co sa vam zleho dneska pritrafilo

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7051 Nový příspěvek od Britt »

Já se s DT75 něco nalítal a byl to dělník. Jak píše Ota, v létě vedro, v zimě kosa a rambajs po celý rok. Chytal na otočení a žádné zvláštní problémy s ním nebyly, když se o něj člověk trochu staral.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

ibanez5
Příspěvky: 1576
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7052 Nový příspěvek od ibanez5 »

Chlapi je nádhera číst tyhle zážitky :friends: 8) 8) 8) 8)
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

hobr
Příspěvky: 3814
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7053 Nový příspěvek od hobr »

DT 75 s hranatou kabinou a nádrží na boku, vpředu "strakonická" radlice (naklápěcí na všechny strany), vzadu podrýváky. Pohodlný stroj. Topení fungovalo na jedničku, nemůžu si stěžovat V kabině vždycky roztajil sníh z bot a tím pádem vzniklo jezírko - vyřešeno dřevěným roštem :typek: . Na zimu ideální stroj :ano: - lepší jak Stalinec (když jsem "Jožku" zabalil do plachty od samovazu, tak se tam dalo žít i za mrazů. Jen nesměl foukat vítr).
Na léto jsem pouštěl ventilátor, stačil dělat solidní průvan. Bohužel jednou jsem o větev rozbil turbínku (na střeše) a bylo po větrání :'( .
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2544
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7054 Nový příspěvek od murár »

Tak som prešiel dnes 540km od Holandska a ešte mi treba 950 km do Bardejova ale už sa nepohneme. Zdymyla my spojka ešte že som to stihol stiahnuť na parkovisko a nestojím na diaľnici. :rohy:

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7055 Nový příspěvek od Pavel »

nivou sem sekal pokusy s travnim semenem a mlatil semenici nic jineho to tak pekne neudelalo sekaj to tak do dnes z jedny nivy se udelal fukar na seno a slamu supr stroj tenkrat motor niva je jinak motor sk4 a ma pridane turbo a par uprav de dat i do dt za statku sem slapal silaz jeste stalinem 80 co mel lano na zici pres boudu jen sem menil lana a sprcky na spojce sel na drc dt sem jezdil dt 75 s kulatou boudou v lete vedro v zime zima pak sem dostal dt 90 hranata bouda a to uz byl lepsi konfort libyla se mne ta filtrace vzduchu pres vodu jednou sem jen delal cerpadlo jinak vozejky pasy a rozety to byl spotrebni dil kdyz sis hlidal naplne a serizeni spojek a brzd tak nebyl problem

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7056 Nový příspěvek od ota »

Pavle tady měli asi 2 Nivy ještě bez žaluzií a ty měly motor bez turba. Stejnej jako SK 4. Pak dostali dvě novější a ty už měly turbo a žaluzie na všech oknech. Z té jedné pak udělali taky fukar na slámu ke stohu. Tonda do něj Němcem házel drapákem slámu. Bylo tam snad 6 řemenů na pohon té vrtule. Oproti žralokovy o hodně větší turbina. Nevím kde to tenkrát vzali. Ale ty řemeny hořely jak papír. On to ladoval a to lítalo do mraků daleko.
Ten motor pasoval do Déťíka. S tím turbem to tady měli. Myslím že tam museli nějakou upravu udělat. To turbo bylo jak dva poctivý kýble proti sobě. To byl válec! Nepamatuju se, že by někdy motor měl problém. Jak od SK 4 po Kolose. Když měl olej a vodu jak bylo třeba chodilo to celé žně jako hodiny. Oproti 514 ty tu byly dvě a ty se sraly jako prase. Měnili motory, čerpadla furt zlobily, hřálo se to pořát. Každou chvíli to stálo.
Co bylo na těch Ruskejch tak ta barva. Ta držela jak štolverk! Taková jak jen základovka. Plech pohnil, ale barva držela. To co bylo za barvu! Pak ještě když to stálo v kopřivách, domluvili jsme si vyndat zadní nápravu z Nivy. Na traktůrek. Všechny šrouby na všech věcech, jak když je tuhle zašrouboval. Všechny šly povolit, jak by byly namazaný vazelínou. Všechny zinkovaný, čistý nikde ani trocha rzi. Kola po letech letoucích všechny držely tlak.

FSDN
Příspěvky: 196
Registrován: sob led 18, 2014 8:37 pm
Bydliště: Kolín

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7057 Nový příspěvek od FSDN »

Chose11 : Bohužel vysrážená Sulka je k ničemu - z chemického hlediska je Sulka polysulfid vápenatý, tudíž se vzdušným kyslíkem pomalu oxiduje na nerozpustný síran vápenatý (sádra). Právě jsem sázel česnek- 1500 stroužků a jsem rád že je v zemi. Několik roků za sebou nebyl čas dokud bylo pěkně a potom jsem sázel za deště se sněhem a byl jsem z toho trochu n...ý. Sázel jsem na rozteč 500 mm x 100 mm abych do toho mohl plečkou.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12961
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7058 Nový příspěvek od Čárls »

Včera večer mi umřel Táta ještě odpoledne jsme do Svobody nad Úpou do domova volali vše bylo cajk táta se prý těší na návštěvu, odpoledne si šel lehnout a už se neprobudil :'( :'( :'( .
Hroznej šok :friends: hlavně pro mámu ty sem to řek až dneska netroufl sem jí to říci večer včera :'( No aspoň se nijak netrápil a odešel tiše bez bolestí
Je mi moc smutno a pár dní tu na foru nebudu Zatím Kamarádi mějte se :friends:
Naposledy upravil(a) Čárls dne sob lis 27, 2021 6:09 pm, celkem upraveno 1 x.
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7059 Nový příspěvek od Britt »

Karle, drž se. :friends:
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14518
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7060 Nový příspěvek od DanculSK »

:friends:
Karel, drž sa,,,, :'(
Úprimnú sústrasť....
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70


vašík
Příspěvky: 1848
Registrován: pon kvě 18, 2009 3:34 pm
Bydliště: u Jaroměře

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7062 Nový příspěvek od vašík »

Upřímnou soustrast
drž se Karle

hobr
Příspěvky: 3814
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7063 Nový příspěvek od hobr »

Můj otec to také tak měl. Po obědě si zdříml a už se neprobudil. Milosrdná smrt.
Karle, upřímnou soustrast. :friends:
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7064 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Úprimnú sústrasť, Karle... :(
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Cobrow
Příspěvky: 3511
Registrován: ned úno 13, 2011 8:50 pm
Bydliště: Brno

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7065 Nový příspěvek od Cobrow »

Kájo, přijmi prosím upřímnou soustrast i ode mě...

Odpovědět

Zpět na „Putyka“