co sa vam zleho dneska pritrafilo

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#5266 Nový příspěvek od oco13 »

Dosť dlho(cca 20rokov) som okrem iného chodil zameriavať plastové okná. Velká časť paneláky. Po revolúcii bola moda vonkajších roliet a tak hromada okien mala hore kastlíky na bubon rolety. Čo som mal robiť :-/ vyskočil von na parapetu a pozrel si kde končí okno a kde už je kastlík. Ja som ani nevnímal, či je to prízemie alebo 13te poschodie, ale domáci niekedy ostávali v šoku. :typek:

JardaCNC
Příspěvky: 2349
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#5267 Nový příspěvek od JardaCNC »

Ja bych rekl ze nejen Pani majitele - ale i jakykoliv vrcholovy menegment radeji zamestna mladeho kluka nez 50 a vys.
Pokud se ma rozhodnout mezi mladym a starsim - voli mladeho.
U nas ve firme je to taky.
Jen pak da klucina vypoved. Je to pro nej moc namahave a on ma maturitu a tak chce nekam do kancelare.
Pak by byl i ten starsi dobry. Ale vetsinou uz je pozde.

creative
Příspěvky: 2817
Registrován: ned úno 20, 2011 10:54 am
Bydliště: okr.Vyškov

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#5268 Nový příspěvek od creative »

Oco, a proč jsi to nezměřil v přízemí ? Ty okna jsou všechna stejná . Já dělám okna doteď.

Uživatelský avatar
Cobrow
Příspěvky: 3511
Registrován: ned úno 13, 2011 8:50 pm
Bydliště: Brno

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#5269 Nový příspěvek od Cobrow »

Tak to máte naprostou pravdu . Na rozdíl od našich zahraničních sousedů - kde vybírají zaměstnance mozkem - to v ČR absolutně neplatí.
Tady 90% zaměstnavatelů má požadavek : - do mladého kolektivu ( říct někomu že už je starý je podle NOZ protizákonné ) . Takže 30 let, a 20 let praxe !!! :smich: . HR pracovníci ve spoustě firem mají opravdu nízkou kvalitu...

Uživatelský avatar
other-side
Příspěvky: 2798
Registrován: ned pro 07, 2008 1:29 am
Bydliště: Perštejn

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#5270 Nový příspěvek od other-side »

jak to tak čtu, tak to ve svejch skoro 40ti ani nemusím mít snahu jít někam do práce, že?

:)))))

nezaměstnatelnej

o starost méně

JardaCNC
Příspěvky: 2349
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#5271 Nový příspěvek od JardaCNC »

Ty jsi v kategorii "mlady s praxi". 8)
Tady spis resime " mlade bez praxe". :vztek:

JardaCNC
Příspěvky: 2349
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#5272 Nový příspěvek od JardaCNC »

Ja uz taky tahnu na 50.
V kolektivu z naseho oboru jsem druhy nejstarsi. A vyucil jsem uz par kluku (mladsich) co se derou na moje "postaveni".
Ale zatim jen tlaci tu kouli pred sebou a pak staci chvilka nepozornosti a tlaci ji od znova.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#5273 Nový příspěvek od ota »

JardoCNC přesně tak to fungovalo v té firmě. Jak píšeš. Přišel nahoru do kanclu uchazeč o práci. Nikdo to nemohl rozhodnout ( v kanceláři sedělo 11 lidí ) musel přijet majitel. Tedy přijďte v pátek to tu bude majitel. Uchazeč přišel a majitel se první ptá: ,,jaké máte vzdělání?" Uchazeč že učňák. Hm, tak to tu nic nebude, maximálně si vás tady zapíšeme do pořadníku třeba jako skladníka, kdyby jsme toho skladníka někdy udělali tak se ozveme. Přišel druhej a no mám střední školu, tuhle je lejstro. Majitel zpozornil a to by šlo, mohl by jste jít na dílnu s maturitou to by šlo. Maturant cože na dílnu? A v kanceláři místo nemáte? No teď nemáme. Hm tak já si to ještě rozmyslím, už se nozval. No a poslední varianta došel zájemce a no já jsem inženýr. Majiteli se rosvítili oči. Povídáte inženýr? Ano ale nemám ani špetku praxe. Nevadí to přijde samo. Takže prvního nástup. Chudák inženýrskej plaval v tom všem protože oni mysleli že když je inženýr tak zná všechno. Praxe žádná no co vyprodukoval stálo za hovno. Ve většině případů to vzdal a odešel.
Tady to funguje trochu jinak teď. Šéf vezme kluka a je mu jedno jestli je to inženýr, nebo učeň. Tady půjdeš na dílnu třeba na půl roku. Budeš jezdit po stvbách s klukama. Budeš se od n ich učit. Ne oni od tebe, ale ty od nich. Protože když přijde stavbyvedoucí a zeptá se tě na co je tohle. Tak ty musíš mít perfektní tuchu na co to je, proč to tak je a jak se to tam umístí. Prostě ty nemůžeš říct já nevím, zeptejte se montážníka. To neexistuje. Ty musíš vědět a musíš to umět vysvětlit. Na té dílně vidíš jak a proč se to dělá. Klidně vezmi karboflexku a obruš sváry, když se ti to nezdá hledký. Aby jsi si to zklusil. Prošel vším a nic tě nepřekvapilo.
Taky jsem ,,naučil pár lidí jíst příborem" :vysmech: Tak to říkal kolega. On byl nervák a nevydržel by to nováčkovi vykládat třeba po desátý, když on to nechápal. Mě to nevadilo. Tak on říkal ty jsi ho naučil jíst příborem, jak Pávek Otíka ve vesničce střediskoví. :smich: :vztek: Každej jednou začíná a když na něj ostatní budou čumět přez prsty, tak ho to nebaví. A od toho to začíná. V té minulé firmě jsem vydržel jen rok. Ze začátku paráda a pak se to tam povyměňovalo a přestala mě ta práce bavit, tak jsem šel dopryč. Než se nervovat. A vo tom to je, když to nebaví, nervuje, je to nahovno práce.

Uživatelský avatar
Cobrow
Příspěvky: 3511
Registrován: ned úno 13, 2011 8:50 pm
Bydliště: Brno

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#5274 Nový příspěvek od Cobrow »

Oto, přesně jak říkáš . Postup od píky prosazuji taky. Každý dům je tak dobrý, jaké má základy. Nikdy se nestaví od prvního patra - pokud ano, tak na tech chatrných podpěrách dřív, nebo později spadne....

Když jsem přišel do poslední firmy, která pracuje s ocelovými konstrukcemi, byl jsem tam jediný strojař. Firma si zakládá na tom, že všichni v kanceláři jsou s VŠ vzděláním - ale stavaři :smich: .
Už po pár měsících jsem jim lezl na nervy - nováček, a snaží se měnit zaběhlé standarty .... :-/ . Ale to prostě nešlo . Co vymýšleli za pitchoviny - pod to se mám podepsat ??? Tak jsem se neustále dohadoval a argumentoval. Problém se řešil tak, že se vytvořil protokol, nechal se podepsat a založil do složky... a bylo vyřešeno... Je to ubíjející....
Když jsem dal výpověď, zůstaly po mě 3 dokonale vycvičené party montážníků . Za celou dobu na mojich předaných stavbách nebyla jediná reklamace , a vždy předáno bez výhrad,a před termínem - na rozdíl od ostatních kolegů....

Vedení reagovalo pouze takto : "čekali jsme, že odejdeš.... :-/ " . A co mám zprávy, je to opět ve starých kolejích.... a kluci z "mojich " part už jsou u konkurence .

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3415
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#5275 Nový příspěvek od jenicek »

u nás tomu říkáme pracovník AB - aktivní blbec, musíš se přizpůsobit okolí, jinak se to nedá :smich:

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#5276 Nový příspěvek od oco13 »

creative píše:Oco, a proč jsi to nezměřil v přízemí ? Ty okna jsou všechna stejná . Já dělám okna doteď.
Na to som po čase prišiel aj ja , len 13posch. panelák prízemie nemá a vtedy polovica ludí chcela rolety zachovať a tak sa robili okná z rozširovacím profilom , presne na pol centimetra.
Ja som sa na stavebníctvo vykašlal. Ťukať do počítača na linke v automobilke je , lahšie a aj lepšie platené. :typek:

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#5277 Nový příspěvek od kenybz »

hoši představte si že děláte v jedné firmě 25 roků máte zkušeností habakuk znáte všechny stroje a technologie do posledního detailu, pak se firma prodá změní majitele přejmenuje se a nový majitel to má uprdele vůbec ho nezajímá jak a co fnguje jen kdy to bude a kolik to bude stát...na poradě pak proč to není hotové ...tři prdele papírování k hovnu buzeračka od ingblbečka co nic neumí snad má plzeňský diplom bo nechápu jak by dal vysokou školu...
no nic du dělat tabulky bo mám přestávku mezi školením
hmm teď se dívám do akčního plánu a přibyli mě tam úkoly no gdyby aspoň nekdo řekl jo a taky je dobré že 98% úkolů je na mě bo tomu nikdo nerozumí :vztek:
Naposledy upravil(a) kenybz dne úte čer 16, 2020 12:00 pm, celkem upraveno 1 x.
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3415
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#5278 Nový příspěvek od jenicek »

Vysoká škola není ani tak o inteligenci, ale především o vytrvalosti a troufalosti ;-) Vím to z vlastní zkušenosti :jazyk:

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#5279 Nový příspěvek od Britt »

Znám kluka, který studoval zemědělku v Suchdole. Každý semestr opakoval nejméně jednou, až si vysloužil přezdívku akademik, po vzoru Ruska, protože bude studovat ještě v šedesáti. Dnes je z něj Ing., sedí na ministerstvu zemědělství a je těžce za vodou.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#5280 Nový příspěvek od ITS »

Oni ti všichni školáci, hlavně vysokoškoláci, jdou rozdělit do tří skupin.
První nemají žádné jasné zájmy a prolézají všechno se štěstím. Z těch jsou pak ti šéfové a manageři a nejlépe ministerští úředníci.
Druzí také nemají jasné zájmy a jsou chytří a šikovní. Ti zůstávají ve školách a učí.
Poslední, kteří mají o obor zájem, tak ti pak musí ty dvě početně veliké předchozí skupiny živit.

Odpovědět

Zpět na „Putyka“