co sa vam zleho dneska pritrafilo

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7936 Nový příspěvek od ota »

Ano a já jsem oproti Tobě Killer Koly za ten ,,plevel" rád. Nevím jak ostatní, ale tohle forum hodně a hodně oslabuje v příspěvcích. Když to tak vezmu kolem a kolem chodí sem dalo by se říct hrstka stejnych lidí. Není to jako dřív, ze za den byly tri stránky příspěvků. Kolikrát bídně půlka stránky. Nikdo nic nepíše. A přeci forum je o diskusi. Věta holá, jak já říkám nikomu nic nepomůže, neřekne. A jestli se ve vláknu co se vám zlého přitrefilo řeší svářečky, a nebo starej mokrej barák se šuma fuk. Protože v tom vláknu kde jsou svářečky to zrovna 14 dní chrápe. Však to snad nemusí být uniformě podle škatulek. Právě proto je to diskusní forum.
Nevím jak kdo, třeba plevelím to tady, všude kam píšu, ale já jsem za ty řeči a dohady tady rád. Protože se i tak dovím víc informací než když tu nic není. A nebo je to ve škatulkách mrtví.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7937 Nový příspěvek od bourač »

dneska se mi nic zlého nepritrafilo, až teď večer - přečet sem si Kilerkolyho příspěvek :smich:
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7938 Nový příspěvek od ota »

Bourači já se picnu. Ale patří to sem určitě.
Koukám na telku při tom datlování do mobilu a dávají ,,utrpení mladého Boháčka". Víš s Landovským. A on teď přijel do té Prahy a přivezl mísu řízků a mísu salátu. Kurva já na to dostal chuť, že to budu muset jít zaspat! To se mi zlého přitrefilo teď večer. A ty řízky pěkný velký. A ještě chvilku počkám, až Landovskej bude sedět doma s maminkou u stolu a lifrovat to do sebe a zapíjet prasečsky pivem z lahve. :smich:

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7814
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7939 Nový příspěvek od Chose11 »

Mě se zase vybavilo Slavnosti sněženek a nová družka..... Kde jste se zase tak ožrali, měli by jste se dát léčit!!!! Zhasnout spát a rozchod!!! Tak na měl Killer Koly zapůsobil, ale jinak Oto s tebou naprosto souhlasím co jsi napsal.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7940 Nový příspěvek od Pavel »

Čárls píše: úte črc 26, 2022 9:48 pm Vem tuhle svářečku a nebudeš litovat https://prosvareni.cz/jasic-arc-140-z23 ... ch-kabelu/
Převážne doma budeš vařit tou 2,5 elektrodou jak to znám a bohatě to stačí na většinu sváření
podle toho co tam pisou tak moc svaret nebudes ani tema 2,5 elektrodama jestli mas moznost tak sezen utu ,sehu ,ks ,wtu a podobne nebo invektor ale co ma patricnej vikon pak budes nastvanej ze neco nahevtujes budes to chtit svarit a po deseti elektrodach budes masina svitit zlute temhle svareckam rikam netahla

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7941 Nový příspěvek od ota »

Pavle mě se zatím u toho Kitina nestalo, že by se ohřál a vypadla tepelná pojistka. Snad ji to má? Samozřejmě prasklej rám pluhu nebudu vařit Kitinem. Dovleču to na dvůr k mé oblíbené Trodynce. Ale i když jsem jel 2,5 elektrodou v kuse lžíci k bagru ustál to. Nevím kolik elektrod za sebou. Ale třeba na 85- 95A a celou lžíci v kuse. Lžíce minibagru. Ne třeba z UDSky. :smich: Ale co vím tak kámoš má z lidlu a ta mu vypíná po pár elektrodách a Alfain známému taky. Ale ten dá víc než ten lidlovej.

jean
Příspěvky: 2969
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7942 Nový příspěvek od jean »

Hm, ten jasic ma fakt nahovno zatazovatele. Chce to iny model, maju aj lepsie

hobr
Příspěvky: 3814
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7943 Nový příspěvek od hobr »

Mám Alfa in hodně let a spokojenost. Dal jsem za ní kdysi 11 tisíc :evil: . To se mi tenkrát zlého přitrafilo :ano: (aby to bylo k tématu :D )...
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7944 Nový příspěvek od duchodce »

No ,prostě pokud chce něco vařit 3,15 tak si prostě musí koupit něco dražšího. Vařil jsem u kamaráda nějakou svářečkou z Lídlu - typ nevím . Pokud jsem vařil 2. tak nevypnula. Pak jsem přešel na 2,5 a to už po několika elektrodách po sobě vypla. Ale protože jsme mezitím museli ještě dělat přípravu tak to vůbec nevadilo ,stačila se uchladit. Bylo asi 22 st. a svářečka ve stínu.
Dodatek - vařila slušně oblouk ovladatelný, trochu hůř se zapaloval oblouk proti Omicronu,musel být čistčí materiál..
A ještě dodatek - Kiler má částečně pravdu ,když pak člověk něco hledá ,tak má smolíka... patříme do vlákna o sváření a ostatní do staveb... ale přesto :friends:
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12962
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7945 Nový příspěvek od Čárls »

No já mam JASIC ARC 140 bez toho přívlastku a 2,5 elektrody jsou úplně bez problémů prostě se nezastaví 3,15 sem zkoušel dvě po sobě taky nou problém tak nevím Kupoval sem ji od Pardubic po netu Pohledám zda už jsem odkaz nesmázl dělá ten prodejce i servis ale meno mi vypadlo z hlavy :-/
Tak sem to již našel https://www.svarecky-chrudim.cz/eshop ale tu co mám doma už nenabízí stála tenkrát 4000Kč
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7946 Nový příspěvek od chobotek »

Tady hledání stejně nefunguje a když to naidexuje google, je úplně jedno ve kterém vládně je to napsané. Navíc tu nic nového nezaznělo, furt je to tak, že i spínaný zdroj potřebuje solidní trafo, patřičně dimenzované spínací prvky a dobře navrženou elektroniku. U těch hobby věcí je tam vždycky nějaký kompromis a komu kompromisy nevadí, ať si to koupí. Já je nesnáším a tyhle konstrukce považuju za promrhaný materiál. Nakonec se na tom pakují akorát obchodníci a to je další sorta bez které se s chutí obejdu ;-)

(Na lehké práce mám Catolin PowerMax a když potřebuju něco většího, dovezu k tomu Triodynu. To už jsem teda chvíli nedělal, snad až na podzim dojde na opravu lopaty)

Jak jsem hledal, jak to vypadá, tu je na allegru: https://archiwum.allegro.pl/oferta/spaw ... 69933.html
A to je mi vždycky divné, jak se ty štítky poškrábou zrovna přes sériové číslo...
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12962
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7947 Nový příspěvek od Čárls »

Je na každým aten musí vědět co bude svářet a jaký materiál Já třeba od tý doby co sem dodělal kuželovku štípačku svářečku nevytáhl Odpočívá pěkně v suchu v kufříku ve sklepu
Pokud zlevní železo posvářím ještě jeden kotec na dřevo Jinak ji mám pro strýčka příhodu občas se naskytne nějaký nápad a pučovat si vercajk není moje hoby a taky nepujčuju vercajk mimo muj dohled a raději udělám sám než bych pujčil s tím mám špatný zkušenosti. Chceš jen vyzkoušet tak přijeď vyzkouší si a pokud jo vyhovuje kup si svoji :friends:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7948 Nový příspěvek od ota »

Tak zase udělám odbočku! :vysmech: No už čekám jak to schytám! Ale udělám to jako to mi češi umíme. Co se vám zlého pritrafilo! A je to.
Čárlsi byl jsem v pátek pro materiál. Kupoval jsem jekl mimo jiné. To jen nástin ceny. V tom skladu tuny, tuny matroše. Nedokážu posoudit kolik tisíc tun. Prostě takové lodě haly rozdělené na plechy, plný matriál, kulatiny, plochá ocel a jekly. Každá loď od pidi po maxi matroš. No bral jsem jeklíky 40X30X3. Tedy silnější stěna. Na jekési zábradlí. Tři tyčky jen. Cena za jednotku zde metr jeklu byl 104,4 Kč. Dále jsem bral pásovinu za tepla válcovanou 40x12. Ta 12 je málokde skladem. Buďto jen 10mm nebo 15 mm. Ale měli ji taky. Tam je cena za jednotku zde kg 31,5 kč. Je to aktuální cena z pátku. To jen malej nástin ceníku. Jinak firma objednávku dělá jinde než vydává materiál. Takže standartně jeden den objednáš, druhej den to přepošlou a třetí den přijde potvrzení že matroš je vhodný k odběru. Tady to náš obchodní vytelefonoval, když jsem tam zajížděl od jiné adresy. Chvilku jsem čekal, než ty emaily prolezly drátama. Ale objednal, vyřídil to k vydání asi za půl hodibny. Ale bylo to řečí! Ale klaplo to. Uplně nejvíc v pohodě byla ta paní co vyřizovala na hale papíry. Kecali jsme spolu pak o zvířátkách co máme doma.

jean
Příspěvky: 2969
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7949 Nový příspěvek od jean »

To su super ceny Ota!

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7950 Nový příspěvek od Britt »

Doktořice zase vymejšlí chujoviny a já to oddřu. Vymyslela si zalejvání přes tyhle plastové nesmysly, vzala si gumovou paličku a šla je "zatloukat" do země. Když se jí palička vrátila a zanechala otisk na jejím čele, všimla si, že ten plast nevydržel její fašismus a přišla za mnou pro rozum. Bouli na čele, nas... jako dospělá ženská, protože jsem se smíchy zlomil v pase, hodila mi to pod nohy a prej předveď se ty. Vzal jsem coulovou trubku, pětikilový bác hamr a díra byla na světě. Teď tam číhá u díry jak myšilov a čučí do toho bazmeku, jak tam mizí voda. Když jsem přišel se stopkama, že si změřím jak dlouho zalévá jednu rostlinku, šla po mě jako slepice po flusu a klika, že ta konev byla prázdná.
Obrázek
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Odpovědět

Zpět na „Putyka“