co sa vam zleho dneska pritrafilo

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
mufik
Příspěvky: 1583
Registrován: pát pro 04, 2009 6:19 pm
Bydliště: Vsetín

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7096 Nový příspěvek od mufik »

Teď jsem dokončil výměnu vestavné myčky doma, tak jsem se už K..... dlouho nenasral. Která P... toto mohla vymyslet, tu montáž čelní desky. Wirpůl.
Není problém to vymyslet složitě,ale jednoduše./Kalašnikov/

FSDN
Příspěvky: 196
Registrován: sob led 18, 2014 8:37 pm
Bydliště: Kolín

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7097 Nový příspěvek od FSDN »

Nemá cenu vůbec řešit kolik je sazba za kWh , já vždy hodím do kalkulačky celkovou částku a vydělím spotřebou a porovnám s předcházejícím rokem. Alenka nám může odpustit DPH na elektřinu max. na dva měsíce. Pan Stanjura to určitě rychle zařídí. A když ne tak to dopadne jako se snížením spotřební daně u nafty kdy na tom vydělávají jen čerpadláři a zase se bude příležitost zvýšit distribuci nebo zelenou energii. ČEPS hodně investuje do stabilizace sítě a ČEZ hodně síťuje takže to někdo zaplatit musí. A až se začnou stavět další JE tak je bude muset někdo zaplatit a to nemluvím o tom že už naše vláda z neznalosti nevratně odsouhlasila green deal https://www.mzp.cz/cz/zelena_dohoda_prohlaseni

Sadra17
Příspěvky: 6077
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7098 Nový příspěvek od Sadra17 »

Britt píše: sob pro 04, 2021 5:47 pm Distribuce se bude zdražovat těm, co nemají fixovanou cenu. Tak mi to říkali, když jsem byl přepisovat odběratele.
distribuce je regulovaná státem, tam se moc nezdraží :'( kdežto silová část se zdražuje dost, nám ted na 3700VT a cca 2800NT za MWH
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
drtikol
Příspěvky: 1397
Registrován: úte zář 25, 2007 1:25 pm
Bydliště: Františkovy Lázně

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7099 Nový příspěvek od drtikol »

Ahoj, včera při pití kávy po obědě a čtení zdejších příspěvků, jsem zaslechl na chodbě nějaké zvláštní zvuky a on to vydával radiátor, tak si říkám asi se zavzdušnil, povolím odvzdušňovák a z něj pára, ale jakou dobu, tak letím ke kotli a ten řval, teplota skoro 120°C, tlak 3 atm., letím do tech. místnosti, kde máme ještě plyn. kotel a tam pára, že nebylo vidět na krok a vody na zemi snad cenťák, letěl jsem zase nahoru odvzdušnit abych srazil tlak a vzít si boty, pak zase dolu otevřít radiátory ve vedlejší dílně, abych trošku zchladil systém, ale ani po chvíli se nic nedělo, teplota pořád vysoká a radiátory pořád studený, tak jsem vyhrabal před hodinou nalořenej kotel, protože mi bylo jasný, že čerpadlo je v háji, po asi 3/4 hodině začala teplota pomaloučku klesat a nahoře už přetejkal kýbl na kterej jsem zapomněl, mezitím přijel syn z práce, tak hlídal a já pojedu koupit nové čerpadlo, jenže i přesto, že ještě večer auto jelo, tak zrovna teď odešla baterka, pak jsme zjistili, že u plyn. kotle odfoukl pojišťovák přímo do elektroniky, takže se vůbec ničím netopí a nemáme ani teplou vodu, dneska od rána kolem toho lítám,dva 28 let starý radiátory to nevydrželi, nějaký šroubovaný spoje kapou a příčina byla zřejmě nefunkční nebo zaseklý bazmeg co otvírá nebo zavírá přívod vzduchu do kotle a tím se přehřál a čerpadla přestala pracovat .

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12961
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7100 Nový příspěvek od Čárls »

Tak to tě lituji tohle znám moc dobře když sme měli ještě kotel na uhlí v bytovce Ten zk..... mertlík sem nakonec vyhodil uplně a misto něj dal elektromagnet z ještěrky trafo a dozadu termostat z bojleru dlouho byl pak klid až zavedli plyn přešel sem na topení plynem a nakonec skončil a topím jen krbovkama teplovzduch Když je moc zima přitopím plynem
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7101 Nový příspěvek od Pavel »

proto je ucerpadla obtokova smycka

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12961
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7102 Nový příspěvek od Čárls »

Já to měl samotíž a tem mertlík byl přes převod pokud zustal viset přetopil sem kotel a expanz v koupelně (Otevřená ) bylo vymalováno já potřeboval kotel max 6 Kw ale ty se za bolševika nedělali nejmenší byl 10 Kw takž byli furt problémy ať s přetopením nebo s e zadechtovaným komínem :-/
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7103 Nový příspěvek od bourač »

přijmi drtikole mojí účast, nikdy se nic nepodělá když je zařízení vypnuté.
Vždycky se všechno vysere (vercajk) v polovině práce. Kotel klekne v zimě (nikdy v létě).
No buď rád že není -20°C. ;-)
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20654
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7104 Nový příspěvek od ota »

Manželka včera večer přišla za mnou do fabryky a prej krbovka je nějak divná, pojď se na to podívat. Tak jdu. A koukám z vrchu se prolomila ta deska toho vermakulitu, či jak se to jmenuje. Samozřejmě prej samo! Tak jsme tak nějak dotopili večer. Je to vlastně vrch komory a přepážka před komínem. Dneska jsem to vyšacoval a vzal dvě ůčka a nasadil na ten zlomenej kus. Vzal jsem jakousi spárovací hmotu, namíchal s vodu a pomastil ty půlky a slepil k sobě. Pak přez tu prasklinu udělal záplatu. A tradá s tím do vložky. Samo nešlo to tam vrátit. Ne a n to tam dostat. Tak jsem rozebeal ještě stěny. Pak jsem tam ten vršek dostal. Naskládal boky naspátek. Odpoledne se zatopilo a drží to. Jen se zmenšila ta škvíra pro kouř. Ale nekouří to, maká to dobře. Odpoledne jsem jel k holičce tak jsem koupil celou desku toho vermakulitu a bude v rezervě. Do budoucna to musím celé znovu vyvložkovat
Ty stěny jsou vyšusovaný dole tak 1 cm síla. Třeba to vydrží topnou sezonu.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12961
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7105 Nový příspěvek od Čárls »

Tohle znám u těch co sem měl dřív max 2 roky a vyzdívka v háji nakonec sem koupil šamotový desky a udělal boky aj dno ze šamotu a vršek zas z vermikulitu stejně nevydržela :-/
Teď mám od ABX Pori 4671-7 a vypadá to velmi dobře ani prasklinka ani lupaneček taky vše vermikulit ale vyzdívku po novým roce objednám novou a uložím na půdě pro strýčka příhodu kdyby náhodou Až ji budeš dělat dělej ji dvojmo jednu do zásoby ale jak vím co je v zásobě to se neposere 8)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20654
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7106 Nový příspěvek od ota »

Nemá cenu to skladovat. Mám tuhle vložku dobře 15 a víc roků a myslím že jsem dělal jednou záda. Jinak vše původní. A ty záda ještě proto, protože manželka vybírala popel lopatkou od krbu, ocelovou. A vždycky ji po roštu strčila dozadu a narazila do těch zad. Až ta jedna deska praskla. Tak jsem ji měnil. Myslím že tam včera dala velikej špalek a on ji padal na dvířka. Tak ho tam tím háčkem co máme naládovala dozadu. A asi to prasklo. Ta horní deska když se tam položí v předu není skoro místo. Přišel jsem dom v komoře špalek až nahoru. Jinak ta horní deska neměla aní škrádaneček. Ani náznak že by se nějak drolila. Asi tak, je to nejmíň piničená deska v komoře. Ty boční jsou dole vyšusovany tím jak se tam strká dřevo. Nebo vymetá popel. V dilně mám klasickej těžkej šamot a ten je popraskanej. Ale není vyšusovanej jak tohle. Tam mi zase ale kape výměník. O víkendu jsem napustil na 1,6 a dneska ráno 0,2. Nikde nic, jen ráno kapka na výměníku. Vůbec nikde ani mokrej flíček. Asi když se to ohřeje, odpařuje se to rovnou. No uvidím, třeba to vydrží. Nebo to budu muset opravit. Výhoda je, že mám kamna na hadicích připojený k rozvodu. Můžu je odstrčit od komína a vyndat vložku bez vypouštění vody z výměníku. Hned za hadicema mám ventyly pro uzavření. Abych nemusel vypouštět moc vody ze systemu.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12961
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7107 Nový příspěvek od Čárls »

Tak to jo to pak nemá cenu Já měl 1 krbáče taky od ABX a vydrželi 14 let Kdybych tenkrát nezapoměl zavřít popelníkcož byl zaroveň spodní vzduch a nepřetopil je tak byli dodnes No má je nyní kamoš opravený v dílně a topí s nima opravil je akorád už je to moc vidět že jsou opravovaný
Na dno ohniště se vyplatí dát šamot a zbytek vermikulit Tak to bylo na těch 1 krbovkách co sem měl a je tam vše původní taky 8)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

hobr
Příspěvky: 3814
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7108 Nový příspěvek od hobr »

Včera odpoledne jsem nebyl doma. Soudružka manželka zatápěla, nechala pootevřená dvířka na kotli. Naštěstí zapomněla přiložit, tak kotel byl "jen" na 90ti stupních... S tou bábou je trápení. Ale vařit umí perfektně!
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Sadra17
Příspěvky: 6077
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7109 Nový příspěvek od Sadra17 »

Umí perfektně :vysmech: :vysmech: skoro i ten kotel uvařila :vysmech: :vysmech: :vysmech:
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#7110 Nový příspěvek od bourač »

:D :D Sadra17 8) někteří chlapi maj babu která neumí ani zavřít dvírka ani uvařit jídlo :-/
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Odpovědět

Zpět na „Putyka“