Dakar 2010 - 2022

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Odpovědět
Zpráva
Autor
sychrovak
Příspěvky: 9508
Registrován: pát zář 28, 2007 12:38 pm
Bydliště: MB

Dakar 2010 - 2022

#1 Nový příspěvek od sychrovak »

Celou dobu závodu co probíhal, moc o Macíkovi nikdo nepsal ikdyž je typ člověka který je schopný a do cíle dojede.Bohužel média jsou média.
Pane Macík Klobouček dolů a fandím Vám. 8) 8)

http://www.youtube.com/watch?v=IONs180RUl8

http://www.ct24.cz/sport/78550-martin-m ... ni-korunu/
Super 50 1963 ,1961,samodomo 4x2 r.v 85 1,2,teď vv 1,4D

Uživatelský avatar
mareko
Příspěvky: 1108
Registrován: čtv lis 08, 2007 9:42 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Dakar 2010

#2 Nový příspěvek od mareko »

Smekám před tím člověkem .Kamazy jsou profi tým který celý rok maká a mají profi zázemí .Nesrovnatelná konkurence . Tatry jezdí moc mladí chlapi .byli ze začátku moc hrrr. Je to taky o štěstí a rozvaze.A tak dojel ČAGIN ZASE PRO ZLATO
diesel to je koncert

Uživatelský avatar
zdeněk 1
Příspěvky: 2915
Registrován: úte črc 17, 2007 2:46 pm
Bydliště: Velká nad Veličkou

Re: Dakar 2010

#3 Nový příspěvek od zdeněk 1 »

macík předvedl skvělou jízdu a držel jsem mu palce 8) 8) 8)

Zklamaly mě ale tatry. Především tatra řízená brazilským pilotem. Tam mě hodně mrzelo že se jím pokazilo turbo na motoru :'( :'(

Tomeček mě naopak nepřekvapil -to jsem úplně čekal že to takto dopadne. Myslím že už by měl za volant posadit někoho jiného.

Od spačilova týmu se dalo trochu čekat,že z novým neodzkoušeným autem se může něco pokazit.


Radost mě udělal Loprais -namyšlený nedojel :wink:
Schopný autor tvoří,neschopný poučuje

Uživatelský avatar
diesel92
Příspěvky: 36
Registrován: stř čer 17, 2009 4:01 pm
Bydliště: Spišská Nová Ves

Re: Dakar 2010

#4 Nový příspěvek od diesel92 »

macik isiel prekrasne...a liazka tak isto 8) .......
ZTS MT8-046

Uživatelský avatar
filip
Příspěvky: 1865
Registrován: úte říj 21, 2008 10:51 pm
Bydliště: UO

Re: Dakar 2010

#5 Nový příspěvek od filip »

Macík 1 na druhou 8)
A co se tater poslední dobou týká - měli by si nalepovat reklamy i na podvozky aut zespodu, jsou to oblíbené záběry novinářů, tak ať z toho sponzoři něco mají. Jinak tatrovácký podvozek je k převracení přirozeně náchylnější než s pevnýma nápravama a ty auta jsou čím dál vyšší, musí se podle toho jezdit. Je to pak obrovská škoda té práce a úsilí a nakonec i peněz. Z tatrováků je brazilec určitě nejlepší, no v médiích u nás je jaksi neviditelný, ale to není jeho chyba. Novináři a redakce katastrofa - o Dakaru skoro nic a přitom o každým mamlasovi co občas kopne do meruny plný stránky. :vztek:
4011, 25 A, Zebra, Prcek
Padá chlápek z mrakodrapu a v každém patře říká - Ještě je to dobrý..

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 3939
Registrován: úte črc 03, 2007 10:29 pm
Bydliště: Dithmari villa

Re: Dakar 2010

#6 Nový příspěvek od rezis »

Vždyť každý večer bylo na ČT4 přímo zhodnocení etapy. Koukali jsme na to s Mikrem každý večer sice to mělo asi 15-20minut těch nej záběrů, ale stačilo. Liazka to všem pěkně ukázala. Stroj starý desítky let na 4 místě je myslím výhra :pohar:
Bydlím v Dětmarovicích udal bych i ulici, ale bohužel je tady nemáme

Uživatelský avatar
Jan.F
Příspěvky: 340
Registrován: pon zář 07, 2009 11:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Dakar 2010

#7 Nový příspěvek od Jan.F »

Existujou nějaká pravidla u náklaďáků?
Třeba že nesmí být vůz starší 20-ti let,váhově nesmí překročit limit pro závod ....atd.
Pomožte zachránit tisíce lidských životů, objevit dosud neznámé prvky, či dokonce nalézt mimozemskou civilizaci..
A to vše jen s použitim vašeho PC
http://www.czechnationalteam.cz/

Uživatelský avatar
zdeněk 1
Příspěvky: 2915
Registrován: úte črc 17, 2007 2:46 pm
Bydliště: Velká nad Veličkou

Re: Dakar 2010

#8 Nový příspěvek od zdeněk 1 »

Jan.F píše:Existujou nějaká pravidla u náklaďáků?
Třeba že nesmí být vůz starší 20-ti let,váhově nesmí překročit limit pro závod ....atd.

Tak pravidel je tam hodně ale tak moc to neznám.Píše se že v příštím roce se pravidla mají zmírnit.Když je tady řeč o liazu tak zrovna tady macíkovy zakázali jeho kabinu protože je plastová a to pravidla nedovolují a proto má tu starou liazáckou.

Hodně se sleduje i uložení motoru tam jsou nějaké dané rozměry kde mosí být vůči přední nápravě ....

Moc ty předpisy neznám a nerad bych tady kecal blbosti.

Na zmírnění předpisů spoléhá i loprais a na dakar 2011 staví nové auto na způsob Tatra Jamal http://loprais.cz/loprais/index.php?obs ... clanku=630


To že novináři o dakaru v podstatě nikde nic nedají mě :vztek: :vztek: :vztek: Je pravda,že čt4 vysílalo ale o kamionech tak vždy bylo ho...o
Přílohy
kabina od macíka - tedom.
kabina od macíka - tedom.
Schopný autor tvoří,neschopný poučuje

sychrovak
Příspěvky: 9508
Registrován: pát zář 28, 2007 12:38 pm
Bydliště: MB

Re: Dakar 2010

#9 Nový příspěvek od sychrovak »

Jan.F píše:Existujou nějaká pravidla u náklaďáků?
Třeba že nesmí být vůz starší 20-ti let,váhově nesmí překročit limit pro závod ....atd.
Jak se Macík vyjídřil Liazku už připomíná jen kabina ostatní nebude 20l starý.
A co se týče Liazu od dob kdy začal jezdit dakar tak vývoj moc dopředu nešel a vždy to napráskali Manům,mercedesům,bohužel kvůli politické situaci před 89 to nemohli napráskat Tatře./Zdroj. od jezdců/
Nejsem proti tatře ale jsem z města kde se tyto vozy stavěli a jsem na to hrdý. 8)
Bohužel ten zkurvenej Majský /poslední majitel/to vše posral
Super 50 1963 ,1961,samodomo 4x2 r.v 85 1,2,teď vv 1,4D

Uživatelský avatar
Jan.F
Příspěvky: 340
Registrován: pon zář 07, 2009 11:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Dakar 2010

#10 Nový příspěvek od Jan.F »

Ty dnešní Tatry co v tomhle závodu(kazdoročně) závoděj už nejsou auta.
Jeto přecpaný elektronikou, a vše se dělá tak aby to nejmíň vážilo....atd.

A pak ty auta se likvidujou jakoby byly z papíru - sou to samí slitiny aby to co nejmíň vážilo.a pak to takhle vipadá.


Když sem viděl v TV jak jedna tatra na začátku závodu měla nehodu tak jsem se musel smát v jedný zatačce sní řidič vyjel ze zatáčky(později zatočil) a přejel okraj cesty a pak štrejchnul o kámen - ten okraj byl v pohodě ale o ten kámen jen lechce zavadil a urval levý přední kolo. :typek:

I normální osobák byto ustál jen s odřeníma plechama.

Jednou sem viděl staré fotky a videa kdy ještě normálně na Dakaru závodily Liazky - a všem natrhly prdel 8) a ostatní kamiony byly pěkně zlikvidovaný(nebo se přehřály)

Kdyby se radši všechny české tímy vrátily ke starim dobrim Tatrám a Liazkám kdy tam vše bylo mechanický(prostě žádná elektronika jak dnes,a bylo tam skutečný železo, ne jak ty dnešní stavebnice)
Pomožte zachránit tisíce lidských životů, objevit dosud neznámé prvky, či dokonce nalézt mimozemskou civilizaci..
A to vše jen s použitim vašeho PC
http://www.czechnationalteam.cz/

Uživatelský avatar
tucnakk
Příspěvky: 436
Registrován: stř črc 04, 2007 4:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Dakar 2010

#11 Nový příspěvek od tucnakk »

Ted se o dakaru hodně psalo a diskutovalo a v nějaké besedě v televizi Macík povidal,že to jezdí 8let a dakar se stále zrychluje.
Auta jsou o třetinu lehčí a o třetinu maj větší výkon.Když někdo chce uspět musí jet naplno hned od startu.
A to je asi případ našich tatrovek. :'(
Bud to věnec a nebo kotrmelec :smich:

Uživatelský avatar
mareko
Příspěvky: 1108
Registrován: čtv lis 08, 2007 9:42 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Dakar 2010

#12 Nový příspěvek od mareko »

Kdyby ty týmy měly alespoň 20% podpory co má Kamaz .Je jedno jestli Tatra nebo LIAZ.Jsou prostě naši . Tak myslím že by zaplakalo hodně továrních světových značek .Raději o jedny volby méně a udělat našemu průmyslu trochu reklamu :vztek:
diesel to je koncert

sychrovak
Příspěvky: 9508
Registrován: pát zář 28, 2007 12:38 pm
Bydliště: MB

Re: Dakar 2010

#13 Nový příspěvek od sychrovak »

mareko píše:Kdyby ty týmy měly alespoň 20% podpory co má Kamaz .Je jedno jestli Tatra nebo LIAZ.Jsou prostě naši . Tak myslím že by zaplakalo hodně továrních světových značek .Raději o jedny volby méně a udělat našemu průmyslu trochu reklamu :vztek:
8) 8)
Super 50 1963 ,1961,samodomo 4x2 r.v 85 1,2,teď vv 1,4D

Uživatelský avatar
traktorista-plkac
Příspěvky: 852
Registrován: úte led 27, 2009 7:41 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Dakar 2010

#14 Nový příspěvek od traktorista-plkac »

Asi nevíte že v tatrách a v liazce nejsou české motory ale rakouské DEUTZ.Dělal jsem mechanika u jednoho závodního týmu,takže něco málo o tom vím.
Moje videa na
http://www.youtube.com/watch?v=Y_upwXh1E1c
Doprava zemědělské a jiné techniky do 4,2tuny.Vozidlo AVIA 75L.Tel. 605 450 280 non stop.

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8742
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Dakar 2010

#15 Nový příspěvek od Franta.cz »

Tomeček jezdí s klasikou.Vzduchem chlazená tatra.

Odpovědět

Zpět na „Putyka“