Chytré hodinky, náramky atd...

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9071
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Chytré hodinky, náramky atd...

#1 Nový příspěvek od Sniper »

Jelikož jsem nikde nenarazil na ucelené vlákno této moderní vymoženosti a s mobilama to křížit nechci, zakládám nové 8)
Věřím, že ještě zažijem dobu, kdy tu založíme vlákno na téma, který Chip do hlavy je lepší a kdo ho umí nastřelit levněji :D
Ale nyní k tématu ;-)

Delší dobou se zaobírám myšlenkou pořídit si chytré hodinky, protože....
Líbí se mi vyřídit hovor, když mám mobil na stole a já ruce jak prase vytáhnu z motoru.
Líbí se mi přes ně ovládat Spotify, nebo jiný stream.
Líbí se mi měření všech mých tělesných funkcí ( anal senzor prý brzy na trhu) :smich:
Líbí se mi mit mapu v hodinkách a v terénu sledovat kudy a kam, včetně kompasu a jiných outdoor FC.
Líbí se mi možnost hudby mezi hodinkami a sluchátky bez mobilu.

Jenže jsem zjistil, že ne všechny tyto vlastnosti jdou skloubit dohromady :-/
Co tak sleduji trh, čtu recenze a hledám, mám na výběr ze dvou adeptů.
Garmin Marq xxx
Huawei Whatch GT3 Pro

Problem je, že Garmin neumí hovory a Huawei má obecně problém s rozšířením App a vůbec jeho SW je takový prý zvláštní.
Jelikož mám mobik Huawei mate 20 pro, upřednostnil bych stejnou špionážní technologii i na ruce.

Na druhou stranu, co se týče kompasu, obecně všech outdoor fc a senzorů, více věřím Garminu i když srovnávací testy ukazují, že se dá věřit obojím.

Zkrátka si myslím, že si doba žádá diskutovat i na tohle téma tady, už jen z důvodu, že názor lidí, se kterými tu denně diskutujeme bude mít větší váhu, než anonym na netu..

Rád bych, aby se tu rozjela vážně faktická a věcná diskuze plná zkušeností a poznatků na tohle téma stejně tak, jako koupě pásového bagru 8)

No a moji favorité, i když Samšuk je až poslední...

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

chobotek
Příspěvky: 10615
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Chytré hodinky, náramky atd...

#2 Nový příspěvek od chobotek »

Skloubení toho všeho dohromady se jmenuje Apple Watch. Některé modely umí telefonovat i bez mobilu, ovšem ne všichni tuzemští operátory to podporují.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Chytré hodinky, náramky atd...

#3 Nový příspěvek od Tomas6 »

Jen bych tě rád upozornil, že pokud budeš mít ruce vrazené někde v motoru, třebas u V3S, tak hovor stejně nevyřídíš, páč hodinky budeš míst sundané. Já mám teda jenom mi watch, telefonovat neumí, ale na práci je stejně sundávám, páč zavazí a dřív nebo později bych je rozbil. Navíc teda dosah Bluetooth taky nic moc. Když mám mobil v dílně na stole, na druhé straně dílny jsou bez signálu. Je to kdyby 15-20m... Ale to může být problém tohoto konkrétního modelu.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9071
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Chytré hodinky, náramky atd...

#4 Nový příspěvek od Sniper »

chobotek píše: stř srp 30, 2023 3:58 pm Skloubení toho všeho dohromady se jmenuje Apple Watch.
Ano to jsem čekal, ale i když chovám úctu ke Steve Jobsovi, tak jablko není moje parketa, kor když vše doma mám na platformě Android 8)
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9071
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Chytré hodinky, náramky atd...

#5 Nový příspěvek od Sniper »

chobotek píše: stř srp 30, 2023 3:58 pm Skloubení toho všeho dohromady se jmenuje Apple Watch.
Ano to jsem čekal, ale i když chovám úctu ke Steve Jobsovi, tak jablko není moje parketa, kor když vše doma mám na platformě Android 8)
Tomas6 píše: stř srp 30, 2023 4:04 pm Jen bych tě rád upozornil, že pokud budeš mít ruce vrazené někde v motoru, třebas u V3S, tak hovor stejně nevyřídíš, páč hodinky budeš míst sundané.
Ano to je mi jasné, na takové opravy si sundávám i náramek, ať o něj někde nezachytím, ale třeba teď dělám převodovku na Aru a tam by to šlo v pohodě.
Nebo běžná údržba, kydání hnoje atd 8)
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Sadra17
Příspěvky: 6133
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Chytré hodinky, náramky atd...

#6 Nový příspěvek od Sadra17 »

chobotek píše: stř srp 30, 2023 3:58 pm Skloubení toho všeho dohromady se jmenuje Apple Watch. Některé modely umí telefonovat i bez mobilu, ovšem ne všichni tuzemští operátory to podporují.
podporují 8) dají ti "druhou simku" a tu máš v hodinkách samozřejmě je za to poplatek XXX peněz měsíčně
malej traktorista v malým traktoru

chobotek
Příspěvky: 10615
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Chytré hodinky, náramky atd...

#7 Nový příspěvek od chobotek »

Co jsem se naposledy díval, tak O2 to umí jen s plastovýma kartama, nikoliv s eSIM. Je možné, že už se to změnilo.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9071
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Chytré hodinky, náramky atd...

#8 Nový příspěvek od Sniper »

Mě stačí volání v dosahu mobilu, cca 50m.
Na to stačí BT.
Druhá si, nebo klon, nebo co to je, to je mi úplně na prd. Tu mám do rádia starého auta a složitě se to obsluhuje.
Prozatím jsem rozhodnutý pro ty GT 3,Garmin má u mě velké mínus to volání, jinak by to byla totální Topka 8)
Huawei má úplně špička displej ;-)
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Fizz
Příspěvky: 7991
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Chytré hodinky, náramky atd...

#9 Nový příspěvek od Fizz »

BT 50m? Kde?

Když mám chrániče skuchu s BT tak většinou tak do 20m spolehlivě pak už se to rozpojune vypadává. Ake na fotbalovým hřišti jsem to nezkoušel to je fakt. :321:
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9071
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Chytré hodinky, náramky atd...

#10 Nový příspěvek od Sniper »

Fizz píše: stř srp 30, 2023 9:24 pm BT 50m? Kde?
Někde jsem to četl, ale to je jedno, mě bude stačit 10-15m úplně v pohodě na cokoliv 8)
Hlavně, že nemusím špinavýma prackama sahat na mobil.
Klasická situace, sotva se nasoukám pod auto, vemu vercajk do ruky, které 4x zalomím do útrob techniky a v tom zvoní mobil. Ku*vááá do pi*ééé :vztek: :smich:
Ideální situace poslat někoho přes hodinky do haj*lu :321:
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

chobotek
Příspěvky: 10615
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Chytré hodinky, náramky atd...

#11 Nový příspěvek od chobotek »

Už tě napadlo tomu telefónu vypnout zvonění? ;-) To je tak praktická věc...
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9071
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Chytré hodinky, náramky atd...

#12 Nový příspěvek od Sniper »

Ideální stav, když nejsem na signale :-/ ;-)
Zvonění vypíná na noc, ale přes den, víš jak, my živnostníci :tyty: zrovna by ti mohl utéct milionový kšeft :smich:
Zkrátka a dobře, v těch hodinkách vidím určitý přínos, snad....
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Fizz
Příspěvky: 7991
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Chytré hodinky, náramky atd...

#13 Nový příspěvek od Fizz »

Ehm měl jsem stejný pocit. Zjistil jsem ze denní nirmu mám (tedha jsem měl) 12-18tis kroků... A akorát jsem to pořád zapomínal nabíjet. Navíc jsem zvyklý na hodinky 24/7 kdykoliv mrknu kolik je treba slyším cosi tak vim v kolik atak... No nakonec jsem ty super odolný asi utopil. Prostě to vzdaly. Trošku jsem si zabojoval s ubytkem dopaminu a nechala to plavat. Aktuálně se neumím zříct termokamery v mobilu. ... To je pecka zdroj dat a zajímavostí.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7914
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Chytré hodinky, náramky atd...

#14 Nový příspěvek od Chose11 »

Prosím vás kamarádi, zkuste mě přesvědčit o výhodách takovejch hodinek, abych si je koupil. Jenže já nic kromě miminka nesnesu nic na sobě, ale hodinky by se mi líbily. Ale kam chci dojet a neznám cestu, mám navigaci v mobilu, chci si zavolat, nebo něco napsat, zase mobil, baterka-mobil, podložka ve větru -mobil, těžítko do kapsy-mobil, kroky mi to měří, termokameru má taky, teploměr taky, vodováhu a různý kraviny taky, k čemu by mi byly ještě hodinky, ať si je můžu koupit.... :-/ Jak jdu cokoliv dělat, všechno jde dolů, včetně snubáku.... :)
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

fikejz
Příspěvky: 6179
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Chytré hodinky, náramky atd...

#15 Nový příspěvek od fikejz »

Sniper píše: stř srp 30, 2023 9:38 pmKlasická situace, sotva se nasoukám pod auto, vemu vercajk do ruky, které 4x zalomím do útrob techniky a v tom zvoní mobil. Ku*vááá do pi*ééé :vztek: :smich:
Ideální situace poslat někoho přes hodinky do haj*lu :321:
Přesně na tohle používám obyčejný BT špunty. Začne zvonit mobil a mám plný, nebo špinavý ruce? Řeknu "Yes?" (stačí i Joo?) a hovor je spojen. Akorát tedy s mobilem v kapse nevím kdo volá, ale to už se vyřeší v průběhu hovoru.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Odpovědět

Zpět na „Putyka“