co sa vam zleho dneska pritrafilo

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13180
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#5071 Nový příspěvek od Čárls »

Nevím o žádný chybě prodlužka je 3x2,5 20 metrů kabely na sváření doporučeno maximálně 12 M mám 10 sváří bez problémů Počítá se celková délka kabelů (svářecích) Jak mi bylo vysvětleno a taky správný průřez kabelů
Jediný problém co jsem zaznamenal byl na prodlužce 3x1,5 zhasínal oblouk ale tu jsem použil jen 2x než dorazil prodlužovák 3x2,5
Teda u tý mý svářečky Jasic
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14716
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#5072 Nový příspěvek od DanculSK »

Inak nerád by som ju dal do smelcu,,,
Je to kvalitná zváračka, a zvara všetky typy elektród...
Škoda by jej bolo,
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13180
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#5073 Nový příspěvek od Čárls »

Podívej Buď opraví za rozumnou cenu nebo se oprava nevyplatí a je lepší koupit nový Invertor v ceně převyšující opravu
Ale zas pokud je staršího data byla použita kvalitní olovnatá pájka Což u nových není neb EU olovnatý pajky zakázala (taky jedna z p.... co vymysleli) Může to být jen kondenzátor a zde je oprava v řádu stokorun a halířová za součástku Práce je drahá :-/
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Cobrow
Příspěvky: 3511
Registrován: ned úno 13, 2011 8:50 pm
Bydliště: Brno

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#5074 Nový příspěvek od Cobrow »

Jeden z prvních invertorů firmě jsem měl Afa-in 160 E . Vydržela asi 12 let. Pak jsem ji vypl, a už nenastartovala. Dal jsem ji na opravu - nutná výměna celé desky za 8 tis. Tak šla pod lis a za 8,5 tis koupil nový. Míval jsem Alfiny, Kit, Gama... Když byly akce, tak jely 10-12 hod v kuse - teda krom oběda,nebo přesunu.

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14716
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#5075 Nový příspěvek od DanculSK »

prve , čo povedal, že to môže byť kondenzator....
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

arnost
Příspěvky: 234
Registrován: ned úno 14, 2010 7:21 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#5076 Nový příspěvek od arnost »

staník píše:Ve středu ráno jedu z noční a na silnici něco leží. Prvně jsem myslel na sele divočáka.Nehrnul jsem se z auta a koukal kolem,kdyby náhodou bachna někde čekala.
Když jsem nic nezmerčil tak vylezu , vemu rukavici že to odtáhnu na kraj aby do toho někdo nevlít. Přišel jsem blíž a koukám :shock: ono to bylo tele. Pod silnicí má soukromník pastviny a má tam takový skoro bílý krávy. Jsou tam celej rok a telí se venku,samy.
Tele uteklo na silnici a nějakej kamion ho srazil,muselo se to stát těsně přede mnou.
Jak je to celej rok venku tak to má srst jak medvěd.
Škoda telete , moc jsem se tam nezdržoval, kráva běhala za drátem a dělala jak satan,měl jsem strach aby neprošla. Známýho jeho vlastní kráva přirazila a dlouho marodil.
to bylo Ošmerovo ,děcka to obrečely

Uživatelský avatar
exot
Příspěvky: 3795
Registrován: pon čer 15, 2009 10:44 am
Bydliště: Český ráj 294 11
Kontaktovat uživatele:

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#5077 Nový příspěvek od exot »

Dnes jsme u nás kaceli 3 stromy u vedeni v takove male rokli,vše samozřejmě nahnuté nad vedení co vede ve stráni.Ten nejvetsi jasan jako první no nahnutej na druhou stranu jako krava.Tak jsem ho uvazal přes kladku no kdyz padal(samozrejme blbe)pretrhl smyci a rozsáp karabinu nakonec spadl tesne vedle vedeni ale vetve o nej bnkly tak se krapet svarelo horsi bylo ze se vyrazila nozovka u sloupu.Pak byla řada na višni vyžrana od houby a drželo ji sotva 5 cm kolem dokola při ∅ cca 60cm sice spadla o chlup jinam ale vše v poho. Nakonec druha viseň (obě vysoke odhadem poctivych 20m) dvojak spadl uplne presne kam jsem chtel.
Vše co potřebujeme k běžnému životu nás učili v základní škole!
Nejvetší problém je mezi sedačkou pedálama a volantem!
Svareni to je moje:)

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14716
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#5078 Nový příspěvek od DanculSK »

no, vsetko pomerané,,, co sa dalo....
všetko v poriadku,,,
tak ale v piatok pôjde do špitálu, ono ešte stále funguje ta firma kde sme to kedysi kupili :)
tak uvidíme čo povedia tam
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Joe66
Příspěvky: 1524
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#5079 Nový příspěvek od Joe66 »

Za 250e uz kupis ok invertor a mas dalsich 10rokov pokoj

Sadra17
Příspěvky: 6129
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#5080 Nový příspěvek od Sadra17 »

ony tyhle inventory maji jednu obrovskou výhodu, vevnitř jsou téěř stejný 8) at je to alfa in gama nebo kit in nebo cokoliv jinýho všechno to má čínský desky
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
Cobrow
Příspěvky: 3511
Registrován: ned úno 13, 2011 8:50 pm
Bydliště: Brno

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#5081 Nový příspěvek od Cobrow »


Uživatelský avatar
Daddy
Příspěvky: 6458
Registrován: úte čer 09, 2009 7:46 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#5082 Nový příspěvek od Daddy »

Ne dnes, ale včera. Při dlouhých večerech na chalupě jsem vymyslel :red: , že bych si mohl nechat do baráku zavést internet. Není to nutnost - v tarifu mám slušnou porci dat, kterou ani nejsem schopný spotřebovat, ale horší je to s úrovní připojení. V okolí několik vysílačů a právě tady se vzájemně "hádají" :( . Nachystal jsem si bednu UTP kabelu, abych si připravil rozvody po baráku. Prostup kabelu v místě, kudy původní zvonek byl dotažený drátem. Zahájil a zároveň jsem skončil vyvrtáním první dírky pro hmoždinky na připevnění lišty na fasádu. Trefil jsem kabel od rozvaděče do garáže (a dále do stodoly) "přímo na žílu" :( . Vrták zajiskřil a zčernal. Místo tahání UTP jsem obsekával poškozený kabel. Už je opravený, jen musím doplnit víčko.
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#5083 Nový příspěvek od Britt »

Jo, to dojme. Já jsem se naučil používat detektor kovů a el vedení a už mockrát mi to zachránilo kůži. Umí to kabely pod napětím i bez, kov i vodu.
Obrázek

https://www.alza.cz/hobby/bosch-truvo-d4642751.htm
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20859
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#5084 Nový příspěvek od ota »

Taky ten detoktor podobnej mám a nejdřív projdu jím trasu. Abych se vyvaroval přerušení dodávky.
Když jsem přistavoval verandu, vzal jsem karbika a na fasádě jsem si nakreslil drážku kde bude nová sténa verandy nalíplá k baráku a karbikem jsem říznul vnější a vnitřní hranu až na zdivo. Pak jsem vzal bourací kladivo a vydloubal maltu fasády mezi drážkama. Samozřejmě v maltě šly všechny přívody do baráku. Naštěstí když jsem přivod tenkrát dělal, trefil jsem nějakou škvíru ve zdivu a všechny kabely byly trochu utopený. Z asi 15 kabelů jsem ťím karbikem líznul jen jeden a ten je naštěstí ovladačka pro případný elektrokotel, který tu nemám. Zamatlal jsem lízanec silikonem a dobrý.
Ale soused právě v práci tahá připojení k internetu proliďi a firmy. A povídal, detektorem projde a pak teprve vrtá. A kolikrát fakt krouťí hlavou, kam můžou ty rozvody elektřiny ty liďi nacpat. Každou chvíli něco provrtá. Tuhle zrovna nepřijel na sobotu. Volám mu kde ja a on že opravuje u někoho provrtaný kabely uvnitř domku. Ukazoval mi pak fotky, kde měli natahaný v novostavbě kabely. :shock:

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#5085 Nový příspěvek od Britt »

Kabel je sranda, ale když trefíš vodu, to je mazec. :smich: Obklady v řiti a ve zdi díra jako po zlodějích.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Odpovědět

Zpět na „Putyka“