třeba dva roky ve skladech.
Válí bez jakékoliv údržby. Při nasazení do provozu je brzy po nich.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20611
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7116 Nový příspěvek od ota »

Zkušenost s baterkama ani mi nemluv! Pokuste se vyhnout těmto baterkám od Elit odkaz je ilustrační baterie TAB polar https://www.lkq.cz/Product/TAB-245610/12840739
Už u dvou baterek odešel článek. Jedna vzáruce, záruka neuznána nedodržení zacházení zákazníkem. I prodavač řekl, že je to jasně článek v prdeli. Druhá po 4 letech teď skápla. Opět jeden článek kaput. Nebrat nekupovat! Máme doma ještě jednu tak čekáme, že skape taky. Vždy článek uplně kaput. Ostatní v pořádku. Nabiječku dám a 5 článků krásně v zeleném a jeden uplně hustoměr na dně. Vystoupá tak 10 mm od dna. Totálně vybito.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20156
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7117 Nový příspěvek od vitex »

:smich: Koukám,že Fizz nakupuje stejně jak já. :smich: Jinak k těm akumulátorům:V životě nekoupím jinej,než Banner.Howg.

Fizz
Příspěvky: 7809
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7118 Nový příspěvek od Fizz »

Teď mám nějakýho Švéda.

V kontiku mam starou vartu, když jsem ho kupoval vypadala jak z Bagdádu, navíc kulatá durch zmrzlá. Nu už je to dva roky a furt facha, jen mrazit jí vadí. Asi záleží jak se to sejde, jako z fabriky za sociku, neco supr neco zmetek aneco šmejd, a od pohledu stejná věc.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7746
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7119 Nový příspěvek od Chose11 »

Jen tak na okraj k těm baterkám, před rokem u nás v práci skončila rekonstrukce dvou pavilónů a v nich super drahé záložní sdroje, který ale jedou furt nějak na plný koule. Za pár dní v místnosti jako komůrka vedro přes 50°C a rychle se dodělávala klimatizace té místnosti, to jaksi projektanta nenapadlo že se to bude hřát. A letos roční kontrola a v jednom záložním zdroji baterky nafouklý, ihned odstavit, bylo to tím přehřátím. Všechny vyměnit, ok, ale je tam 124ks baterií 12V/22Ah (cena jedné jsou dva tisíce) !!!!!!!! Všechny mám na paletě a mám je likvidovat, tipuju že tak polovina je v pohodě...Taky od té firmy co baterky měnila ihned přijelo auto že si je berou nazpět, ale šéf řekl, žádný takový, ty jsou naše a my je prodáme do sběru sami, tak se borec v dodávce celkem nafoukl a odjel... :-/
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Tomas6
Příspěvky: 5275
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7120 Nový příspěvek od Tomas6 »

Já teď montuju nějaký atech z aci a asi to funguje, vzhledem k ceně se to asi i na krámě celkem točí. Ne jak toť dovezl nějakou Vartu do start stopu a na ní stoletý prach. Mu říkám si to žeber a dovez čerstvou,.no myslím že ji za rohem opucoval a dovlekl ji zpátky.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
drtikol
Příspěvky: 1394
Registrován: úte zář 25, 2007 1:25 pm
Bydliště: Františkovy Lázně

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7121 Nový příspěvek od drtikol »

Ahoj, vrátím se k mému pondělnímu problému s kotlem, přiznám se, že vše je moje chyba, začátkem října jsem připravoval kotel na sezonu a když jsem čistil zase totálně zabetonovanej větrák od dehtu, tak se mi rozpad na dvě části, kotva jako stator zůstala na obalu a vrtulka jako rotor mi zůstal v ruce, vše fungovalo bez problémů dva měsíce ( předtím 17 sezon ) až do pondělka, kdy se vrtulka posunula zřejmě zpětným bafnutím do sání a klapka, která má přivřít přívod vzduchu zůstala pomalu dokořán, takže kotel - Atmos 50kw naloženej se pěkně rozjel, no a dál už to znáte, akorát od pondělka se u nás netopí, ono se topí, ale jen přízemí, do patra to nemůžem dostat, čerpadla jsme koupili nový, vzduch nikde není, tak jedině, že ta pára někde něco spekla, nebo uvolnila nějakej cucek a ten někde něco ucpal, už si nevíme rady, v kuchyni přitápíme troubou, protože klima v těhle teplotách už nějak nefunguje, v ložnici kde nemáme radiátor a většinou máme pootevřený okno bylo dneska ráno 14,2°C a to je i na mně docela málo .

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20611
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7122 Nový příspěvek od ota »

Já když jsem začal topit v dílně, tak mi jedna větev ne a ne topit. Dva radiátory studený furt. Mám automatický ovzdušňováky. Tak jsem to furt mordoval. A ne a ne topit. Zavřel jsem ostatní radiátory a nic. Ne to topit. Už jsem si říkal, že tam v trubkách snad vyvrtám dírku jestli tam vůbec jde voda! Pak bych to zadělal. Ale zkusil jsem ještě natlakovat system skoro na 2 Atm. Natáhl jsem hadici a napojil ji na vypoušťák u těch dvou radiátorů. Nalil jsem hadici vodou, aby tam zbytečně nebyl vzduch. Pak jsem zavřel Filterbal před čerpadlem a napojil hadici na vypoušťák pod čerpadlem. Otevřel ty vypoušťáky a zapnul čerpadlo a topil. Chvilku to nějak trvalo, a pak začaly oba radiátory topit. Odvzdušňováky nic. Myslel jsem že tam bude halda vzduchu nebo něco. Vůbec nic. Nechal jsem to jet půl dne na tu hadici. Pak jsem to přepnul a hadici smotal. Od té doby to topí. Ale musí tam být trochu tlak. Mám uzavřený system. A jak klesnu pod 0,5 přestávají ty radiátory zase topit. Jak dopustím tak topěji uplně normálně. No jsou uplně nakonci rozvodu. Teď mi teče výměník v kamnech tak to neřeším. Když dopustím vodu tak je za týden tlak na nule. Ale funguje to i tak s tou nulou. Ale ty dva radiátory od těch 0,4 přestenou topit.
Mám to krbovky a rozvod menší. Ale občas je to potvora proč to nemaká. A stačí málo a jede to. No budeš tam mít nějakou prkotinu a nechce se tomu. Stačí bublina v blbým místě a neprotlačí to ani to čerpadlo. Já ho dal na max a nic. Neprotlačilo to stejně. Až když jsem tahnul vodu zpátečkou na druhou stranu, tak to začalo fungovat.

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3407
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7123 Nový příspěvek od jenicek »

Zkontroluj zpětný klapky a ventily a kolínka za zpětnejma klapkama. Mě se takhle párou dvě zpětný klapky roztekly do systému a udělaly tam chuchvalec plastu. U jedný klapky to redukovalo 1" trubku na díru cca 4x4mm.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7124 Nový příspěvek od Britt »

Já mám zpětné klapky z poctivé mosazi, ale odvzdušňováky mi zarůstají vodním kamenem. :)
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20611
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7125 Nový příspěvek od ota »

Už včera se mi přihodilo.
Odpoledne volá manželka z práce. Natartovala jsem a nemůžu se rozjet. Nejede mi Saxo. Pojeď pro mě. Přemýšlím do čeho sednu aby to bylo co nejjednodužší. S traktorem potřeboval jet syn sousedovi s hnojem. No tak vezmu Peugeota a dojedu to omrknout. Zkouším řadit a šlo to. Nastartuju a zkouším pomalu zařadit a nešlo to. Hm tak to bude spojka. Jdu pod haubnu. Manželka sedla za volant. Baterku svítím. Zařaď! Jo to funguje. Sešlápni spojku. Ta taky venku funguje. Takže spojka uvnitř. Tak jsem sedl do Saxa a říkám manželce ty jeď Peugeotem a já pojedu Saxem. Manželka že já Peugeotem nepojedu, neumím s ním jet! Tak jsem přez rychlost nastartoval Saxo, zajel jsem s ním u manželky za barák na rovinu. Stála v kopci předtím na silnici. Nechal jsem ho za barákem a jeli jsme domů. Manželka jela dědovím autem dneska. Po obědě se má stavit mechanik kouknout na Saxo. No už předminulou technickou mi doporučil Saxo hodit ze skály. Teď vloni pindal, že je to už pohnilí a ze poslední technická. Prošlo to. Má ještě rok technickou. To už ho vidím jak s nadšením půjde do spojky. Manželka že ten bude pindat že se to nevyplaťí už do toho dávat peníze. Tak jsem zvědavej na co přijde.
Jel tam kolem kámoš s manipulátorem a povídá ,,co Vašík nejede to"? Mám si dojet pro tu větší lžíci, nalozit Saxo do ní a dovézt ti to před barák? :vysmech: Že blázníš máme to nový ještě by jsi to mohl odřít. On kouká že nový? Vždyť to máte víc než 10 roků. No jasně ale máme no před 10 lety ponovotě doma. Však mu je jen přez 20 roků!

Odpovědět

Zpět na „Putyka“