co sa vam zleho dneska pritrafilo

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
duchodce
Příspěvky: 4451
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#4201 Nový příspěvek od duchodce »

Vitexi to je zbytečné , před nějakým časem si nepamatoval co napsal asi před několika týdny . No a teď se to zhoršilo už si nepamatuje co psal před dvěma hodinama ..... Ono se to nějak jmenuje :help: :help:
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20329
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#4202 Nový příspěvek od vitex »

Jak se říká že na posranýho aji hajzl spadne,tak na mě už od rána.V práci průser jeden za druhým,protože musím spolupracovat s debilama.Doma chci posekat trávu,sekačka mě posekala obě ruky a to se mi ji nepodařilo ani nastartovat.(Madlo startovací šňůry je v hajzlíku).Tak lapnu kosu že jdu na to.Posekal jsem mladé kopřivy na hnojení a při dalším rozmachu mě docvaklo,že je po ruce odborník DYK.Kosu jsem zahodil,vzal telefon a milý kolega byl za chvíli u mě.No už jsem byl rozhodnutý,že sekajda půjde do šrotu.Nešla PAN ODBORNÍK DYK mě ji dal dohromady a sekačka chodí jak zamlada.Tímto mu ještě jednou děkuji za ochotu.Jo a abych nezapomněl,tak mě před nedávnem dal dokupy vibrační nohu.Prostě chlap na svém místě. 8)

Uživatelský avatar
other-side
Příspěvky: 2798
Registrován: ned pro 07, 2008 1:29 am
Bydliště: Perštejn

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#4203 Nový příspěvek od other-side »

nasrat

milé černé housenky mi absolutně sežraly během pár dní 2 ary cibule

to je 4kg sazečky = 250 kč

6h sázení x 250-500= 1500 - 3000 Kč

2 hodiny hnojení hnojem = 1000 Kč

1h příprava pozemku na sázení = 500 Kč

suma: 250+1500+1000+500=3250-4750Kč

kilo bio cibule stojí 34 Kč

3250/34=cca 100kg což rok pro dva lidi vydrží, ne? baj voko.....

končím s celým pokusným zemědělstvím, neskutečný

předpokládám, že během víkendu sežerou brambory, když už, tak už

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8571
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#4204 Nový příspěvek od bourač »

je mi tě líto, nikdy v životě se mi nepovedlo nic vypěstovat. Může tě hřát dobrý pocit že jsi zachránil generaci ohrožených motýlů.
Skutečný podnikatel se nevzdává, kup od Babiše nějakej chemickej produkt do kterého se sazečka předem namočí - než jde do země.
Věřím že něco existuje, nejen že to přihnojí ale brouci to nesežerou.
Aha :shock: to už ale nebude bio. :zapomel:
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13094
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#4205 Nový příspěvek od Čárls »

Vyprdni se na city a motýly zkus pokusně toto 1l octa lžičku jaru a 2 lžíce černýno pepře zkus na jednom fleku ty mrchy postříkat postřikovačem
Pokud zhebnou máš kliku stříkal sem tak červotoče na trámu do rána vylezli a spadli jak zralá hruška Housenky běláska tak likvidovala moje babička na zelí
Jar je jen jako smáčedlo mužeš zkusit vynechat nebo udělej s mejdlovou vodou z mejdla s Jelenem což je přírodní produkt ne jako jar
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Vedra
Příspěvky: 1376
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#4206 Nový příspěvek od Vedra »

Zkus kukuřici ta když dostane sněť tak máš delikatesní houbu kalibru lanýže nebo bedly. Já budu letos nařezávat stvoly abych podpořil šanci infekce :)

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20805
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#4207 Nový příspěvek od ota »

Jeďině rada. Jako to dělají ostatní bio zemědělci. Namíchej postřik vezmi čelovku a v noci to postříkej. Aby Jsi byl v bio. No a vlastně nestříkáš no. Nebo taky jeden jezdí a stříká vodou. Protože on má bio a tak postřikem nemůže. Tak on jezdí a má tam prej jen vodu. Má to nějak suchý, tak to kropí.
Jak píše Čarls babička měla taky starý recepty. Kolikrát třeba na mšice namíchala z kuchyně lektvar a postříkala mšice. A ty spadly jako hrušky. No taky se stalo, že namíchala lektvar a lupeny spadly jako hrušky. Asi tam dala něco co neměla. No však říkala, ta paměť, ta paměť! Já tam asi dala trochu něco jinýho. Kdybych já si to pamatovala jak to přesně bylo! :vysmech:

Irčan
Příspěvky: 2445
Registrován: stř zář 28, 2011 8:55 pm
Bydliště: Boskovice

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#4208 Nový příspěvek od Irčan »

other-side píše:nasrat

milé černé housenky mi absolutně sežraly během pár dní 2 ary cibule
Je to hodně blbý jaks dopadl ale ten postřik co psal Čárls si myslím že je bio tak proč to nezkusit.Všěchny složky só nechemickýho původu.Nevidím rozpor s bioeko.
Ceterum autem censeo EU esse delendam.
„Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat.“ — Benjamin Franklin

Uživatelský avatar
other-side
Příspěvky: 2798
Registrován: ned pro 07, 2008 1:29 am
Bydliště: Perštejn

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#4209 Nový příspěvek od other-side »

já si na bio zase tak nehraju, všeho s mírou

ovšem investovat do zádového postřikovače, to odmítám, po roce se to rozpadne a zase znovu, hele fakt ne, rezignoval jsem, evidentně na to nejsem dělanej, přitom mě to neskonale baví, protože pohled na rozkvetlou svazenku, v létě, to je lahoda, povedlo se mi to jednou, předloni, od tý doby jsou suchý jara a nic nevzejde, stojí to akorát čas a peníze, bez výsledku, je to škoda, ale co nadělám

ale hlavně, že jsem kvůli tomu odešel z města do divočiny, tenhle roční experiment mě stál dost peněz, ale jsou horší věci

jednou vydám knihu "Slepé uličky"

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13094
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#4210 Nový příspěvek od Čárls »

Na to jestli muj postřik funguje stačí obyčejný z okeny na čištění oken
solidní postřikovač co vydrží starej hasičák a investovat jen do hadice a malířskýho nastavce na tyčce kompresor snad máš býval i na traktoru na foukání jako doplněk Takže Investice za pár kaček a mužeš využít i na malování bytu Kdysi sem tak maloval pokud nebyly mraky nábytku :co?: Já to neuklízel akorád sem bruslil na linu :D
Jinak takový sou roky zemědělce jednou uspěch podruhé neuspěch Je to příroda a stou nic nenadělaš :friends: to zkoušeli komunisti s heslem poručíme větru dešti :D
Jinak ty mrchy zlikviduj než se zakuklí a za každou cenu Jinak se rozlezou a sežerou všechno nemaj přirozenýho predátora jen člověka s postřikem nebo ručním sběrem Tak sem sbíral v základní škole Mandelinku na bramborách
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20805
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#4211 Nový příspěvek od ota »

Nevim jak je to s postřikovačema dneska. Ale bude to snad 20 roků, jeli jsme ze známejma do Polska, on chtěl něco koupit na stavbu. Tak jsme se s níma svezli. Na tržnici stánků a jednom postřikovače. Dědek mlel jak kafemlejnek a já ani postřikovač nechtěl. Ale měl tam zádovej 15l tuším Neptune či jak. Chtěl za něj 1000 Kč tak jsem ho koupil. Dal mi i na brambory ,,dvoutrysku" abych bral 2 řádky naráz. Říkal jsem si, vydrží to asi hovno. Hadičky slabonký plastoví. No hele ho, máme ho leta a jede jak zamlada. Ten už pár hektolitrů vystříkal. Jediná závada letos prasklo sklíčko manometru na držátku. Syn někde na netu našel náhradu a objednal. Našrouboval a stříká dál. Má hroznou výhodu asi té slabonké hadičky. Jdu a sem tam pumpnu a parádně stříká. Švára měl značkovej a ten musel pořát pumpovat. Tady jdu a sem tam pumpnu pákou a jede slušně. Myslím že pantatík v něm kolikrát nechal roudup přez zimu, asi to v tom zamrzlo a nic se nestalo. Za mě je to zlatej postřikovač.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#4212 Nový příspěvek od DYK »

No jistě 8) on other - sice na jedné straně vyhazuje peníze za to, co mu cosi sežere a na druhé straně je mu líto peněz za postřikovač aby se o to staral. A že je třeba se starat ví dnes už každý, co něco pěstuje a hlavně dopěstuje. I ten Aku čínském zároveň jede 5let a stojí 1300? Jak kterej.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13094
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#4213 Nový příspěvek od Čárls »

Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#4214 Nový příspěvek od DYK »

No nevím. Podíval bych se třeba na MALL, některý jsou tam levnější i když stejný
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
other-side
Příspěvky: 2798
Registrován: ned pro 07, 2008 1:29 am
Bydliště: Perštejn

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#4215 Nový příspěvek od other-side »

pučím si zádovej od tchána, uvidíme, teď do toho dva dny chcalo, asi aj mrzlo

s postřikovači, těmi do ruky (2ltr max) mám bohaté zkušenosti, Gardena, kterou považuju za kvalitnější vydržela asi rok, poloprofi provoz, každý týden čistit gumičky a trysku, vodní kámen a pod, voda z kohoutku, těsnění na to jsem nesehnal, nebyl ten správný rozměr

Odpovědět

Zpět na „Putyka“