co sa vam zleho dneska pritrafilo

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Fizz
Příspěvky: 7933
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#6076 Nový příspěvek od Fizz »

Jo ale tam byly úplně jiný výrobní i provozní vůle. Dát do škodovky 5w30 a podobný tak bys mel dojeto rychle.

Taková srovnani jsou trošku mimo mísu.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13108
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#6077 Nový příspěvek od Čárls »

Podle mne za to mohla nízká teplota ta dokáže hrozně moc a co pamatuji ještě u malucha jak bylo-15° tak kontrolka mazání prostě zlobila byli sme kvuli tomu i v servisu měnila se a nakonec se dal dycky jiný olej na zimu a byl klid ale co a jaký to už si nepamatuji je to 25 let no tenkrát sme hodně jezdili a nalítat 15 až 20 tisíc ročně nebyl problém
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#6078 Nový příspěvek od Britt »

Podle mě to bylo tím, že to doktořice píchla do hromady sněhu a při těch -15°C to udělalo svoje. No, hlavně že to dobře dopadlo.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#6079 Nový příspěvek od ota »

Kluci já tedy mám nějaký počítadlo na tacháku. Mechanik nastaví když vymění olej. Tam to ukazuje kolik ještě do výměny oleje mám. Otočím klíčkem,napíšeto kiláky do výměny a pak oil OK a zhasne to a startuju. Povídal mi tenkrát v autorizovaným servisu když mi překodovával čip na klíčkách, abych počkal až tohle všechno samo zhasne a pak startoval. Prej to není dobře startovat hned po otočení klíčkem. Jo ten olej měním po 30 000 km. Nebo takhle on nastaví 30 000 km. Ono to odečítá. Ale ke konci to odečítá rychleji. Takže prej to sleduje nějaký čidla ten olej, náběh km a jak se jezdí a ty čísílka ubejvají podle toho. Mám to zbžně oměřeno, že když je na tom počítadle třeba ještě 6000 km tak ujedu třeba 1000km a na počítadle to ukáže zbývá 4200 km. Nikdy jsem to nijak přesně nesledoval. Prostě když otočím klíčkem a je tom 1000 km do výměny zavolám mechanikovi že je tam 1000 km a on řekne až tam bude třeba 300 tak přijeď. objedná si mezi tím podle winu věci na to. No mám najeto za mě asi 150 000km a zatím nic kolem motoru nebylo. Akorát tedy jsme měnili naftovej filtr a nějakej potvor ventyl, kterej špatně pouštěl naftu do motoru.
No a jako že u mě zkontrolovat žhavičky? To jsem jednou chtěl od mechanika. To bylo právě jak mi to blbě startovalo a pak to měl někde na ještě jiným počítači a tam to rozluštilo tu závadu toho špatnýho ventylu. No a tak vzal takové zrcátko na tyčce a pojď a svítil lampou a koukej, tak támhle jsou ty žhavičky uplně vzadu. No kolikrát je prej jednodužší vyndat motor a vyměnit je rovnou. Povídal, nedokážu si představit, že bych ji tam urval. Jak ji odtud pak dostat. Jedině vyndat motor kvůli tomu. :(

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#6080 Nový příspěvek od DYK »

Oto, ty měníš motorový olej po 30000km? Tos mě teda hodně zklamal. Kdybys byl třeba pekař, ještě bych to pochopil.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#6081 Nový příspěvek od ota »

A to máš pravdu, mám kámoše pekaře a ten má asi 20 auto co ho znám. Vždycky má takovou jak říká mechanik ,,pašťiku" odjezdí technickou, zahodí to a seženme další. Tam on jistě nikdy olej co ty auta měl olej neměnil. I když jezdí zadělávat na chleba každej den mimo neděle ráno. On pracuje v noci. Připravuje těsto. No a když přijede, všude mu z těch strojů cosi kouká, upadává, leze. On asi nemá ani problém se zastavováním policie, bo jezdí pořát jen v noci. :D

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15759
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#6082 Nový příspěvek od oco13 »

Otíku , ten pekár bude moj nevlastný brat :D aj ja preferujem "paštiky"

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#6083 Nový příspěvek od ota »

Oco ale hodně vzdálenej! :vysmech: On není vůbec technickej typ jako Ty. Jo koně ty má ale pěkný. Od nich se vše odvijí. Koně, pak dlouho nic, pak koně a pak je to ostatní. :D Jednou jsme za ním byli s kámošem v té pakárně, cosi byla sešlost a když zvedli židle v hospodě a vyhnali nás, kurva co budeme dělat než pojede ráno vlak? tak šup za ním do tepla do pekárny. A on tam tou hliníkovou lopatou, tedy vyglančenou jak v pekárně házel do té díže ingredience. Chleba to on umí. Ale opravit si obracák na seno, to ho raději postaví do kouta a koupí jinej o fousek v lepším stavu. Že točí se to? Točí, paráda beru! Jednou mi přivezl polámanou převodovku. Prej hele spíchni mi to hned, já si na to počkám, obracák mám zajetej v rázu na louce! Kolečkav převodovce na kaši a teď to potřebuju. :D Ale jinak hodnej kluk, akorát ty mašiny u něj dost trpěji. Dokud to jede tak se dělá, až se to poláme, zastaví tak to řeší, ale potřeba hned!

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#6084 Nový příspěvek od Britt »

Oto, na počkání je ještě dobrý termín, ale včera už to mělo mělo bejt hotový, to je něco. Vždyť ty přece jenom sedíš a čekáš, až dotyčný příjde a nechá tě vydělat.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15759
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#6085 Nový příspěvek od oco13 »

Oto darmo je niekto technický typ ako to má pomiešané v hlavičke. Ja som tak nejako zaštepený bývalým režimom a socialnou spravodlivosťou, tak sa strašne jedujem ako vidím ludí keď si niečo dokazujú drahými autami.
Takže traktor dostane všetko čo len najdem , auto až keď ostane stáť. :-/
Ale je čistý prúser ak ja si kúpim paštiku , auto po postavení baraku, navyše francúza s velmi zlou povesťou a ono jazdí ako blbé. Prešlo cez stk a jazdí. Olej po 15t a inak nič. No a potom kúpim auto gazdinej - tej nemôžem paštiku, tak rozbijem prasiatko, všetko kontrolujem 3x , čistučké vyblískané malé autíčko v plnej výbave za sumu že som sa skoro posral a :vztek: ono sa kazí a kazí a už by som ho asi zapálil. :pohlavek:

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14659
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#6086 Nový příspěvek od DanculSK »

DanculSK píše: úte úno 09, 2021 5:59 pm
na prvy pohlad tomu nic nieje ale škoda asi tak 200€ ,,,,
:'(
spamatoval som sa až v robote, z toho, ked som uvidel narvaté kusy blata v mriezkach naraznika....
tak auto je opravene,
cakum prask 215€ material+ robota
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

hobr
Příspěvky: 3872
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#6087 Nový příspěvek od hobr »

Hlavně, že jsi zdravý 8) . Mohlo to dopadnout hůř... :ano: Těch peněz zas není mnoho...
Naposledy upravil(a) hobr dne pát úno 19, 2021 9:18 pm, celkem upraveno 1 x.
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8574
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#6088 Nový příspěvek od bourač »

já myslím že za to můžou ty nové brýle co má Dancul od nedávna.... ;-)
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5478
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#6089 Nový příspěvek od staník »

Dneska jsem vyrazil za doktorkou na kontrolu a říkám si že to auto nějak divně klepe vpravo vpředu. Když jsem přijel tak jsem zrovna zajel k našemu domácímu mechanikovi. Zalomcoval s kolem , zalovil v podběhu a povídá -máš prasklý péro :smich: Tak jsem to hned domluvil a vymění obě strany.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13108
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#6090 Nový příspěvek od Čárls »

Jo ty naše silnice a výmoly ty autu dají zabrat nebo jsi ho přeložil na šroťáku :friends: Taky se mi to stalo u auta naložil sem moc cementu do kufru a vymet díru teda péro neprasklo ale vylez tlumič v kufru :smich:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Odpovědět

Zpět na „Putyka“