co sa vam zleho dneska pritrafilo

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Slávek55
Příspěvky: 463
Registrován: pon úno 04, 2019 2:31 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8686 Nový příspěvek od Slávek55 »

Oto,problém je v tom,že se nerez a mosaz spolu nesnáší.Vytváří se tam elektrický článek a ten mosaz naruší.Navíc ta kvalita mosazi poslední roky je dost pochybná.Tento problém řešil také každoročně můj soused.Je to již několik let,nepamatuji přesně,možná pět.Sehnal nerezové těleso a od té doby má klid.To těleso objednával ve velkoobchodě ASPERA.Četl jsem o tom tenkráte nějakou diskuzi na netu a tam se to dočetl.
Dneska jsem to hledal a nenašel,ale něco přece.Okopíruji.
Může být mosaz a 316 nerezová ocel společně?

Pokud instalatér nezná konkrétní typy nerezové oceli a mosazi, které dobře fungují, Jejich propojení je třeba se vyhnout. Důvodem je to, že společně lze použít pouze určité typy nerezové oceli a mosazi. Pokud jsou nesprávné typy používány společně, systém zažije galvanickou korozi.

Uživatelský avatar
krajan
Příspěvky: 2605
Registrován: pon led 06, 2014 4:33 pm
Bydliště: Tren. Bohuslavice

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8687 Nový příspěvek od krajan »

Takže riešenie by bolo to galvanicky oddeliť ?? Nap. teflonovou fóliou ??
To nie je až taký veľký problém.
Vždy je na vine len malé kladivo
Zabi bobra zachrániš strom
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 13&t=65774
nieco z youtube https://www.youtube.com/watch?v=fooaNIi ... wl&index=2

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8688 Nový příspěvek od ota »

No ten nerez se nedotýká nikde toho mosazného kolečka co drží tělísko. Je tam ta ocelová zinkovaná příruba a ta těsnící guma. Tělísko s mosazí je spojené s přírubou jen šroubem M6. Který drží tělísko na přírubě. Ten komplet tělíska a příruby je uplně oddělenej od pláště bojleru tou těsnící gumou. Je kolem celé příruby. Jediné spojení by bylo vodou. Ta je všude kolem.
O tom prodejci tělísek z nerezu tady už někdo psal. Možná že Jsi tu Slávku55 psal dříve. Zkoušel jsem to pohledat a nic jsem nenašel. No zítra zkusím znovu pohledat. A uvidím.
Jakože anodovou tyč jsem v bojleru měl asi 4x a bez jakéhokoli uspěchu. S ní i bez ní není rozdíl. Ta tyč se uplně rozteče na takovou maltu a zůstane na dně bojleru.
Nevím, jak bych měl to tělísko galvanicky oddělit folií. Musel bych jedině spirálu zabalit do ní? Spirála i držení spirály je oddělené od nerez pláště. Ta mosazná placka je čistá. Akorát jakože ,,odteče pryč" ta pájecí hmota která je lesklá jakože cín, stříbro? Nevím.
Vytunil jsem na zkoušku jedno tělísko, namazal jsem to pájení, které je utopené a zbývá tam trochu žlábeček. Tak jsem rozdělal jakési dvpusložkové lepidlo a vyplnil ten žlábeček. Jakože posílit tu vrstvu pájení. Mělo by dle krabičky být odolné do 120°C, vodě, a pružné. Tak uvidím. Je to jen že jsem pro to něco zkusil.

Slávek55
Příspěvky: 463
Registrován: pon úno 04, 2019 2:31 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8689 Nový příspěvek od Slávek55 »

Oto,píšou o galvanické korozi.Nevím jak a proč k tomu dochází,ale asi není nutný kontakt těchto materiálů.Pokud si vzpomínám na galvanické pokovování materiálu v jakési lázni,také není přímý kontakt anody a katody.Já vím to,že se soused použitím nerezového tělesa problému zcela zbavil.A myslím,že jsem to zde již psal.Zase kopíruji,tentokrát nerez a hliník.

Nerezová ocel způsobí galvanickou korozi?

Kombinace hliníku a nerezové oceli způsobuje galvanickou korozi. Abychom pochopili, proč byste neměli používat nerezovou ocel a hliník společně, musíme nejprve pochopit, jak funguje galvanická koroze. Galvanická koroze je přenos elektronů z jednoho materiálu (anoda) do druhého (katoda).

Koroduje mosaz nerezová ocel?

Pokud jsou mosazné a hliníkové desky spojeny pasivovaným šroubem z nerezové oceli 304, Mosaz i hliník vážně korodují tam, kde se dotknou nerezové oceli Protože jsou mnohem anodičtější než nerezová ocel.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13115
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8690 Nový příspěvek od Čárls »

Oto předělal bych celou přírubu na dražický těleso a máš klid na věčný časy jde jen o to navařit trubku a víčko na ni Pokud se to tam vejde a máš klid na věčný časy
tyhle tělesa co jsou jako ponorný vařič jsou věčný problém na všech bojlerech nevydrží neznám člověka co na toto nenadává :friends:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Tomas6
Příspěvky: 5379
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8691 Nový příspěvek od Tomas6 »

Ale... A kdo nadává? To se nesmí koupit ten nejlevnější bojler co se nabízí.
Naši maji starý Tatramat, myslím že bude mít 35 let, možná víc a co vím tak těleso se dávalo jedno.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8692 Nový příspěvek od ota »

Tak za 1 není to samozřejmě ,,nejlevnější" bojler co se dá koupit. Je třeba číst příspěvky. Když mi prohnil druhej Dražickej krám koupil jsem nerezovej. Když jsem pro něj jel nebyl skladem. Museli ho obědnat. Objednat proto, protože byl asi o 2300 Kč dražší než Dražice. A prej to lidi nekupujou, že je to dražší. Popisoval jsem tu tenkrát i konzultaci přímo s výrobcem z Dražic.
Za 2 Čárlsi musel bych dolů do toho pláště z 1 mm nerezu navařit placku. Vyřezat větší díru a navařit to tam. Jak píšu, příruba je malinkatá, kuželová a vtahuje se do toho kuželového otvoru skrz ten plechovej výlisek co je vidět na fotce matkou M8 a trn se závitem je navařenej na přírubě. Ten plechovej výlisek má na krajích přesný tvar, aby se opřel o prolisy v nádobě a nezdeformoval tu kuželovou díru.
Dražický tělísko tu mám z minulého prohnilého bojleru. Je asi o 1/3 tou dosedací plochou větší, než ta vtahovací příruba. Nelze ho tedy kvůli rozměru použít.
Zítra se pokusím poptat to nerez tělísko v originálním rozměru. Jinak tu Asperu mi to znovu vůbec nenašlo. Zkusím to pořádně na netu pohledat. Dneska jsem to zkoušel jen z mobilu.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8574
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8693 Nový příspěvek od bourač »

oto píšeš o dosedací ploše tělíska Dražice - tím myslíš komplet celou dražickou přírubu nebo jen samotný keramický těleso?
Ptám se protože ti jinak rád věnuju nerez placku, trubku pro těleso i trubičku pro "dražický" termostat.
Pokud se to vleze tak ti to i svařím. ;-)
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7889
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8694 Nový příspěvek od Chose11 »

Teď mi to připomnělo, mám demontovat 400l plynový boiler a samozřejmě ho uklidit, dá se z toho něco vyrobit, případně byl by o to zájem?
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8695 Nový příspěvek od ota »

Zitra to budu rozebírat. Už jsme spotřebovali teplou vodu a ten poslední měl studenou sprchu! :smich: Tak udělám nějakou čumkartu. Mám připravený standartní tělísko s vytuněním o kterém jsem psal. Termostat tady taky ještě jeden je. To zjebané tělísko zkusím donést kámošpvi skladníkovi, jestli by sehnal to nerez. Pak uvidím co dál.
Zatím díky za nápady.
Bourači mám tu tělísko z Dražic a to je kovová trubka slabonká a na přírubu se to dávalo zevnitř. Pod tělískem je těsnící guma. Je ta základna toho celého potvorce taky takovej tvar plocháče se zaoblenejma rohama. Zkusím ho taky najít a vyfotit.
Nechci ten bojler kuchat kvůli upravám. Uvidím s tím nerez tělískem jak by to bylo. To by bylo nejjednodužší řešení.

fikejz
Příspěvky: 6106
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8696 Nový příspěvek od fikejz »

Dá, záleží na síle a stavu stěny. Viděl jsem z válce bojleru gril, radlici, no a pokud by to byla nějaká tenká stěna tak i jako sud na vodu je to slušný. Určitě někoho napadne i další způsob "recyklace".
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Sadra17
Příspěvky: 6109
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8697 Nový příspěvek od Sadra17 »

Čárls píše: ned lis 27, 2022 7:38 pm tyhle tělesa co jsou jako ponorný vařič jsou věčný problém na všech bojlerech nevydrží neznám člověka co na toto nenadává :friends:
měli jsme tatramat bojler se spirálou přes deset let než proreznul, a ano někde na přírubě, dal jsem jinou a ještě dva roky se používal než proreznul někde nahoře, nikdy se v něm neměnila anodová tyč :-/
malej traktorista v malým traktoru

duchodce
Příspěvky: 4452
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8698 Nový příspěvek od duchodce »

Měl jsem tady taky problémy s životností ponorného tělesa. Když jsem měnil boiler tak mě jeden starý pán poradil abych si pořídil boiler a řád vyšší nežli potřebuji a teplotu nastavil asi 50/60 stupňů,protože ve skutečnosti ta voda má teplotu vyšší a přesáhne těch asi 72 st. na vrcholu boileru, když už se začnou z vody vylučovat železo a jiné pochutiny a těleso zarůstá kamenem ,tady je tvrdá rezavá voda. Zrovna tak nedávat tam těleso 2000 W až odejde to původní jinak dochází k bodovému přehřátí - ono je stejně velké jako to 1600 a plocha tělesa je stejná . Nyní tam je těleso zhruba 10let a /původně asi 2 roky a kybl kotejního kamene/ drží i když již slyším že se má voda snahu vařit - těleso bude zarostlé.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8574
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8699 Nový příspěvek od bourač »

je to tak, kdo má malej boiler a nastavenej na vysokou teplotu (vařicí vodu si domíchá studemou) tak se brzy dočká proreznutí.
Čím menší teplota = tím déle boiler vydrží. A pro usazeniny to platí také.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8700 Nový příspěvek od ota »

Kluci u těhle věcí mě určitě už starý vrtkoleno znáte! Natápím 80l bojler max do lehce za polovičkou teploměru. Je na vrchu a na termostatu dám tu pacičku kousek za polovinu její dráhy. Není třeba na umývání ve sprše mít vařicí vodu. Jak píšu kámen ani smítko. Tělíska jsou po vyndaní čistý bez jakékoli narostlé usazeniny. Tělíska jsem měl od 1200W po 2000W a nemá to na nic vliv. Dneska jsem vyzkoušel asi 3 firmy. I tu Asperu jsem nakonec dohnal. A pán mi slíbil, že se po tom nerezovém tělísku poptá. Ale jinak nikdo vůbec netuší, jestli to už jen vůbec existuje. Pak mam s tím co jdu teď vyndat 3 ks špatnejch. Tak je rozdám ať se poptají po tom nerez. Uvidíme.
Tak jdu na to, vykutit ježka z klece!

Odpovědět

Zpět na „Putyka“