co sa vam zleho dneska pritrafilo

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3415
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#5296 Nový příspěvek od jenicek »

au :(
Popiš nám situaci, ať víme na co si dát bacha.
Klacek na manipulaci okolo válce používáš?

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#5297 Nový příspěvek od Britt »

Správný truhlář nesmí mít všech 10 prstů, proto takové věci nechávám na odbornících. Cirkuli a motorovku si hlídám, ale frézka nebo hoblovka jsou sakra rychlé.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#5298 Nový příspěvek od vitex »

A počet otáček jsi zjistil?Je to dost důležitá informace. :smich:
Samzřejmě je mě Tě líto,ber to jako legraci. :friends:

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12962
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#5299 Nový příspěvek od Čárls »

Jardo nešikovný truhlář takový uraz sem zažil v přidružence v truhlárně celý ukazováček zmizel důvod ty zakrývací prkýnka tam nejsou pro srandu on hobloval hranu a na nezapřený straně jednoznačně porušil pravidla chtěl to tenkrát hodit na mě že byli tupý nože kamarád se zastal a řek jak to bylo takže to odnes na plný čáře ani pojišťovna mu nic nedala
Jo tyhle mašiny jsou sviňa je třeba si dávat pozor atřeba si přečíst starý dobrý bezpečnostní předpisy co platí snad už 100 let

Jinak přeji brzký uzdravení hlavně příště větší pozor
Pro ostatní dřevomorkyhttps://www.guard7.cz/drevoobrabeci-stroje/pdf
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

hobr
Příspěvky: 3814
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#5300 Nový příspěvek od hobr »

Chtěl jsem dovézt usušenou vojtěšku a luční seno - začalo pršet :vztek: ...Odpoledne odjíždím na víkend pryč :driver: , bude to muset vydržet do pondělka...
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#5301 Nový příspěvek od ota »

Na učňáku byla vedle truhlárna. Tam byli asi 4 mistři výcviku. Ani jeden neměl všechny prsty v cajku. Každej měl jakýsi hendikep od těhle mašin. Klučina co se učil srovnával na hoblovce takoví krátký prkýnka. Měl tam paletu a z ní bral a srovnával. Potom odkládal na druhou pakletu. Taková robotárna. Na učilišťi se běžně dělali tyhle robotárny. I na kovoobrobně učiliště. No a tenhle truhlář to srovnával a tak už nějak nedával bacha moc na to. Jel a jel prkýnka. Až se to stalo. Držel to prkýnko po bokách. Prkýnko bylo třeba jen 9 cm široký. On ne že by si dal pačmáky na plochu prkna, ale dřel ho za boky. V prkýnku suk jak tele. Hoblovka drncla na suku a on jak to drnclo neudržel prkýnko a oba prsty myslím palec a ukazovák mu sjely do válce. No kurva malér, zbyly mu jen takové pahýlky z nich. Cosi ani článek to nedalo. Fůf pak nás tam vodili jako ostrašující příklad. Na podlaze krve uschlí jak když píchne čuně. Brrr to si člověk zapamatuje na celej život.
Taky už jsem tu psal o mistrovi na kovoobrobně učiliště. No ale ještě pro ostrašení. On si dal hlouček učňů u SS 50 soustruhu. A ukazoval učňům jak se správně soustruží velké věci. Na téhle produkční mašině se dělaly jakožto výuka velké čepy pro formy na slévárnu. Forma měla na sobě tyto čepy navařený a za ně bral formu jeřáb. Tedy plná bedna asi 140 mm kulatiny a stáčelo se to aby na konci bylo osazení aby nevylezlo lano z čepu. No a mistr ukazuje jak na to. A když vyndaval, nebo nandaval ten čep do mašiny jeřábkem se mu to nějak smeklo a čep jebnul z univerzálky ven. Spadlo to tak nešikovně, že mu to spadlo na prsty ruky kterou měl pod tím čepem a přimáčklo na žebrování leže. Ucvaklo mu to hranou prst jak nůžky. Asi 1/3 učňů omdlela. Druhá třetina vzala nohy na ramena. No a asi 4 kluci mistrovi pomohli ten čep vyndat z mašiny, sebrali ve vaně ucviklej prst a valili ho na zdravotní středisko. Odtamtud do nemocnice. No bohužel prst byl zmáčklej a nešel už přištupovat. Takže mu to zarovnali a bylo. Taky ten mistr neměl asi dva, nebo tři prsty. Taky se potkal s hoblovkou.
No to si člověk během té své pouťi tady po té placce cosi přivodí. Zajímavé je, že já mám na všech prstech pravé ruky nějakej uraz, ale na levé ani jeden. No třeba se ještě něco potká. :vysmech:

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#5302 Nový příspěvek od vitex »

Panebože,ještě že mám všech pět pohromadě.

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#5303 Nový příspěvek od duchodce »

Těmhle mašinám říkával truhlář "bezbolestný" . Taky jsem "přistrouhlý" - prkýnko držený z boku , bylo jich moc přestával jsem dávat pozor..ale měl pravdu nebolelo to .... :smich: alespoň z počátku... :wink:
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
Jaryn82
Příspěvky: 2840
Registrován: sob črc 03, 2010 3:10 pm
Bydliště: Příbram

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#5304 Nový příspěvek od Jaryn82 »

To já mám zase hromadu urazů na levé ruce na pravé nic. Prsty naštestí všechny. :)

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#5305 Nový příspěvek od ota »

No to já mám na té pravé všechno. I když levou rukou dělám všechno běžně. Akorát s ní vůbec neumím psát. Ale třeba nahazovat levačkou maltou není vůbec problém. Vezmu a bez rozmyslu, jestli to půjde nebo nepůjde v pohodě házím. Nebo na mašinách taky. Svářím levou i pravou bez problému. Ve firmě jsme měli kluka, kterej uměl psát jen levačkou. Jinak vše ostatní dělal pravačkou. Praštil se do té levé a neuměl se pravačkou ani podepsat. Já zese levačkou nenapíšu ani prd.
Taky mám všechny celí prsty i po urazech. Prsteník jsem si seříznul u švagra na cirkule až ke kosti prvního článku. I když doktorka na chyrurgii tenkrát byla kurevsky pod parou, dala to do cajku parádně. Jen je předek prstu trochu šrekou. Trochu tam asi chybí ,,meteriálu" Ale jinak nic. Zlomenej malíček v kloubu z vojny taky maká jak nic. Akorát když dám v pěst, u malíčku není ten výstupek kloubu na pěsti. Ale maká jako by nic. Asi nejvíc je postiženej ukazovák. ten jsem si rozdrtil čubou od vozíku. Potřeboval jsem přejet vozíkem na kterém byl kompresor u oje takovej práh ve vratech. Hýpnul jsem vozíkem a nepřejel. tedy jsem se na to rozjel znovu hýpnul a jedno kolo přejelo, druhé ne a já s vojí upadl a konec té oje co je ta čuba na kouly auta mi přirazila ukazovák k betonu toho prahu vrat. Taková kytička z toho byla. Opět doktorka na chyrurgii měla jako vždy cosi už pod klůží a dala to dohromady. Taky je ukazovák takovej ,,jinej" a kažou chvíli se mi pdo nehtem udělá taková tmavá stínka. V zimě docela zebe. Ale mám ho taky celej. Prostředník jsem si zlomil poslední článek na půl. Na šťípačce jsem šťípal kuláky. Jeden byl jak luk. Pořát jsem s ním otáčel až se skulil naspátek a přirazil mi prostředník k rámu šťípačky. Za minutu prst jak bandaska. No ještě jsme došťípali rozdělaný kuláky a jeli na pohotovost. Rentgen a zlomené. Dostal jsem na to dlahu a normálně chodil do práce jako by nic. No a paleček jsem si fiknul kdysi o kus kla na smeťišti. Chodili jsme dolů v bývalé pískovně po cestičce a všude kolem bordel. No a jak bylo po dešťi podjely mi nohy a já sednul na prdel a jel po prdely dolů. Naneštěstí tam byly nějaký střepy a já měl ruce pod prdelí a odnesl to paleček. Fiknul jsem si ho tenkrát festově. Poštupovali ho na chyrurgii a není na něm nic vidět.
Nojo to už nese sebou jak to říkal můj bývalej šéf, mimo jiné velmi přívětivej šéf ,,kdo nic nedělá nic si nezkurví" :vysmech:

Sadra17
Příspěvky: 6079
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#5306 Nový příspěvek od Sadra17 »

Já mám jen na ukazováku levý ruky jizvu, jako malý jsem si loupal pomeranč dost ostrým nožem :smich: pak v kůži mez palcem a ukazovákem je kus kladiva (voni měli pravdu když nás učili že kladivem na kladivo se neklepe) pak jsem palcem pohladil kotouč na cirkulárce naštěstí nemá moc otáček tak to spravila náplast. Pravá ruka je na tom líp tam mam jenom velkou jizvu na zápěstí když jsem prošel skleněnýma dveřma to doktor moc hezky nezašil :-/ a ještě si ze mě při šití dělal učební pomůcku když se sestry ptal jestli vidí (nějakej latinskej název) :smich: naštěstí to bylo jen do kůže
malej traktorista v malým traktoru

malotraktor
Příspěvky: 2034
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#5307 Nový příspěvek od malotraktor »

https://trebicsky.denik.cz/nehody/trage ... 00719.html
:'( viděl jsem z okna jak se ho pokoušeli marně zachránit :'(
Nevěř všemu co si myslíš

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#5308 Nový příspěvek od kenybz »

asi si založím fotoalbum přišla mě další fotka za 500,- no jel jsem 54km/hod
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#5309 Nový příspěvek od Britt »

To je celkem buzerace. U nás to mají nastavené na 59km/h a tam už to neukecáš. :)
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#5310 Nový příspěvek od Veteranista! »

Ale tam je tolerance, třeba 4km/hod, tak jedeš třeba 58 a přijde Ti, žes jel 54 - po odečtení tolerance, aspoň tak jsme se s tám setkal já.
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

Odpovědět

Zpět na „Putyka“