Mountfield

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Kutil3
Příspěvky: 286
Registrován: úte říj 21, 2008 7:15 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: monfild

#31 Nový příspěvek od Kutil3 »

AlexTc píše:Spíš DAE, mám od nich kalovku a čerpadlo ve vrtu.Nekupoval jsem jí teda u Mountfielda.Už jí mám pár let a zatím spokojenost
Jo máš pravdu já to přehodil :) soused to čepadlo DEA koupil také a moc dlouho mu nevydrželo...asi záleží na jaký kus narazíš....já nakonec vzal Sigmu, ale také né u MF. :)
Všechno se dá vysvětlit. Bohužel ne všem...

Uživatelský avatar
jirik610
Příspěvky: 1774
Registrován: čtv črc 09, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Mountfield

#32 Nový příspěvek od jirik610 »

borci já mám rakousko za kopcem (ne teda doslova ale do krajskyho městav rakousku to mám asi tak jak půl cesty do brna) no a když chci kvalitní stroj za maunfield cenu votevřu eshop husqvarna na našem vebu , vyberu si stroj kterej se knám dováží a tudíž není problém z dílama a pak prostě jedu do retzu na nákup 8) , tam si v prodejně koupím co chci - naposled sem tam kupoval křoviňák tchánovy k narozkám , u nás se nedal sehnat pod 14000 a z retzu sem ho dovezl za 8000 a s 5ti letou zárukou , to co je v rakousku sada tak to je vercajk still i když zase teda maji dokonalej servis nedávno sem tam sháněl membránu do karbecu na prastarou pilu still a světe div se byla skladem .................proto já nemám potřebu vyhazovat peníze za oleomagy , partnery a mautfildy nebo nedej bože Aholdqality ,protože za ty samy prachy co tady stojí 2t partner tam koupíš huqvarnu se 4t motorem a 5ti letou zárukou ,a s ručním cajkem jako jsou kanga vrtačky flexi bourací kladiva akučky atd ....je to to samy to co tady stojí nějaká akumrdka v baumaxu 3000 tak za 4000 koupím v retzu makitu s lionkou baterkou náhradní baterky a svítilnu to všecno zabaleny v uhlednym kufru makita a jako pozornost sadu bitů makita zdarma a to se mi opravdu vyplatí si pro to zajet těch 30km (tam a spátky 60) , protože ve znojmě v plobergru ta samá stoji 11 litrů a bity ti k tomu nikdo nedá ......prostě je nutny vědět že tady ty mauntfildy a baumaxi a obi a hrnbachy nás berou silně na hůl-ale fakt fest a to že si tam zatočím kolečkem mě teda dobře na šulina nedělá ,protože za to co v maut.... sekačka bez pojezdu a s plechovim deklem a nožem z blata tak za zo v raichu husqvarna s pojezdem a možná i s kozatou blonckou co ti bude tu sekačku tačit v mokrym bílím tričku aby bylo na co čumět- ale bacha na starou ........... to sem se zase musel rozohnit (nasrat) a to sem toho víc jak půlku smazal aby to nebylo tak dlouhy :respect:

Uživatelský avatar
FENDT F24
Příspěvky: 252
Registrován: ned říj 26, 2008 8:38 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Mountfield

#33 Nový příspěvek od FENDT F24 »

Nezbývá mi, než s tebou souhlasit. Před lety jsme kupovali v Rakousku Husqvarnu 55-ku cena 10 500,-kč + 1 řetěz zdarma.
Ta samá pila v Havlíčkově Brodě 18 500,- kč a samozřejmě bez řetězu :vztek: .
Pak jsem v Rakousku kupoval sekačku Alko 9 600,-kč.
Opět ta samá v baumaxu 13 500,-kč.
:321: :wc: :zadek: V maunfildu bych si nekoupil snad ani hajzlpapír :321: :wc: :zadek:

Pepik_Plzen
Příspěvky: 459
Registrován: pon pro 28, 2009 6:49 pm
Bydliště: Plzeň

Re: monfild

#34 Nový příspěvek od Pepik_Plzen »

pech. píše:otec má malou pilu od moutfieldu, na nějaké lehké práce (odvětvování, tesařina apod.) to není úplně marné, je to malé a lehké...

když má dojít na kácení, je to bída.. se stromy nad nějakejch 20-25cm průměru se to tejrá, řeže dlouho, malinko otupený řetěz znamená konec...

ale pravda je, že ji má spoustu let a vrčí to pořád.....

já jsem se byl podivat i u MTFD, když jsem kupoval pilu, ale odradila mne ergonomie (blbý přístup k filtru, konvenční spojka, neštělovatelné čerpadlo... papírový výkon byl slušný, by´t tam dodávali řeznou sadu 0,325, která mi moc pod čumák nejde... mají tam polání před krámem, vyzkoušel jsem typ.. te´d nevím, 952?? asi 55-60ccm, 5k..

mno řeknu to takhle, nakonec jsem koupil stihlku, MS310, a chyba to asi nebyla - to je prostě nebe dudy, přístup pěkný, obrácená spojka, ovládání jednou páčkou...
výkonná je dost.. nechtěl jsem malou pilu, vím jak je na tom otec a po přechodu ze 100kubíkové Contra stihl mi váha 5,5kg proti 13 přišla super...

mám ji už taky pár let a jsem spokojen naprosto...

mtfd má ale i výhody... když jsem v neděli zlámal pilník na ostření řetězu a u IE zjistiul že mají otevřeno v neděli - jel jsem tam... prodavačka byla mimo, naštěstí jsem věděl co chci a pilník koupil :-)

Od Mounta ji mám taky, řeže to celkem v pohodě, s tupím řetězem se nedá řezat ani profi pilou. Je to výborný na odvětvování. Prosím tě, co je to za srovnávání s 310 Stihlkou, to snad nemyslíš vážně, jinak nic proti. Především je to o tom jak stím kdo "zachází tak i schází".
Nechá se vymyslet lecos, jenom je někdy problém to uskutečnit... aby to fungovalo podle našich představ.

Pepik_Plzen
Příspěvky: 459
Registrován: pon pro 28, 2009 6:49 pm
Bydliště: Plzeň

Re: monfild

#35 Nový příspěvek od Pepik_Plzen »

Kutil3: Zdravím, čerpadlo DAE jsem kdysi přitáhl ze šrotu, ono se ručně točilo, ještě jsem si ho tam proměřil, jako elektrikář, abych to nezvládl. Ale když jsem přišel s čerpadlem domů, tak jsem ho bez jakéhokoliv dalšího prozkoumávání zapnul. Udělalo to bááác, hlavní jistič 20A až na chodbě venku. No nic, ono po sejmutí rozety v čerpadle jsem zjistil, že se někomu vydřela rotační uckávka, jelikož běželo asi na sucho. Tak jsem ho rozebral a okamžitě jsem viděl že bylo i uvnitř potopené. Nakonec jsem ho byl nucen převinout sám, za opravu zaspívali úctihodných 4500,-tak jsem do toho nešel a převinul ho sám. byla to taková hra po večerech, ale když jsem měl možnost se to naučit v učňáku tak to není fakt k zahození. Materiál mě stál 150,-, Docela to byl problém sehnat správný průměr drátu. Jen jsem musel objednat rotační ucpávku cena cca 750,- Původně tam byla grafitová princip jako se dávala do škodovky na vodní pumpu. tato je keramická. Čerpadlo maká bez problémů a jsem s ním spokojen.
Naposledy upravil(a) Pepik_Plzen dne čtv led 07, 2010 7:27 pm, celkem upraveno 1 x.
Nechá se vymyslet lecos, jenom je někdy problém to uskutečnit... aby to fungovalo podle našich představ.

Uživatelský avatar
havrican
Příspěvky: 232
Registrován: sob lis 24, 2007 6:30 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Mountfield

#36 Nový příspěvek od havrican »

mají v mountfieldu při tom točení akci i na nářadí fiskars? už delší dobu mám zálusk na rýč, jenže stojí 700,- žebych si zkusil zatočit :D

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 3939
Registrován: úte črc 03, 2007 10:29 pm
Bydliště: Dithmari villa

Re: Mountfield

#37 Nový příspěvek od rezis »

Bydlím v Dětmarovicích udal bych i ulici, ale bohužel je tady nemáme

Uživatelský avatar
havrican
Příspěvky: 232
Registrován: sob lis 24, 2007 6:30 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Mountfield

#38 Nový příspěvek od havrican »

fííha, no když sem tam byl na podzim, měli ho tam myslím za 700,- včera v u nás v domácích potřebách za 680,- asi koupím normální za cenu do 300,- a bude :D

jinak něco od fiskarsu je asi jediné co bych tam koupil, dal jsem se na stihl 8)

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 3939
Registrován: úte črc 03, 2007 10:29 pm
Bydliště: Dithmari villa

Re: Mountfield

#39 Nový příspěvek od rezis »

Ja nevím zda jsi měl vyhlídnutý zrovna tento teleskopický. Tento asi levněji než u toho druhého odkazu u nás neseženeš. Dal jsem je pro srovnání, protože zrovna tyto dva jsou přesně stejné (dle katalogového čísla) a tedy lze srovnat cenu.
Jinak Fiskars 8)
Bydlím v Dětmarovicích udal bych i ulici, ale bohužel je tady nemáme

borsuk
Příspěvky: 79
Registrován: pát led 02, 2009 12:16 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Mountfield

#40 Nový příspěvek od borsuk »

je to DAE Practik a zatial to je fajn. a propo akych 20 l benzinu to spominate,tiež mam ročny krovinorez OLEO MAC 380 T ?

Tomáš F.
Příspěvky: 1
Registrován: pon led 25, 2010 11:34 am

Slavný Moutfield

#41 Nový příspěvek od Tomáš F. »

Zkušenosti s Moutfieldem. Zaregistroval jsem se trady u Vás, abych se podělil o svou zkušenost. Asi jako všichni jsem alergický na reklamu. Dlouho jsem odolával a kupoval zahradní techniku všude jinde než v Moutfieldu. Mám toho dost a motorová pila pořád chyběla. Také o nějaké navigaci do auta jsem přemýšlel. Tak jsem to dal dohromady, prozkoumal internet a recenze na oba výrobky. Když to koupíte každé zvlášt, tak něco málo ušetříte. A to kolo "štěstí" to je "neodolatelné". Navštívil jsem prodejnu ve Frýdku Místku začátkem ledna. Než jsem si cokoliv vybral, koukám kolik točí lide před námi. Už to tam skoro bylo, překlápúělo se top na políčko se slevou 100%, ale co čert nechtěl vrátilo se to zpět na sousedních 14%. Tak jsem pána politoval, že je to opravdu smůla a že to se "mi" stát nemůže. Tak mu velkoryse vrátili 14% a šel. Ted jsem šel točit já. Podotýkám že ani moje děti ani manželka raději točit nechtěli. Roztočím to a co si myslíte že padlo. Taky jsem to měl skoro zadarmo, ale vrátilo se to zpět na 14%. To stejné políčko jako pánovi přede mnou. Tak si říkám to je ale náhod najednou. Nechám to tak a jdu si převzít pilu a navigaci. Slyším za sebou že se opět kolo roztočilo, tak říkám dceři "zajdi se tam podívat". A co myslíte že mu padlo. Přes půl prodejny na mě křičela, že ten pán má to samé co jsme měli my. Už se prodavači otáčeli, ale u dítěte je to normální že křičí. Jenom to zrekapitujuji. Tři točení na tom jejich kole, všechny po sobě v rozmezí 15 minut. A všechny na 14% vedle 100% které tam jsou jen jednou. Pro naši utěchu jeden z prodejců říkal že hned ráno paldlo 100% ale to v prodejně ještě nikdo nebyl. Asi si prodavači točili pro zábavu.

Uživatelský avatar
kucmar
Příspěvky: 1427
Registrován: stř črc 04, 2007 8:45 pm
Bydliště: Břeclavsko

Re: Slavný Moutfield

#42 Nový příspěvek od kucmar »

Spíš nastala chyba v ovládání toho kola :smich: . Pomocný motorek nepřetlačil odpor, kterým to bylo potřeba osadit na těch 14 procent a bylo to pro firmu v háji :vysmech: :vysmech: .

Uživatelský avatar
vizovjan
Příspěvky: 1095
Registrován: pát lis 20, 2009 11:44 am
Bydliště: Vizovice

Re: Slavný Moutfield

#43 Nový příspěvek od vizovjan »

Náhodou já jsem si před mnoha lety, když jsem byl malý kluk, vytočil i 100% - ve Zlíně. Bylo to na jízdní kolo (které mi ale opravář později ohodnotil na poloviční cenu, než byla vyvolávací cena v Mountfieldu. Nevím, jestli od té doby kolo štěstí od té doby vylepšili na házení menších slev. Myslím, že ono jim stačí to, že každé druhé políčko je základní sleva o 12%. Nářadí Fiskars měli tehdy o 20% dražší, takže i při slevě 12% je to o dost drazší než u nás v maloobchodě. Jejich reklamy jsou vyloženě zavádějící, propočty klamavé... Mountfield pro mne není věrohodným prodejcem.
Zetor 7245, 3011, 12145 s čelňákem, diskový štěpkovač Junkkari HJ 5G a bubnový štěpkovač Heizohack 6-400, video při práci http://www.youtube.com/watch?v=XWM-i42P ... ture=share nebo starší http://www.youtube.com/watch?v=MSvnIdqCtQI

Uživatelský avatar
maršl
Příspěvky: 3012
Registrován: stř říj 17, 2007 11:03 pm
Bydliště: Kančí hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Slavný Moutfield

#44 Nový příspěvek od maršl »

kdyz otec kupoval krovinak pred nekolika lety tak se byl taky divat v moufieldu v Prerove a rikal ze chlap tam taky tocil slevu a melo padnut nejaka vetsi sleva a jak se to zacalo uz zastavovat tak ten prodavac stal u kola a strcil do neho a kolo se prevalilo a tudiz kloudna sleva nepadla a to stejne potvrdil i sused. sou to proste sidilove
Ford 8970, Landini 125, Zetor 12145, 6945, 6045 s nakladačem, vyvážečka STS Kesla 203T, štěpkovač Eschlbock Biber 7 Trio, Kubota B 1600

Pepik_Plzen
Příspěvky: 459
Registrován: pon pro 28, 2009 6:49 pm
Bydliště: Plzeň

Re: monfild

#45 Nový příspěvek od Pepik_Plzen »

vjf55 píše:
Novotny Pavel píše:Rčení nechci slevu zadarmo tady vždy dokonale funguje asi tak, nejsem proti nikomu zaujatej ale pokud se podíváš na portál ZAHRADA tak bude v drtivé většině převažovat negativismus ke kvalitě zpracování této značky ale nejvíce k nasrání jsou zamítavé postoje k reklamacím- skoro vždy chyba obsluhy.
k ty zaruce zo je fakt nic ti neuznaj proto mužou davat zaruku na 7let
To je sice pravda, že ti nic neuznají, ale pokud přineseš zadřenou mašinu(pilu, křoviňák... ) nebo něco ohnutého tak se nedivím že to neuznají, to je jasná chyba obsluhy. Taky jsem tam už pár věcí koupil a sebenejmenší problém.
Nechá se vymyslet lecos, jenom je někdy problém to uskutečnit... aby to fungovalo podle našich představ.

Odpovědět

Zpět na „Putyka“