co sa vam zleho dneska pritrafilo

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14523
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#6931 Nový příspěvek od DanculSK »

:shock:
To ako čo? To ti také vrátili z toho servisu?
:pistol:
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Fizz
Příspěvky: 7858
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#6932 Nový příspěvek od Fizz »

Né ze servisu ujelo krásných 38km.

Další ráno u baráku mrtvá baterka, no může se stát, dlouho stala umřela i když nemá ani pul roku.(myslel jsem si).

Druhá baterka nic nepomohlo, myslel jsem teda ze ko kliček, nez jsem "došel" pro druhý, (par hodin), bazerka ko, zemědělský měření odběru vyplyho auta kolem 18A, to auto prakticky neznam, tak z hlavy pojistky relatka šlusly kably, tak jsem si vygooglil, kde jsou pojostky protože jich to má asi 90, mozna vic. Nikde nic, ale posouval jsem se k motorovymu svazku, tak jsem si vygooglil další hnízdo, pojistky vepředu v motoru pid plastama, no a bylo jasno, komplet rozborka, sušení fénem, rozborka relatek, taky fénem. Konektory rozborka fén. Box vysušit houbickou, a pak vyfenovat, asi litr modré vody z wapky. Čistá nesmradlava, oxidace 00nic. Čerstvá záležitost. No ale po sborce furt nic.

Diagnostika nejede když nejedou jednotky, tak jsem našel relé co sepne stavů jednotek, manuálně jsem ho podržel, něco jelo.

Tak internet. Americký fóra, a pak podobný symptomy. Zjistil jsem že z jednotek se musí smazat podpetovy chyby a že když je chyba zkrat, okruh je rozpojeny. Ne pojistkou ale elektronikou. A bylo jasno, ještě promazat chyby ve správným pořadí. Vyresetovat adaptace a podobný fičůry. No a pak kliček on a auto se rozsvítilo, a zase nastartovat, neúspěšně, mazat chyby, jednotky mají načteny blaboly a drží se jich zuby nehty dokud nemaj jiný data, pak motor běžel semtam vteřinu semtam dvě, jak přešel do close loop režimu zdechl, ale stím uz se dá makat. Po asi dvaceti cyklech mazání. Se udržel o pár vteřin víc, dost na to aby šel lehce přidat plyn (elektronický), samozřejmě zdechl, ale pak poslední mazání chyb, start vytočit do otáček, chvilku podržet aby se srovnaly data z lambdy a vahy vzduchu a pak už jen nechát ať se vyladí samo. Jak zmizí houpání volnoběhu je to cajk.

Ještě to projedu, do pojistek slo pár pytliku silika gelu. A asi objednam nový relatka. Kravina a dva půl dny v háji. I když jsem byl nasranej stejně me to baví. Hlavně když se podaří i když o tom vím prd :)

Obrázek

Vybavicka:
Obrázek

Plus samozřejmě startovací stolice, gola, nějaký nožíky atd.

Pro predstavu voda co tam byla:

Obrázek

Závěr, lidi serou na zodpovědnost za vlastní práci, blbeček s wapkou je nebezpečný, a na internetu je fak vsecko. Navíc, neexistuje problém který už by někdo neřešil. Nejhorší je že v tematu kde jsou seriózní data je nakydano hnoje typu, meli ste si koupit trabanta tam není tolik eletriku, nebo v tematu o elektronice konkrétního auta, "pitrebuju poradit jak vymenit stěrač na fabii. A podobně.

Zas příspěvek na otu... Co už mám radost, a čekám az pipne nabíječka ze baterka ke cajk.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

cenda.t
Příspěvky: 1548
Registrován: pát dub 29, 2011 6:20 pm
Bydliště: Cavisov

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#6933 Nový příspěvek od cenda.t »

A dotaz BEZ jakékoli jízlivosti či jedovatosti: co to je za káru?

fikejz
Příspěvky: 5995
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#6934 Nový příspěvek od fikejz »

A kdo a kde to teda tou wapkou umyl?
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Fizz
Příspěvky: 7858
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#6935 Nový příspěvek od Fizz »

Audi Q7 V8 4,2fsi.

V servisu po opravě.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

fikejz
Příspěvky: 5995
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#6936 Nový příspěvek od fikejz »

To to vydrželo celkem dlouho, když auto pořídilo dojet až domů, než se vše podělalo.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#6937 Nový příspěvek od staník »

Chlapa co to umejval-pro výstrahu před zeď s matračkama :vztek: To byl stejnej kousánek jak ti co umejvaj auto wapkou i zevnitř třeba na YT
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Fizz
Příspěvky: 7858
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#6938 Nový příspěvek od Fizz »

Imho, voda dole, teplej motor, venku zima voda se pěkně odpařuje a všude kondenzuje. Dokud je relativně měkká nevodi, ale oxidy kovů atd.

Zrivna v tom sedím a projíždím diagnostiku a hledám zda tam nejsou zadrhely. Tuk tuk.

Proto motor wapkou neumyvam. Je to blbost.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

fikejz
Příspěvky: 5995
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#6939 Nový příspěvek od fikejz »

Odkdy se auto (cokoliv) meje po servise? Normální lidi si to umejou a pak jdou dělat na čistým. Nebo to je nějaká inovace?
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Fizz
Příspěvky: 7858
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#6940 Nový příspěvek od Fizz »

Se ptáš na špatným místě, stálo to dlouho ns dvoře, několik týdnů, nebyly dily atd.

Proč umýval motor který je prakticky nový netuším, namátkou, nový blok, nový klimakomptesor, nový altik, repas hlav plus internals.

Proc umývat takhke auto co je proslavený náchylností na vlhkost v elektrice? Netuším.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

sekalsemmalo
Příspěvky: 4211
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#6941 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

modrá voda je taky v ostřikovači....
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

fikejz
Příspěvky: 5995
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#6942 Nový příspěvek od fikejz »

Že se ptám na blbým místě mi je tak nějak jasný, to byla spíš řečnická otázka a námět na to, co bys měl říkat mezi jednotlivými ranami bičem až se budeš rovnat s takovým volem. (Zlehčující nadsázka, prosím nebrat vážně ani jako návod.)
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Fizz
Příspěvky: 7858
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#6943 Nový příspěvek od Fizz »

Jó modrá jo ale má poněkud jiný aroma.

Jednak to bylo čerstvý a minimálně poslední 3dny jsem ostriky nepouzil, kdyby to zam bylo dýl kabely by byly úplně mrtvý to samé kontakty (líh), vnitřky relatek a pod, mokrý ale bez oxidace, navic beze stop opakované cirkulace, žádný mapy po vyschnutí atd.

Vůbec je divný že to jelo. Zas dobrý ze to bylo na ulici před barákem, aspoň prodlužka na fén, nabíječku, startovací stolici. Být to někde v křižovatce, bylo by to na jeřáb či odtahovku s rukou, navic auto má 2,5t. Zamčený volant, zamčený volič prevodovky, baterka pod eletrickou sedačkou.... Nabíjecí body pod kapotou by nepomohly, šťávu žrala asi ta voda? v kombinaci s vysanou baterkou.

Teď jsem to byl projet, vypadá to cajk. Uvidím ráno.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#6944 Nový příspěvek od bourač »

na první fotce je k vidění nějaká nádržka, z toho bílého novoduru (životnost 10 - 20let) nevím jestli je to pro ostřikovače, každopádně tam vidím nějakou poruchu na té trubce...
jinak vlastnit diagnostiku s možností vstupovat do jednotek je řešení - netřeba to dávat těm matlalům, ať se učí na autě někoho jiného. :pohlavek:
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Fizz
Příspěvky: 7858
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#6945 Nový příspěvek od Fizz »

Brzdovka.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Odpovědět

Zpět na „Putyka“