Mountfield

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Lišák1
Příspěvky: 1168
Registrován: úte čer 02, 2009 8:28 pm
Bydliště: Sklené nad Oslavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Mountfield

#61 Nový příspěvek od Lišák1 »

Dyku, proč bych se měl nasírat. Prostě napíšeš svůj názor. Ale v motorech se pohybuji většinu života, i když jsem vesměs dělal větší, když jsem pracoval u ČSAD. Takže máš naprosto pravdu v té zátěží na mazání, ale když mně výrobce napíše poměr 1:50 a já počítám, že nějaký ten záběh budu dělat polehku, tak jsem namíchal 1:40 právě proto, že to bude mazané trochu míň.
Jaké sháníš řidítka, celé nebo jenom ty hliníkové nástavce.
Nissan Terrano 3,0 TDI, Zetor 5211

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Mountfield

#62 Nový příspěvek od DYK »

Řídítka sháním komplet a nejrači Ty lehký, třeba Terra.
Plně respektuji tvoje dlouholeté zkušenosti kolem spalovacích motorů, ale tyto malé spalovací motory a zvláště dnes, kdy se chce při pohledu na vnitřnosti zvracet-žádné ložiska, pouzdra atd., je přece jenom kapitola sama pro sebe. Když jsem včera vdechoval život té fréze, tak jsem namíchal 1:30 půl nádrže a přes ruční zásah do regulátoru otáček jen tak "vrkal" s motorem, sem tam pustil do otáček regulátoru, což je kolem 4000 ot. Jak se to zahřálo, zdechl jsem to a nechal ptochu zchládnout. Po dvaceti minutách znovu natočil a dojel zbytek směsy s tím, že jsem to stále častěji pouštěl do otáček. Dneska jsem už namíchal tak něco mezi 35 až 40 a skoušel to i se zátěží. A to mám motor, který má kliku v kul. ložidkách a ojnici na jehlách. Válec litinová vložka, takže na dnešní dobu solidní provedení, si myslím. Ale jo, je opravdu možné, že se ti projevil nějaký technický nedostatek. Ono přes počítač se to těžko hodnotí a člověk těží jen z toho, co ten druhý napíše. Takže jak jsem psal, nechci říct, že máš "levý" ruce, jen jsem se snažil popsat chyby obsluhy.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Pepik_Plzen
Příspěvky: 459
Registrován: pon pro 28, 2009 6:49 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Mountfield

#63 Nový příspěvek od Pepik_Plzen »

Nemáte někdo zkušenost s pojezdem u sekačky TDL 484TR, přestala jezdit po zmačknutí madla na pojezd. Začalo to tím, že se občas stalo, že se nechtěla rozjet. Díval jsem se do převodovky pojezdu, je tam kuželová spojka, ta se zapíná pomocí prstýnku, který je odtlačován pružinou do zapnutého stavu. Venku na převodovce pojezdu je páčka která má pružinu postavenou do vypínacího směru a ovládá se bovdenem z madla sekačky. Zajímá me ta pružina, kterou je odtlačována kuželová spojka uvnitř převodovky pojezdu. Jinak převodovka stojí cca 2000,-. Zatím lovím zkušenosti někoho dalšího. :(
Nechá se vymyslet lecos, jenom je někdy problém to uskutečnit... aby to fungovalo podle našich představ.

Uživatelský avatar
Ráďa Škoda
Příspěvky: 120
Registrován: pon pro 22, 2008 7:16 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Mountfield

#64 Nový příspěvek od Ráďa Škoda »

Ahoj, nejspíš to má převodovka za sebou. U pojezdu buď zlobí Pastorky a Tyčinky v kolech (přidřený,nebo opotřebený)nebo je Opotřebenej Kužel v převodovce pojezdu.A to vzniká tím že se pojezd nepoužívá tak jak bi měl.Oni si lidé myslí diš páku pojezdu zmačknou jen do poloviny že to pojede pomaleji ano Pravda Ale to je hlavní důvod proč Odchází ten Kužel. A tam jeto z opravou téměř neřešitelný spíš to vidím na výměnu a pokud se tito zdá drahé tak holt sekat bez Pojezdu.Ty ceny dílů jsou Oumyslně Našponovaný z důvodu neopravování a Koupě nové sekačky.Ale diš vemu že Nová TDL stojí cca 14 a uš to nejní TDL jako Bejvala tak bych tu 2 asik dal. :zapomel: :zapomel: :zapomel: Pokud tě bude ještě něco zajímat písni rád Poradím. 8) 8) 8) 8) 8) Ahoj

Uživatelský avatar
daniber
Příspěvky: 194
Registrován: pát srp 24, 2007 10:48 pm
Bydliště: Český Ráj

Re: Mountfield

#65 Nový příspěvek od daniber »

Lišák1 píše:O Moundfildu již nechci ani slyšet. Koupil jsem kroviňák, nalil benzín, sekl asi 45 min., motor chcipl, nešlo s ním pohnout. Tak jsem to odvezl do opravy. A závěr. Motor byl zadřený a za zadření mohu já, protože si udělali rozbor benzínu, který zůstal v nádrži a zjistili, že je v benzínu moc oleje. Samozřejmě, že jsem tam dal trochu víc, než se to zaběhne, ale nad tím závěrem zůstává rozum stát. Zatím to mají právníci a vypadá to na soud. A nejsem jediný, kdo takto dopadl z reklamací. Ale zase se jim nedivím. Kdyby měli uznávat reklamace, tak by asi dnes dle objemu prodeje nic jiného nedělali.
A k té kvalitě sekaček. Přijel jsem do servisu Stihl. Bavili jsme se o kvalitě seskaček a on mně dovezl dvě úplně stejné a říká, jedna stojí 3800 Kč a druhá 33000 Kč. A když si koupím tu za 33000, tak se zaručoval, že mně již nikdy neuvidí, že reklamace nepřichází v úvahu, to že nezná. A že mohu sekat co chci. U té druhé prý také, že vydrží i 10 let, ale nesmím prý ji vyndávat z krabice.
Kamárád měl s mantfildem stejný patálie. Nakonec se obrátil přímo na oficiálního dodavatele pro ČR a tam pochodil. Mantfilďáci blbě koukali ale nemohli nic.
Uvažuju že koupím křovinořez do lesa takže něco profi. Samozřejmě se mantfildu obloukem vyhnu i v tomhle případě. Nevíte někdo jak bych pochodil v rakousku? Mám to sice z ruky ale když bych pořídil stroj kterej je u nás za 13000 a rakousku by byl třeba za 8000 tak se klidně projedu. Nebo sem moc najivní? Taky nevím jak ze servisem a zárukou, jezdit tam po záběhu znova jen na seřízení se mi moc nechce.

Uživatelský avatar
winch
Příspěvky: 2210
Registrován: stř bře 11, 2009 12:08 am
Bydliště: Pov. Bystrica

Re: Mountfield

#66 Nový příspěvek od winch »

Na Aukre je krovinák H245 za 6tis. Ja mám ten istý asi 15 rokov bez poruchy, a každoročne ho celé leto požičiavam jak susedom tak urbárnikom. Treba aby bol mazaný kľb a kvalitný olej do benzínu ta prežije.
Starý, dobrý je to stroj, som rád že mám traktor môj.

Uživatelský avatar
daniber
Příspěvky: 194
Registrován: pát srp 24, 2007 10:48 pm
Bydliště: Český Ráj

Re: Mountfield

#67 Nový příspěvek od daniber »

díky, já tam kouknu. Radši bych novej ale uvidíme.

hucik1
Příspěvky: 1
Registrován: úte říj 12, 2010 7:59 am

Re: Mountfield

#68 Nový příspěvek od hucik1 »

Souhlasím s Vámi. Koupil jsem si profesionální pilu Oleo mac a už nikdy více!!! Je to nekvalitní výrobek, při větším zatížení se pila zadře. Při reklamaci mě firma sdělila, že je motor zadřený, oprava stojí cca 5.500 Kč. Pilu jsem používal cca 10 hodin.Firma mi sdělila, že jsem nepostupoval správně při míchání paliva s olejem, po sdělení firmě, že jsem postupoval dle návodu, to nikoho nezajímalo. Řekl jsem si, že když už jsem do tété pily investoval takové peníze ať provedou opravu, samozřejmě na mé náklady. Po opravě pily, jsem s hrůzou zjistil, že po 30 minutách řezání, motorová pila přestala fungovat a při další reklamaci, mě bylo znovu (už písemně sděleno), že je pila znovu zadřená. Při další reklamaci, byl postup Mountfiledu, kde jsem tuto pilu kupoval, stejný, jako při předešlé reklamaci a firma požadovala znovu zapaltit za opravu 5.600 Kč.Tak jsem jim sdělil, že opravu neakceptuji. bylo mi sděleno, že si to klidně můžu dát k soudu. Zkoušel jsem tuto pilu dát do opravy k jiné firmě, ale nikde mi ji nechtěli vzít do opravy. Problém je totiž v tom, že firma Mounfiled má na tyto výrobky monopol. Takže závěrem : UŽ NIKDY VÝROBKY OLEO MAC!!!

Uživatelský avatar
ola
Příspěvky: 6098
Registrován: úte říj 21, 2008 8:09 pm
Bydliště: Kůsek od Vsetína

Re: Mountfield

#69 Nový příspěvek od ola »

Ahoj,ešče sem tu nigdy nebýl vlězený a gdyž sem to tu enom tak halabala přelěťél tak sem sa enom utvrdíl v mojém postoji k téjto velice dobře prosperující firmě.Osobně sem v mauntfeíldu býl dvakráť v životě a gdyž sem tam viďél ty ceny,tak sem tam nigdy nic nekůpíl a také nekůpím a to z jedného prostého důvodu kerý tu už desi psál bastardtraktor a možná aj iní.Stéjně totiž ve výslědku zaplatím za stéjnů věc ešče věcéj chechtáků jak v keréjkoliv jinéj firmě a to z ľogického důvodu,protože musím zaplaťiť aj tem dravcovi co si tam vytočí nejaků tu slěvu či mu přidajů ty věcné kraviny,no auto zřejmě kravina nebude alě zas kolik lidí znáte,keří ho vyhráli a také bych chtěl viděť kolik jich vytočilo 100%.No a to tady také poprvni v životě čtu až od vás jak sa stavjíja k nejakým tým reklamačkám,nehlědě na to,že nejaká kvalita je zřejmě dosť pochybná,to sem také nejedenkráť slyšél aj tak od lidí co tam neco kůpili.Nejsu ani nejaký herešný příznivce marketů alě jeden příklad,kámoš si v mauntfieldu chťél kůpiť pilu,holá pila tam stála cosi přez 6000 a gdyž tu samů nakonec kůpíl desi v marketě při akci,tak stála 4500 a to k tom měl + kufr,pilník,řetázek a tušímže olěj.
Čím věčí kladivo, tým věčí odborník, kurva podaj ně to pořádné kladivo!
Kůkni na triála.http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =2&t=19240

Uživatelský avatar
Jan.F
Příspěvky: 340
Registrován: pon zář 07, 2009 11:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Mountfield

#70 Nový příspěvek od Jan.F »

Jak kdysi byla soutěž že člověk mohl vyhrát nějaký to americký auto.
Tak ho vyhrál nějakej člověk v sousední vesnici.
A prej několik let ho nesměl prodat,jinak by zaplatil celou jeho cenu, pak také mělo velkej motor takže tanková spotřeba, náhradní díly drahý a téměř k nesehnání, a šílený pojištění.... takže výhra k vsteku.
Pomožte zachránit tisíce lidských životů, objevit dosud neznámé prvky, či dokonce nalézt mimozemskou civilizaci..
A to vše jen s použitim vašeho PC
http://www.czechnationalteam.cz/

Jiřin
Příspěvky: 1281
Registrován: úte zář 11, 2007 9:29 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Mountfield

#71 Nový příspěvek od Jiřin »

My mame od Mauntfieldu zadovy postrikovac Oleo Mac. Je to kupovany tak davno, ze si vlastne nevzpominam kdy to bylo. Mozna tak 95 rok? vi buh .......... Ale, ten postrikovac nikdo nikdy neserizoval, jen jsem mu za tu dobu asi 1 max. 2x profouk nejaky kanalek v karburatoru. Jinak nic. A to bych rek, ze s tim strikame dost. Olej do benzinu liju jen tak od oka. Takze, moje zkusenost s touto znackou je dobra ........... ale to mozna jeste tenkrat delali poradne motory. Dnes se asi setri na vsem :(

Uživatelský avatar
picus78
Příspěvky: 843
Registrován: stř led 21, 2009 8:20 pm
Bydliště: 54401

Re: Mountfield

#72 Nový příspěvek od picus78 »

Panove ja mam pilu Oleo-mac 956,uz 8 let,treba v loni udelala 50 kubiku(prosim bez komentare od tezaru ze je to jak nic,delam jen domu na topeni),a z toho 30 kubiku jsem delal do spalku.Nevim proc ale asi jsem mel stesti na kus.Jo a cena kterou jsem dal za tu pilu byla 2 tis.kc,jinak kdybych si ji mel kupovat za plnou cenu,tak bych do ni nesel.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Mountfield

#73 Nový příspěvek od DYK »

Nejsem těžař tak snad můžu. Tvoji spokojenost ti neberu a přeju ti ji. Jde o to, jak tuto pilu popisuje prodejce. Celý rozpor je v ceně vs. kvalita a že za ty stejný peníze je jiná, kvalitnější pila. Z toho plyne, že v ceně je započítaná kdejaká soutěž "... a mám to zadarmo". Kdyby byla cena přiměřená konkurenci a kvalitě nebyly by tak negativní reakce od lidí. Překopíroval jsem ti ten popis prodejce a musíš uznat sám, hlavně u prvních dvou vět, že to je tošku jinak. Já tvrdím, že to je lež jak sviňa.
Motorová pila OM 956 - profesionální pila Oleo-Mac pro zpracování a těžbu velkého množství dřeva. Špičkový model své třídy díky vynikajícímu poměr výkonu, hmotnosti a ceny.
Odstředivé předčištění vzduchu a moderní koncepce filtračního systému umožňuje prodloužení intervalu pro čištění vzduchového filtru. Ergonomicky tvarovaná rukojeť spolu s vysoce účinným antivibračním systémem umožní i takto výkonný stroj snadno a pohodlně ovládat. Díky dekompresnímu ventilu, který při startování kontrolovaně upouští z válce část komprese, se snižuje potřebná síla pro start pily až o 30%.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
picus78
Příspěvky: 843
Registrován: stř led 21, 2009 8:20 pm
Bydliště: 54401

Re: Mountfield

#74 Nový příspěvek od picus78 »

Ja vim ze se to neda srovnat treba ze Stihlkou.Proto jsem psal ze kdybych ji mel kupovat za plnou cenu tak bych si ji nekoupil.Dal bych max.1/2 z ceny za co to prodavaji,a to bych se jeste kroutil jako had.

franta28
Příspěvky: 1
Registrován: pon úno 07, 2011 9:41 pm

Re: Mountfield

#75 Nový příspěvek od franta28 »

S Mountfieldem jsem definitivně skončil. O této firmě by se dalo říci - když ptáčka lapají hezky mu zpívají, ale běda běda, jestli budete chtít něco reklamovat. Na co je mi záruka 7 let ??? Zaplatíte vše i s chlupama, reklamace stroje po dvou měsících provozu ? Špatně používáte, nedodrželi jste návod výrobce, nazdar zaplatit a hotovo, další. To že se závada stala uvnitř stroje kam jste nezasahovali ? Nezájem, zákon na ochranu spotřebitele ? Nezájem. A tak bych řekl, že jejich masivní reklamní kampaň na podporu prodeje jim stačí nahánět zákazníky v dostatečně hojném počtu, že se nepotřebují starat o ty stávající. Než by vyměnili díl za 500 Kč na krámu co vám prodali a vypadali jako profíci, raději se svámi budou handrkovat a dokazovat vám že jste blbci. Sorry, ale tohle si nedovolí ani v Kauflandu a raději vám vrátí prachy, jenom aby jste o nich nehovořili ve špatném a takové firmy si pak vážím a dokáži jim i něco odpustit, když se jim nezadaří. A Mountfield, NE už nikdy, nejsou z této doby !!!

Odpovědět

Zpět na „Putyka“