co sa vam zleho dneska pritrafilo

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8881 Nový příspěvek od duchodce »

No to by museli mít ty haly plynotěsné a udržovat přez filtry /a ty by byly mastné pro takový prostor/ přetlak uvnitř haly .To je problematické kvůli technologii ,odběr vajec , přísun krmení ,ůklid exkrementů. Takhle stačí jedna porucha na odvětrávání nebo špatně seřízení a když je ten vir takhle agresívní je průser za miliony .
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

fikejz
Příspěvky: 5986
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8882 Nový příspěvek od fikejz »

Kdyby byl ten vir tak "strašně agresivní" nebylo by i v přírodě spousty uhynulých ptáků? :-/
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12959
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8883 Nový příspěvek od Čárls »

Na zpěvný tenhle vir neučinkuje teda jeho mutace ale na vodní ano a bohužel i na slepice
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20652
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8884 Nový příspěvek od ota »

To Duchodce koukal jsem chvilku na telku. Ty haly co vyklízejí jsou už moderní. Ono když chceš tohle dělat v takovém méřítku, musíš jít s dobou. Ne jen že jsou v hale ty slepice. Je tam klimatizace, filtry, ochrana aby se dovnitř nedostaly ptáci, nebo i myši. Pro vstup do toho prostoru ke slepicím platí přesně nastavená pravidla. Jinak by to nešlo dělat.
Všechny ty podpůrné systémy jsou násobné. Není to o tom, když vypadne klimatizace vše se zastaví. Naskočí záložní a ta vypadlá se ihned řeší. Když máš halu plnou slepic, nemůžeš si dovolit skomčit na nefunkční vzduchotechnice. Tak to platí i u ostatnich důležitých věcech pro běh. Jednou jsem viděl tu cimru velín a to je jak jaderná elektrárna! Všechno se hlídá sleduje záložní věci které muší fungovat. Jinak to můžeš po první nehodě zavřít.

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8885 Nový příspěvek od duchodce »

Oto já jsem v podobném slepičím podniku chvíli pracoval jako údržba ,takže tohle všecko vím - taky tam hasiči v létě naváželi vodu když se posralo vše co se posrat mohlo . Za dvě hodiny tam slepice leželi s otevřenými zobáky. Odešel jsem protože jsem si nezvykl na pach exkrementů a zacházení se slepicemi.Potom v kravíně mě ten pach a třeba i práce na dopravnících od hnoje nevadila. V další práci jsem práve měl mezi jiným na starosti klimatizaci a přetlak na jedné minihale /zdravotnictví/ a tak moc dobře vím co tohle stojí a jak je to háklivé i třeba na počasí ...
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8886 Nový příspěvek od vitex »

Já tomu už nerozumím.Nestačilo by použít antibiotika místo vybíjení chovů?
https://cs.wikipedia.org/wiki/Pta%C4%8D ... %C5%99ipka

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20652
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8887 Nový příspěvek od ota »

Víťo to máš podobné jako u včel. Včelí mor také lze léčit antibiotiky. Jenže pak antibiotika vlezou do medu. Tady zase do vejec, masa. A pak to sníme a dostaneme ty antibiotika do sebe a nebudeme imuní. U těch včel když si lidi kupují med z Asie, tak některé obsahují antibiotika. Nesmí se to dovážet, ale děje se to stejně. Vše je o penězích.
Myslím, že to je hlavní důvod proč se ta ptačí chřipka takhle antibiotikama u nás neléčí.
Jo u těch včel se taky musí spálit celej včelník komplet sakum prdum. I když to má jen třeba jedno včelstvo. Tak jak u těch slepic, celá hala.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12959
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8888 Nový příspěvek od Čárls »

Prostě jde to ale pak cca 1-2 měsíce musíš všechnu produkci nahazet do spalovny což jen naklady na krmení a obsluhu plus provoz jde do ztrát to ti žádná pojišťovna neuhradí Takle jo
akorád ti to dá na obnovu chovu a u slepic poměrně rychlé

U včel sem teď slyšel o vakcinaci proti moru nějak jen jedním uchem a prý pak je včelstvo odolný zatím je to schválený v americe a snad v brzké době i v EU
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8889 Nový příspěvek od vitex »

Mě samozřejmě zajímají nosnice,ne brojleři.Ty ať klidně vymlátí.U nosnic během léčby stačí likvidovat vejce a ne celý chov,nebo se pletu? :-/

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8890 Nový příspěvek od Atlan »

Ocividne nas chces pripravit o tych par antibiotik co este ako tak funguju ze?

Nema zmysel pchat antibiotika do slepic, pac sa stanucneucine. Podstanejsie je zachranit antibiotikami ludsky zivot ako nejaku slepicu co vyestujes za 6 mesiacov.

Arezistencia bakterii na antibiotkia je velky problem, tak ze pchat ich zvieratam je hazad s mnozstvom ludskych obeti. Bez tak by sa malo s nimi setrit aj u ludi.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

fikejz
Příspěvky: 5986
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8891 Nový příspěvek od fikejz »

A je vůbec potřeba ty nosnice léčit? Kolik by jich na ptačí chřipku pošlo? Jsou na to nějaké studie? Navíc antibiotika na viry nejsou a nefungují na ně.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Slávek55
Příspěvky: 455
Registrován: pon úno 04, 2019 2:31 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8892 Nový příspěvek od Slávek55 »

Já dneska v noci téměř vůbec nespal.Ještě ve 4 hodiny jsem byl vzhůru.A protože se na netu nyní objevují vzpomínky p.Lukavského a p. Švorcové jak se natáčel film Král šumavy,tak se mi to nějak vše honilo hlavou.Nakonec po Štědrém dnu zde i Ota a Čárls vzpoměli na film a jakási nedůvěra zde byla.Předně je třeba říct,že takový hlavní králové šumavy byli dva.Kilian Nowotný a Josef Hasil.V prvním filmu dostal Kilán jenom krátkou roli a v ní ho zastřelil p. Vala.Ve skutečnosti ho nikdy nezastřelili a dožil v Bavorsku.Byl pouze postřelený a dnes je v tomto místě pomník.Krátká role,asi se v ní režisér nechtěl dostat do potíží s tehdejším režimem.Nutno ale říct,že film měl obrovský úspěch.Proč nedali Kiliánovi větší prostor ve filmu.Hlavně byl to Německý občan sloužící v Hitlerově armádě a po válce byl odsunutý do Německa.A že se vracel přez čáru do Čech není divu,nejprve pro majetek,který zde museli zanechat a většinou si zde poschovávali,také pro dobytek,který zde museli nechat a v neposlední řadě i pro lidi,kterým zde hrozil po komunistickém převratu kriminál.A později se to zvrhlo i k pašování amerických agentů CIA do Čech.Znám to tam dobře a často na šumavu jezdím.
To by bylo na dlouhé psaní.Ale píšu to proto,abych vám připoměl třetího a moderního krále šumavy.A budu zvědaví,kolik z vás to zná.Také převáděl lidi za čáru,a to v době největších možných opatření na hranicích,kdy byli všude dráty i z elektřinou a pohraničníků plné lesy,a i města-již od Vimperka.Bylo to v roce 1974- 1975.Tím hrdinou a novým králem šumavy byl americký veterán z větnamské války a pilot vrtulníku Barry Meeker.Dokázal se z vrtulníkem protáhnout těsně nad vrcholky stromů a mezi šumavskými kopci tak,aby ho nezachytil radar.Přistával na druhém břehu Lipenského jezera u Dolní Vltavice,zde nabral lidi a nepozorován odletěl do Bavorska.Kolikrát se mu to podařilo není jasné.O tom se tenkrát nikomu nechtělo mluvit,ale v armádě padali hlavy.
Tak kdo tento příběh zná?

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12959
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8893 Nový příspěvek od Čárls »

Něco málo jsem zaslechl ale zdá se mi to jako utopie To by ti poohraničníci co byli na čáře museli být hluchý slepý
Abych to drobek popsal jak to bylo za mých let co jsem sloužil na čáře zhruba co jeden kilometr byla špačkovna kde se sloužilo ve dne v nocj 24hodin denně přes den na špačkárně hlídka co hlasila každý oblet hranic amikama s helikoptérou v noci se nelétalo ale pokud byl slyšet motor hlasilo se též na rotu běda pokud jedna hlídka nezahlásila a jiná ano
Nesloužil sem u budějický brigády ale na chebský a Horní Hraničná byla pod Zelenou horou kde sloužili i Hláskaři co hlídali vzduch o proti přeletům Takže v klasickým terenu co byl jen tak přelítavat a dostat se bez ujmy zpět přes hranice nesmyslný pokud to nebyl kluzák co není slyšet
Na tomhle úseku co popisuješ to teoreticky mohlo být možné kóta soví vrch https://mapy.cz/zakladni?q=Lipno&source ... 29810&z=13 kde se Lipno dotýká statní hranice a musel by to být docela fofr přelítnout nabrat lidi a rychle se vrátit zpět dřív než se rozeběhne akce aby jej mohli sestřelit a museli by střílet tak aby kulky nedopadli na uzemí Rakouska Neb to už zas zavanělo hodně velkým pruserem Vzhledem k terénu a častých mlhách co tam panují mohl mít velkou šanci toto zopakovat do mlhy nestřílel nikdo naslepo ani ti kluci co tam sloužili Osobně si myslím pokud stříleli tak do vody kde nehrozila ujma a tak to procházelo Jinak v tý době už elektrika v drátech nebyla byl jen z ní zataras a před ní signálka + dva orný pásy před signálkou a za ní mezi signálkou a bejvalým ezochem široký cca 2 metry to šlo po celý čáře

Je to jen mý konstatování toho co píšeš a bejvalýho kluka co sloužil na čáře

Co se týká fillmů byli a budou značně ovlivněny dobou
staršina co tam tenkrát sloužil a přišel s armádou Ludvíka Svobody občas vyprávěl jak to vypadalo po válce a kolik vojáku tam tenkrát umřelo a jak se němci neštítili chodit a vraždit přistěhovalý do pohraničí řikal že střelba byla v tý době běžně slyšet a nikdy jsi nevěděl odkud přiletěla kulka to bylo cca 45až50 léta a než se postavil Ezoch vysokonapěťový zadrátování hranic I tak byli místa kde byli převaděči a co dokázali projít přes hranici Vše si již nepamatuji a v dnešní době odkazovat na literaturu která je zmanipulovaná i historie o pohraničníkách je nesmysl
Berte to tak ti kluci co tam sloužili na vojnu nikdo nechtěl neplnil si prošel ti soud a Sabinov
Jeden příběh z roty co jsem sloužíl Kluk tam sloužil dva roky jako psovod smečky cca po necelým pulroce utekl a psi místo aby jej zadrželi jej olízali a uvítali pustili ho dál prošel bez jedinýho vystřelu nebejt signálky tak o tom ani nikdo nevěděl Tenkrát jak se povdalo pruser až na půdu a padali hlavy Kluk co vedl smečku po něm u soudu vypověděl a co jsem měl dělat psy jsem vyslal a vratili se když sem dorazil na misto odmítli jít po stopě . a jelikož to bylo blízko hranice nestačili ani překrýt hranici jak se to běžně dělalo Prostě znal teren a prošel nejkratší cestou
Když jsem šel do civilu museli jsme podepsat mlčenlivost a rok jsem nesměl ani na dovolenou do západních čech to nám bylo jasně řečeno ať to ani nezkoušíme .
Když sem tenkrát jel do Marianek za mámou do lázní musel jsem nahlásit na VB a v mariankách se ohlásit na VB příjezd a odjezd Tata koukal jak puk že tohle musím udělat nechápal to
Jo hoši byla to blbá doba ale bylo tam nádherně nezničená příroda krásný podzimy a Jaro když sem chodil se psem na KHačko žadná buzerace jak mi říkali kluci u normálních jednotek
To jsem se zas rozkecal :roll:
Naposledy upravil(a) Čárls dne stř led 11, 2023 3:05 pm, celkem upraveno 1 x.
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8894 Nový příspěvek od Pavel »

v tom krali sumavy co je s lukavskym ten vlcak byl strejdy

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12959
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8895 Nový příspěvek od Čárls »

Jen zajímab´vá je tahle studijní diplomovka z2007 https://is.muni.cz/th/63654/ff_m/Pronik ... -_1948.pdf stojí za přečtení 8)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Odpovědět

Zpět na „Putyka“