co sa vam zleho dneska pritrafilo

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
vašík
Příspěvky: 1848
Registrován: pon kvě 18, 2009 3:34 pm
Bydliště: u Jaroměře

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7921 Nový příspěvek od vašík »

Mám to na takové domácí sváření co je potřeba,nedá se nic vyloučit ale kolem baráku a na strojích když něco upadne nic specialního. Mám přístup jak 220 tak 380v. Do teď jsem si vystačil s hoby trafem. Cenovka kolem 3000 kč.

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7922 Nový příspěvek od duchodce »

Na Youtube je člověk píše pod značkou Kileroz. Má tam dost videí ,dělá testy. Najdeš tam i některé jiné "zkušebníky" Docela se zlepšili svářečky z Lidlu,teď tam testoval nějakou novou.Pokud tedy nemíníš svářet 20 traverzy ,šlo by to pouze bys to vařil den ,protože tam bude nízký zatěžovatel pro silnější elektrody. Nevěř těm údajům že svářečka dá 300 A. Spočítej si že z jedné fáze můžeš brát max 13 A.. Ale je to hledání na celý večer a déle... :pc:
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7923 Nový příspěvek od chobotek »

Tak Kileroz je snad všechno jen ne svářeč (a asi by se dal napsat román o tom, co všechno neumí a točí o tom videa) :-/
U toho domácího sváření chybí zásadní informace, která většinu těch levných strojů diskvalifikuje. Třeba jestli je v požadavcích schopnost vyvařit 2,5mm elektrodu na jedno zapálení oblouku v tomto počasí.
Do cenovky se skoro vejde tahle z bazoše: https://dum.bazos.cz/inzerat/155424279/ ... -arc-1.php
nebo tady nový: https://www.dek.cz/produkty/detail/3335 ... elu-761979
Naposledy upravil(a) chobotek dne úte črc 26, 2022 8:29 pm, celkem upraveno 1 x.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

mastnacek
Příspěvky: 6970
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7924 Nový příspěvek od mastnacek »

Vasiku, koupil jsem od nas z firmy ZU315 a rochnam si. Je to krava, ale stoji v dilne, vetsinu veci si muzu dotahnout k vratum a jen vyjedu. Mam k tomu dalkovej ovladac a nedavno jsem koupil od killeroze starttronik na startovani traktoru. Jeste se delal myslim pulstronik, asi na svareni tenciho materialu.
Taky jsem koukal po mensim trafu, kdyby, tak bych asi vzal nejakyho Solika.

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7925 Nový příspěvek od Pavel »

syn zacal prebirat veci na motorky ze nechame jen cztua mustose a zbytek proda uz nalozil celewj vozejk a hromada neubila je tam vse parez stadion pynckove java 90 jen nejaky veci ze ssi necha tak sem zjedavej neco tam je i meho

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7926 Nový příspěvek od duchodce »

Nepsal jsem ,že Kileroz je svářeč. Ale právě proto ,že i on s některýma mašinama dokáže udržet oblouk a udělat základní svár ,tak to trochu vyjadřuje schopnosti mašiny. A ano je tam důležitý činitel - zatěžovatel. To si musí Vašík projít sám , i ten zatěžovatel a jeho podmínky. Pro ilustraci - mám Omikron 1900 a pokud ho postavím na tohle slunce tak vypne i při 2.5 elektrodě..
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7927 Nový příspěvek od chobotek »

Pavle, ty věci na fichtla, stadiona a devadesátku se objeví tady v inzerci nebo to jde na bazos?
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12959
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7928 Nový příspěvek od Čárls »

Vem tuhle svářečku a nebudeš litovat https://prosvareni.cz/jasic-arc-140-z23 ... ch-kabelu/
Převážne doma budeš vařit tou 2,5 elektrodou jak to znám a bohatě to stačí na většinu sváření
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7929 Nový příspěvek od duchodce »

No ,parametry to má uvěřitelné ale pro bazickou elektrodu to má poměrně nízké zapalovací napětí ,chtělo by to něco kolem 80V.Tahle má 55 . Ale ! některé svářečky i s takto nízkým napětím dovedou pracovat ,pouze se hůř zapaluje oblouk s baz. elektrodami - jednu mám taky doma ,chce to trochu cviku.Prostě vyzkoušet.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Sadra17
Příspěvky: 6077
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7930 Nový příspěvek od Sadra17 »

napětí je dost důležitý to máš pravdu, mám froniuse a ten má 92V a zapaluje nádherně a jel jednu elektrodu za druhou a ještě stíhal vypínat větrák 8)
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20652
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7931 Nový příspěvek od ota »

Kluci když jsem chtěl ten invertor, zajel jsem do obchodu. Prodavač hned přispěchal a podal informace. Měl tam plnej regál svářeček. Udělal rychlou selekci. Vyptal ode mě pár věcí. Co budu, kde budu a jak budu svářet. Rychle vyhodnotil a ulázal prstem na dvě svářečky. Větší a menší výkon. Ta menší měla 5m silnější kabely v ceně v akci. Bylo jasno. A Kitin jel se mnou domů. Jede od 4 po 2 elektrody. Basické jiné se mi nechce hledat. Výhoda vezmu do ruky a jdu kamkoli. Natáhnu prodlužku a vařím. Nezkoušel jsem třeba na 100m prodlužky vařit 4 elekrodou celej den. Ale u souseda jsme po vykradení zavářeli dveře na buňkách na 70m prodlužkách 2,5 elektrodou jednu za druhou. Na 6 buňkách. Když přišli zloději podruhý a páčili 50mm šestihranem 3m dlouhým ty navařený vingle přez dveře neutrhli ani jeden svár. To jsem byl rád, jinak by mě soused pomluvil, že jsem lepič. Ten šestihran tam ležel v trávě ohnutej jak hokejka.
Zatím se mi nikdy nestalo, že by ta svářečka vypnula na přehřátí. Jako nevařím v 35°C celej den. Ale třeba lžíci na minibagr v kuse jsem vařil v létě a nezkoumal jsem, jestli je svářečka ve stínu nebo na sluníčku. Má ventylátor a chladí se. 3,15 elektrodu. Pak 2,5 elektrodou převářel načisto.
No každej má vyzkoušeno svoje. Já jsem spokojený. Mám ho dost roků a zatím drží. Právě prodejce povídal, kdyby něco tak servis dostupnej v pohodě.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8508
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7932 Nový příspěvek od bourač »

chobotek píše: úte črc 26, 2022 8:23 pm schopnost vyvařit 2,5mm elektrodu na jedno zapálení oblouku v tomto počasí.
správná připomínka pane svářeč 8)
Za současných veder může zklamat svářecí invertor jakékoliv barvy a jména.
Profíci mají v záloze "morálně zastaralé" aparáty typu UTA200 atd.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20652
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7933 Nový příspěvek od ota »

Tak to já jsem Bourači asi socka na svářečky. :( Já nemám tu UTU doma. Jen za vratama kůlny Triodynku. A nepamatuju se, že bych ji ohřál. A nebo že by stávkovala v letě. Oblouk zapálí i při pařáku, nebo i při rampouchách. No a barva šedá a trochu vyšusovaná. :D

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2749
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7934 Nový příspěvek od Killer Koly »

zleho se mi pritrafilo dnes to, ze otevru tohle vlakno a dve stranky zapleveleny dohadama o svareckach a prestavbach starych mokrych baraku :-/
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

mastnacek
Příspěvky: 6970
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7935 Nový příspěvek od mastnacek »

Chlapci stavari, co rikate na 30cm penovyho skla a 8-10cm beton? :) pod betonem po obvodu zasypany drenazni trubky s vyvodem do 9m komina. Uz me z tech podlah jebe.

Killerku, frote rucnik a indulonu, mas?

Odpovědět

Zpět na „Putyka“