co sa vam zleho dneska pritrafilo

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
malotraktor
Příspěvky: 2071
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#10036 Nový příspěvek od malotraktor »

Zažil jsem to opačně. Otcův kamarád si u nás půjčil velkou letlampu, dlouho nic a pak si ji přišel půjčit znova. Podobně to bylo s míchačkou cestovala i po okolních obcích tak jsme ani nevěděli kde zrovna je. Občas někdo dokonce přišel otce sprdnout že si ji přivezl na stavbu a není u ní kabel. Vrchol byl když chtěl někdo abysme nechali převinout motor. Dovlekl jsem ji domů, rozřezal a šla do kovošrotu.
Nevěř všemu co si myslíš

hobr
Příspěvky: 3902
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#10037 Nový příspěvek od hobr »

S míchačkou mám také zkušenost - na stavbu jsem měl půjčenou od strýce mé ženy. Byla na 4 kolečka (fúriky). Delší dobu podivně vrzala. Míchám beton, už chci vyklopit a buben se najednou kutálí po zemi pryč. Upadlo to mezi nábojem a přírubou. Po opravě sloužila dál - stále "žije". Tenkrát nebyl problém nechat udělat nové věci - známých bylo hodně, materiál nebyl problém...
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20908
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#10038 Nový příspěvek od ota »

Kluci mnohokrát jsem půjčil věc. Někdy kámošovi a vrátí dalo by se říct v lepším stavu než při půjčení.
Ale vrchol byl známému jsem půjčil stříkací pistoly na fasádní barvu. Kdysi mi ji dal lakýra a já ji celou vyčistil, přetěsnil a opravil. Nastříkal jsem si barák garáže i druhej barák. Přišel známej a půjč. Asi za rok si povídám kurva že mi ji nevrátil? A on ale já jsem ti ji dávno vrátil. Prohledal jsem kde co. Taková pistole na fasádu s nádobou na 5l barvy to není jehla. Hledám znovu a nic. Vrchol všeho, za rok přišel a hele půjč mi pistoly na fasádu! No ale máš ji ty! A on tak to teda nemám, já ji vrátil!
O štípačce za traktor to jsem tu už psal. Kámoš si půjčil a když ji konečně ve sněhu dovezl povídá ,,teče ti rozvaděč, asi by jsi ho měl přetěsnit!" Přetěsnil a tekl dál. Musel jsem ho vyměnit. Podruhý že teče ti pístnice. Rozeberu a v pístnici kolomaz. Ptám se ,,co máš v traktoru za olej? No přeci starej vyjeťák, to stačí". Přetěsnil jsem pístnici a přišel švagr. Půjč. Tak jsem půjčil. Přivezl ji když měl hotovo a ,,na klínu se ti chytá vlakna ze dřeva." Koukám na to a on posekal klín sekerou. Jak dosekával nedoštípnuté dřeva. Stál u ní z druhé strany. A sekerou proti klínu. No nic postavil jsem štípačku nastojáka, navařil tvrdokovem znovu klín. Vybrousil poté vyfotil a večer na bazoš. V týdnu si přijel pán naložil, zaplatil a byl pokoj. Potom všichni fňukali, proč jsi prodal! Udělal jsem si novou a na elektriku a tu už nikomu nepujčuju a ani nepůjčím. Byly tendence ,,půjč" ne ne tohle už nepujčuju.

Tomas6
Příspěvky: 5421
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#10039 Nový příspěvek od Tomas6 »

Jo a úplně nejlepší jsou ti co chcou půjčit, abys mu to pomalu dovezl pod nos a když už to nepotřebuje aby sis pro to přijel. Já mám takového strýčka. Nemůžu ho poslat tam kam slunce nesvítí, když potřebuju bagřík, nebo náklaďáček tak vždycky vyjde vstříc, ale mu něco půjčit je vyloženě za trest. Kolikrát po čase zjistím až když mu třeba opravuju auto, že v něm má moje nářadí. Toť stahovák na ložiska. Hergot kde se tu vzal. No víš před třema měsícema jsem byl u vás když jsi nebyl doma a táta mi ho půjčil. Ale když už jsi ho našel, tak si ho vem no.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7921
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#10040 Nový příspěvek od Chose11 »

To jste mi připomněli že jsem před rokem půjčil tady ve vesnici dvě kostky lešení a podlážky a ještě jsem mu je na rychlo na vozíku vezl, tak si to asi budu muset i odvézt stejným způsobem.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14755
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#10041 Nový příspěvek od DanculSK »

:friends:
Chose, ešte aby bolo to lešenie....
:zapomel:
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

boleslav
Příspěvky: 41
Registrován: úte led 30, 2024 6:04 pm
Bydliště: HOŘICE

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#10042 Nový příspěvek od boleslav »

Ty jsi pujčil před rokem já před 20 to jsem byl u lesů ještě jako zaměstnanec něco jsme dělali v bažantnici nějaké voliéry lesy měly velký hovno,tak jsem přivezl z domu lešeninové výsuvné kozy a ty tam potom zůstaly a udělali si z toho podium na nádrž s vodou na napáječky tak jsem si naně vzpoměl volám hajnému a ten se přiznal ,že je má doma tak jsem si pro ně musel po 20 letech zase zajet odvest jo dal mě láhev vína.

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3121
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#10043 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Mne nič.... teda skoro.
Ale dcérka (včera 19 rokov) dnes oslava... si zlomila nohu. O tva týždne maturita, o 21.00 sme prišli z pohotovosti zo sádrou :(. Nadšená z toho fakt nie je :'(
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8607
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#10044 Nový příspěvek od bourač »

přiznejte se - komu jsem tady před 10 lety půjčil dvě hydraulický panenky? Už bys je fakt mohl vrátit.
Dobrovolně! Až si vzpomenu komu to bylo znectím tě tady!! :box:
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Irčan
Příspěvky: 2447
Registrován: stř zář 28, 2011 8:55 pm
Bydliště: Boskovice

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#10045 Nový příspěvek od Irčan »

Ceterum autem censeo EU esse delendam.
„Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat.“ — Benjamin Franklin

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14755
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#10046 Nový příspěvek od DanculSK »

....ja zasa nemôžem akosi spať...
Mám nejak rozhadzaný biorytmus
:-/
Je to v :zadek:
Či to robia te lieky, či kie ďas....
Doprdele, skoro pol druhej...
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

malotraktor
Příspěvky: 2071
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#10047 Nový příspěvek od malotraktor »

Ursus 73 píše: sob dub 13, 2024 10:30 pm Mne nič.... teda skoro.
Ale dcérka (včera 19 rokov) dnes oslava... si zlomila nohu. O tva týždne maturita, o 21.00 sme prišli z pohotovosti zo sádrou :(. Nadšená z toho fakt nie je :'(
Maturoval jsem před jedna padesáti lety. Takže nevím jak teď, ale tehdy při tom nebyly nohy potřeba. Snad jedině kdyby maturovala z tělocviku.
Nevěř všemu co si myslíš

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14755
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#10048 Nový příspěvek od DanculSK »

Malo traktor
Ono a vianočný večierok?
:red:
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9531
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#10049 Nový příspěvek od Atlan »

Tak som si znicil polotovar, som si to podlozil aby to bolo rovno. A neuvedomil si ze tym padom to bude drzat len na hrane zavitu. Drobotina 9mm dlha, zavit na tom o priemere 12mm. Nastavovacia skrutka expanzneho ventilu klimatizacie.

Treba do toho dieru o spravnej hlbke, a z druhej strany 6hran otvor na imbus.

Tak ze mozem ist spat na sustruh a vytocit to znova, urobim nejake puzdro aby ti islo chytit, ked budem frezovat.
Obrázek
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20908
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#10050 Nový příspěvek od ota »

Atlán nemáš třeba očko s tím závitem? Upínám tyhle věci do očka. Když je to jen jeden kus, nemá cenu na to dělat upínací kus. Jinak teď jsem točil 300 ks dvouniplů upravy vrtání díry s rovným čelem, zápich. Ptal se mě kolega jak to že to jde a nepomačkal jsem to, ani závit. No to je moje nouhau a to ti vyprávět nebudu. Oni by pak okopírovali a už by si to dělali sami. Prej je to problémové obrábění. No myslím, že tam problém vubec není. Jen je potřeba u toho trochu přemýšlet.
Tak Atlane trochu u toho přemýšlej. Je to jednoduché. Jen nějaký nápad. Za závit upínat takovej pidižvík je jasný, že to neobstojí. Ani bych se o to nepokoušel.
Teď dělám 60 ks spešl podkov na šroubové kompresory. Síla 90 mm placičky je 4,4 mm +0,03 mm a poté se rozfrézuje 30 mm drážkou. Jim to frézka měla snahu ohnout při frézování. Znovu jsem zapojil šedé buňky mozkové a jde to jako hutě naplno vzít frézou a pak rozjet na požadovanýyh 30 mm. Všechny průměry jsou na mikormetr. Asi 3 míry. Ve stovkách. Některé se stáhnou některé roztáhnou po rozfrézování. No na dodtžení přesné míry stačí mikrometr, plastová palička a klempířské široké kleště. Nevrátilo se mi ani jedno kolečko zatím. 8) Netřeba žádnou spešl výrobu s tím. Malenko prosté kovařiny a stovky těšte se! :smich:

Odpovědět

Zpět na „Putyka“