co sa vam zleho dneska pritrafilo

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Slávek55
Příspěvky: 455
Registrován: pon úno 04, 2019 2:31 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8896 Nový příspěvek od Slávek55 »

Čárlsi,on hranice přelétával za bílého dne v odpoledních hodinách.Na kótě soví vrch nepřistával,ale na druhém břehu u dolní Vltavice.Na soví vrch by se nikdo nedostal.Pamatuji,že na tomto západním břehu jezera přímo naproti přehradní hráze stál betonový bunkr i z kanonem a pokud by někdo neprověřený vjel na hráz,byl by odstřelen.Kulometný hnízda stála jak od západního břehu tak od Loučovic.Jezdil jsem tam.Před asi třemi lety jsem chtěl okázat bunkr synovi.Nebyl.Ale našel jsem zarostlé v trávě betonové části.Byl odstřelen.Dneska již tomu asi nikdo nevěří a možná ty betonové části ani nenajde.
Přečti si,co o tomto psalo Rudé právo.S dvoudením zpožděním.Asi bylo nutné vše konzultovat na patřičných místech a nenapsat toho moc.Vše tam není přiznáno.

Obrázek
Díky za tu diplomku.doufám,že si ji budou moct přečíst i naši potomci třeba za 10 let.Já ty dějiny Banderovců znám i z České televize,ale to je vše z let 2007-2010.

Slávek55
Příspěvky: 455
Registrován: pon úno 04, 2019 2:31 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8897 Nový příspěvek od Slávek55 »

Ještě k té diplomce.Vím,že se asi 600 člená skupina probojovala do západního německa.Oni ilegálně nepřecházeli hranice,jako se přecházelo na šumavě,oni se prostříleli.Psalo se,že procházeli po naší severní a jižní Polské straně.To bylo bývalé Německé území.Vím,že se pohybovali i na jižní Slovensko-Maďarské hranici,ale je pro mne novinka,že se objevovali i na Pelhřimovsku,Jindřichohradecku a Třeboňsku.Musím si tu diplomku dobře přečíst.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12959
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8898 Nový příspěvek od Čárls »

JJ ono většinou v těch diplomkách se nelže jak ti co to podávají jinak Jěště myslel jsem to tak že přelítaval tam co je hladina částečně hranici jen sem to tak usuzoval z mapy nikdá sem tam nebyl ale snad to teď v duchodu vyjde v létě chci se hlavně podívat tam co jsem sloužil k Chebu a položit kytku kamarádovi co rukoval o pul roku dřív zastřelen ze zálohy narušitelem má pomník na Svatým kříži
střelil ho tenkrát vojcl co zdrh ze stráže se sapikem a vostrejma Bohužel psovodi jsou dřív napřed před hlídkou aon místo aby to vzdal vzal to ze zalohy z krytu Ono tenkrát tamtomu prostě šiblo velitel ho posla na hlídku i když ukazoval dopis že dostal kopačky to se ani u bigošů nesmělo No a on prostě šel zmařený dva životy po kamarádovi zustala žena a děcko zk... doba
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8899 Nový příspěvek od ota »

Dneska jsem konečně dokutil drapák s rotátorem na minbagr. Včera mi přišly rychlospojky objednaný z netu. Tak jsem dneska na půdě vyhrabal 4 hadice. Nakutil hydrauliku dohromady. Zkrátil kabel co jde k rotátoru vlastní výroby a pozapojoval zásuvku a nasadil ovládání drapáku na páku. Vše sedlo jako prdel na hrnec. Ten ovladač musím ještě trochu zazaretovat, má snahu se trochu pootáčet. No vlastně takovej doma dělanej Joistyk elektrickej 12V. :smich: Hurá celej v euforii jsem donesl druhou baterku, startovací kabely a natočil Kubotu. Poklidil kabely, zašoupnul baterku do kastlíku. Rotátor točí, paráda. Vezmu za páku přídavného okruhu co ovládá kleště a už to valilo! Olej z pístnice drapáku! Kurva hajzle, však jsem kdysi asi před 5 lety nakutil fungláče gumky do té pístnice. Mimo to mi ještě tekla jedna hadice za šroubením podle nalisování do hadice. ,,Nová" hadice z půdy, však tam jsou přez bidlo jen pár desetiletí a samo sebou už všechny někde makaly. Taková ,,vyzkoušená" letama ověřená hadice si tam odpočívala a teď si teče!! Znovu jsem tedy navštívil skladiště hadic a vyměnil za ,,lepší" kus. Sice vzhledově se moc neliší od hadice vysavače na první pohled! :vysmech: Trošku časem popraskaná. Ale ten píst Dunaj hotovej! Hned jsem to tedy rozebral. Uvnitř dvě manžety co jsou v hlavě pístu. Obě mažety modré a sežrané na sračku. To jsem ještě neviděl, aby za tak málo roků byly takhle sežraný manžety. Uplně se rosypaly. Vše jsem rozebral, vyndal a myslím že zítra sjedu do města koupit nové. Ale ty modrý už nechci. Všechny ostatní původní jsou černý a jsou netknutý. No jestli by je sežral olej? To se mi nezdá. No co už, koupím nové a nasadím a snad si zítra udělám ,,fajfku" a minibagr je připraven na návštěvu lesního porostu. Kdež jsem se byl dneska s Axisem podívat a zatím netuším, jak tam dostanu traktor s mnibagrem a jak překonám tu bažinu co tam je po vyvážečce. Jiná cesta tam bohužel nevede. Jedině složit bagr před bažinou a pokusit se to po kraji objet. Přez ten močál ten bagr na vlečce nedostanu nikam. To tam utopím všechny strojky co mám na dvorku, než bych ho tam dostal. :(
Takže příjemně strávený den dovolený. Zítra asi další den dovolený na obzoru. Myslím, že to dám v klidu do pátku. To už přijde na řadu špalíkovač. Postupně na něm taky kutím. Teď jsem nalil olej do převodovky, kterou jsem tuhle zavařil, bo byla prasklá. No opět ,,nová" převodovka. :vysmech: Však stála 200 Kč! V kovošrotě. Aly byl to trochu ,,Trojskej kůň"! Nevšimnul jsem si pod nánosem betonu a šmíru té praskliny, kterou už někdo opravoval. Tak uvidím, dám pod převodovku pekáč a když bude ráno olej v pekáči, musím to nějak vymyslet. Jak jsem byl na půdě objevil jsem tam jakési jekly na rám špalíkovače. Vůbec mi vypadlo z hlavy, na co jsem ty jekly kdysi dovezl. Možná jen tak, že byly po ruce. Abych si nezdělal nějakej ,,zapomenutej" projekt! To by bylo průser u mě! :prace: :typek:

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8900 Nový příspěvek od Pavel »

tak dneska mam parte v kasliku zemrel kluk ze vsi 53 let vybornej soustruznik a frezar

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12959
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8901 Nový příspěvek od Čárls »

Tak mladej :( :'( upřimnou soustrast
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8902 Nový příspěvek od Pavel »

tak hned ves vedle ma taky ptaci kripku

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14515
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8903 Nový příspěvek od DanculSK »

:zapomel:
Tento týždeň som strávil 81 hodín
:pistol:
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8904 Nový příspěvek od ota »

Dane a kde a jak Jsi ,,strávil 81 hodin"? Ty jseš jak ten Ota z vesničky střediskoví. Jedem autem a u Berouna řekne ,,Beroun"! Zase ta Tvoje věta holá! :vysmech:

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7804
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8905 Nový příspěvek od Chose11 »

Které hodiny jsi trávil? Pendlovky, kyvadlové, natahovacím nebo na baterky? :D
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8906 Nový příspěvek od ota »

Tyjo 81 hodin ty jsem naposledy viděl tuhle ve filmu ,,všichni dobří rodáci". Menšík ( kradák, Jožka s piřkem ) měl doma v dílně toliko hodin všude dokola. :D

Joe66
Příspěvky: 1502
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8907 Nový příspěvek od Joe66 »

Dan makal v praci :typek: :vysmech: Co ti nedaju spat na tej vratnici ci kde to makas ? :-/ Alebo si spehoval opalenych ci.g.a.n.sk.ych makacov a slintal nad tym zelezom co vraj rozoberaju :smich: Si sa s nimi mohol dohodnut na neakom zeleze :)

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8908 Nový příspěvek od vitex »

Podle Danových příspěvků už dávno nerobí vrátnika.

Joe66
Příspěvky: 1502
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8909 Nový příspěvek od Joe66 »

Ho povysili ? :-/

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8910 Nový příspěvek od vitex »

Jo,na údržbu.Nebo správa budov.Nevím jak je to po slovensky.

Odpovědět

Zpět na „Putyka“