19.2 2024 Praha

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8588
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: 19.2 2024 Praha

#106 Nový příspěvek od bourač »

na čápák? :zapomel: no jednou jsem jel na jih a uviděl na silnici poutač, tak jsem tam zabrousil, shlédnul jízdárnu, hotel pro lidi i koně. Dal si už tehdá před lety předražený kafe a jel dál.
Jinak s Andrejem mám jen dobrý zkušenosti, platí dobře, dal do cajku plesnivý fabriky. Jeho zaměstnanci si na platy nestěžujou.
Bejt statkář zasadím řepku. :ano:
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

chobotek
Příspěvky: 10615
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: 19.2 2024 Praha

#107 Nový příspěvek od chobotek »

Teď ses odkopal, takhle se zařadit po bok příjemcům dotací (místo abys pěstoval levné české jídlo Čechům) :red:
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

other-side II
Příspěvky: 1362
Registrován: sob zář 03, 2022 9:15 pm
Bydliště: Perštejn

Re: 19.2 2024 Praha

#108 Nový příspěvek od other-side II »

aspoň po mně v České krajině něco zbude-příjde ti to blbý?

a abych ti trochu upravil vnímání dotací, byť si myslím, že nejsi schopen to pochopit, dotace od slova dotovat, ne zaplatit a mít zisk
mastnacek píše: úte úno 20, 2024 3:44 pm dezole? ja uz asi budu volit ten lepsi slovnik nez lepsoblb, nemuzu si pomoct. Tys podojil stat za kericky a ani ses nezardel.
klasickej zemědělec: moc horko, moc zima, moc mokro, moc sucho, atd atd

tomous
Příspěvky: 3132
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: 19.2 2024 Praha

#109 Nový příspěvek od tomous »

Bourači: vídíš a já řepku nedělám :vysmech:
Chobotku: když jsme v roce 2014 končili z mlíkem byla výkupní cena 4,60 za litr. Nebo v době šílených krav bejky za 30kč v živém a nebo prasata za 18kč. Nemyslíš že to bylo levné jídlo čechům víc než dost :-/

chobotek
Příspěvky: 10615
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: 19.2 2024 Praha

#110 Nový příspěvek od chobotek »

Myslím. Taky myslím, že není nutné chudnout na prvovýrobě. Jenže jste to nedokázali těm čecháčkům nacpat, takže jste nacpali kapsy obchodníkům. Kdo za to může netuším a nemyslím si, že by to kdokoliv vysvětlil tak, aby to bylo pochopitelné. Pro jistotu, kdybys měl chuť to vysvětlovat, pak ne mě. Představ si ty lidi v Praze, třeba. Mě je to jedno, jím maso ze zvířat, která jsem osobně znal a mlíko v lednici je od krávy, na kterou si můžu šáhnout. Obchodní řetězec tedy v mém případě vypadá sedlák->já. Ty delší obchodní řetězce a jejich výhody tady užívají například někteří elektrocyklisté, je třeba se obrátit (nejen) tam.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Fizz
Příspěvky: 7991
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: 19.2 2024 Praha

#111 Nový příspěvek od Fizz »

Podpořím tedy zkrácení řetězce tím že pořídím slepice .... Pro začátek
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

sekalsemmalo
Příspěvky: 4265
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: 19.2 2024 Praha

#112 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

nebude problém spíš tady? každej kolem toho chodí,jak kolem horký kaše.nesmí se o tom mluvit.pomáháme přece.a tak se útočí na řetězce, gryndýl a elektrocyklisty s velkejma nákupníma brašnama(to kolo dojede i tam,kde je to cenově zajímavý,třeba pro kapra za stovku na sádky,koupí si tam o 1.6 kapra víc,jak u vaničky,cyklista umí a musí počítat) . strach z nerovnováhy na trhu je z něčeho úplně jiného. .https://www.kurzy.cz/komodity/psenice-graf-vyvoje-ceny/ a v souvislost tady https://www.novinky.cz/clanek/zahranicn ... .seznam.cz
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

tomous
Příspěvky: 3132
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: 19.2 2024 Praha

#113 Nový příspěvek od tomous »

Fizz: a krávu,prase,brojlery....

Chobotku: vysvětlovat pepíkům v Prahe nic nebudu.... Počítat umím. Mlíko neděláme, a maso pro sebe a známý.

chobotek
Příspěvky: 10615
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: 19.2 2024 Praha

#114 Nový příspěvek od chobotek »

sekalsemmalo: S ohledem na čas to vypadá jako napsané po návratu z kalby (na kole?). Pšenice stojí poslední 30let skoro stejně. Nafta byla tehdy na 5,50Kčs. Nechám na tobě kolik stojí chleba teď a kolik stál před 30 lety. Chleba, to je mouka (obilí), voda a energie. Trocha soli, někdy kmínu. Cena vstupů vzešlých ze zemědělství se prakticky nezměnila, všechno ostatní ano. Ta nerovnováha tady roste desetiletí a najednou se někdo probudí a začne do toho motat grýndýl a válku :evil:
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Fizz
Příspěvky: 7991
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: 19.2 2024 Praha

#115 Nový příspěvek od Fizz »

tomous píše: stř úno 21, 2024 6:48 am Fizz: a krávu,prase,brojlery....
Čeledína, děvečku.... Grunt ...

Je to ve hře. Ale až v další pětiletce. (Jako fakt.) Pokud by soused prodal políčko co je teď ladem možná i krávu nebo ovečky.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

other-side II
Příspěvky: 1362
Registrován: sob zář 03, 2022 9:15 pm
Bydliště: Perštejn

Re: 19.2 2024 Praha

#116 Nový příspěvek od other-side II »

soused měl asi 15let ukrajince, ten se chodil celoročně každé ráno před svítáním koupat do Mže, odolnej tvor, sice mrňavej, ale balíky sena skládal jak opice, tos neviděl, začla válka a šel bojovat, už se nevrátil, kdoví kde je mu konec
klasickej zemědělec: moc horko, moc zima, moc mokro, moc sucho, atd atd

Fizz
Příspěvky: 7991
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: 19.2 2024 Praha

#117 Nový příspěvek od Fizz »

Můj se vrátil.

Nevím ale na jak dlouho... (Zůstane, zůstanu, budu chtít něco takovýho dělat atd...)
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

sekalsemmalo
Příspěvky: 4265
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: 19.2 2024 Praha

#118 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

no,ale zemědělcům překvapivě padla ta cena obilí,to tvoje inflace je 30 procent,zdražím o třicet procent.to čtu z toho grafu zase já.a hledá se proč. https://budejovice.rozhlas.cz/ukrajinsk ... me-9160567 a tady https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekon ... nys-242224 tak já nebudu řešit problémy zemědělců.nanejveš vám popíšu jak se chovám já,jako spotřebitel,zákazník.ale tyhle články a zprávy k pochopení situace vnímám...
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20350
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: 19.2 2024 Praha

#119 Nový příspěvek od vitex »

Nic ve zlém sekale,ale vůbec nic nevíš a klidně se chovej jako spotřebitel.Běž si koupit kvalitní obilí,vypěstované českými zemědělci,nech je semlít a upeč si z něj chleba. Totéž zkus s obilím z EU a z Ukrajiny a porovnávej.Budeš mít oči jak knedle. A tak to je se všemi produkty.A pokud nevěříš,Tomous-jeden z mála rozumných zemědělců. Tě uvede na pravou cestu.A ještě si porovnej cenu a poměř s kvalitou.

tomous
Příspěvky: 3132
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: 19.2 2024 Praha

#120 Nový příspěvek od tomous »

chobotek píše: stř úno 21, 2024 7:13 am sekalsemmalo: S ohledem na čas to vypadá jako napsané po návratu z kalby (na kole?). Pšenice stojí poslední 30let skoro stejně. Nafta byla tehdy na 5,50Kčs. Nechám na tobě kolik stojí chleba teď a kolik stál před 30 lety. Chleba, to je mouka (obilí), voda a energie. Trocha soli, někdy kmínu. Cena vstupů vzešlých ze zemědělství se prakticky nezměnila, všechno ostatní ano. Ta nerovnováha tady roste desetiletí a najednou se někdo probudí a začne do toho motat grýndýl a válku :evil:
Hele víš co chcou ohledně plnění grýn dýlu? Co třeba snížení celkovýho množství pesticidů. Už je takhle u nás asi nejnižší... Ponechání pole ladem-úhor. Zaplatíš 5 tis. nájem, 600 daň z nem. koupíš osivo na hektar za litr až dva a na dotacích dostaneš 4tis. Dobrý ne. Hele prosím tě v jakým oboru děláš???
Jinak jám mám v prdeli vše výše zmíněné. Dotace by měli být na PRODUKCI!!! jablek,pšenice,kilo masa,zeleniny.... ale VŠUDE V EU.
Pak by se ukázalo kdo co umí!
A nerozlišovat velkej zemědělec nebo malej,ale dobrej a špatnej!!! Tady po okolí asi 2-3 menší sedláci co bych jim sebral dotace na doživotí!!!

Odpovědět

Zpět na „Putyka“