co sa vam zleho dneska pritrafilo

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8671 Nový příspěvek od ota »

Tak nepřitrefilo se to dneska, ale ze čtvrtka na pátek asi ve 2 v noci. Pěkně si chrním a najednou rána, až jsem se vzbudil. Rosvítilo se a za chvíli zhaslo. Kouknu na hodiny a displej blikal. Ajéje vypli proud a znovu zapli. Otočím se a chrním dál. Normálně jsem pak vstal a šel do fabryky. A manželka odpoledne když přišla z práce povídala, že syn nahazoval v noci v podkroví jistič. Ajéje, tak buďto bojler, nebo kotel. Jdu do rozvaděče v podkroví a jistič ,,bojler" dole. Kurva tělísko opět včudu. Koukám do mobilu a tělísko jsem měnil letos v lednu. Tak nedalo ani rok! To bych se posral s toho! Takže mě čeká opět vypustit bojler, vyšroubovat a nasadit nové tělísko. Před obědem jsem vlezl na půdu kouknout jak to vypadá. Bojler nahřátej na polovinu. Tedy škoda teplé vody vypouštět. Rozebral jsem tedy dekl a kouknul na termostat a zespoda na tělísko. Tentokráte zase protekla voda skrz mosaznou destičku, v které je spirála osazená a asi z vrchu pájená. Voda natekla do termostatu a šluslo to. Tentokráte to šluslo festovně.
Takže vypustit vodu, vyndat přírubu, osadit nové tělísko smontovat a nasadit novej termostat. Napustit vodou. Už mi z toho jebne. Skoro každej rok to tělísko měním. Plus minus nějakej měsíc.
Čumkarta jak to tam vypadá nyní.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8672 Nový příspěvek od bourač »

Jedu teď dva boilery Dražice, po cca 5ti letech nemám vůbec žádný obtíže,
vlastně o tech boilerech ani nevím.
Co to má za system ten Ariston že kvůli tělesu musíš vypustit vodu?
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Joe66
Příspěvky: 1502
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8673 Nový příspěvek od Joe66 »

Oto to uz si radsej prerob tu prirubu a navar do nej neaku mufku na srubovaciu spiralu .Ta uz nieco aj vydrzi :)

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8674 Nový příspěvek od ota »

Tělísko je našroubované na takové přírubě tvaru elipsy. A ještě výlisek s kuželovým rantlem. Taková jako šišatá plechová vanička. Ta příruba musí ven a tělísko vyměnit. Je na přírubě z vnitřní strany, od vody. Celá příruba se vkroutí otvorem dovnitř, natočí do té elipsovité díry a matkou M8 přez závit stahuje do toho kuželovotého otvoru. Těsní gumou. Vše je spešl pro ten jeden typ bojleru. Bojler je nerez. Nádoba je jak kdyby ji tam včera dal. Čistá uvnitř nikde ani smítko hlíny, bordelu nic. Vše správně zapojeno, pro jistotu ještě na radu tuplovaně uzemněno samostatným silným drátem až do hodin na zemnící můstek.
Předtím 2x Dražice. Vždy po 5, nebo 7 letech nahoře prorezla nádoba. Tam co je to vypouklý víko napojený na válec pláště. Tělísko tam je momentálně asi 10 v řadě. Termostat tak čtvrtej. Někdy tělísko šlusne uvnitř ta spirála v té krycí trubce. Asi 2x prohořelo tělísko v tom ohybu co na něm je uvnitř, do vody. Až vyndám tělísko vyfoťím.
Tělísko je taková kroucená trubka. Uvnitř asi ten drát. Na koncích konektory které se nasadí rovnou do termostatu. Viz fotky. Ta trubka prochází mosaznou placičkou a trubička je asi připájená do té placičky. Nevím jestli nějakou spešl cínovatou hmotou, nebo stříbrem. To vždy propustí vodu kolem té trubičky ven a ta nateče do termostatu a šlusne termostat, nebo konektor skrz vodu která tam nateče. Je to blbě vymyšlený. Nejde to nahradit ničím jiným. Mám doma v rezervě vždy min 2 tělíska a jeden termostat.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8675 Nový příspěvek od bourač »

to je velmi dobře popsaná závada i příčina. Kde to vyráběj? Možná zůstává ve spoji zbytek odmašťovací kyseliny :-/
Zkus tomu před montáží udělat nějakou povrchovou úpravu, to pájené místo třeba jen natřít kvalitní barvou?
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Joe66
Příspěvky: 1502
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8676 Nový příspěvek od Joe66 »

Keby si vydumal -vyrobil ten kus -prirubu a na nu mal privarene srubenie. Tak spiraly co sa srubuju je dost v roznych vykonoch + da sa zohnat este aj poctiva za komancov vyrobena 1000w. Co vydrzi dlhe roky. A ku tomu termostat z pkm plynoveho kotlika co ma osobitne cidlo a je dost blbovzdorny -sroty su ho plne . Ze termostat do krabicky vedla + do nej stykac . A potom by asi prdla nerezova nadoba :D Zakon schvalnosti :typek:

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8677 Nový příspěvek od bourač »

Joe to je blbost ta šroubovací spirála nie? :evil: Vždyť ta je také ve vodě - tak by musel stejně vypouštět. :-/
Jedině že by to byla jiná kvalita, pak ano. :ano:
A tu "Joemufnu" :smich: přivařit do té původní příruby.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Joe66
Příspěvky: 1502
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8678 Nový příspěvek od Joe66 »

Srubovacie spiraly sa pouzivali bezne v kotloch alebo inych elektro kotlikoch na vykurovanie. Len vacsina bola na vacsie vykony alebo niekolkokombinacia vykonov a zapojeni v jednej spirale ci ako to nazvat . Pozri v srote do starsich elektrokotlov a uvidis tie srubovacie spiraly. Tie vydrzali dlhe roky .Sam mam niekolko kusov doma do rezervy . od 1000W do 7kw .

Joe66
Příspěvky: 1502
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8679 Nový příspěvek od Joe66 »

Bouraci pozri . https://dom.bazos.sk/inzerat/144097256/ ... pirala.php Take sa montovali do elektro kotlikov na vykurovanie . Boli rozne vykonove varianty + aj rozmerovo sa lisili . Ale vdrzali ovela dlhsie ako klasicke bojlerove spiraly . Kamarat ma v dielni doma robeny bojler uz asi 15 rokov ked nie viac a doteraz mu to funguje s takymi spiralami

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8680 Nový příspěvek od ota »

Kluci vyfotím tu přírubu. Je to asi 6x8 cm velká elipsa z 2mm plechu. Ta sedí ve výlisku toho nerezovýho pláště bojleru, asi z 1 mm nerez plechu. Ta spirála je různých výkonů. Teď tam budu dávat 2000W. Ta mosazná placka je tak 35 mm průměr a sedí skoro v celém place ve dně příruby. To tělísko má i trubku jímku pro termostat. Do té příruby se žádné jiné tělísko nevejde. Celá příruba je vsazená do gumy. Ta je vyrobena na přesný tvar. Mám tu asi 2 druhy tělísek a vše je velké. A hlavně by to bylo stejně uvnitř v té vodě. Možná že by jiné vydrželo dýl, kdo ví.
Kdysi mi tu někdo psal, že se dá sehnat nerezové tělísko. Poptával jsem ho a nikdo o něm nevěděl. Ale slíbila mi v prodejně Sigmy kde ty tělíska taky prodávají že abych ji dovezl to špatný, že se pokusí sehnat to nerez. A ještě zkusím kámoše, toho skladníka v instalaterským velkoobchodě.
Ta šroubovací spirála má závit G 5/4. Menší jsem neviděl. A ta se do té příruby nevleze. A jak bych to pak utěsnil? Když ta guma co těsní je spešl výrobek? A co s termostatem?

Joe66
Příspěvky: 1502
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8681 Nový příspěvek od Joe66 »

Ked sa ti ta velka srubovacia nevlezie tak nic . Ale ta velka vydrzi ovela dlhsie . A termostat som ti pisal,ze by si dal iny -bol by v instalacnej krabicke + mal by vyvod -cidlo na snimanie teploty bojlera.A to cidlo by si dal na stenu nadoby bojlera -pod izolaciu. A termostat by potom spinal stykac a ten kontaktami bojler :)

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8682 Nový příspěvek od ota »

Ještě ten kousek výlisku plechu, co přez tu přírubu co je tam ta M8 matka ta se nasadí na dno bojleru a utahováním té matky se vtahuke ta příruba do díry. Ten plech pak drží tu přírubu, těsní gumu to tam musí být.
Dál při nasazování příruby do bojleru to tělísko je krátké a zahnutá směrem do příruby. Kolikrát s tím točím jak s ježkem v kleci abych to do bojleru dostal. No není tam nikde místo. Je to na míru. Abych musel koupit jen to jejich.
Nesmysl narušovat stěnu bojleru. Je to oplechovaný a zafouknutý pěnou.
Samozřejmě jsem přemýšlel to překopat. Ale vše je velké. Nevleze tam nic co jsem zkoušel. Ta guma má ještě díry v prostřed a osazení pro tělísko.
No až to rozeberu vyfotím. Mám tu i druhou přírubu i gumu. To se dá koupit. Jenže to tenkrát nepasovalo tak dobře jako to původní. Ta guma byla trochu tužší a nešla navlíknout na přírubu tak dokonale jak za původní. A pak to nesedlo do díry mmoc dobře.

Joe66
Příspěvky: 1502
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8683 Nový příspěvek od Joe66 »

Mal som stare bojlery na elektrinu .A keby mam kazdy rok menit spiralu a termostat tak by ma slahlo.Tiez som ani nevedel,ze su.Bezproblemovo fungovali. Kazdopadne plynove su spolahlivejsie ked porovnam. Oto ked je tak ako pises . Ja na tvojom mieste dam novu spiralu a ked sa aj ta nova poruca tak by som ho poslal do sveta :typek: :smich:

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8684 Nový příspěvek od bourač »

nerezový tělíska? něco mám (je to v horních vrstvách :smich: )
Obrázek

Obrázek

oto předělej to na sytem "Dražice" - pokud se to vejde do té elipsy 6x8cm,
nerez placku 10 - 15mm ti věnuju, trubky pro těleso + termostat taky.
Jsem línej vypisovat jak to udělat bez jakéhokoliv zásahu do tělesa kotle ale jde to.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Joe66
Příspěvky: 1502
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8685 Nový příspěvek od Joe66 »

Ked sa mu srubovacia nezmesti co ma asi 5cm v priemere tak myslis,ze take vacsie tam neako napcha ? :-/ .

Odpovědět

Zpět na „Putyka“