co sa vam zleho dneska pritrafilo

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
fikejz
Příspěvky: 5986
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8941 Nový příspěvek od fikejz »

A mělo to na funkci (rostlináře) vliv?
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8508
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8942 Nový příspěvek od bourač »

řekl bych že ano, provedení filtrů které lze namontovat tak i tak má většinou šipky, tak už si jich všiml :D
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Sadra17
Příspěvky: 6077
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8943 Nový příspěvek od Sadra17 »

jo šipky tam jsou ale nakreslili je pod trubičku takže když je vyloženě nehledáš tak si jich nevšimneš 8) já nepředpokládal že by to někdo mohl otočit tak jsem to prostě dal jak to bylo :-/
malej traktorista v malým traktoru

Irčan
Příspěvky: 2442
Registrován: stř zář 28, 2011 8:55 pm
Bydliště: Boskovice

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8944 Nový příspěvek od Irčan »

Taky sem asi před pěti letma na starým )RV 1999) chrochtavým Avensisu Tehdá eště nebévalce měnil palivové filtr. Včil netuším eši v po směru nebo proti. Jak pasoval sem namontil Před půlrokem se už bévalce na Toyotě vysral šaltr. Udělal sem tehdá neco špatně? :smich: :smich:
Ceterum autem censeo EU esse delendam.
„Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat.“ — Benjamin Franklin

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8508
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8945 Nový příspěvek od bourač »

tak rok 99, 24let starý auto, navíc provozovaný ženskou... řek bych že jsi chybu neudělal, dobře jsi vybral značku 8)
ženskou (bývalka) si se nejspíš jako já i spousty dalších nerozhodnul správně :vysmech:
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
UR1SK
Příspěvky: 1517
Registrován: pát črc 15, 2011 10:19 am
Bydliště: Liptov

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8946 Nový příspěvek od UR1SK »

Chcel som túto kolekciu https://www.deagostini.com/cz/hobby/legendary-trucks bohužial na SK neposielajú. Mal som záujem o T813 a T111 lanový bager. :vztek:

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7804
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8947 Nový příspěvek od Chose11 »

Tak asi přeci se může najít řešení, některý tvůj kamarád z čech si to objedná a pak ti to pošle...
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

malotraktor
Příspěvky: 2034
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8948 Nový příspěvek od malotraktor »

Přihodilo se to před 64-mi roky, zjistil jsem to v úterý a zítra to budeme opravovat. Přijeli mi měnit vchodové dveře. Než ty původní vybourali, naštěstí včas zjistili, že nad nimi není překlad. Prý se to tak běžně dělalo. Dokonce i nad okna se prý pokaždé nedávaly překlady. Kastlová okna to prý normálně unesou. Nad dveřmi jsou jen snad 4 šáry cihel, tak tam zasekáme z obou stran úhelníky a co spadne se musí dozdít.
Nevěř všemu co si myslíš

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20651
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8949 Nový příspěvek od ota »

Netřeba se toho bát. Když jsou cihly a malta v pořádku nespadne to. Kdysi dávno jsem taky kutal v baráku. Mám starej kamenej barák, stěny rovnaný z plošek a na červinku s plevama. V obýváku bylo takové malinkaté okno do dvora. Málo světla. Tak jsme se s manželkou domluvili, že tam vybourám díru a dáme tam 3 balkonový dveře vedle sebe. Nad oknem, samozřejmě špaletové okno, nebylo nic. Jen cihly a nad tím nadezdění půlštok. Zrovna ještě napotvoru sloupek. Nejdřív jsem prokutal díru a prostrčil silnej trám a z venku a zevnitř natloukl stojky. Aby trám vynesl případnou váhu. A pak vykutal díru. Vysypala se mi díra asi o 80 cm širší než jsem chtěl. Dozdil jsem boky okousané kamené zdi cihlama a kvantlikama. Aby díra byla pěkně rovná a na míru oken. Celé to nadezdění půlštoku ( na výšku asi 180 cm ) bylo sloupkem položené na tom podpěrném trámu a stojkách. Co se nestalo, pantatík jel kolečkem a vezl cihly dovnitř dírou kterou jsem udělal a narazil do stojiny podlěry a ta stojka vylítla bokem a celá ta podpěra se sesypala dolů. A nic se nestalo. Hm tak už jsem to tam nedával naspátek. A nad okno jsem dal na vnitřní hramu a na venkovní traverzy. Spojil je k sobě, aby se nerozjely od sebe. Na kantnu traverz do vnitř kary sítě. Odspoda podšaloval deskama a zalil betonem vrstvu. Na to poskládal duťáky nastojato se spárama a mezi to roxory a zalil řidčím betonem. A drží to jak štolverk.
Strejc zednik vyprávěl kolikrát když bourali co všechmo vydrželo, neskutečný. Povídal, že kolikrát podbourali zeď kus a nic, ani se to nehlo.

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2749
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8950 Nový příspěvek od Killer Koly »

ja bych na to moc nespolehal. chtel jsem ve starem baraku probourat jen takovy maly prulez pro slepice. vicemene se do toho ani nemlatilo, jen vrtani a rezani velkou flexou, dira cca 1x1 metr. pres noc mi to cele spadlo az k pozednici
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

malotraktor
Příspěvky: 2034
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8951 Nový příspěvek od malotraktor »

Měl jsem mlhavou představu jak to vypadá. Nad dveřmi byly dva šáry cihel a na nich ležel konec podbíječek. Původně nad tím byla pozednice a střecha. Při nadstavbě se střecha zvyšovala, ale tahle zeď zůstala. Dali jsme tam dva úhelníky a mezi ně ten červený polystyren. Mají tady dávat elektrické vedení do země tak se budu muset probít fasádou do rozvaděče. Konečné zacištění nechám až to bude hotové.
Nevěř všemu co si myslíš

hobr
Příspěvky: 3813
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8952 Nový příspěvek od hobr »

Koupil jsem na Japončíka zánovní přední gumy (bylo to vedle z dědiny) Mitas 6.40 x 14. Originál byly 6 x 14 Bridgestone. Po montáži měřím a výška o kus nižší :evil: . Až je sjedu koupím 7 x 14. Podle parametrů tam budou "pasovat".
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8953 Nový příspěvek od Fizz »

Ráno jsem se dal sekerkou do prstu ne moc ale dost na to aby z toho celý den cebralo červené, pak nějaký praseciny nepodařený ake v pohodě, když jsem preparkovaval dodávku priska mi divná kaluž nad kterou to stálo, po druhý uz mi ti přišlo divný, LSS, dirka v trubce do zadního výměníku topení, 11let starý auto a trubka se rozpadla když jsem z ni sundával hadici. Nesnáším nemrzku vsecko zasraný ulepeny, vzal jsem si sice rukavice ale nekde jsem si je natrhl, kdyz jsem je pak sundával šly i s tím nedomrlým strupem po sekeře kterej se vykoupal v nemrzce. Už chybelo 4litry. Ještě že jsem to zmerkl dřív než na nějakým výletě před půl republiky.

Takže vlastně napůl dobrý.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

paulo77
Příspěvky: 270
Registrován: stř bře 08, 2017 6:15 am
Bydliště: Znojmo

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8954 Nový příspěvek od paulo77 »

Rozdělal jsem boční rozvod rotavátoru, no asi něco zažil. Olej tam nebyl a vrchní kolo je KO
Obrázek

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20651
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#8955 Nový příspěvek od ota »

Zdá se mi to z té fotky, že to větší kolo má opravované zuby? Ty co mají takovej trošku přesah do boku? Většinou to začne ložiskem a pokračuje zubama. Ložisko se uvolní a dovolí kolečkům vůly a zuby to odnesou. A nebo jestli je to velké kolo opravované, tak je destrukce jasná. :vztek:

Odpovědět

Zpět na „Putyka“