co sa vam zleho dneska pritrafilo

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13114
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8401 Nový příspěvek od Čárls »

I dcerka a jeji partner pře cca6 lety zažili jedno a to samý u kina ve Dvoře taky si nechal zapnutý světla Musel sem vytáhnout souseda a zajet tam kvuli nastartování :-/
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

duchodce
Příspěvky: 4451
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8402 Nový příspěvek od duchodce »

Ještě k té nemocnici - k dědkovi "v kamrlíku" jsem se již neodvážil. Mám totiž průkazku ZTP a tudíž sem tam mohu zaparkovat kde ostatní "jakoby" nesmějí - běžně tam ale na vyhrazených parkovištích pro invalidy lidé v autech za milion a víc parkují - je to nevymahatelné. Zrovna tak v nemocnicích - bývá parkování zadarmo. Problém je ,že je to v každé jinak. Tady v Jičíně si odebereš lístek , který ti při odjezdu asi na 3 místech protáhne obsluha čtečkou /při kontrole průkazky/ a brána již tě pozná /načte si SPZ/ a pustí tě ven. V Hradci je tam sice na bráně nějaké poučení ale za jízdy to nepřečteš a zastavit s frontou aut za zády jsem si netroufl - předpoklad jako v Jičíně - stejný system placení atd. Když jsem odjížděl tak jsem vyrazil k "dědkovi v kamrlíku" a dostal jsem čočku ,že neumím číst a že ho nezajímá nějaký Jičín ,tady že stačí zamávat průkazkou a on mě pustí. No a co s tím nyní má dělat. Sebral jsem se ,že se kvůli 60 Kč nenechám buzerovat a šel jsem pryč. Počkejte - řekněte mě SPZ a něco s tím lístkem provedl - a teď mě ukažte tu průkazku a já vás pustím. Takže v jakoukoliv ochotu bych od něj nečekal a po případném sdělení ,že "není informační kancelář" bych ho poslal do pr..ele, ale nechtěl jsem si kazit náladu. Vyšetření totiž dopadlo líp než jsem čekal - dopadlo dobře dostal jsem povolení asi na půl roku ,že tu na světě ještě můžu otravovat. To bylo před tím ,než jsem zjistil ,že neodjedu.
Co se týče ostatní pomoci ,ono možná že by se sem tam někdo našel kdo by byl ochoten pomoci ,ale lidé bojí se o auto aby se mu s ním něco nestalo , těžko to laikovi vysvětlovat ......No známého "traktoristu" v H.K. nemám ,já vůbec osobně lidi z fora - kromě asi dvou - neznám. A ono by to bylo stejně problém ,bylo to dopoledne.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Fizz
Příspěvky: 7936
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8403 Nový příspěvek od Fizz »

To by ti vyřešila nějaká powerbanka.

U mě drží pri životě spoustu baterek co uz by jinak byly ve sběrňáku.

Už se to tu řešilo.

Ja mam toto:

https://www.autoprofi.cz/35943g2-starto ... C4QAvD_BwE

Z co se vám zlého pritrafilo prostě zmizí jeden typ příhod. Tuhle se mi srala podivne baterka na náklaďáku, 3x nastartjues, pak párkrát né, pak zas jo. Nebyl čas to řešit startoval jsem s tím snad 50x.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Tomas6
Příspěvky: 5376
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8404 Nový příspěvek od Tomas6 »

Tak před chvílí doletěla manželka že nepere pračka. První ohledání- fíčko venku. A stačilo ji zapojit do zásuvky a hned vyletělo. Tak jsem to rozdekloval odpojil těleso a už nevypadávalo. Takže těleso asi ko. No musel jsem ho připojit a odpojit z něj žlutozelený drát abych ji alespoň vypustil. Jinak s odpojeným tělesem šla sice zapnout, ale program žádný spustit nešel.
Těleso se naštěstí dá koupit. 1000kč. No co se dá dělat. Ale co horšího jsem zjistil, tak nějaká výměna ložisek nebo tak něco. Ani omylem. Vše jeden blok, vana s bubnem uložením bubnu, prostě se vším. Kreténi :vztek:
No doteď prala 5 let, když by ještě aspoň dva tři roky vydržela.. Nějaké AEG, levná zrovna nebyla, ale drahá asi taky moc ne když se začíná s.at.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20833
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8405 Nový příspěvek od ota »

To Tomas6 mám doma 3 pračky. Když se ta co je v koupelně posere, vezmu druhou a pere druhá. Tu první rozkutím a případně opravím. Na některé pračky se dá koupit dost náhradních věcí. Je třeba hledat. Bo jsou tam rozdíly v tisícovkách. Třetí pračka je od souseda za čokoládu. On občas nějakému známému opravuje pračku. A sem tam mu někdo tu svojí ,,rozbitou" dá. Já mám od něj Whirpulku která prala asi 4 roky a pak se pani zdálo že hučí, tak koupila novou a tuhle chtěla vyhodit. Zapnul jsem ji a šepot květin! Soused má známího ve sběráku a když někdo přiveze pěknou pračku, dá ji stranou a nechá ji sousedovi. Třeba za flašku. Ono v Práglu mění třeba pračku kvůli tomu, že ji mají už tři roky a zdá se jim stará.
Kdysi jsem byl v servisu u pračky mi prasknul řemen. Prodavač ,,neopravitelné, kupte novou"! Cože kvůli řemenu? A hned mi začal ukazovat v řadě nové pračky. Nakonec jsem řemen sehnal v druhém servisu. Objednali ho a za 3 dny byl tam. Nasadil a pračka prala ještě 6 let.

Tomas6
Příspěvky: 5376
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8406 Nový příspěvek od Tomas6 »

No já bohužel nemám souseda s kamarádem ve šrotě. A tady u nás se věci vyhazují až když opravdu nejdou opravit. Co já se staré pračky (bokem plněná romo) naspravoval. Ale tam byly běžné ložiska a běžné gufera, celá pračka šla jednoduše rozebrat. Tady je to všechno zatavené v plastu. Naštěstí to těleso vyměnit a koupit jde.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

fikejz
Příspěvky: 6106
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8407 Nový příspěvek od fikejz »

I u toho plastu jdou ložiska vyměnit. Musí se ovšem rozříznout a pak zase svařit buben. Nevím jak dnes, ale dřív to dělali někde u Ostravy - jediná firma v republice.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Joe66
Příspěvky: 1523
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8408 Nový příspěvek od Joe66 »

Duchodce za tu cenu co si zaplatil tej sluzbe s nastartovanim by som si objednal taxik do tesca a kupil druhu baterku a naspat taxik s baterkou na parkovisko :smich: :D

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8409 Nový příspěvek od Shrek »

Sucha hlina, hodne velkej vitr, dest, idealni kombinace...
Obrázek
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20833
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8410 Nový příspěvek od ota »

Shreku tedy když o bagru je řeč. Tak já včera trochu kutil tu mojí Kubotu. Že si vytáhnu kablik z palubky dopředu na kabinku abych mohl napojit kablik rotátoru na drapák co jsem si vykutil. Šťourám se v té Japonské boudičce. To by nebyla Tvoje velikost! :D Málem jsem měl chutě vyndat sedačku a nádrž na naftu, abych se tam vešel. Nakonec že kablik protahnu od palubky vnitřkem a venku vypiluju švestkovou díru pro ten šroubovací konektor. A v cestě kastlik baterky. Trochu jsem s ním začal cvičit a padala rez. Nakonec jsem vyšrouboval asi 6 šroubů co ho drží v bagru a kastlík nymordoval pomocí pajsru ven. Trochu je pohnilej. Ale velká výhoda, přístup k protažení kablíku teď parádní. Asi ten kastlik snědla ta Irská sůl, odkud Kubota pochází. Trochu plechu, trochu karbika a kousek cočka. A nakonec škopek barvy a štětka a bude kastlik jako fík. O kousínek ho udělám nižší, abych se s ním tolik nezlobil, až ho tam budu vracet.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3418
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8411 Nový příspěvek od jenicek »

Houno sůl, někomu tam vych*ala baterka. :rohy:

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20833
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8412 Nový příspěvek od ota »

To by ta baterka musela mít aspoň 200l elektrolitu. Boudička co je z plechu je celá pohnilá. Ale třeba trubky hydrauliky jsou ještě v krásné lesklé barvě i pod tou dírou kastlíku. Ono když jsem byl bagr tenkrát obhlídnout tak jsem se s prodejcem domluvil, že tu boudu očistí a natře. Bo kdybych to přivezl tak jak byl, manželja by asi vytáhla váleček na nudle a dostal bych s ním. Bylo to takové ,,patinové". Ale samozřejmě následek šplíchání elektrolitu je znatelnej víc než jinde. Jo ta baterka je ještě furt ta co jsem to s ní koupil. A z boku na ní píšou 2011. Ale já ji mám zatim jen 5 let doma s bagrem. Když dlouho nebagruju musím nabít a stačí to. Ten 2 váleček to nadrnkne na cuk. Uvidím, co s ní bude dělat ten můj experimentální rotátor, poháněnej 12V bateriovou vrtačkou. :vysmech:

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8413 Nový příspěvek od vitex »

To není rez,to je vobyčejnej červotoč. :smich:

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2592
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8414 Nový příspěvek od murár »

Ja som tak kúpil baterku pred 20 rokmi v jednom markete. Do Š. Forman som kúpil 55A baterku ale po 2 rokoch som ju vyhodil! :D V lete pohoda ale v zime ak mi Forman nenaštartoval na prvé otočenie kľúčika tak na druhé otočenie už baterka nevládala. :tyty:

Joe66
Příspěvky: 1523
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8415 Nový příspěvek od Joe66 »

Neviem ako to robi napriklad teraz tesco. Ale par rokov dozadu ked si doniesol zlu baterku tak alebo vratili peniaze alebo sa opytali ci chces druhu baterku. Ze pohoda. Kdezto v mototechne v kamennom obchode som uz reklamoval baterku a cakal som na reklamaciu skoro mesiac a nakoniec reklamacia neuznana :typek:

Odpovědět

Zpět na „Putyka“