Politika, neshody, atd. VI

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
duchodce
Příspěvky: 4452
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Politika, neshody, atd. V

#31 Nový příspěvek od duchodce »

A supi se slétají.... :lebka: :lebka: :lebka:

Šéf maďarské diplomacie Péter Szijjártó uvedl, že s účastí Kuleby na oficiálním jednání ministrů zahraničí NATO nesouhlasil proto, že Kyjev dlouhodobě omezuje práva maďarské menšiny žijící v Zakarpatsku.

„Nesouhlasíme s jednáním NATO - Ukrajina, dokud Maďaři v Zakarpatsku nezískají zpět svá práva, na které mají nárok,“ nechal se slyšet Szijjártó.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Politika, neshody, atd. V

#32 Nový příspěvek od Leo »

V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

hobr
Příspěvky: 3878
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Politika, neshody, atd. V

#33 Nový příspěvek od hobr »

vitex píše: úte lis 29, 2022 9:04 pm A copak nevíte kdo za to může?
No přece Babiš a Putin, kdo jiný! :evil: :321:
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

mastnacek
Příspěvky: 7103
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Politika, neshody, atd. V

#34 Nový příspěvek od mastnacek »

Proc supi? Vis snad duchodce, jak to maji madari v zakarpati? Muj praded z ukrajinsky strany se jmenoval Janos Cohla ..., pripada ti to ukrajinsky nebo spis madarsky?

duchodce
Příspěvky: 4452
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Politika, neshody, atd. V

#35 Nový příspěvek od duchodce »

No a ještě jeden takový kostlivec ve skříni a můžou hlasovat o rozpočtu .... :vysmech: Copak asi dělali naprosto neprůstřelní právníci kolem ministerstva? A to jsme si najímali vedle té tlupy na ministerstvu, renomované naprosto geniální firmy a ty si neúčtovali 1500 na hodinu jako právníci pro plebs.A zodpovědnost ? Nulová ,šikovně napsané smlouvy.... :'(
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/doma ... .seznam.cz
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

duchodce
Příspěvky: 4452
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Politika, neshody, atd. V

#36 Nový příspěvek od duchodce »

Mastňáčku ,podívej se do historie jak třeba začal zábor Sudet .Taky nevinné nároky na sebeurčení ... A nyní válka na Ukrajině? Vzniklé republiky - Rusům se tam ubližovalo ,tak je přišel tatíček Putin zachránit.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2823
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: Politika, neshody, atd. V

#37 Nový příspěvek od JARDY »

Hoši,já mám někde kapesní atlas a na něm je československo taky s kusem tzv. Ukrajiny . Možná se najde nějaký nový vůdce a bude to chtít vrátit.
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

mastnacek
Příspěvky: 7103
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Politika, neshody, atd. V

#38 Nový příspěvek od mastnacek »

jardy, tak samozrejme ze zakarpati bylo chvili soucasti ceskoslovenska a myslim, ze jim tenkrat bylo nejlip jak kdy bylo. Ted by to byl asi uz trosku problem, takova trosku kolonie, kdyz mezi nama jsou slovaci.

duchodce, tak treba nase pohranici to bylo 3/4 nemcu a kraj mel nejakou uroven. Nikdo uz takovy statky nepostavi. Jestli se i pred valkama delo nemcum tady prikori to nevim, ale myslim si ze ne. Ale mozna to bylo proto, ze jsme byli rakousko uhersko, ze? Kdyby tady nemci zustali po 2SV tak by jsme byli na tom stejne jako ted ukrajinci, nemci by dostavali pekne vsechno sezrat, nebo snad myslis ze ne? Ze by se udelala tecka a jede se dal?

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20838
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Politika, neshody, atd. V

#39 Nový příspěvek od ota »

Kluci nedávno jsem tady dával odkaz na dokumentární film o Zakarpatí. Je to i na Youtubce. Velmi srozumitelně je tam vysvětleno, jak to s tím ,,ocáskem" který asi 20 roků patřil Československu bylo. Jen co si vzpomínám, tak to asi z 90% nejvíc patřilo k Maďarsku. Během války to mělo pět majitelů. Dokonce i v jednom případě dva majitele najednou. Vše tam popisuji, vysvětlují. Hlavní národnost byly Rusíňi. Ale nejčastěji se tam mluvilo Maďarsky. Ano když to patřilo Československu zaznamenalo Zakarpatí největší rozmach. Z 80% negramotnosti to za těch 20 let vystoupalo na tuším jen 15% negramotnost. Vystavěly se školy, železnice, silnice, bydlení, atd. Většina těch ,,výdobytků" z té doby první republiky tam funguje doposud. Třeba ukazovali školy a lavice jsou původní. Železnice stále využívá budovy, vybavení, strojní zařízení z dob první republiky. Dobrý postřeh byl fotka pasáků ovcí. Našli 100 let starou fotku a vyfotili současnou fotku. A překvapivě zjistili, že v nich není žádný rozdíl. Za 100 let se tam nic nezměnilo. Původní rozmach od naší první republiky tam zůstal doposud.
Pracuju s klukama kteří převážně pocházejí z okolí Mukačeva. Jako dělal se mnou Novák, Urban. Takže Československá stopa tam pořát zůstává.
Zkuste pohledat ten dokumentární film. Je to velmi dobře zpracované bez jakékoli zpolitizované fikce.

Fizz
Příspěvky: 7946
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Politika, neshody, atd. V

#40 Nový příspěvek od Fizz »

Taky mám nějaký tamější, kolikrát rikali jak jejich babičky vzpominaly, že za první republiky to bylo moc dobrý, dodnes používají i nějaký český slova, "lustr"treba...

Muj praděda tam četnikoval nějaký čas, vím že na to i s babičkou vzpomínali hodně v dobrým, tuším tam si s někým i psali a byl dost smutek na obou stanach hlavně po válce v novým uspořádání světa.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

pavel sk
Příspěvky: 12800
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Politika, neshody, atd. V

#41 Nový příspěvek od pavel sk »

V Zakarpatskej rusi je dodnes dedina Novy Klenovec (okres Mukačevo). Postavili si tu dedinu odydenci cele rodiny od nas s Klenovca. Dodnes si tam udrzuju naš Klenovsky folklor https://cs.wikipedia.org/wiki/Nov%C3%BD_Klenovec

hobr
Příspěvky: 3878
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Politika, neshody, atd. V

#42 Nový příspěvek od hobr »

Můj prastrýc byl četník v Chustu. Po záboru v r. 1939 se musel vystěhovat, v r. 1945 se tam jel podívat - z Jindřichova Hradce (po frontě přemluvil jakéhosi ruského kapitána - ten poskytl nákladní auto a pár vojáků. Kdyby je po cestě někdo "odhalili", tak byli zastřeleni na místě). V jejich vybydlené vilce (v Chustu) hromada nájemníků a "žízeň" pořád... :shock:
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

fikejz
Příspěvky: 6111
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Politika, neshody, atd. V

#43 Nový příspěvek od fikejz »

Putin může na Ukrajině zvítězit každým dnem
https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek ... litel-nato
No to snad ne!? Vždyť Rusko je už půl roku den před zhroucením, nějaké rakety jim došly už v dubnu (alespoň tehdy naše média psala, že jim dojdou každým dnem), armádu má v žalostném stavu, tanky předpotopní, vojáci negramotní a najednou má vyhrát? Vyhrát proti těm skvělým Ukrajincům navíc podporovaným celým vyspělým světem?!?
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Fizz
Příspěvky: 7946
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Politika, neshody, atd. V

#44 Nový příspěvek od Fizz »

Stačí si přečíst šokující názvy článků na webů a máš jasno, tam jde hlavně o prokliky a zobrazení.

Co si myslí někdejší velitel, kdy a jestli to vůbec přímo takto řekl tam uvedeno neni.

Jak píšeš, všichni si myslí něco článek který to oponuje bude čtený. I když v něm vlastně nic není.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20838
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Politika, neshody, atd. V

#45 Nový příspěvek od ota »

Teď jsem v rychlosti proběhl internet a našel jsem tam hnedle jen tak na první pohled 2 zprávy, které už trochu otáčejí průběh té války. Už media začínají střízlivět z euforie. A další článek jsem našel o tom, jak nám válka ukázala, že musíme neprodleně nakoupit nové vrtulníky na přepravu materiálu. Vyjdou jen na směšnejch 20 miliard. A to budou jen vrtulníky. Samozřejmě k nim memáme vůbec nic, tak to všechno budeme muset nakoupit a vybudovat. Ty nové ( staré ) vrtulníky Chinook co létaly ve Větnamu a jiných bojůvkách jsou podle ministerstva už ,,ostřílené v bojích" a jsou vyráběné od 60 let. Ale ti Ušáci je stále používají a modernizují. Prý jsou opět nejlepší na světě. Četl jsem jednu reakci k tomu a tam přispívající píše ,,nejen že jsme vrakoviště aut evropy, jsme vrakoviště vojenské techniky USA".
Vůbec nevím proč musíme pořát ,,modernizovat" starejmy vrakama. Proč já mám platit mejma daněma nějaký starý vojenský krámy. Za mě armádu vůbec nepotřebujeme. Akorát mě to hned po ránu nasírá, když ty zprávy co si paní ministryně přez noc vymyslí. :vztek:

Odpovědět

Zpět na „Putyka“