co sa vam zleho dneska pritrafilo

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
xlmen
Příspěvky: 1022
Registrován: pon srp 16, 2010 2:03 pm
Bydliště: Ostrava - Klimkovice

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#3016 Nový příspěvek od xlmen »

Když jsem měl asi 5 let, tak jsem byl s otcem opravovat traktor v garáži u strejdy, oni se věnovali opravě a já šmejdil po dílně. Našel jsem flašku od žluté limonády a napil se - byla v ní kyselina z baterky. :-/

Já mám taky v pet flaškách oleje apod.- moje děcka mají přísný zákaz cokoliv pít co najdou v dílně.

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#3017 Nový příspěvek od Veteranista! »

Na chemikálie v petkách a podobně je nejlepší víčko ještě omotat zalepit papírovou páskou, sice to zdržuje, ale hne dto každého ťukne, že tam je něco jiného než pití.
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

Uživatelský avatar
padesátka
Příspěvky: 1737
Registrován: stř zář 15, 2010 2:50 pm
Bydliště: Kutnohorsko

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#3018 Nový příspěvek od padesátka »

Taková maličkost-půjčil jsem synovi moji starou corsu 1.2i protože má c5 v opravě a poprosil ho až pojede z práce ať se staví dotankovat abych nemusel jet extra pro benzín- v 16,00 telefon natankoval jsem odjel od stojanu a cukatura nejede nejde nastartovat(sem si říkal starej verk asi skočil řemen) dobrá dojedu pro tebe a odtáhnu domů.Jedeme na laně zastavíme na semaforech a tu mi prolétla hlavou dost důležitá věc volám mu co jsi natankoval odpověď no přece naftu...…. :zly: ty vole dyť je to benzíňák!!!!!!Odpověď---tos mi ale neřek-už s ním několikrát jezdil musel jsem se hodně držet aby zůstalo jen u nadávek :-/

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20305
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#3019 Nový příspěvek od vitex »

Tak to Ti nezávidím.
Před nedávnem mě odešel křoviňák,teď čekám na nový karburátor.Včera sekačka na trávu,náhradní díl můžu objednat až pozítří.
Zítra mám rovnat vibrační deskou dlažbu.Kurňa já mám takovej strach.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20784
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#3020 Nový příspěvek od ota »

Víťo to Ti nezávidím! No já mám půjčenou žábu a taky mám strach ji používat. V nádržce bylo ještě hodně benzinu. Ale speciál. Je to klasika dvoutakt. Takže s olejem. A až mi to dojde, musím nalít už natural. Tuhle jsem vytahnul starou sekačku dostal jsem ji od souseda, říkáme tomu ,,mulčer od Pavla" Nemá to koš, hází jen do strany. Sekáme s ní na zahradě hlavně já před včelníkem. Vždycky jsem nalil uplně plnou nádrž a jezdil a jezdil až to chcíplo že došel benzin. Vyšlo posekat celej plac. To jezdím když vylezu ze včel v kukle a oblečenej. Bo včely to nesnáší. Pak jsme dolili a sekali dole na zahradě. Pohoda. Tuhle došel speciál a u té benzínky co ho pořát měli už nemají taky. Tak jsme vzali naturál a do toho tu vodičku. Nalili jsme ji do kanistru. Vytahnu sekačku, neleju a valím na zahradu. Ntočím a jezdím. Asi v půlce zakoktala a konec. Kouknu že by došel? Ne v nádrži ještě dost. Prostě ne a ne natočit. Kurva co je? 100 let jezdí jak drak. Bere to krtiny, klacky. Soused ji chtěl vyhodit do sběru. Koupil si s košem a tuhle mi dal. Jezdíme s ní snad 10 let a bez jediné závady. Dotlačil jsem sekačku dom a nechal ji ve stínu. Přišel pantatík a že navečer bude sekat. Tak jo. Vytahnul ji natočil na první cuknutí a sekal. Posekal kousek a sekačka chcípla a nic. Povídám nevím co s ní je. Kouknu a ta gumová pumpička stažená a sekačka bez benzinu. Vytahnul jsem tu pumpičku, na první cuknutí chytla a jela. Za chvíli to samí. Zase scuclá guma u pumpičky. Prostě na ten natural to nejede. Jako traktůrek ten zase na svíčce dělá pecku. Nalil jsem pak speciál a jezdil celé odpoledne. Došel nalil natural a nedojel jsem ani k lesu. Přehodil jsem svíčku na první šlápnutí a asi 100 m od baráku to chcíplo. Vytahnul jsem tu původní svíčku, našláp na první a dojel.
Myslím si, že je horší do benziňáku nalít naftu, než do nafťáku benzin. U bráchy to jednou udělali kluci z Ukrajiny. Natankovali do nafťáka benzin. Když to chcíplo a nejelo volali co s tím. Nic, dotankujte naftu a rozřeďte to. Pak vypustili co bylo v trubkách a hadicích u motoru a když to po delší době chytlo, vyjezdili to. Oktávka chvíli cukala a teď už nikdo nepozná, že to schrouplo i ten benzin. Ale v beziňáku nafta je asi horší. No vše vypustit a vyčistit. A pojede to zase.

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14629
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#3021 Nový příspěvek od DanculSK »

100-vka schrupala aj naftu.... Doriedila sa do plná benzínom .....
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14629
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#3022 Nový příspěvek od DanculSK »

No a k tomu karburátor u
Odišiel mi na Honda gcv 160, nezastavoval plavák ale , dalo sa jazdiť ale hneď po zastavení zastaviť ventil,,,, prišiel som na to keď nešiel zrazu pretočiť motor, plný valec benzínu :pistol:
A minulý týždeň, vyvážal som akosi bordel za záhradu, naspäť som myslel že budem tlačiť,
Zavolal som do predajne na záhradnú techniku,
Mali ho, sadol do auta a preň, a keď som chcel tesnenia, tak vychádzali dokopy pomali drahšie ako karburátor, a asi dve nemali
A chlapík, veď dajte tie staré,,,,
Pomyslel som si svoje, zaplatil karbec a doma som sa pobavil, a vyrezal nové podľa pôvodných...
Ak tak mení tesnenia aj v servise,,,,, nemá nové dá čo tam boli....
A hondička vrči jak za mlada
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#3023 Nový příspěvek od Britt »

Dneska mám volno, tak jsem si přivstal, abych toho víc stihnul. V 6 hodin už jsem zedničil ve sklepě a chtěl jsem tam vyměnit světlo. Vezmu montážní lampu, přejedu rukou po kabelu a svítil jsem místo lampy. Potomec jí měl půjčenou a prosekl kabel. Za hlasitého nadávání jsem se pustil do opravy a velice rychle jsem zjistil, že mi došla vhodná smršťovačka. Tak jsem se umyl, převlékl a hurá na nákupy. Cestou jsem se stavil na finančáku, že zaplatím domovní daň, protože mi nepřišla žádná složenka, já nevím kolik a kam. Baba ve vrátnici mě poslala na pokladnu, kde čekalo už asi 30 lidí. Za 3/4 hodiny jsem se dostal na řadu a tam mi slečna oznámila, že taky neví kolik mám platit a že musím do kanceláře o patro výš, kde byla samozřejmě taky fronta jak na chleba. Vzhledem k tomu, že jsem zdědil nějaké pozemky v Ústeckém kraji, chtěl jsem vědět, kolik mám zaplatit i za ně. Paní mi s lítostí oznámila, že k těmto informacím nemá přístup a budu si je muset zjistit telefonicky nebo e mailem. Po příjezdu domů jsem strávil půl hodiny telefonováním, vysvětlováním a prosbou o sdělení požadovaných informací, abych mohl splnit svou zákonnou povinnost.
Právě mi volala doktořice, jestli bych mohl odpoledne přijet do práce, protože sestra, která tam měla být, potřebuje volno. Už nemám ani chuť se převlékat a jít spravit aspoň tu montážku.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
padesátka
Příspěvky: 1737
Registrován: stř zář 15, 2010 2:50 pm
Bydliště: Kutnohorsko

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#3024 Nový příspěvek od padesátka »

DanculSK píše:100-vka schrupala aj naftu.... Doriedila sa do plná benzínom .....
To možná já mněl 10l benzínu a mladej dotankoval 35l nafty do plné to by už ani ta škodovka neschroupla :tyty:

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14629
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#3025 Nový příspěvek od DanculSK »

bolo to cca pol na pol
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#3026 Nový příspěvek od Veteranista! »

Ona ta Corsička moc nejede ani na ten benzín, sám ji používám denně, tak se moc nedivím, že nejede na naftu, až na ten výkon (33kW), ale zlaté autíčko.
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2751
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#3027 Nový příspěvek od Killer Koly »

ota píše: Myslím si, že je horší do benziňáku nalít naftu, než do nafťáku benzin. U bráchy to jednou udělali kluci z Ukrajiny. Natankovali do nafťáka benzin. Když to chcíplo a nejelo volali co s tím. Nic, dotankujte naftu a rozřeďte to. Pak vypustili co bylo v trubkách a hadicích u motoru a když to po delší době chytlo, vyjezdili to. Oktávka chvíli cukala a teď už nikdo nepozná, že to schrouplo i ten benzin. Ale v beziňáku nafta je asi horší. No vše vypustit a vyčistit. A pojede to zase.
na zaklade ceho si to myslis? je to prave naopak, benzin v dieselu je mnohem vetsi pruser nez nafta v benzinaku. zazehove motory maji obecne mensi kompresni pomer nez vznetove motory, takze dojde k mnohem drivejsimu zapaleni smesi a ta ma i vetsi teplotu horeni. takze rychle dojde k likvidaci pistu a ventilu a jeste driv k zadreni cerpadla, je mazane naftou.
nafta v benzinu v tom nejhorsim pripade maximalne neshori a zasvini katalyzator
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14629
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#3028 Nový příspěvek od DanculSK »

....asi som si prave vytkol členok :'( :'( :'( :'(
:vztek:
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

špalek
Příspěvky: 314
Registrován: pon srp 19, 2013 9:33 pm
Bydliště: Slaný

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#3029 Nový příspěvek od špalek »

Není to úplně dneska, ale protože jsem na výpomoci na Libavé, tak píšu až dnes. minulou neděli jsem nechal uspat koně co mne 12 let žívil v lese. Bylo mu 26 let. Tak je mi pořád jaksi smutno. L

Sadra17
Příspěvky: 6103
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: co sa vam zleho dneska pritrafilo

#3030 Nový příspěvek od Sadra17 »

padesátka píše:co jsi natankoval odpověď no přece naftu...…. :zly: ty vole dyť je to benzíňák!!!!!!
tohle je ještě snesitelný, vypustíš nádrž a jedeš dál škody veškerý žádný 8)
malej traktorista v malým traktoru

Odpovědět

Zpět na „Putyka“