co sa vam zleho dneska pritrafilo

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8572
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#9061 Nový příspěvek od bourač »

seš eskymák jóó? Tady všude mínus 5°C a ty si pouštíš klimatizaci poněvadž ti je vedro... :smich:
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14659
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#9062 Nový příspěvek od DanculSK »

No ešte včera, ako som šiel na nočnú...

Obrázek

Vychádzam z dvora, a zrazu začalo divne triasť auto
Rozbehnem sa,a auto nedalo viac ako 2000 otáčok
:zapomel:
Otočiť sa a domov pre druhé,
Ešte že brácho doma...
Po konzultácii z automechanikom,
Cievka, sviečka, alebo piest :pistol:
Tak dneska, reku skontrolujeme sviečky, a hneď prvá cievka v :zadek:
Tak som nebol do najbližšej mototechny
A auto slape jak za mlada.
Ono to muselo byť načate dlhšie,
Je to živšie...
Ešte že len taká prkotina, ale zasa sviečky by boli lacnejšie :red:
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#9063 Nový příspěvek od vitex »

Nemáte si kupovat tak drahý auta.Mě třeba stačí Trabant i když oprava je dnes taky trošku dražší. :smich:

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#9064 Nový příspěvek od ota »

Víťo Ty a Trabant? A sedíš v něm jak Taklbery ne? Na zadní sedačce! Však ten prostor pro řidiče není nijak velkej i když tu sedačku šoupneš až nakonec té ližinky. No já měl v Trabantu jen sedačku řidiče. Byl to kombík a ten něco převozil! Uplně nejlepší náklad byly zatravňováky ty betonový. Přijel jsem do stavebnin a ptám se majitele ,,kolik ta kostka váží"? A on no jdeme k paletě a uvidíme. Zvedl zatravňovák a no max 15 kg. A kolik jich budeš brát? No když má 15 kg tak jich vezmu dvacet. To trabant dá. A on tak jo já ti budu podávat. Rozrovnal jsem zatravňováky po celé podlaze. Nacpali jsme jich tam dvacet. Já šel k ponku zaplatit. Jdu od pokladny a trabant fakt seděl. No co však to nemůže bejt tak těžký. Sednul jsem a jel. Raději zadem ze města. Jedu do kopce kolem třešňovky a musel jsem dát jedničku abych ten kopec vyjel. Dojel jsem domů, vysoukal jsem dlaždice z auta a vzal jednu na váhu schválně. A měla kolem 30 kg. Příště jsem jich vzal jen deset. Pro jistotu. A ten chlápek co mi pomáhal naložit prej ,,to jsi nějak vyměknul ne, co to že jen deset. Ná dáme jich zase dvacet, ať sem nemusíš tolikrát"! :smich:

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15759
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#9065 Nový příspěvek od oco13 »

Ja som minule odchádzal z firmy a kua silný benzínový smrad :shock: Bleskovo na krajnicu a už som šiel na istotu - prasknutá benzínová hadička. To je asi najčastejšia závada plynových aut. Z 30tich mi praskla asi na 8ich.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#9066 Nový příspěvek od ota »

Oco mě jednou rupla u Peugeota nějaká tlustá hadice. A bylo to, jako když mě drží za nárazník nějakej obr! Jel jsem z firmy a na oblíbeném useku přehledné silnice kudy jezdím a občas rychleji jsem začal předjíždět auto. A najednou jsem myslel že ho nepředjedu, nešlo to. Motor netáhnul. Kouknu do zrcátka, že se zase zařadím spátky za to auto, jesli něco nejede. A za autem černej hulán. No nějak mi to nedošlo. A pak si říkám to hulilo asi mě! Šlápnu na to a rychtyk černo jak za parníkem! No kurva co to je? Zrovna jsem zajel k mechanikovi. A on to se stává, praskne tam hadice a nejede to. Hadice potvorec nedělali ji v replice. Takovej pazgřivec kroucenej a ještě na jednom konci 60 mm a na druhým 50 mm vnitřek. No mechanik objednal a vyměnil ji. Pák to zase jelo jako dráha! 8)

honzauta
Příspěvky: 1250
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:31 pm

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#9067 Nový příspěvek od honzauta »

Ano hadice od turba, u VW transportéra cca 25 cm za 1500 Kč. Drží ji tam taková ségrovka a tam se obvykle poškodí. Mně se to stalo v Německu. Auto ztratilo výkon, mlha za mnou. Tak rychle šup sjed z dálnice na okresku. Tam jsem to odstavil a měl štěstí, že jsem našel kus drátu v příkopu. Přidrátoval jsem to a hurá dál, ještě jsem s tím jezdil takhle měsíc, než jsem překousl cenu nové hadice a vyměnil ji.

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14659
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#9068 Nový příspěvek od DanculSK »

vitex píše: čtv bře 23, 2023 9:25 pm Nemáte si kupovat tak drahý auta.Mě třeba stačí Trabant i když oprava je dnes taky trošku dražší. :smich:
Ale nebolo to zas až tak drahé
30€
A výmena vo vlastnej réžii :red:
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Sadra17
Příspěvky: 6109
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#9069 Nový příspěvek od Sadra17 »

Měnil jsem sporák :'( nejdřív anabáze vybrat ten správný aby měl všechno co si poručili, to samo o sobě trvalo několik hodin- když už to mělo vše tak střední plotýnky který používáme nejvíc byli vzadu což je krajně nepraktický :vztek: nakonec vybráno koupeno sice 9 tisíc ale OK máme ho, no a při připojení měl jinak hadici takže zase cesta do města (20km) pro kus hadice a jako bonus se nám nevejdou plechy na pečení takže nakoupit všechny nový :'( co jsem zatím jen zběžně koukal tak okolo 900 kus :shock:
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8572
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#9070 Nový příspěvek od bourač »

hadice k turbu... no vono je tam prý i 2 Bary tlak. Což při tom průměru hadice je celkem hodně.
Takže zkušený řidič sebou vozí kobercovou pásku, lemovku na koberce.
Páska prasklinu překryje a udrží, akorát se časem odmotává, takže ještě přes ní ocelovou sponku a je to. 8)
Dodavatel hadice (několik set, až tisíc) si může trhnout.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#9071 Nový příspěvek od ota »

Když Bourači já jsem automechanik asi toliko jako farář! Ta moje hadice nevím ani kde je. A myslel jsem si, že ani turbo nemám, nikde jsem ho v motóru neviděl. Asi se mi někam schovalo! Mechanik to vrazí ma zvedák a má tam jinej přístup. A ta moje hadice vede kolem motoru a je tvarovaná podle každé skuliny, výstupku. Takže nějaká kobercovka je asi nesmysl. Hadice stála přez 2000 Kč. Co už myslím že mě už nepraskne a kdyby mechanik dá novou.
Hadici na sání jsem měl omotanou na Trabantovi. Tam byla po ruce. Šla vyndat a nasadit jako nic. Byla prasklá, tak dostala bandáž. Tam to šlo. 8)

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#9072 Nový příspěvek od vitex »

Oto, v trabantu jsem vezl sebe,bábinku a tři dvoumetrákový rozbouraný prasata.A těch 60 kiláku jsme dali.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8572
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#9073 Nový příspěvek od bourač »

tři dvoumetrákový rozbouraný prasata v trabantu?
Jako bývalý chovatel Langrase/Bílý bych řek že jde o chovatelskou latinu :vysmech:
Jedině že by to byl kombík, možná...
ale možná se mýlím, prasata sem choval před 30lety a trabantem jel před 40lety naposled :D
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

*123
Příspěvky: 561
Registrován: pon pro 28, 2020 7:28 pm
Bydliště: čm vysočina

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#9074 Nový příspěvek od *123 »

Proč latina? Píše rozbouraná a jestli bez vnitřností a výtěžnost z živé váhy 70%, tak by mu to dohromady vážilo nějakých 4.5 metráku. 5 metráků cementu jsem v trabantu vezl a ne jednou.
A jestli to byly čtvrtky, tak průměrná váha jedné necelých 40kg, takže ve dvou ani v nakládce a vykládce problém nevidím

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#9075 Nový příspěvek od ota »

Jdu teď po ránu opravovat tu mojí převozní kárku bagru. Tuhle jsem najížděl v lese a po přehoupnutí na předek se kárka opřela o tu původní nožku a ta ulítla jak nic. Plánoval jsem, že uletí bo nebylo možné, aby to ta lepenička na trubce nohy udržela. Ale je to tak, co funguje neřeš. Až to přestane fungovat, pak to řeš. Sice jak ta noha ulítla málem sjel bagrem na oj. Musel jsem se pošťouchnout ramenem a zacouvat a srovnat bagr na vlečce. Sjel kus dopředu a pak trochu hrabal pásama na té podlaze kárky.
Možná zrovna přivařím dozadu ten závěs na zapojování vlečného vozítka, sklápěčky. Dále opravím asi i osvětlení. Předchozí majitel ty světla vymyslel blbě. Když kára kecla na zadek, praskly krytky světel. Nebo když se otevřela zadní sajtna, opřela se o světla. Celé je to v plánu předělat. Ale to až jindy a pořádně. Jen bych to teď trochu poševcoval.
Pak dolít olej do Z 25 do převodovky, aby vyklopil káru až nahoru.
No a vyměním tu tekoucí hadici na kleštích. Neuvěřitelné, ve čtvrtek před obědem jsem objednal dvě hadice a koleno na hydrauliku. Za chvilku odpověď z eshopu obědnávka vyřízena předána přepravci. Druhý den pošťačka s balíkem s hadicema. Paráda dneska je nasadím na bagr. Opravdu rychlé vyřízení zaslání. Je zajímavé že jsem koupil dvě hadice u f Charvát a jedna tam vyšla na 580 Kč. Teď jsem objednal z eshopu od prodejce techniky a přišly mi opět hadice od firmy Charvát stejná délka, stejné šroubení, stejný tlak, akorát žlutý popisek a kus stál 220 Kč.
Čumkarta té původní přilátovené nožky. Divím se, že to vydrželo tak dlouho. Mi jsme ji tedy nepoužívali. Dodělal jsem kus trubky. Je vidět to světlé to byl svár. A pak taková světlá tečka to byl taky hefťík. :smich:

Obrázek

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Putyka“