co sa vam zleho dneska pritrafilo

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7981 Nový příspěvek od ota »

Staníku když jsem měl ten hematom na noze, ležel jsem v nemocnici. Druhý den po operaci přišel doktor a sestra přivezla tu káru s nářadím. Doktor se omlouval, že víte já tu ránu co jsme včera prořízli musim teď znovu roztáhnout a vyndám dren. Vyčistím to takovou lžičkou a potom vydezinfikuju dám nový dren a zavážeme to. To čištění bude opravdu bolestivé. Troufáte si na to? No když se to musí vyčistit tak co už. On že musí tou lžičkou vybrat maximální množství té sraženiny, aby to tam nehnisalo. Opravdu, když tam strčil tu lžičku tak jsem se málem pochcal. Druhou nohou jsem tlačil do čela postele že se divím, že to čelo nevylítlo ven! O víkendu pak prišel jinej dpktor co měl službu a sestra mu dala to čtení co ostatní popsali co s ránou dělali. A doktor povídá, tady píšou kolegové, že rána je potřeba, aby byla otevřená a čistila se. A ono se vám to slepilo k sobě. Budeme to muset znovu od sebe roztahnout. Bude to asi bolet! Vzal tu žlutou vodičku naplemtal kus toho čtverečku položil na ránu. Sestra mu podala dvě pinzety. Chvilku počkal, sundal čtvereček a teď to trochu píchne. Strčil ty pinzety dovnitř a roztáhl tu ránu od sebe. Opět jsem se málem pochcal. Kurva ťo byla bolest. A doktor já vím, bolí to že? Ale aspoň jsem vám to řekl včas, aby jste se na to připravil.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7804
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7982 Nový příspěvek od Chose11 »

No já si na chvíli včera odlepil náplast z ucha aby to větralo a po chvíli mi začala vypadávat ta gáza co mám po operaci v uchu nacpanou. Tak jsem ji po paměti cpal zpátky a našel jsem nějaký provázek. Tak jsem ho prstama chytil a zatáhnul a to píchlo, vytrhl jsem si steh z rány. Přítelkyně hned začala brblat ať už si tam nesahám a zalepíme to, nebo že budu z jedné strany vypadat jako zrůda :shock: Tak jsem jí řekl že se alespoň k sobě začneme hodit :smich: :smich: :smich: :smich: No, ustála to, zná moje vtípky. :D
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7983 Nový příspěvek od ota »

Ajaj, jel kolem dílny jeden z ,,maxi" traktorů zdejšího ZS. Měl vzadu to tlusté lano na ramenou. Jak jede tenhle obr solo je jasný, že někdo utopil stroj. Tady je to hned! Třeba obdržím čumkartu, co se dělo. Někdo měl asi ,,zlej den". John už jel spákty, asi po 45 minutách. Tak to nebylo nic velkýho.

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7984 Nový příspěvek od chobotek »

Vedro jaxviňa, počítám parní cyklus. Tuhle mě napadlo dohledat něco na těch enternetech a narazil jsem na tohle veledílo: https://core.ac.uk/download/pdf/94760022.pdf
Každého, kdo se začte, začnou bolet oči :grc: Ano, před Ostravou nás varovali, ale nikdo nám neřekl, že je dno níž, než poslední štola dolu Hlubina. Jak to někdo mohl pustit k obhajobě?

No, abych nebyl na zas.aně negativistický, tohle je naprosto genitální pomůcka pro Matlab (nebo v mém případě GNU Octave): https://www.mathworks.com/matlabcentral ... -and-steam
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8508
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7985 Nový příspěvek od bourač »

co máš furt s tou párou? Tu lze ekonomicky vyrobit pouze ve velkém. A jak tak pozoruju - nedáš si říct. :smich:
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

jean
Příspěvky: 2969
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7986 Nový příspěvek od jean »

Chobotku, ja ťa obdivujem, že sa v tom výpočte vyznáš. Čumím na to, jak péro z gauča, neviem prísť na to, akým myšlienkovým pochodom na to autor prišiel. Pripadá mi to, že z dokumentácie kotla zobral výsledný vzorec a k tomu dopasoval tie čiastkové. Prosím ťa, ak máš čas, napíš mi k tomu postupu niečo. Napr. hneď v tom prvom o teple privedenom vodou nechápem tú bulharskú konštantu 4,19 (vyzerá to na mernú kapacitu vody bez udania jednotiek) - načo ju tam pchal, ked počíta s entalpiou?

Ako oponent tej práce by som bol asi trošku nepríjemný. Najmä, keď vlastná práca spočíva z 1 príkladu skúšky z Tepla Hydra - u nás zvykli byť 3 + teória.

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7987 Nový příspěvek od chobotek »

Páru lze ekonomicky vyrobit i v malém, ovšem přinutit ji konat práci s vysokou účinností je oříšek. A ano, nedám si říct, to musí říct výpočet a potom ověřovací kus.

A pokud není jasné, jaký myšlenkový pochod autor výpočtu použil, je svět v pořádku. Až na tu drobnost, že něco takového vůbec nemělo jít k obhajobě.
Jinak neprovádím návrh kotle, ale jen kontrolní výpočet. Znám teploty a tepelné toky v jednotlivých částech, tam umisťuju teplosměnné plochy a dívám se, jak to dopadne z pohledu výroby páry. Zatím vychází nejlíp průtočný kotel Ramzin, ovšem bez separátoru, takže výparník má pohyblivý konec vypařování jako Benson. Regulace teploty páry je provedena vstřikováním napájecí vody před přehřívák páry.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7988 Nový příspěvek od Pavel »

odesla pracka elektrolux na ty strane co je remenice odeslo lozisko a vydrela se hridel bubnu zaroven kvuli tomu odesla ta plastova remenice na pohon nejhorsi je ze to ulozeni pro lozisko a pro remenici ty drazky tak je v haji premejslim co stim

hobr
Příspěvky: 3814
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7989 Nový příspěvek od hobr »

Vyhodit... :wc:
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

jean
Příspěvky: 2969
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7990 Nový příspěvek od jean »

To si to nechal zanedbané pekne dlho, ked sa to až tak vydralo. Tie pračky hučia jak blbé, ked odíde ložisko. To je tam tuším len 6203 - konštruktér zaslúži pár faciek. A aj ten, čo ho zalial do silonu a kvôli tomu sa musí kupovať celý ten blok za 30 euro a nie ložisko za 5 :vztek: /predpokladám, že máš pračku s horným plnením/ Remenica stojí asi 30 euro. To ložisko by malo zničiť len ten blok, v ktorom je zaliate, to sa mení aj tak celé. Ak to chodilo vyosené, bude treba vymeniť aj ložisko na opačnej strane - ja som to nemenil naraz a o dva mesiace začalo hučať aj to druhé. Na odšrobovanie ložísk odporúčam spraviť si kľúč - aby sa to dobre debilne menilo, tak tam dali len dierky na zasunutie špeciálneho kľúča. Ja som to spravil z kusa trubky, širokej pásoviny a troch šrobov.

Edit: Hobrova rada je možno lepšie riešenie, ako to opravovať. Inak, tie bubny znesú dosť. Otcovi sa hriadeľ bubna odlomil. Keďže tato je šetrný, tak ma donútil vytočiť nový hriadeľ. Prilepil som to dvojzložkovým lepidlom, s tým, že bude pokoj v rodine. Šak som skúsil. Tá pračka odvtedy funguje 4 roky :shock:

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12959
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7991 Nový příspěvek od Čárls »

Já už pračky taky neopravuji většinou nám těch 10 let vydrží a pak pokud zlobí jde na sběrák a koupím jinou Oprava většinou je nerentabilní Teda pokud nejsi fanda na spravování šrotu Ona ta pračka po těch rokách i když se čistí stejně smrdí jak schnilej paznecht Ono je to jak s ledničkou prostě po určitejch rokách je potřeba vyměnit
Jednou nám nešel 3 dni proud No mražák to ještě ustál lednička ne . Ikdyž ji polovička vymyla atd stejně jak se otevřeli dvířka smrděla že se mi zved pajšl a to tam nikdá nic zkaženýho nebylo Prostě to natáhne ty pachy a je to o zdraví :friends:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

jean
Příspěvky: 2969
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7992 Nový příspěvek od jean »

Čárls, electrolux/zanussi s horným plnením majú ložiská sttrašne poddimenzované (myslím, že sú tam malinké 6203) a odídu kludne po 2-3 rokoch, ak sa perie obdeň. Tam to má zmysel vymeniť (mám tretiu electroluxu v rade, tak ich poznám). Výmena je jednoduchá, ked je prípravok. Zaujímalo by ma, za čo berie opravár tých 50 euro, lebo je to robota tak na 20 minút.

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7993 Nový příspěvek od Pavel »

ta pracka je 2 mesice po zaruce jinak to lozisko se prestalo otacet a protocila se hridel v nem stalo se to behem prani jinak do ty doby ta pracka nehucela ani nerachotila do toho loziska se nedostala voda nic to bylo krasne utesneno no jeste uvidim co stim na internetu sem nasel ze u tohodle typu se bezne tohle stava

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12959
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7994 Nový příspěvek od Čárls »

No my vždy s bočním plněním a tak to prostě neřeším Jedinou kterou sem opravoval byla stará tatramatka z vrchu plněná to jsem dával dohromady ze 3 jednu Naše prostě dole schnila atak sem z každý vzal co bylo dobrý a vydržela dalších 6 let celkem teda 16 roků a pak sem koupil z boku ta odešla a koupil co mám nyní tak uvidím jak dlouho ještě vydrží prostě až klekne pude
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

jean
Příspěvky: 2969
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7995 Nový příspěvek od jean »

No, zdalo sa mi, že prst na ruke už málo bolí, tak som šiel hrať futbal. Zrazu bez výstrahy niečo ruplo a ledva chodím. Sval v lýtku opuchnutý a bolí jak šlak. Keby som aspoň zle došlapol, alebo tak. Ale nič, len zrazu problém.

Odpovědět

Zpět na „Putyka“