co sa vam zleho dneska pritrafilo

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12962
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#6211 Nový příspěvek od Čárls »

Jo zdražování folii jde podle nákupu granulátu a bude hůř Loni pytel za 900Kč nyní skoro dvojnásobek To mám přímo od zdroje nakupčíka od nás ve fabrice
Takže kdo muže zásobte se :(
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#6212 Nový příspěvek od oco13 »

Nielen zdražovanie - VW kvoli nedostatku chipov do rj zastavuje v máji výrobu. Zatial na dva týždne, potom sa uvidí. Reťazovo to dopadá aj na jeho dodávatelov, takže dosť ludí asi ostane bez roboty. :pistol:

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#6213 Nový příspěvek od ota »

S tou ocelí, už jsem to tu psal. Jako firma nakupujeme tuny, kamiony profilů, všech rozměrů. Nějakej prodejce radil, nekupte zásoby půjde to nahoru. Zavřeli jakési hutě někde v Rumunsku nebo kde a oceli je málo. Polsko nestíhá vyrábět a dovážet. Teď ta Ostrava je na tom taky blbě. No už zbývá Čína. A všichni to vědí a proto to ženou nahoru. ,,To víte není, musí se to vozit z daleka, atd" Tuhle jsem dělal z bezešvé trubky. Venek, vnitřek mnohohran. Řezal jsem závity nožem. Běžně by to šlo očkem. Bohužel očko uplně hrnulo materiál. Proto jsem musel nožem. Ten nůž to hrnul taky. Teď dovezli 20 kulaťinu, válcovanou za tepla. Samozřejmě mnohohran, a po celé délce 6m tyče výstupek. Jako kdyby tu tyč někdo vložil do matrice a zmáčkl a přebytek materiálu vyšel spojem matrice bokem. Musím to hlídat, abych to nedal do univertálky za ten výstupek, aby to nebylo mimo osu. Vrtám do toho 13 mm díru hlubokou 85 mm. Blbě se to vrtá, ucpává se šroubovice vrtáku. Je to blemtavej materiál. Další je 4 hran 25. Změřím ho a jedna strana je 24,8 a druhá 25,3. Vložím do čtyřčelisťovky a kvedlá se to jak prase. Nikdy jsem tyhle nesrovnalosti neřešil. Vždycky jsem to obráběl v pohodě. Taď musím podkládat plíškama, dávat na všechno pozor.
Včera jsem četl o dřevu. A povídal mi to i známej truhlář. Mluvil s prodejcem dřeva a ten mu radil, aby nakoupil materiál co se .u vejde na zahradu. Dřevo nebude a když jo, tak bude drahé. A drahé bude i palivové dřevo. Vše se odvijí od všeho. Takže jak vzroste jedna komodita musí vzrůst i další. No přeci když tamťi zdražují, tak mi taky. Ceny zakázek se stlačují stále dolů. Už není kde na zakázce ušetřit. Není prostor. Je pandemie, tak proč to nevyužít a nezdrařit suroviny, však to dělají všichni. A ťi co z toho pak kuťí, nebo vyrábějí jsou mezi těma kamenama dodavatel meteriálu a zákazník. Dodavatel se snaží zvednout ceny a zákazník stlačit ceny. :(

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#6214 Nový příspěvek od duchodce »

oco13: Nejen WW i Ford a ostatní nemají čipy . Co ale začít dělat zase obyčejná auta bez těch ptákovin......
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

hobr
Příspěvky: 3814
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#6215 Nový příspěvek od hobr »

To nejde! Co by potom dělali úředníci v Bruselu, zelení "ekoteroristi" a jiná havěť :shock: ? "Vyplodili" snižování emisí (u aut - lodě a letadla je nezajímají) a teď by se to vrátilo do "starých" kolejí? To zkrátka nejde, uznej sám :tyty: ...
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Fizz
Příspěvky: 7852
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#6216 Nový příspěvek od Fizz »

Třeba mým náklaďáku žádný čip není, jen cyp za volantem. Takových nás je zatím dost.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#6217 Nový příspěvek od Leo »

Británii došli zahradní trpaslíci. I kvůli zablokovanému Suezu
https://www.novinky.cz/koktejl/clanek/b ... _variant=0
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14519
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#6218 Nový příspěvek od DanculSK »

....som včera mamku do nemocnice zaviezol... :(
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#6219 Nový příspěvek od staník »

DanculSK tak jsem si říkal že se mi stala katastrofa ale vedle tebe je taková rozvalená kára a ulomenej spodní závěs na Zetoru prkotina.
Tak ať ji máš brzo v pořádku doma :friends:
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14519
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#6220 Nový příspěvek od DanculSK »

ďakujem :friends:
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#6221 Nový příspěvek od ota »

Staníku taky se nám skácela dvoukolka. Nebo skácela, sedla si na prdel. Děda pořezal dneska velkou káru oblic a syn šel že mu na zítra strčí tu menší. Couvnul ke káře a ta byla vzadu podepřená klackem. Klacek vyjel a kára si sedla na prdel. Vzal jsem červenej trakrůrek, založili ksme kola, oj na řetěz, na traktůrku ,,prédny" zatáhl jsem, gumky hrábly ale kára se srovnala. Podepřeli jsme ji štorcákem zezadu a odvázali oj a couvnul jsem k oku a štorcákem nasměřovali oko do závěsu. Zapřáhli a pak už jen zajel k cirkule. Děda zítra může řezat. To bylo lamentů a vše bylo za chvilku vyřešeno. 8)
Tajemnej hrade Dane, taky přeji brzký návrat mamky z nemocnice. :friends:

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#6222 Nový příspěvek od staník »

Já nevím co prováděli :-/ Přijel brácha a že zmrzačil káru, vyvážel nějakej bordel a rupl mu spodní závěs - ta lišta. Co se tam muselo dít nechce říct , jen jsme museli porovnat rám káry a budeme kupovat tu lištu.
Koukal jsem ale na net a jsou tam dva druhy.Jeden stojí dva tisíce a druhej pět.Tak nevím jakej je v nich rozdíl.
Jestli ten levnější dělají poláci a dražší zetor ??
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#6223 Nový příspěvek od Pavel »

ty listy radi praskaly jedny se spis ohly a druhy praskli a mely cistej lom uz driv byly dva druhy

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#6224 Nový příspěvek od staník »

Přesně jak píšeš. Čistej stříbřitej lom u té podkovy co ji drží. Máme na čtyřicítce závěs novější jak je na 70 a vejš.Provedení se šrouby.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#6225 Nový příspěvek od Britt »

Taky mi kdysi takhle za jízdy rupnul ten spodní závěs, když jsem na něm měl 750 nakladač. Zastavil se až o betonový plot.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Odpovědět

Zpět na „Putyka“