co sa vam zleho dneska pritrafilo

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20655
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8416 Nový příspěvek od ota »

S reklamacema baterek, škoda mluvit!! Syn koupil postupně tři velké baterky do traktoru. Dvě jsou už v prdely. Po roce tedy ještě v záruce odešla první. Odešel kompletně jeden článek. Plusovej u druhé asi po půl roce odešel zase minusovej. I pán v obchodě povídal, že zkoušel nabijet tu baterku a měřil i a jeden článek totálně špatnej. Poslal ji tomu co od něj berou a po měsíci přišlo ,,zničeno zákazníkem reklamace se neuznává"! Byly to baterky od firmy Elit. Obě dvě stejný i kapacitou. Ta třetí tu máme asi 4 roky tak ta drží. Ale try dvě totální sráč. I prodejce se omlouval, že je to jasně špatná baterka ale že s tím může jediný, že dá slevu na novou když si koupíme. Koupili jsme jinde u jinýho obchodníka jinou značku. Jo a ten předchozí prodejce zrušil odběr baterek od toho Elitu. Protože se jim ty reklamace co povídal prodavač hromadily. Jo předtím v traktoru baterka 10 roků! Banerka to byla.
Pamatuju se jezdil jsem na brygádě s pánem s liazkou. Měl v ní baterky ještě ty asfaltový. Měl najeto kousek přez milion km. A byterky původní. Ono to auto každej den jezdilo a on parkoval v garáži. Sice jen nevytápěný, ale to stačilo. I v mrazech to otočilo a motor chytil hned. Pak už přez den na cvrk chytalo. Když liazku odkoupil nějakej pán co je sbírá, liazka asi 2 roky stála. Dali ty asfaltový baterky nabít dopředu. Přišel a chvilku to točilo a chytilo. Možná, že ty baterky v tom ještě má! :vysmech:
Kdysi jsem tu psal kupoval jsem několikrát červené baterky Topla. Lepší baterky jsem neměl v ničem! Vydržela 9 roků. V autě, traktůrku. Kvičel jsem když jsem ji kupoval. Byla trošku dražší než ty vedle. Ale celou dobu jsem o ní nevěděl. Pak ke konci jsem před jízdou s traktůrkem nabil a jela. Když jsem prodával auto, dal jsem ji do auta a z auta nechal v traktůrku. Byl jsem u prodejce kde jsem je kupoval a už je tam nemají. :(

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8417 Nový příspěvek od vitex »

Banner,chlapci.Pouze Banner.

ibanez5
Příspěvky: 1576
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8418 Nový příspěvek od ibanez5 »

Já používám MAFF a nemužu si stěžovat... Libor25 tady kdysi dával odkaz,prodává se někde od U Hradiště...?
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

Sadra17
Příspěvky: 6079
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8419 Nový příspěvek od Sadra17 »

používám ty nejlevnější. Starline (varta) od kelyšáků a fungujou, poslední co jsem koupil dala 5 nebo 6 let koupil jsem znovu 8) navíc při odevzdání starý byla za 74Ah cena okolo 1200 tak až odejde tak jí s klidem koupim znova
malej traktorista v malým traktoru

hobr
Příspěvky: 3814
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8420 Nový příspěvek od hobr »

Vrtal jsem na vrtačce (B20) https://www.kovonastroje.cz/stolni-vrta ... v-quantum/ a zjistil radiální vůli na vřetenu asi milimetr. Dá se to nějak vymezit? Nemám zkušenosti...
Díky.
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8421 Nový příspěvek od chobotek »

Radiální? :shock: Taky nemám zkušenosti, ale vymezit by to snad šlo, jen jestli jsou tam kuželíková ložiska. A to se bude muset někdo podívat. Když zatlačíš nahoru do vřetene, zmizne ta vůle?
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12961
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8422 Nový příspěvek od Čárls »

Určitě nezmizne kuželíkový nebo axialně radialní kuličkový ložiska jsou dvě proti sobě a matka šteluje se vůle jedině sehnat rozkres a podle něj zjistit co bude za problém .
Opravit se nechá teměř vše ale podle rozkresu bude asi problém jinde https://www.svarecky-obchod.cz/dokumenty/b13-b32-cz.pdf je to sice trochu jiná ale většinou jsou jak přes kopírák
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

hobr
Příspěvky: 3814
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8423 Nový příspěvek od hobr »

Čárls -díky za manuál :friends: . Našel jsem tam kuželíkové ložisko, takže snad to půjde :) .
Chobotek - nezkoušel jsem... :-/
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8424 Nový příspěvek od chobotek »

Jestli je tam kuželíkové se dá poznat tím natlačením nahoru. Když se ložisko opře po celém obvodu, vůle zmizí. Samozřejmě to lze přetáhnout a furt s tím viklat; je to jen pro zkoušku. Pak by mělo stačit jen vymezit vůli a bude po problému. Jenže to nebude tento případ, podle rozpadu výše na str. 47 je dole 6005.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12961
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8425 Nový příspěvek od Čárls »

Takže buď je vysypaný což se stává nabo je zrada v uložení a vystrčení nerotační části Prostě to rozeber a uvidíš sám co je špatně :-/
Video kde je ta vůle napoví dost 8)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

hobr
Příspěvky: 3814
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8426 Nový příspěvek od hobr »

Dík za rady 8) . Zatím to nebudu řešit, to má čas až v zimě. Teď "páchám" horní závěs na Yanmara (vyvážení hnoje se blíží), pak bude orba...
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8427 Nový příspěvek od Britt »

Dopoledne jsem kámošovi nabrousil kuchyňské nože. Před chvílí mi volal, že jsou na chíře, protože se ta jeho zle pořezala. Nenapadlo mě nic jiného, než mu poradit, aby upekl žemlovou buchtu, střevo už doma má a zabíjačka může začít. Ten vůl jí to přetlumočil a ta jeho Harpyje se na mě chystá.
To má člověk za dobrotu. :-/
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12961
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8428 Nový příspěvek od Čárls »

To je všude stejný Já už nože moc nebrousím vždy pak mám kus masa navíc v jídle Prostě to neumí krájet s ostrým nožem :-/
Aneb Ostrý nože odnaučili tu mojí je hazet jen tak do dřezu :smich: :smich: :friends:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
lukisek 099
Příspěvky: 3116
Registrován: čtv kvě 05, 2011 1:20 am
Bydliště: Oderské Vrchy

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8429 Nový příspěvek od lukisek 099 »

Tak panove to mam stejnou prihodu... Kdyz sem byl v byvale praci vzal jsem si noze na nocni tam si je nabrousil umyl zabalil do uterky doma rano vytah ulozil na sve misto a sel spat. No a odpoledne jak jsem se vzbudil tak v kuchyni vsude krev a ta moje zena ovazanou ruku... Jen mi rekla ze vcera nemohla urezat pecivo a jak byla zvykla zabrat tak si sikovne fikla do ruky nastesti teda nic vazneho... Priste jem daval cedulky pozor ostre 8)

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8430 Nový příspěvek od Britt »

U nás cedulky nefungují. Před jejíma očima jsem přejel ostří ocílkou a během pár vteřin jsem utíkal pro náplast.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Odpovědět

Zpět na „Putyka“